Kralupanky v tréninkovém tempu pokořily stovku
Kralupy /FOTOGALERIE/ – Potvrdily domácí neporazitelnost i nadvládu v celé první lize. Basketbalistky Junioru Kralupy opět nezaváhaly ani v jednom z víkendových duelů.
Kralupy /FOTOGALERIE/ – Potvrdily domácí neporazitelnost i nadvládu v celé první lize. Basketbalistky Junioru Kralupy opět nezaváhaly ani v jednom z víkendových duelů.
Ostrava - V Moravskoslezském kraji zůstávají i nadále výrazně zhoršené rozptylové podmínky. V Třinci je denní limit pro polétavý prach (PM 10) překročen více než šestinásobně a nadlimitní množství prašného aerosolu bylo naměřeno na všech stanicích.
Velké Meziříčí - V předposledním kole základní části přijel do Velkého Meziříčí vedoucí celek volejbalové extraligy juniorů. Po výsledkové i herní mizérii Spartaku se nedalo očekávat, že právě v souboji se Zlínem dojde k překvapení. Což se i potvrdilo, protože Zlínští šli od začátku jasně za svým cílem, udržet se na špici tabulky.
Ostrava - Čtyři miliardy pro velké znečišťovatele na ekologická opatření nebo čističku vzduchu do školek a škol. To by měl Ostravsku přinést Akční plán ministerstva životního prostředí pro rok 2012. Jeho konečná verze bude představena příští týden.
Praha - Firma Dopravoprojekt Brno pracovala během stavby ostravské dálnice D47 pro stát jako kontrolor a zároveň pro společnost Eurovia, jejíž práci měla kontrolovat.
Otrokovice – Ani vedení 2:0 a poté 3:1 nepřineslo florbalistům Otrokovic senzační vítězství nad favorizovanými Vítkovicemi. Ve včerejším 18. kole extraligy se hosté hodně zapotili, přesto odvezli tři body za výhru 5:4.
Ostrava /DENÍK ZJISTIL/ - Naši ochránci zákona piráta málem chytli, pak jim ale cestu zkřížilo jiné auto.
Děčín, Prostějov /FOTOGALERIE/ – S kompletním kádrem se představili prostějovští Orli na palubovce Děčína. Ale ani zahraniční hvězdy, které mohou basketbalový klub do konce ledna opustit, nedokázali nic změnit na porážce v poměru 75:59.
Ostrava, Zlín – Druhou porážku v novém roce a současně v řadě utrpěly o víkendu interligové házenkářky Zlína. V 17. kole opět nedokázaly uspět na půdě Ostravy. Po porážce v rámci Českého poháru nestačily na favorizovaného soupeře ani tentokrát a zkomplikovaly si boj o postup do play off.
Ostrava – Basketbalisté NH Ostrava porazili v utkání 25. kola Mattoni NBL Svitavy 84:76, když už po třetí čtvrtině kontrolovali zápas a pojistili si sedmé místo. Nová huť od začátku vedla a nedala hostům, kteří v závěru jen zmírnili ztrátu, žádnou šanci.
Přerov – Poslední utkání základní části Uniqa extraligy žen přerovské volejbalistky zvládly, když si v pátek v domácím prostředí snadno poradily 3:0 s Ostravou a posunuly se na pátou příčku. Ovšem pouze na jeden den.
Praha – Obchodní domy s nábytkem Ikea v Česku zacílily svoji pozornost také na firmy a podnikatele, kterým od loňského podzimu nabízejí nový věrnostní program Ikea Business.
Frýdek-Místek - Již tuto neděli v 15 hodin odstartovala oficiálním zahájením v ostravské ČEZ Aréně 5. zimní Olympiáda dětí a mládeže 2012. Jeho hostitel, Moravskoslezský kraj, bude žít olympijskými boji až do pátku 3. února, kdy olympiáda končí finálovým zápasem hokejistů a slavnostním zakončením.
Frýdek-Místek -Již tuto neděli v 15 hodin odstartovala oficiálním zahájením v ostravské ČEZ Aréně 5. zimní Olympiáda dětí a mládeže 2012. Jeho hostitel, Moravskoslezský kraj, bude žít olympijskými boji až do pátku 3. února, kdy olympiáda končí finálovým zápasem hokejistů a slavnostním zakončením.
Ostrava /TÉMA DENÍKU/ – Říkají jim lovci nehod. Jako dravci se slétají k místům karambolů, aby řidičům nabídli své služby.
Svitavy - Mattoni NBL: Předposlední klání v základní části skončilo pro Svitavy nezdarem a o desátou výhru v sezoně budou usilovat za týden.
Pardubice, Svitavy - Mattoni NBL: Basketbalisté Svitav neuspěli na ostravské palubovce, když jim vůbec nešla střelba trestných hodů
Ostrava /TÉMA DENÍKU/ -Výrazný nárůst počtu případů padělání peněz zaznamenali v loňském roce policisté v Moravskoslezském kraji. Vyšetřovali více než 450 případů, což je bezmála o čtyřicet procent více než o rok dříve.
Horažďovice – Rozhovor s fotografem a bývalým pracovníkem dnes už zaniklých vlakových pošt Jiřím Vašků
Ostrava /DENÍK PŘEDSTAVUJE/ - FiHa má za sebou slibný rozjezd, už není nováček.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Útočník Vítkovic Viktor Ujčík proti Liberci přispěl dvěma přihrávkami k vítězství. Za nešťastný zákrok Janu Výtiskovi nic nevracel.
Ostrava /TÉMA DENÍKU/ - Mnohým dětem jsou pohyb a sport cizí. Ředitelé některých základních škol tvrdí, že by pomohlo zvýšení počtu hodin tělocviku ze dvou na tři hodiny týdně.
Ostrava, Velké Karlovice Díky bohaté sněhové nadílce si v těchto dnech mohou návštěvníci hor užít kvalitní lyžování v desítkách areálů a sjezdovek po celé republice. Ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku ale mohou se skipasem zamířit ze sjezdovky rovnou do „moře“.
Ostrava - Kvalita ovzduší se vinou smogu v Moravskoslezském kraji znovu výrazně zhoršila. V Českém Těšíně jsou podle měření z dnešního rána maximální hodnoty překročeny víc jak šestkrát.
Liberec - Náměstek hejtmana LK Radek Cikl v neděli 29. ledna pojede podpořit výpravu z Libereckého kraje na V. zimní olympiádu dětí a mládeže, která se ve dnech 29. ledna až 3. února uskuteční v Moravskoslezském kraji.
Brno – Karty jsou rozdané, hlásí po víkendu volejbalová extraliga žen. Poslední zápasy základní části rozhodly o pěti týmech, které si zahrají první nadstavbovou skupinu.
Jeseníky - V Jeseníkách nyní panují skvělé sněhové podmínky, lyžuje se ve všech střediscích. Vydat se sem bez lyží by byla nevýslovná škoda. I když: lyže se dají půjčit i zde.
Havířov, Bohumín – Na společném boji za lepší ovzduší se dohodli zástupci měst a obcí na poslední schůzce Svazu měst a obcí okresu Karviná, která proběhla v Havířově.
Domažlice – Martin Verner, odchovanec domažlického plavání, se stal vítězem Českého poháru 2011. Do konečného bodování se započítávají FINA body za nejlepší výkony z šesti závodů ČP (3 nej… výkony z 25 m + 3 nej… výkony z 50 m). Celkem má Český pohár v plavání osm kol, která zavítala do Českých Budějovic (VC Č. Budějovic), Ostravy (VC Ostravy), Prahy (Praha 2011), Prahy (LMČR), Plzně (Plzeňské sprinty), Jihlavy (AXIS Cup), Brna (VC Brna) a Chomutova (ZMČR).
Praha - Basketbalisté Dečína zvítězili nad Prostějovem 75:59. Třetí Pardubice vyhrály nad Chomutovem.
Praha - Volejbalisté Liberce přehráli Ústí 3:0. Příbram nedala šanci Odolene Vodě.
Příbram - Nepříznivá série proher volejbalistů Příbrami konečně skončila. Po třech neúspěšných zápasech v Extralize a jednom v poháru konečně zvítězili, a to ve třech setech na palubovce Odolena Vody.
Praha - Řada zaměstnanců úřadů práce musí také tento víkend do zaměstnání, aby stihla vyplatit lednové sociální dávky, které příjemci musí dostat do konce měsíce.
Ostrava – Fotbalisté ostravského Baníku ve svém posledním přípravném zápase před pondělním odletem do Turecka vyhráli po velmi dobrém výkonu v Třinci 3:1.
Ostrava /FOTOGALERIE/ -Skalka se ocitla v obležení milovníků lyžování.Mrazivé počasí sice nepříznivě ovlivnilo smogové podmínky, udělalo však radost provozovatelům níže položených lyžařských areálů.
Hustopeče, Ostrava – Osmnáctiletá vítkovická atletka Leona Silnicová dokázala na jihu Moravy v B-závodě žen znovu vylepšit osobní rekord.
Prostějovsko /TAJNÉ DĚJINY/ – Celá Evropa si začátkem prosince připomněla bitvu u Slavkova. I Prostějovskem po stopách Kolowratovy kolony postupovali granátníci 20. pěšího regimentu Kaunitz Rietberg z Klubu vojenské historie Ostrava, švadrona hulánů Merveldt ze stáje v Klimkovicích, zástupce jízdního regimentu 64. a členové Javornické dělostřelecké gardy doprovázeni plaváky Pepína Havrlnta z Oder-Pohoře.
Prostějov – Ženský volejbalový tým VK Modřanská Prostějov absolvoval v průběhu posledních sedmi dnů čtyři utkání s kvalitními českými týmy. Dva duely extraligové a dvě semifinálová střetnutí Českého poháru.
Ostrava – V řadě měst České republiky se v sobotu uskutečnily protestní akce namířené proti mezinárodní dohodě ACTA, kterou podepsalo dvaadvacet států včetně České republiky.
Roudnice n. L. - V plaveckém bazénu v Roudnici nad Labem se konalo Republikové finále AŠSK ČR v plavání školních družstev, které uspořádaly Školní sportovní klub Gymnázia Roudnice nad Labem a roudnický plavecký klub ČAC.
Přerov – /FOTOGALERIE/ Poslední utkání základní části Uniqa extraligy žen přerovské volejbalistky zvládly, když si v pátek v domácím prostředí snadno poradily s Ostravou a před dnešními dohrávanými zápasy 18. kola se posunuly na pátou příčku.
Kroměříž – Druholigoví basketbalisté Slavie Kroměříž zvládli utkání s posledním týmem tabulky BCM Ostrava. K výhře přispěl nejvíce body pětačtyřicetiletý bývalý extraligový hráč Aleš Kočvara. Na palubovce Karviné prohráli hráči Slavie o dvacet bodů.
Ostrava-Je nás v Moravskoslezském kraji méně a méně, stárneme a stále častěji žijeme osaměle. Jsme ale vzdělanější a chceme žít ve vlastním. Vyplývá to z předběžných výsledků loňského sčítání lidu, které zveřejnil Český statistický úřad.
Ostrava - Hokejisté Liberce prohráli s Vítkovicemi počtvrté v sezoně. Zítra hostí doma Karlovy Vary
Opava, Havířov -Na stařičký opavský stadion se chystá výprava havířovských hokejistů, která měla ve středu volno.Zatím, co hráči čekají skvělý hokej a bouřlivou diváckou kulisu na stadionu, policisté mají docela jiné starosti.
Český Těšín – Před lety se v českotěšínské obřadní síni scházela židovská komunita. Později tady byl předpohřební domek, nyní je z budovy evangelický kostel.
Krnov - Po dlouhé přestávce zaviněné především odkládáním zápasů pro malý počet hráčů, se představil předposlední celek oblastního přeboru mužů BK Krnov na domácí palubovce. A soupeře měl opravdu vybrané. Nejprve se utkal s druhým týmem soutěže Poski ostrava, následně pak s lídrem z Opavy.
Ostrava – Velká část Moravskoslezského kraje se o víkendu po několikatýdenní přestávce znovu ocitla ve smogovém sevření. Český hydrometeorologický ústav v sobotu vyhlásil smogovou situaci – stav regulace, která se týká Ostravska, Karvinska a Třinecka.
Ústí n. L., Liberec – „Dobrým výkonem chceme vylepšit atmosféru v klubu,“ říká manažer SKV Ústí Miroslav Přikryl před šlágrem s Liberce.
Svitavy – Předposlední kolo základní části Mattoni NBL zavede svitavské Tury do Ostravy, kde v sobotu od 17:30 změří svoje síly s Novou Hutí.