Ochutnejte večer nové pivo s DJ Kofolou
Chrudim -Zaposlouchejte se ve sváteční večerv tanečním klubu Barakado československých hitů.
Chrudim -Zaposlouchejte se ve sváteční večerv tanečním klubu Barakado československých hitů.
Ostrava - Domácnost Kateřiny Škutové, která bydlí v rodinném domku v Šenově u Ostravy, se pravidelně před Vánocemi už šestnáctý rok mění v malou pekárnu.
Ostrava -Porozbíjené a poválené lucerničky, zarámovaný portrét Václava Havla, přes který přetekl červený vosk a zmuchlaná státní vlajka.
Ostrava -Vařit začal v sedmi letech, procestoval přes čtyřicet zemí, připravoval pochoutky třeba Arnoldu Schwarzeneggrovi a dalším celebritám. „Nejmlsnější jazýček má Cher,“ říká mistr kulinářského umění Roman Hadrbolec, který v současnosti zakládá v Ostravě kulinářský institut
Karlovice - Do devátého roku své výstavní činnosti vstoupí 1. ledna karlovická Art Galerie Penzion v Pensionu U Řeky. Pravidelné vernisáže pořádané každý druhý měsíc navštěvují milovníci a obdivovatelé umění z blízkého i dalekého okolí.
Region - Beskydy zažívají nástup nového trendu v nabídce ubytování pro turisty. Ti už v Beskydech míří nejen do hotelů a penzionů, ale také do pravých valašských dřevěnic.
Třinec – Muzeum Třineckých železáren a města Třince pořádá tradiční vánoční výstavu pod názvem „Betlém – symbol Vánoc“, při které mají děti i dospělí možnost se seznámit s tradicemi vánočních svátků.
Ostrava – Na Štědrý den už ve tři hodiny odpoledne zaplnili lidéKatedrálu Božského Spasitele na náměstí Msgre. Šrámka v Moravské Ostravě při Vánoční mši svaté pro rodiny.
Ostravsko - Jeden lidský život si vyžádal požár ke kterému došlo na Štědrý den po 16 hodině v Petřvaldu, v někdejší hornické kolonii.Zhruba o dvě hodiny dříve vyjížděli ostravští hasiči k požáru v bytě, který způsobilrozpálený olej. V tomto případě se vše obešlo bez zranění.
Ostrava /ROZLOSOVÁNÍ/ - Rozdají si vánoční dárky, smlsnou si na štědrovečerní večeři, ďobnou si cukroví a pomalu začnou myslet zase na svou práci. Žádné flákání a přibírání kil na gauči u televize nepřichází v úvahu.
Ostrava - Ovánočních svátcích a první lednový den bude výrobu a distribuci energie na severní a střední Moravě průběžně zajišťovat přes osm stovek energetiků.
Fulnek - Česká tenistka Petra Kvitová má za sebou pohádkový rok. Jednadvacetiletá lvice z Fulneku vyhrála, co se dalo.
Ostrava -Na Skalce otevřeli dětský ski park, v provozu je i 330 metrů dlouhá sjezdovka. A redakce Moravskoslezského deníku přeje všem kouzelný Štědrý večer a šťastné Vánoce.
Pardubický kraj - Na Štědrý den jsem v práci
Region - Vánoční turnaje mají desítky let tradici. V našem kraji se třeba už více než čtyři desetiletí scházejí stolní tenisté v Brušperku či Ostravě-Radvanicích.
Region– Beskydská amatérská hokejová liga zná již vítěze základní části. Stali se jim v předstihu hráči Hrádku, kteří mají momentálně sedm bodů náskok na druhý Havířov.
Ostrava -Pátek 13. ledna. V tento den by se měly od osmi hodin večer uzavřít Svinovské mosty ve směru z Poruby do centra Ostravy. Důležité je slůvko „měly“. Když udeří třeskutý mráz a napadnou kupy sněhu, bude všechno jinak.
Ostrava - Měli jste ho moc rádi, to se pozná, říká Belgičan, který ve své kavárně uctil památku V. Havla.
Ostrava - Ostravský celek posílí na prestižním švýcarském klání dva domácí borci.
Ostrava – Václav Havel kvůli svým názorům a postojům strávil ve vězení několik let. Jeden rok prožil i ve věznici v Ostravě-Heřmanicích, kde nastoupil v roce 1980.
Dřevnovice – Padesátiletou ženu z Ostravy srazil ve čtvrtek u Dřevnovic vlak. Pohybovala se v kolejišti a zřejmě byla pod vlivem alkoholu
Ostrava – Provozovatelé lyžařského areálu na Skalce v Ostravě-Porubě využili mrazivé noci na dnešek, kdy teplota v Ostravě klesla pod minus pět stupňů pod nulou a jsou připraveni spustit sněžná děla i v noci z pátku na zítřek.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Přinášíme tipy na některé vánoční akcev Ostravě a okolí.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO, ANKETY Z ULICE/ - Svíček zapálených před Mariánským sloupem na ostravském Masarykově náměstí bylo dnes krátce před polednem zase o několik řad více než ještě o den dříve. Lidé přicházeli uctít památku prvního českého prezidenta. Někteří se zastavili a krátce zavzpomínali v duchu, jiní chvíli postáli.
Ostrava -Měli jste ho moc rádi, to se pozná, říká Belgičan, který ve své kavárně v pátek také uctil památku Václava Havla.
Odry – Také oderský Chrám sv. Bartoloměje přivítá během letošních vánočních svátků koncert chrámových sborů. Už na Štědrý den o půlnoci tam vystoupí poprvé místní Chorus Collegium Odry. O den později tam zazní také Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby.
Ostrava - Po svém propuštění z vězení Václav Havel Ostravsko již nenavštívil, ale do regionu přece jen zavítal. Bylo to v srpnu 1987, tedy na výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy na naše území.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO, ANKETY Z ULICE/ -Svíček zapálených před Mariánským sloupem na ostravském Masarykově náměstí bylo dnes krátce před polednem zase o několik řad více než ještě o den dříve. Lidé přicházeli uctít památku prvního českého prezidenta. Někteří se zastavili a krátce zavzpomínali v duchu, jiní chvíli postáli.
Ostrava – Václav Havel kvůli svým názorům a postojům strávil ve vězení několik let. Jeden rok prožil i ve věznici v Ostravě-Heřmanicích, kde nastoupil v roce 1980.
Zlín – V úterý 20. prosince zemřel ve věku 91 let známý zlínský salesiánský kněz Karel Tinka. Deníku tuto informaci včera potvrdil Pavel Glogar, farář farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně a ředitel salesiánské komunity ve Zlíně. Pohřeb zesnulého se uskuteční v úterý 27. prosince od 12 hodin.
Ostrava-Po svém propuštění z vězení Václav Havel Ostravsko již nenavštívil, ale do regionu přece jen zavítal.Bylo to v srpnu 1987, tedy na výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy na naše území.
Praha - Volejbalistky Prostějova porazily ve třech setech Ostravu. Olymp si poradil se Šternberkem.
Ostravice - „Kraj lidi jedoucí z odpolední směny nečekaně chytil do pasti,“ říká starosta Mališ.
Praha – Volejbalisté Zlína se dál utápějí v krizi. Ve včerejším 19. kole extraligy nedokázali najít recept ani na soupeře z Prahy, na půdě pátého ČZU prohráli 1:3. Osmý tým tabulky si tak připsal pátou porážku v řadě.
Prostějov – Ani čtyřiadvacet hodin odpočinku si nedopřály prostějovské volejbalistky. Po středeční domácí porážce v Lize mistryň se Sopotami hostily ve 14. kole UNIQA extraligy ostravskou TJ Mittal.
Frýdek-Místek – Krásný dárek k Vánocům v podobě dvou vítězství si nadělily frýdecko-místecké basketbalistky v dorostenecké lize. Frýdecké hráčky nejprve na domácí půdě hostily celek SBŠ Ostrava B.
Ostrava – Symbolickou minutou ticha s černými páskami na rukávech dresů uctili památku Václava Havla a pak už se ostravští volejbalisté hnali za posledním letošním vítězstvím v extralize. V 19. kole porazili doma Benátky nad Jizerou. Počtvrté v historii 3:1.
Ostrava -Vypadá to, že konečně dojde na sliby ostravských radních a ve městě se začne se zásadní proměnou řeky Ostravice a jejího okolí.
Ostrava -Populární zpěvačka Věra Špinarová oslavila ve čtvrtek životní jubileum. V rozhovoru pro Deník vzpomíná nejen na začátky své kariéry, či své největší hity, ale odpovídá také na otázky z osobního života.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Zkušený obránce hokejových Vítkovic se vrací po čase do Švýcarska, kde v sezoně 2009/2010 působil v týmu Servette Ženeva.
Opava /POZVÁNKA/ – Na české hardcorové scéně se de facto pohybují od roku 1997. Kapela Deaf1Cult0 každoročně končí svůj koncertní rok v opavském Jamu. Ani letošek nebude výjimkou. Velká akce se uskuteční těsně před Štědrým dnem v pátek 23. prosince.
Olomouc – Předčasný vánoční dárek dostali ve čtvrtek olomoučtí baseballisté. Tým Skokanů, který v letošní extraligové baráži podlehl Blansku, si nejvyšší českou soutěž nakonec zahraje i v příštím roce.
Pardubice - Slezina vicemistrů… Hned šest stříbrných mladíků z ME do 16 let se sešlo v hale na Dukle, a to v dresu Pardubic a Ostravy při extraligovém utkání juniorů.
Ostrava - Ostravské házenkářky o svém historickém úspěchu v novodobých dějinách klubu rozhodly v semifinále se Zlínem, které vyhrály 29:26 (18:14).
Kraj - Nejpopulárnějším zaměstnaneckým benefitem (zaměstnaneckou výhodou) v Česku je pět týdnů dovolené, tedy o týden více, než firmám nařizuje zákon.
Drahany – „Kéž by zavřený závod koupil ten, kdo v něm rozjede nějakou výrobu,“ shodl se ve středu dopoledne hlouček obyvatel Drahan. Lidé čekali pár desítek metrů od opuštěného závodu zkrachovalého Oděvního Podniku Prostějov (OP) až na ně přijde řada před okénkem pojízdné prodejny masa.
Ostrava, Děčín - Velké ambice vzaly za své.
Ostravice -„Kraj lidi jedoucí z odpolední směny nečekaně chytil do pasti,“ říká starosta Mališ.
Ostrava -V cestování MHD v jižní části Ostravy nezůstal kámen na kameni. Změnily se trasy, číslování okolo deseti autobusových linek, některé byly posíleny, jiné zrušeny. Co na změny říkají cestující? Zvykáme si.
Polanka n. O. – Byla to znovu parádní podívaná a pro mnohé fotbalisty skvělá předvánoční relaxace. Zkrátka a dobře, pátý ročník populárního halového fotbalového turnaje Bonver Cup 2011 se po všech stránkách vydařil.