Ministr: Na investice jsou peníze z grantů
Plzeň – Přímé peníze od státu na investiční kulturní projekty Plzeň čekat nemůže. Vyplývá to ze slov ministra kultury Jiřího Bessera.
Plzeň – Přímé peníze od státu na investiční kulturní projekty Plzeň čekat nemůže. Vyplývá to ze slov ministra kultury Jiřího Bessera.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Bytelná vozítka v reflexní žlutozelené barvě nelze přehlédnout. Nejsou tady ale jenom k pokoukání. Lidé si je mohou půjčit a vypravit se s nimi na projížďku městem a jeho okolím.
Ostrava – „Za mimořádných bezpečnostních opatření začal včera u Krajského soudu v Ostravě jeden z nejsledovanějších soudních procesů v novodobé historii naší justice. Čtyři radikálové z Opavska a Bruntálska jsou obžalováni ze žhářského útoku vůči romské rodině z Vítkova na Opavsku.
Ostrava/Praha – Moderní, originální, vyčnívající ze škatulky českých televizních počinů pro náctileté. Takový je sedmidílný seriál 4teens z produkce ostravského studia České televize, který se teď bude na obrazovkách objevovat každý pátek večer.
Ostrava – Patříte mezi lidi, kteří využijí každé příletosti vzít si v práci nemocenskou? Pokud ano, pak vězte, že takových, jako vy, ubývá. Zaměstnanci v Moravskoslezském kraji v minulém roce stonali méně.
Ostrava – Hasiči budou cvičit ve věznici, dozorci se vydají na hasičská sportoviště. Takto lze ve stručnosti shrnout dohodu, kterou v pondělí podepsalo vedení věznice v Ostravě-Heřmanicích a zástupci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.
Lipník nad Bečvou /FOTO/ – Vstup na zámecké nádvoří z Bratrské ulice v Lipníku nad Bečvou zdobí nový kovářský exponát. Je to replika plastiky In aqua aequitas, která byla v tomto prostoru instalována v rámci 6. ročníku Kovu ve městě v loňském roce a získala si oblibu návštěvníků města i obyvatel.
Ostrava/ČR-Máte plné zuby svého nehodného dítěte? Děsí vás, že všechny vaše peníze utratí a dům, který jste stavěli vlastníma rukama, po vaší smrti ihned prodá? Dnes byste ho jen s velkými obtížemi zbavovali dědictví.
Uherské Hradiště – Souboj dinosaurů, Muž z ledničky, Souboj na psacím stole nebo Pes. To jsou atraktivní názvy filmů, které od října pod vedením lektorky Kateřiny Šáchové tvořila dvacítka dětí z Uherskohradišťska.
Ostrava - Po několikadenním zkušebním provozu je pavilon slonů v ostravské zoologické zahradě opět otevřen pro veřejnost. V pondělí také strávila své první chvíle na sluníčku po boku své mámy a ve společnosti Vishesh a Suseely měsíční sloní samička.
Žďár nad Sázavou – Basketbalisté Žďáru našli svého kata. Tím se v rozhodujícím zápase finále play off II. ligy stal celek VŠB Ostrava. Letos na vlastním hřišti neporažení svěřenci trenéra Jaroslava Sedláka téměř celý zápas vedli, ale koncovka patřila zkušenějším hostům, kteří mohli po výsledku 75:80 začít slavit.
Náchodsko – Ligová házenkářská družstva Náchoda zakončila o víkendu letošní mistrovskou sezonu. Ani jedno z nich nebodovalo, mužské áčko i starší dorost prohráli v Karviné, druholigová mužská rezerva se vrací s prázdnou z Jablonce a mladší dorost nestačil na domácí Kobylisy.
Ostrava – Už se rozhodl. Jamajský sprintér Usain Bolt poběží na letošní jubilejní Zlaté tretře Ostrava nejkratší sprint, který na ostravském městském stadionu naposledy absolvoval v roce 2009.
Ostrava - Smrtelný pracovní úraz se stal v pondělí ráno v jedné z ostravských firem.Dělníci zde manipulovali s paletou plnou cihel. V té chvíli došlo k sesuvu cihel, které ženu zasypaly. Přivolaný lékař konstatoval smrt.
Ostrava - Po několikadenním zkušebním provozu je pavilon slonů v ostravské zoologické zahradě opět otevřen pro veřejnost. V pondělí takéstrávila své první chvíle na sluníčku po boku své mámy a ve společnosti Vishesh a Suseelyměsíční sloní samička.
Ostrava – Koncerty, taneční vystoupení, pouliční divadlo a k tomu informační stánky Evropského parlamentu. Tak se v pondělí slavil Den Evropy v Ostravě na Jiráskově náměstí.
Ostrava/ČR - Banky vloni na poplatcích vybraly rekordní sumu 38,3 miliardy korun. Za jeden den lidé zaplatí na poplatcích více než 100 milionů korun.
Ostrava - Světový rekordman a trojnásobný olympijský vítěz Usain Bolt z Jamajky poběží na atletické Zlaté tretře v Ostravě závod na 100 metrů.
Ostrava - Loňský vítěz po celém světě rozšířených závodů Run-Up zdolal 465 schodů v ostravské Nové radnici za jednu minutu a padesát sekund. Jaký bude letošní nejlepší čas? Ukáže se už tento pátek.
Vsetín – V sobotu eskortovali policisté do vazební věznice v Ostravě dvaadvacetiletého mladíka, který má na svědomí vloupání do nákladních vozidel a novinových stánků ve Vsetíně. Mladého muže vypátrali a zadrželi vsetínští policisté společně s kriminalisty minulý čtvrtek.
Český Těšín – Obecně prospěšná společnost Celé Česko čte dětem zveřejnila program inaugurace 1. mezinárodního týdne čtení dětem, která proběhne prvního června v prostorách a okolí historicky významné literární kavárny Noiva v Českém Těšíně.
Ostrava /VÝSLEDKY + ROZHOVOR/ – Mezinárodní šachový festival Ostravský koník 2011 skončil v turnaji FIDE Open A vítězstvím jednoho z favoritů, Ukrajince Alexeje Kislinského. V průběhu turnaje Deníku poskytl rozhovor i jeden z českých účastníků,vydavatel nejstaršího sportovního časopisu Ivan Hausner.
Ostrava – Dvaasedmdesátiletý řidič zemřel při nehodě, která se stala v pondělí odpoledne v Polance nad Odrou. Vše zatím nasvědčuje tomu, že důchodce zkolaboval během jízdy.
Ostrava – Svou bývalou manželku delší dobu pronásledoval muž z Ostravska. Použil prakticky všechny formy stalkingu – od volání, přes SMS, e-maily a dopisy až po sledování. V rámci České republiky si již stalking vyžádal i několik mrtvých.
Jablunkov – Provozovatel jablunkovského koupaliště Petr Mokroš předpokládá, že areál otevře v první polovině června.
Karvinsko - Počet lidí bez práce na Karvinsku se od ledna stále mírně snižuje. Aktuální statistika úřadu práce z konce dubna vykazuje 19 397 uchazečů o zaměstnání.
Ostrava – Ostravští strážníci v pondělí nad ránem zachránili mladého muže, který se chystal skočit z mostu nad železniční tratí v Ostravě-Vítkovicích. Informaci o sebevrahovi přijal operátor tísňové linky kolem třetí hodiny ranní.
Ostrava – Na předávkování drogami zemřel v Ostravě další člověk. V závěru minulého týdne policisté a lékaři vyjížděli do domu v Ostravě, kde se nacházel bezvládný třicetiletý muž.
Ostrava – Svou bývalou manželku delší dobu pronásledoval muž z Ostravska. Použil prakticky všechny formy stalkingu – od volání, přes SMS, e-maily a dopisy až po sledování.V rámci České republiky si již stalking vyžádal i několik mrtvých.
Jičín /FOTO/ – V Masarykově divadle se v sobotu 7. května sešlo dvanáct finalistek soutěže Dívka roku 2011, která je určena mladým slečnám ve věku 13 až 15 let.
Ostrava -Svěřenci trenéra Lubomíra Adlera zůstávají na jaře i nadále neporaženi. Najít recept na jejich hru nenalezl ani Seidler s Malým a Semanem.
Havířov – Primátoři a starostové Ostravy, Havířova, Karviné, Třince, Bohumína a Českého Těšína chtějí při společném středečním jednání vyjádřit postoj k akčnímu plánu Ministerstva životního prostředí pro Moravskoslezský kraj.
Ostrava - Posluchači Českého rozhlasu Ostrava byli v minulých dnech svědky mimořádného dvojkoncert v přímém přenosu. V hudebním studiu vystoupil Tomáš Kočko a Orchestr, po němž následoval koncert skupiny Silent Stream Of Godless Elegy. Během přenosu došlo na křest nové desky Tomáše Kočka s názvem Godula.
Ostrava /ROZHOVOR/ -Editorka a moderátorka Televizního studia Ostrava Monika Horsáková cítí před kamerou pokoru. Zároveň o sobě říká, že život bez knih si také nedovede představit.
Krnov - Žádost o dotaci dva tisíce korun vyřadila krnovská kulturní komise proto, že nebyla napsána v elektronické podobě, ale na stroji.
Ostrava - Porubská radnice pokračuje v zajímavém projektu, který umožňuje veřejnosti rozhodovat o výsledné podobě rekonstrukce jejich ulic.
Liberec – Druhou příčku v celostátním klání soutěže Finanční gramotnost vybojovali žáci liberecké soukromé základní školy Doctrina, kteří jako jediní ve své kategorii zastupovali po vítězství v krajském kole celý Liberecký kraj.
Ostrava – Také příští sezonu budou hrát házenkářky DHC Sokol Poruba nejvyšší soutěž. Rozhodly o tom v sobotním utkání druhého kola soubojů o udržení na hřišti Jindřichova Hradce, kde zvítězily 28:27. Čtyři zápasy před koncem má Poruba deset bodů a Jindřichův Hradec už ji s nulovým kontem přeskočit nemůže.
Ostrava − Zhruba co čtvrt roku se ptáme ostravských obchodníků a provozovatelů služeb, zda jim přibývá zákazníků a jestli také více utrácejí. A jaké jsou odpovědi?
Ostrava – V šesti mobilních ordinacích, které budou v pátek 13. května postaveny v ostravském Avion Shopping Parku, si mohou zájemci nechat zdarma zkontrolovat kůži. Jde o akci zaměřenou na prevenci vzniku a na včasné odhalení melanomu.
Ostrava - Ulička lásky, mohutné kompresory, nejstarší vysoká pec nebo třeba architektonicky skvostné staré koupelny. Prohlídková trasa přes Důl Hlubina a Dolní oblast Vítkovic vábí na celou řadu fascinujících lákadel.
Jičín /FOTO/ – V Masarykově divadle se v sobotu 7. květnasešlo dvanáct finalistek soutěže Dívka roku 2011, která je určena mladým slečnám ve věku 13 až 15 let.Jak uvádějí pravidla, hlavní zásadou a cílem soutěže je výchovné působení na dívky, usměrňování jejich zájmů do oblasti společensky přijatelné a pomoc při hledání místa ve společnosti.
Brno - Série parkurových závodů v Brně v neděli vyvrcholila Velkou cenou Brna, kterou si podmanil Ludvík Jandourek v sedle ABC Cataro Wepola.
Londýn - Nejbohatší lidé žijící v Británii se vzpamatovali z krize a jejich majetek se oproti loňsku zvýšil o 18 procent na téměř 400 miliard liber. Vyplývá to ze seznamu tisícovky nejbohatších lidí v Británii, který dnes zveřejnil nedělník The Sunday Times. Stejně jako loni žebříčku vévodí indický ocelářský magnát Lakšmí Mittal.
Ostrava – Čtyři lidé byli zraněni při vážné dopravní nehodě, která se stala v neděli večer na silnici ve Staré Vsi nad Ondřejnicí na Ostravsku.
Ostrava - Stavba spalovny odpadů v Karviné nepřinese kraji úlevu od škodlivin vypouštěných do ovzduší průmyslem a je špatným řešením pro nakládání s odpady.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Vojenská technika z 2. světové války byla k vidění na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, kde se v neděli konal tradiční Den s vojenskou historickou technikou.
Český Těšín – Od posledního květnového dne bude v centru Českého Těšína vše o trochu jinak. Auta, která přes most Svobody mohla dosud jet je do Polska, se tudy nově budou moci i vrátit.
Ostrava – Vedoucí celek fotbalové I.B třídy, Sokol Markvartovice, vybojoval šesté jarní vítězství v Hrabové. Svěřenci trenéra Iva Müllera se však nakonec na půdě zachraňujícího se celku v nižší krajské soutěži řádně zapotili.
Ostrava -Ulička lásky, mohutné kompresory, nejstarší vysoká pec nebo třeba architektonicky skvostné staré koupelny. Prohlídková trasa přes Důl Hlubina a Dolní oblast Vítkovic vábí na celou řadu fascinujících lákadel.