Ostrava – Devatenáctý ročník mistrovství republiky v benčpresu mužů a žen se uskutečnil v Ostravě. Byl to poslední závod ze série nejvyšších mistrovských soutěží, kde se borci nominovali na mistrovství Evropy a mistrovství světa. Z nymburských závodníků se nominovalo na tento šampionát šest borců a byly z toho tři zlaté a dvě stříbrné medaile.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Extraligové volejbalistky Frýdku-Místku prohrály s pražskou Slavií i druhé utkání a se sezonou se rozloučily na šestém místě.
Zlín – Byl v tom kus symboliky. Bronzový mečbol zlínských volejbalistů zařídil úspěšným blokem nejstarší hráč mužstva. Petr Sedláček, který 9. května oslaví 40. narozeniny, je zároveň jedním ze tří hráčů, kteří mají ve své sbírce všechny tři cenné kovy klubu.
Karviná /FOTOGALERIE/ – Na hlavní tepně protínající město o části Ráj k Fryštátu směrem k Ostravě byl v pondělí nebývalý klid. Doprava na této čtyřproudové silnici výrazně prořídla a centrem neprojížděly ani kamiony.
Zlínsko – Aprílové počasí si nepříjemně pohrálo s pořadateli většiny akcí ve Zlínském kraji. Na Hradě v Brumově Bylnici slavnostní zahájení nepřekazil ani silný déšť. Čarodějnice v Lukově dorazily namísto na koštětech na deštnících. Do zámku v Napajedlích se pak hrnuly davy lidí.
Frýdek-Místek /ROZHOVOR/ – Jaromír Kohut toho stíhá opravdu hodně. Stále dobře naladěný ředitel frýdecko–místeckých technických služeb, energický, ochotný a příjemný muž, který se ke své profesi, připomínající mlýnské kameny staví vždy zodpovědně. Je členem zastupitelstva v obci Lučina. Se stejným nasazením a elánem, jakým dokáže zorganizovat svůj profesní život, se staví i v osobním životě.
Karviná /AKTUALIZOVÁNO/ – Muž, který minulý týden v Karviné přepadl a pobodal desetiletou dívku, je obviněn z pokusu o vraždu. Policisté ho zadrželi v sobotu dopoledne a ještě téhož dne obvinili.
Ostrava -Před rokem Deník jako první upozornil, že stavbaři, kteří rekonstruovali ostravské Masarykovo náměstí, zřejmě použili méně kvalitní materiál, než měli. Že místo žuly z Česka chodíme po „šuntu“ z Číny.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Muž, který minulý týden v Karviné přepadl a pobodal desetiletou dívku, je obviněn z pokusu o vraždu. Policisté ho zadrželi v sobotu dopoledne a ještě téhož dne obvinili.
Ostrava -První májovou neděli doslova protančili ti, kteří seo víkenduzúčastnili Zumba maratonu v Top Fitness XXL v ulici 1. máje v Ostravě-Vítkovicích.
Kraj– Moravskoslezskému kraji se v posledních dnech podařilo uspět s několika projekty u Regionální rady Moravskolezsko. Největší částka poputuje na výstavbu silnice v Třinci a rekonstrukci čtrnácti úseků krajských silnic.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ –Policisté již tuší, kdo by mohl být mrtvým mužem nalezeným v neděli v betonové suti v domě ve Výstavní ulici v Ostravě. Pravděpodobně jde o pětadvacetiletého narkomana, který se zřejmě předávkoval. Nyní probíhají expertizy.
Plzeň /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Dálnice D5 u Plzně, kde v ponělí ráno před tunelem Valík havaroval kamion s plynovými láhvemi a začal hořet, bude uzavřena s největší pravděpodobností v obou směrech až do úterního dopoledne.
Ostrava /VIDEOANKETA/ - Dětský pohled na svět má své kouzlo bezprostřednosti. Radosti i trápení všedních dní vnímají malí školáci zcela jinak než jejich dospělí. Jak se žije žákům třetí třídy Základní školy Nádražní v Ostravě? Přinášíme další díl ankety, která vychází každý pátek v Moravskoslezském deníku.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/- V Ostravě přibudou křižovatky, na kterých budou upřednostňovány vozy dopravního podniku, aby nenabíraly zpoždění.A také další vymoženosti, které zkvalitní cestování a zvýší informovanost cestujících.
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Novopečenou Miss Roma se stala šestnáctiletá Miroslava Pikolová z Prahy. Mezi dvanáctku finalistek se probojovaly i dvě Hodoňanky, a to Michaela Vašková a Blanka Poláková. Ani jedna v konkurenci dívek z celé České republiky neuspěla.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Novopečenou Miss Roma se stala šestnáctiletá Miroslava Pikolová z Prahy. Mezi dvanáctku finalistek se probojovaly i dvě Hodoňanky, a to Michaela Vašková a Blanka Poláková. Ani jedna v konkurenci dívek z celé České republiky neuspěla.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Akce odstartovala v neděli už o půl osmé tradičním dnem otevřených dveří, při kterém mohli lidé nahlédnout do všech společností skupiny Vítkovice Machinery Group. Odpoledne pak pokračovala v Petřkovicích.
Mokré Lazce/Polanka – Byla to dřina, ale nakonec si fotbalisté Polanky mohli v kabině znovu oslavně zakřičet. Na jaře už popáté. Družina trenéra Lubomíra Adlera totiž zvládla očekávaný těžký duel na půdě Mokrých Lazců, odkud si díky Kalužově brance odvezla všechny tři body.
Brno - Obhájci titulu Draci Brno utrpěli v baseballové extralize už třetí porážku. V sobotu prohráli v jednom ze dvou vzájemných duelů s městským rivalem Expressem 1:3.
Ostrava – Do ulice 28. října těsně k Masarykovu náměstí v Ostravě přijede v pondělí kamion. Přiveze ale speciální zboží. Budou v něm totiž mobilní ordinace lékařů.
Příbram – „Blanko, Franto, děkujem,“ ozývalo se o Velikonoční neděli v autobusu, kterým příbramské gymnastky odjížděly z Mistrovství ČR v TeamGymu s mezinárodní účastí v Ostravě. Příbramská výprava zde totiž získala tři tituly mistryň ČR a jedno druhé místo.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Dramaturg a dokumentarista Televizního studia Ostrava České televize Karel Bělohlavý: „Jako dítě jsem se chtěl stát řidičem dálkových autobusů…“
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Sobotní slet čarodějnic na Slezskoostravském hradě začal pořádným deštěm i s kroupami. Nádvoří hradu se tak zaplňovalo ze začátku pomalu. Později, když déšť ustal, se ale zábava mohla rozjet.
Ostravsko – Ochráncům přírody z Hnutí Duha se podařil ojedinělý úlovek. Pomocí fotopasti, tedy automatických kamer, získali snímky rysa v Beskydech. Ten požíral srnce, kterého před několika dny strhl.
Ostrava /TÉMA + ROZHOVORY/– Desítka našich předních výtvarných umělců v těchto dnech tvoří přímo ve smaltovně Vítkovic v rámci šestého ročníku malířského sympozia SMALT ART a zkoušejí, co jim v jejich tvůrčím projevu dovolí křemičitá tavenina příbuzná sklu – smalt. Mezi nimi například i profesor pražské Akademie výtvarných umění Michael Rittstein.
Ostrava – Ochráncům přírody z Hnutí Duha se podařil ojedinělý úlovek. Pomocí fotopasti, tedy automatických kamer, získali snímky rysa v Beskydech. Ten požíral srnce, kterého před několika dny strhl. Fotopasti mají ochránci v Beskydech už druhým rokem, rysa ale zachytili poprvé.
Ostrava – První květen má většina lidí spojený se Svátkem práce. Zaměstnanci mají den volna, žáci a studenti nemusí do školy. Ve stejnou dobu je taky český svátek zamilovaných – první máj.
Opava - Rok se s rokem sešel a Opava znovu ožije majálesovým šílenstvím. Organizátoři akce na letošní rok slibují výjimečný kulturní zážitek překonávající všechny minulé ročníky.
Zlín – Infarktové okamžiky připravily interligové házenkářky Zlína pro svého kouče Dušana Poloze i fanoušky v úvodním semifinále play off proti Veselí nad Moravou.
Šenov /FOTOGALERIE/ – Po osmnácti kolech vedoucí tým fotbalové I.A třídy, skupiny B – SK Šenov – utrpěl doma debakl v souboji s B-týmem Karviné, který režírovala dvojice Martin Opic a Antonín Presl. Zkušený zakončovatel dosáhl hattricku a mladý vytáhlý forvard vsítil dokonce čtyři góly.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Po pěti kolech se fotbalisté Baníku Ostrava radují z výhry: Baník v sobotním utkání 26. kola první ligy porazil České Budějovice 3:2.
Zlín /FOTO, AKTUALIZOVÁNO/ – Zlín – Nevyšlo jim semifinále s Ostravou. Představitelům svazu se zase povedl trapas se ztracenými a poté nalezenými medailemi při slavnostním ceremoniálu.
Zlín – Infarktové okamžiky připravily interligové házenkářky Zlína pro svého kouče Dušana Poloze i fanoušky v úvodním semifinále play off proti Veselí nad Moravou.
Havířov - Nuda a beznaděj na hřišti, zato veselo v táboře fanoušků hostí. Tak vypadala fotbalová sobota, když s béčkem ostravského Baníku zavítala do Havířova i početná skupina skalních chacharů.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Byli krok od vyřazení, ale bojovným výkonem si sezonu nakonec prodloužili. Volejbalisté DHL Ostrava pod domácí sítí poprvé v sérii porazili České Budějovice 3:0 a nepříznivě se vyvíjející stav finále snížili na 1:3 na zápasy.
Ostrava – Na silnice a cyklostezky vyrazilo tento týden, který provázelo krásné počasí, mnoho cyklistů. Právě na ně se zaměřili při svých kontrolách ostravští policisté. Zejména pak na to, jestli mají kolo správně vybavené.