Dny NATO zatím přilákaly devadesát tisíc lidí
Ostrava – Devadesát tisíc lidí v sobotu zavítalo na největší letecko-armádně-bezpečnostní show v České republice Dny NATO, které se o víkendu konají na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově.
Ostrava – Devadesát tisíc lidí v sobotu zavítalo na největší letecko-armádně-bezpečnostní show v České republice Dny NATO, které se o víkendu konají na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově.
Bruntál /ROZHOVOR/ - Anna Slavíková je profesionální hasička a zároveň manželka a maminka. U Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, územního odboru Bruntál, stanice Bruntál, pracuje od roku 2003 na odboru prevence, kontrolní činnost. Jejím krédem je: „Dělej dobré skutky tajně a lituj, když se o nich lidé dovědí…"
Opava - Když se díváte na nejrozsáhlejší budovu v ulici Popská, ještě dnes se divíte její proměně. Zatímco před dvěma lety zde stála chátrající opuštěná nemocnice hyzdící centrum města, dnes se díváte na moderní rezidenci, která doslova oblékla nový kabát.
Krnov - Ženy z celého bruntálského okresu mají obrovské štěstí. Od pondělí 17. září je v krnovské nemocnici v provozu nový mamografický přístroj mamomat. Jedná se o přístroj, který pomáhá při včasné diagnostice a úspěšné léčbě rakoviny prsu. Nejbližší mamograf byl až dosud v nemocnicích v Šumperku, Opavě či Ostravě.
Bohumín – Pokud jde o příznivce, nemá asi železnice – vláčky, mašiny a vše kolem – konkurenci. Vidět to bylo v sobotu na Dni železnice, který uspořádaly České dráhy ve stanicích v Bohumíně a v Ostravě na hlavním nádraží. Prohlédnout si techniku, ale i zázemí a zařízení, pomocí kterých železničáři všechno, co se pohybuje po kolejích, řídí, přišly stovky lidí.
Bohumín – Pokud jde o příznivce, nemá asi železnice – vláčky, mašiny a vše kolem – konkurenci. Vidět to bylo v sobotu na Dni železnice, který uspořádaly České dráhy ve stanicích v Bohumíně a v Ostravě na hlavním nádraží. Prohlédnout si techniku, ale i zázemí a zařízení, pomocí kterých železničáři všechno, co se pohybuje po kolejích, řídí, přišly stovky lidí.
Ostrava - Nejvíce bezdomovců v Česku to je další smutné prvenství Moravskoslezského kraje. Na dno však padají nejenom „svérázné existence", ocitají se tam i vysokoškoláci či živnostníci. Stačí málo přijít o práci nebo se zadlužit.
Slavičín – Napůl úspěšné byly v 1. a 2. kole první florbalové ligy juniorek hráčky klubu SK Snipers Slavičín, které nejprve porazily Vsetín, ale záhy prohrály s Remedicum Ostrava.
Kopřivnice - Kopřivnice už několik dní žije zprávou, že dům na jejím okraji ukrýval nelegální stáčírnu alkoholu. V rozestavěném a neobydleném objektu měli policisté objevit několik tisíc litrů nelegálního alkoholu.
Mošnov - Poprvé v České republice v sobotu lidé na vlastní oči viděli, jak vypadá tankování letadla za letu. Ukázku předvedli piloti v Mošnově nedaleko Ostravy na 12. ročníku přehlídky vojenské a letecké techniky, bezpečnostních a záchranářských složek Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR.
Bystřice pod Hostýnem – Třetí Moravia Tour – zemský turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Moravy a Slezska se hrál v Bystřici p. H. Předposlední turnaj v letošní golfové sezoně přilákal na hřiště 1. DGC Bystřice p. H. v lesoparku Zahájené 87 hráčů a hráček. Barvy bystřického klubu hájilo celkem patnáct golfistů a golfistek. MGC Holešov měl v soutěži dva hráče. Za nádherného počasí bylo dosaženo několika skvělých výkonů.
Ostrava – Policisté v Moravskoslezském kraji zadrželi dalšího člověka zapleteného do kauzy jedovaté metylalkoholu. Počet zatčených se tak v sobotu zvýšil na čtyřiadvacet. Všichni si již vyslechli obvinění, na jedenáct z nich soud uvalil vazbu, u dalších se bude o vazbě rozhodovat.
Frýdlant nad Ostravicí – Zahrádkářských výstav je v našem regionu mnoho, ale ty Frýdlantské lákají asi nejvíce. O víkendu proto nebylo divu, že si vystavené exponáty, kterým dominovaly letošní výpěstky, nenechali ujít nejen místní, ale také lidé z Ostravska.
Ostrava – Domluvili jsme se, že budeme dále jednat. I takto by se daly shrnout výsledky jednání o dalším pronájmu švédských letounů Gripen mezi ministrem obrany České republiky Alexandrem Vondrou a švédskou ministryní obrany Karin Enströmovou, které se v pátek večer uskutečnilo v Ostravě.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Žiju v Římě a manžel i syn mi pomáhají a fandí, svěřila se v rozhovoru pro Deník.
Ostrava – Sedmapadesátiletá žena otrávená metylalkoholem zemřela v pátek večer v Nemocnici s poliklinikou v Havířově na Karvinsku.
Frýdek-Místek – Mladí basketbalisté a basketbalistky z BK Frýdek-Místek odehráli své první mistrovské zápasy nové soutěžní sezony. Frýdečtí v nich ale podali rozpačité výkony, a pokud budou chtít navázat na loňské úspěchy, budou se muset výrazně zlepšit.
Klatovsko - Pavel K. z Klatovska mobil za 14 100 korun, který koupil na portálu Aukro, ani neviděl.
Klatovsko - Pavel K. z Klatovska mobil za 14 100 korun, který koupil na portálu Aukro, ani neviděl.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Téměř 210 tisíc lidí navštívilo během soboty a neděle největší letecko-armádně-bezpečnostní show v České republice Dny NATO, které se konaly na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově. Akce se zúčastnili zástupci devatenácti zemí. Původně jich mělo být dvacet, na poslední chvíli se ale omluvili Řekové.
Ostrava – Milovníci vojenské techniky by si neměli nechat ujít největší letecko-armádně-bezpečnostní show v České republice Dny NATO, které se v sobotu a v neděli konají na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově.
Ostrava - Tři roky a osm měsíců by měl ve vězení strávit přední český vědec, básník a autor sci-fi příběhů Dittmar Chmelař (57 let) z Ostravy.
Praha – Otázku dalšího pronájmu nadzvukových stíhaček Jas-39 Gripen řešila na páteční noční schůzce v Ostravě švédská ministryně obrany Karin Enströmová se svým českým protějškem Alexandrem Vondrou.Výsledek setkání politiků by měl být známý během soboty.
Ostrava - Centrální městský park v srdci Ostravy patří k nejrozsáhlejším parkům v České republice. Má rozlohu okolo třiceti hektarů a rostou v něm zhruba tři tisíce stromů.
Ústí nad Labem - Vášně. Vražda. Omyly. Chamtivost. LÁSKA. Zoufalství. Život. Nikdo není lepší ani horší, jsme lidé. I to říká Dekalog, polská TV série na téma Desatero Božích přikázání. Českou premiéru má inscenace podle ní v pátek od 19.00 v Činoherním studiu v Ústí. Vstupenky by ale zájemci měli už shánět na úterý, premiéra je vyprodaná. Je to velká síla!
Slavičín – Na svoji druhou sezonu v I. lize se znovu těší florbalistky SK Snipers Slavičín.
Šumperk – Kdo jsou lidé, kteří každý den vystupují na jevišti šumperského divadla? Deník startuje seriál rozhovorů s herci zdejší profesionální scény. Každý měsíc se zaměří na jednu osobnost. Jako první redaktor Deníku vyzpovídal čerstvou posilu zdejšího divadelního souboru, Danu Růžičkovou.
Ostrava - Zranění vítkovičtí hokejisté Jan Káňa a Tomáš Kudělka jsou po operaci. Chybět budou ostravskému týmu přibližně tři měsíce. Operatér Radomír Holibka po zákroku řekl: Kluci to mají horší, než to měl Martin Růžička
Mošnov - Milovníci letadel a další vojenské techniky by si rozhodně neměli nechat ujít největší letecko-armádně-bezpečnostní show v České republice Dny NATO, které se v sobotu a neděli konají na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově.
Ostrava - Nelegální stáčírnu alkoholu odhalili ve čtvrtek celníci na Těrlicku. V rodinném domku našli téměř 2600 litrů alkoholu a etanolu. Orientační zkouška na přítomnost metylalkoholu ale byla negativní, řekla dnes mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická. Únik na spotřební dani byl vyčíslen téměř na 560.000 korun.
Ostrava - Největší letecko-armádní show Dny NATO, Den železnice, BladeNight - poslední hromadná jízda in-line bruslařů ulicemi Ostravy,
Ostrava – Desítky policistů od středečního poledne pátrali po šestnáctiletém polském školákovi, který se svými spolužáky přijel do Ostravy na školní akci. Teprve v pátek odpoledne dostali dobrou zprávu, že se vrátil do vlasti.
Ostrava - Moravskoslezská policie v posledních hodinách obvinila v souvislosti s otravami jedovatým alkoholem dalších sedm lidí. Celkem jich stíhá 23, jedenáct z nich je ve vazbě. Obvinění si vyslechly i čtyři ženy. Dnes to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Metanol už v na severu Moravy a ve Slezsku zabil 13 lidí, v celé zemi 23.
Ostrava - Nelegální stáčírnu alkoholu odhalili ve čtvrtek celníci na Těrlicku. V rodinném domku našli téměř 2600 litrů alkoholu a etanolu.
Pezinok, Přerov – Extraligové ženy Přerovského volejbalového klubu Precheza mají za sebou první herní přípravu. O víkendu se zúčastnily miniturnaje v Pezinoku, kde si na své konto připsaly dvě vítězství.
Hrubá stavba rodinného domu v Bolaticích-Borové, se kterou se započalo v pondělí v 8 ráno a jež měla být završena přesně po 24 hodinách, úspěšně stojí.
Ostrava - Prohlédněte si fotogalerii. Najdete v ní novorozence, kteří se v minulých dnech narodili v ostravských porodnicích.
Ostrava - Legendární ostravský podnik, který navštěvovali i Oldřich Nový nebo Voskovec s Werichem, kavárna Elektra, je od dnešního dne opět v provozu.
Ostrava – Domácí násilí. To nejsou jen týrané manželky a družky, případně jejich mužské protějšky. Existuje i další kategorie obětí, o kterých se ale příliš nemluví – senioři.
Ostrava - Český železniční dopravce Leo Express pokračuje v přípravách na rozjezd a vyhlašuje další vlnu náboru stevardů a stevardek. Informoval o tom mediální zástupce firmy Petr Kopáček.
Praha - Náročný terén v pražské Troji a areál bývalé továrny Praga se stal v uplynulých dnech dějištěm již osmého ročníku mistrovství republiky záchranářských psů. Městská policie hlavního města Prahy se úspěšně zhostila nejen role pořadatele, ale v domácím prostředí ovládla i stupně vítězů.
Ostrava - Jediná trefa a bude slavit jubilejní 300. gól v extralize. Kapitán hokejových Vítkovic Jiří Burger (na snímku) může dosáhnout na velice respektovanou metu už dnes na ledě Kladna.
Bohumín - V rámci sobotního Dne železnice, který bude probíhat v areálech železničních stanic Bohumín a Ostrava hlavní nádraží, si mohou zájemci prohlédnout nádraží, lokomotivní depo a technické zázemí těchto železničních stanic.
Bohumín - V rámci sobotního Dne železnice, který bude probíhat v areálech železničních stanic Bohumín a Ostrava hlavní nádraží, si mohou zájemci prohlédnout nádraží, lokomotivní depo a technické zázemí těchto železničních stanic.
Brno – Kvalitně obsazeného 21. ročníku mezinárodního turnaje Brno Open, který byl také předposledním kvalifikačním turnajem pro postup na MČR, se společně s výběry klubů z Polska, Slovenska, Slovinska, Rakouska, Litvy, Ruska, Chorvatska a ČR zúčastnili i judisté Litokanu Litoměřice.
Ústí nad Labem – Přivítali byste možnost otestovat si svoji kondici, zjistit, jak pracují vaše srdce a plíce? Už jste ji mohli mít, projekt nabídla ústecká lékařka městu před třemi roky. Jednoduchý systém pro kohokoli, mohl by zachraňovat lidské životy. Kdyby ovšem nezůstal jen na papíře v magistrátním šuplíku.
Ostrava - Čtvrtý ročník mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko bude zahájen večer v industriálním srdci města v oblasti Dolní Vítkovice uvedením kanadského filmu Rebelle (Malá čarodějka) kameramana Nicolase Bolduka a režiséra Kima Nguyena.
Praha/Ostrava – Pokračování pronájmu nadzvukových stíhaček Gripen bude tématem jednání mezi švédskou ministryní obrany Karin Enströmovou a jejím českým protějškem Alexandrem Vondrou.
Ostrava – Domácí násilí. To nejsou jen týrané manželky a družky, případně jejich mužské protějšky. Existuje i další kategorie obětí, o kterých se ale příliš nemluví – senioři.
Ostrava /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Pod názvem New York - Ostrava a zpět byla ve středu v ostravské Galerii Beseda zahájena výstava soch Alexe Květoně a Petra Stanického. Alex Květoň se po letech vrací svou aktuální tvorbou do svého rodného kraje, kde s uměním začínal. Na výstavě představuje plastiky a grafiky. Spolu s ním prezentuje své umění jeho mladší kolega Petr Stanický, který žije v České republice. Výstava obou autorů potrvá v Besedě do 2. listopadu. Rozhovor jsme vedli s galeristou výstavní síně Beseda v Ostravě Petrem Pivodou.