Na Hranicku vlak srazil muže, na místě zemřel
Hranicko - Tragická událost ochromila v pondělí kolem čtvrté hodiny ráno železniční trať v úseku mezi Hranicemi a Polomí.
Hranicko - Tragická událost ochromila v pondělí kolem čtvrté hodiny ráno železniční trať v úseku mezi Hranicemi a Polomí.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ -Po čtyřměsíční přestávce pokračuje v pondělí v Ostravě hlavní líčení v případu železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. Nehoda, při níž 8. srpna 2008 mezinárodní rychlík narazil do zřícené konstrukce opravovaného mostu, si vyžádala osm mrtvých a téměř sto zraněných.
Ostrava /ROZŠÍŘENO, FOTOGALERIE/-V Ostravě pokračuje soud v případu železničního neštěstí ve Studénce, které si vyžádala osm mrtvých
Přerov – Dvaapadesátiletého muže v pondělí časně ráno nedaleko Bělotína na Přerovsku srazil vlak.
Ústí nad Labem - Celou sobotu se proháněly po bílém ledovém oválu dívenky a slečny v krásných úborech se třpytem ve vlasech.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Po čtyřměsíční přestávce pokračoval v pondělí v Ostravě hlavní líčení v případu železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Kde a v čem bydlet na stará kolena? Ostravští penzisté mají zájem hlavně o domovy pro seniory a nájemní bydlení se službami.
Ostrava -Soutěž Deníku a Radia Čas se pomalu blíží do finále! Pokud s námi o rok života zadarmo ještě pořád nehrajete, rozhodně se zaregistrujte a zkuste štěstí!
Ostravsko- Byli jste o prodlouženém víkendu mimo domov anemohli jste sledovat nepřetržitý tok zpravodajství na stránkách Deníku? Nabízíme vám stručný přehled.
Týniště nad Orlicí /FOTOGALERIE/ – Jubilejní dvacátý ročník silničního běhu Týnišťská desítka ozdobila rekordní účast.Vítězi se stali Jiří Čivrný z SK Nové Město nad Metují a Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí.
Ostrava, Brno – Jako polití živou vodou vypadají v posledních dvou zápasech brněnští extraligoví florbalisté. Po pátečním vysokém vítězství 11:4 nad Bohemians přivezli Buldoci i tři body z Ostravy, kde triumfovali 12:3.
Svitavy – Vítězství nad USK Praha bylo těžce vydřené, domácí basketbalisté po většinu hrací doby prohrávali.
Ostrava /DENÍK ZJISTIL, FOTOGALERIE/ -Jsou zhruba stejně velké, nejsou od sebe ani moc daleko. Přesto je mezi nimi rozdíl asi jako mezi Baníkem a Barcelonou. Mošnov a Katovice. Dvě letiště, ale jen z jednoho se dá skutečně létat.
Otrokovice – Famózní obrat předvedli ve včerejší předehrávce 8. kola extraligy florbalisté Panthers Otrokovice. Dva dny po výprasku s Vítkovicemi (11:0) prohrávali tentokrát s pražským Chodovem po dvou třetinách 2:5.
Ostrava /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ -Hokejisté Vítkovic udolali v utkání 17. kola extraligy rozjetý Liberec 3:2 a po sedmi nezdarech se mohli konečně radovat z tříbodové výhry.
Děčínsko - Nábor padesáti policistů pro Šluknovský výběžek zahltil personální oddělení děčínské policie. Zájem je obrovský, a to nejen z Děčínska, ale z celého Česka.
Ostrava -Největší kulturní stánek v Ostravě Národní divadlo Moravskoslezské musí výrazně šetřit. Proto bude například propouštět zaměstnance a sníží počty premiér.
Děčín -Nábor 50 policistů pro Šluknovský výběžek zahltil personální oddělení děčínské policie.Šluknovsko je jedinou možností, jak se do jejích služeb dostat, potvrdilo policejní prezidium.
Zlín – Ve dvou ze čtyř setů dokázali vzdorovat volejbalisté Fatry na palubovce dosud neporaženého Liberce. Bez zraněného organizátora své obrany, libera Přemysla Obdržálka, ale nakonec na severu Čech padli 1:3 a v extraligové tabulce jsou šestí.
Region/DENÍK ZAUJALO/ - Obsah poplašného e-mailu a šokujícího statutu, který sdílejí lidé nasociální síti Facebook, se nepotvrdil. Od doplatků za léky nejsou osvobozeni ani lidé v hmotné nouzi.
Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) -Stezka má být dlouhá přes deset kilometrů.
Petřvald /FOTOGALERIE/ – Na silnici spojující Petřvald se Šenovem se v neděli ráno srazila tři osobní auta. Zraněné museli vyprostit hasiči.
Příbram - Volejbalisté Příbrami se po prohře s Budějovicemirychle vrátili na vítěznou vlnu, když v utkání 9. kola extraligy podle očekávání porazili ČZU Praha na jeho palubovce.
Ostrava – Nejmladší český poslanec – pětadvacetiletý Adam Rykala z Ostravy – na koncipracovního týdne vznesl interpelaci na ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka kvůli opakovaným problémům s likvidací ropných lagun.
Jihlava – O víkendu 15. a 16. října bojovali nejlepší domažličtí judisté na celorepublikovém turnaji v Jihlavě. Jednalo se o poslední postupový turnaj a závodníci mohli nasbírat poslední body pro postup na mistrovství České republiky. Nejlepšího výsledku dosáhla děvčata a zajistila si jistý start na listopadovém mistrovství ČR.
Ostrava - Prvním konkrétním krokem by podle něj mohlo být striktní trvání na dodržení původního termínu, do kdy má být sanace ostravských lagun dokončena.
Ostrava /VYZKOUŠELI JSME/ -Sfárat do černouhelného dolu Anselm v Ostravě-Petřkovicích bylo možné už i v minulých letech, atrakce ale prošla unikátní proměnou.Návštěvníci se ocitnou kilometr pod zemí. Uslyší zvuky techniky i hlasy havířů.
Ostrava - V čele tabulky jsou stále Pardubice, které zvítězily v Ostravě 79:68.
Praha - V ženské Excelsior lize přivítaly Strakonice Slovanku, domácí diváci viděli dohromady jen 106 bodů, jejich miláčci podlehli 51:55.
Havířov, Ostrava - Hádka kvůli penězům v jednom havířovském bytě skončila málem tragicky.
Krnov – Po dvou vítězstvích, které získali krnovští basketbaloví minižáci do jedenácti let v Ostravě, si věřili i proti silnějšímu protivníkovi. Tím bylo béčko ostravských Snakes. Opak byl však pravdou. Hosté byli zejména v prvním zápase mnohem efektivnější ve střelbě, byli lepší ve hře jeden na jednoho a hlavně měli příliš mnoho prostoru pro střelbu.
Ostrava – Ještě na začátku čtvrté čtvrtiny pomýšleli na výhru, jenže poslední minuty jim nevyšly podle představ a byla z toho pátá porážka v sezoně.
Ostrava /FOTOGALERIE/– Fotbalový tým Baníku Ostrava výsledkovou krizi nezlomil. Ve 12. kole první ligy si pro tři body na Bazaly dojela pražská Dukla, která zásluhou Hanouskovy trefy jedenáct minut před koncem vyhrála 2:1.
Havířov, Ostrava - Kudlou zabodnutou v hrudníku skončil spor mezi dvěma muži. Napadený je v nemocnici, útočník se skrýval. Kriminálce však stačil k dopadení pachatele pouhý jeden den.
Ostrava /FOTOGALERIE/ -Odra se posunula na druhou příčku v tabulce a zvládla i druhý ostravský duel v krajském přeboru. Po jednoznačné výhře nad Porubou vyřídila také Polanku.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Teplý podzim má i své stinné stránky. Ostravu, zejména porubský obvod, zasáhla opět invaze agresivních asijských slunéček, které hledají zimoviště.
Zlín – Dvojice Libor Liška, Lukáš Foff (KST Zlín, DTJ Hradec Králové) vybojovala finálovou účast v kategorii dorostenců ve druhém celostátním stolnětenisovém bodovacím turnaji mládeže sezony 2011.
Praha - Projekt na podporu nevidomých má skvělý výsledek: 60 milionů korun.
Ostrava -Kuriózní dopravní nehodu autobusu MHD zachytil na svých snímcích v pátek večer Michal Janošec.
Ostrava -Sto nových lip srdčitých přibylov pátekdopoledne podél silnice z Ostravy-Svinova do Janové. Už od rána je tam sadili úředníci krajského úřadu. Zapojili se do pokusu o český rekord v sázení stromů.
Ostraav /ROZHOVOR/ - Jakub Špaňhel patří už několik let mezi špičku současného českého malířství. Pověst mimořádného talentu, která se mezi zasvěcenými šířila již za jeho studií na pražské akademii v ateliérech Jiřího Davida a Milana Knížáka, opakovaně potvrzuje novými obrazovými cykly až dodnes. Jeho bravurní, na první pohled rozpoznatelná malba se dělí do dvou navzájem výrazně oddělených poloh. První, expresivně-realistická, je založena na zobrazení konkrétního motivu, provedeném v jeho typickém gestickém stylu, druhá - minimalisticko-seriální - spočívá v mechanickém opakování jednoduchého prvku za pomocí malířského válečku. Nyní Špaňhel vystavuje své velkoformátové obrazy v ostravském Domě umění až do 20. listopadu. Při této příležitosti nám poskytl rozhovor…
Praha, Frenštát pod Radhoštěm – Jedné z nejvyšších poct, jakých se může člověk dočkat, se v pátek 28. října dostalo Jiřímu Raškovi, olympijskému vítězi ve skoku na lyžích z roku 1968.
Frýdek-Místek – Ani v pátém kole druholigové soutěže futsalistů hráči Frýdku-Místku naplno nebodovali, když v domácím prostředí nestačili na exligový Helas Brno.
Ostrava -Ostravští kriminalisté ukončiliojedinělé vyšetřování rozsáhlé trestné činnostina centrálním hřbitově ve Slezské Ostravě. V souvislosti s Dušičkami posílí výkon služby tak, aby byl zajištěn klidný a důstojný průběh tohoto pietního svátku.
Pardubice, Svitavy – Mattoni NBL: Pardubické basketbalisty trápí zranění pivotů, spoléhají na lékaře i přírodu
Beskydy – Letecká záchranná službaz Ostravy letěla v pátek odpoledne do Beskyd. Důvodem bylúraz sedmadvacetiletého mladíka, který se zranilv sedle Smrku.Informovala ji o něm Horská služba.
Ostrava - Další případ agrese na silnici vyšetřují ostravští policisté. Tentokrát byl útočníkem chodec a napadeným řidič, který na něj zatroubil. Zbitý řidič skončil v nemocnici.
Ostrava – Agresivity na silnicích přibývá, rozzlobenými útočníky přitom nemusí být jen řidiči. Ukázal to poslední incident, kterým se policisté zabývali den před státním svátkem v Ostravě-Porubě.
Citlivé mostecké politiky zneklidnily kaly z Ostravska na Mostecku. To je přece jasné, že musí dát najevo neklid.
Prostějov – Minulý víkendu proběhl 9. ročník Velké ceny Prostějova. Na prostějovský bazén se sjeli závodníci z třiceti plaveckých oddílů, aby zde změřili své síly. Pohár a věcnou cenu za nejhodnotnější výkon vybojovali znojemský Antonín Grossberger a domácí Lenka Skoumalová ve stejné disciplíně 200 metrů volný způsob. Medaile sbírali i další prostějovští plavci – Michaela Petrželová, Lukáš Řehořek a Dominika Smékalová.