Ostrava - Sedmadvacet policistů, psovod se psem Qeitem a sedm strážníků městské policie se zapojilo do pátrací akce po osmaosmdesátileté ženě. Její zmizení oznámil v pátek večer vnuk, který se ji snažil nejdříve najít sám, když telefonoval do nemocnice, známým a obešel sousedy v domě.
Pardubice/ Nejvyšší soutěž futsalu v19.kole zaznamenala pohyb vdolní polovině tabulky. Vněm oplay off bojují Pardubice sMělníkem, oba jsou však zároveň ivsestupovém ohrožení, stejně jako trojlístek Jistebník, Ostrava a Kladno. Era–Pack Chrudim– FC Torf Pardubice 5:3 (2:1), Eco–Investment Praha– FC Nejzbach Vysoké Mýto 7:2 (3:1).
Ostrava - Vůbec poprvé se letos v České republice uskuteční celosvětový turnaj ve hře Monopoly. Jedno ze semifinálových kol proběhne také v Ostravě. A sice 14. března v Domě kultury Akord na náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu.
Ostrava - Velmi obezřetně si musejí počínat chodci, kteří na víceproudých silnicích vstupují na vyznačené přechody pro chodce. Přestože mají přednost, číhá na ně velké nebezpečí vpodobě nepozorných motoristů. Klasickým příkladem je situace, kdy řidič jedoucí vpravém jízdním pruhu zastaví, avšak další vozidlo vlevém jízdním pruhu pokračuje vjízdě. Následuje srážka spěším, která může skončit vážným zraněním či dokonce smrtí chodce.
Ostrava - Policisté zadrželi dva muže, kteří v sobotu nad ránem přepadli na ulici 28. října v Moravské Ostravě dvaadvacetiletého muže. Uchopili ho za batoh a křičeli na něj, ať jim dá peníze. Když odmítl, opakovaně ho udeřili pěstí do tváře a kopali ho do břicha.
Krnov - Sedmý reprezentační ples města Krnova se vydařil. Lidé se bavili. Nejvíce je rozproudili muzikanti The Backwards, kteří patří mezi nejlepší Beatles revivalové kapely na světě.
Ostrava - Bilanci, která má ukázat, jaké množství vysloužilých elektrospotřebičů se v loňském roce prostřednictvím projektu Ukliďme si svět již podařilo v základních a středních školách v ČR nashromáždit k zpětnému odběru, dokončila v těchto dnech nezisková společnost Elektrowin.
Ostrava - Levhartí slečny si to v sobotu ve venkovním výběhu opravdu užívaly. Skotačily, šplhaly po kmenech, honily se. Přestože už jsou více než sedm měsíců na světě, vnitřní prostory začaly opouštět teprve v minulých dnech.
Ostrava - Už letos vříjnu se pár medvědů ušatých a samička medvěda syrského, kteří nyní obývají nevyhovující betonový medvědinec, přestěhují do nového výběhu. Sdílet ho budou společně shulmany. Výstavba nové expozice za 60milionů korun byla zahájena koncem loňského roku. Součástí areálu bude kromě pavilonu, venkovního výběhu, přístupových cest a můstků také dětský koutek, vodní svět sakvárii nebo venkovní bazén provydry.
Moravskoslezský kraj - Reklamace spotřebitelů na různé druhy zboží patří stále mezi nejčastější problémy, se kterými se lidé v Moravskoslezském kraji obracejí na Sdružení obrany spotřebitelů (SOS).
Moravskoslezský kraj - Reklamace spotřebitelů na různé druhy zboží patří stále mezi nejčastější problémy, se kterými se lidé v Moravskoslezském kraji obracejí na Sdružení obrany spotřebitelů (SOS).
Ostrava - Letošní devátý ročník Dnů NATO v Ostravě se dočká několika premiér. Z nich nejvýraznější bude prodloužení nejatraktivnější části programu akce odehrávající se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava z jednoho na dva dny.
Ostrava - Dům kultury v Ostravě-Zábřehu letos slaví padesáté výročí své existence. Při této významné příležitosti bude po celý rok rozdávat dárky v podobě 42 akcí, na které bude vstup zcela zdarma.
Ostrava - Nárazem do sloupu pod železničním mostem na Těšínské ulici v Ostravě ukončil svůj život v sobotu večer sedmadvacetiletý řidič osobního automobilu. Informoval o tom Lukáš Humpl, mluvčí ostravských zdravotnických záchranářů.
Ostrava - Sváry zření – unikátní výstava českého moderního umění přelomu 19. a 20. století – spěje do finále. Před sebou má už jen necelý měsíc. Padne nakonec magická hranice dvaceti tisíc návštěvníků?
Opava - Jdeme nakupovat a máme jediný cíl. Koupit si v centru slezské metropole oblečení. A to ne ledajaké, ale kvalitní, které bychom dostali v klasickém českém kamenném obchodě.
Neratovice / Remízou, která je pro oba zachraňující se týmy určitě málo, skončilo pátečníutkání dalšího kola nejvyšší futsalové soutěže. /DOPLNĚNO, PŘIDÁNA FOTOGALERIE/
Děčín -S cílem odčinit výsledkový výpadek z Prahy, kde ve středu prohráli s USK, nastupovali děčínští prvoligoví basketbalisté k sobotnímu večernímu utkání dalšího kola Mattoni NBL, ve kterém přivítali na své palubovce celek NH Ostrava.
Ostrava - V drama se změnil duel druhého kola play out I. hokejové ligy mezi Porubou a Mostem. Ostravané odvrátili hrozbu další prohry, zvítězili však až po nájezdech.
Příbram - Po dnešním senzačním vítězství nad Libercem dělí volejbalisty Příbrami od vysněného play off už jen povinnost v podobě vítězství nad juniorskou reprezentací.
Ostrava - Delegáti Strany zelených v Moravskoslezském kraji zvolili v sobotu do vedení partaje dosavadního předsedu Vladislava Kovala. Získal 55 hlasů ze 73. Jeho protivník Petr Orel pak 17. Jeden lístek zůstal nevyplněný.
Ostrava - Delegáti Strany zelených v Moravskoslezském kraji zvolili v sobotu do vedení partaje dosavadního předsedu Vladislava Kovala. Získal 55 hlasů ze 73. Jeho protivník Petr Orel pak 17. Jeden lístek zůstal nevyplněný.
Ostrava - Delegáti Strany zelených v Moravskoslezském kraji zvolili v sobotu do vedení partaje dosavadního předsedu Vladislava Kovala. Získal 55 hlasů ze 73. Jeho protivník Petr Orel pak 17. Jeden lístek zůstal nevyplněný.
Litoměřice - Je už tradicí, že se několikrát v roce stanou Litoměřice místem přípravy české judistické reprezentace. V uplynulém týdnu měl rozloženu svou základnu v areálu ZŠ Ladova širší výběr nového reprezentačního týmu juniorů a juniorek.
Ostrava - Akreditaci pro specializační vzdělávání lékařů v oboru radiologie a zobrazovací metody získalo radiologické oddělení Vítkovické nemocnice. Certifikát, pro jehož získání musela nemocnice splnit řadu podmínek, platí sedm let.
Shippensburg - Čtyřtýdenní americké turné Janáčkovy filharmonie Ostrava pokračovalo dalšími koncerty. V současné době se orchestr pohybuje ve státě Pensylvánie, kde absolvoval další dva koncerty. První z nich se konal 31. ledna v Lansdale a následující 3. února v Shippensburgu.
Ostrava - Florbalová extraliga žen má za sebou základní část. A zatímco Vítkovice si zahrají play off, výběr Pepina čeká boj o holé setrvání v soutěži.
Ostrava - Reklamace spotřebitelů na různé druhy zboží patří stále mezi nejčastější problémy, se kterými se lidé v Moravskoslezském kraji obracejí na Sdružení obrany spotřebitelů (SOS).
Ostrava - Tak to je síla! Taková dominance se jen tak nevidí. Vítkovičtí hokejoví junioři doslova kralují extralize. Čtyři kola před koncem soutěže mají jedenáctibodový náskok na Litvínov a deset zápasů v řadě nenašli přemožitele.
Ostrava - Kontrolovat domkaře vypouštějící do ovzduší kouř nejhoršího kalibru není vůbec jednoduché. Potvrzují to informace zodboru životního prostředí ostravského magistrátu, který vloňském roce řešil zhruba pětačtyřicet stížností na smrad šířící se ze sousedova komínu.
Ostrava - Kdo bude chtít v těchto dnech spojit návštěvu ostravské zoologické zahrady s dobrým skutkem, nechť si s sebou na cestu přibalí i nějaké dobroty pro zpěvavé ptáky – nejlépe slunečnicová semínka, obilí všeho druhu, případně lůj nebo lojové koule se semeny.
Otrokovice - Čtyři body ze severu Moravy si přivezli druholigoví florbaloví junioři Otrokovic. Panteři ve třináctém a čtrnáctém kole soutěže pokořili tým IBK TRE KRONOR Ostrava a remizovali sKopřivnicí.
Ostrava - Kdo bude chtít v těchto dnech spojit návštěvu ostravské zoologické zahrady s dobrým skutkem, nechť si s sebou na cestu přibalí i nějaké dobroty pro zpěvavé ptáky – nejlépe slunečnicová semínka, obilí všeho druhu, případně lůj nebo lojové koule se semeny.
Ostrava - Dennodenní stereotypní jízdy zpráce do práce paní Janě včera zpestřilo hlášení vtramvaji. „Když se ozvalo: Unie ostravských kapsářů žádá cestující, aby inadále nevěnovali svou pozornost svým kabelkám, najednou celá tramvaj ztichla.
Ostrava - Osud čtyřřadé lipové aleje v Komenského sadech se zdá být zpečetěn. Desítky let staré stromy, jejichž větve tvoří krásnou gotickou klenbu, mají jít podle rozhodnutí magistrátu k zemi.
Ostrava - Sváry zření – unikátní výstava českého moderního umění přelomu 19. a 20. století – spěje do finále. Před sebou má už jen necelý měsíc. Padne nakonec magická hranice dvaceti tisíc návštěvníků?
Havířov - Oslabení Buldoci padli v Havířově. Futsalisté Hodonína sice na severu Moravy vedli, ale domácí dokázali ještě do poločasu čtyřmi góly zápas otočit. Branka do šatny přinesla naději, která trvala až do vyloučení Pochylého. Hodonín prohrál v Havířově 2:5.
Ostrava - Bez libera Jana Václavíka se musejí obejít volejbalisté DHL Ostrava v sobotním zápase 20. kola extraligy. V hale Sarezy na Hrušovské ulici bude od 17 hodin jejich soupeřem předposlední tým tabulky – ČZU Praha.
Ostrava - Velmi obezřetně si musejí počínat chodci, kteří na víceproudých silnicích vstupují na vyznačené přechody pro chodce. Přestože mají přednost, číhá na ně velké nebezpečí v podobě nepozorných motoristů.
Zlín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Nejen vuniformě, ale také vhokejovém dresu lze od pátku 6.února do soboty 7.února vidět strážníky jak ze Zlína, tak izdalších koutů České republiky.
Ostrava - Začíná soutěž, ve které Deník odmění nejoblíbenější restauraci, bar, hotel či kavárnu, ale i pětici čtenářů našich novin. Hlasujte pro podnik, do něhož rádi zajdete se svými přáteli na sklenku vína, pivo i dobré jídlo!
Ostrava - Začíná soutěž, ve které Deník odmění nejoblíbenější restauraci, bar, hotel či kavárnu, ale i pětici čtenářů našich novin. Hlasujte pro podnik, do něhož rádi zajdete se svými přáteli na sklenku vína, pivo i dobré jídlo!
Ostrava - Začíná soutěž, ve které Deník odmění nejoblíbenější restauraci, bar, hotel či kavárnu, ale i pětici čtenářů našich novin. Hlasujte pro podnik, do něhož rádi zajdete se svými přáteli na sklenku vína, pivo i dobré jídlo!
Ostrava - Již několik měsíců čeká v mexické vazbě na soud třiatřicetiletý David Schmit z Opavy, který je podezřelý z vraždy své šestadvacetileté manželky Lucie z Ostravy. Měl ji zabít v srpnu loňského roku v Mexiku, kam za ním přiletěla kvůli rozvodovému řízení.