Bohoslužba připomněla oběti tramvajové nehody
Ostrava - Nažidla, Vrahovice, Samotišky, Havlíčkův Brod, místa velkých tragických neštěstí v republice, kde se posléze konala i ekumenická bohoslužba. Teď k nim přibyla i Ostrava.
Ostrava - Nažidla, Vrahovice, Samotišky, Havlíčkův Brod, místa velkých tragických neštěstí v republice, kde se posléze konala i ekumenická bohoslužba. Teď k nim přibyla i Ostrava.
Ostrava - Jedinečná, světově proslulá sopranistka Gabriela Beňačková je v současné době prezidentkou Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj.
Ostrava - Pondělní Moravskoslezský deník přináší informaci nejen o sobotní mši za zemřelé z havárie tramvají ve Vřesině, ale také se zabývá skutečností, že lidé po takové tragédii potřebují odbornou pomoc. Deník byl také na aukci uměleckých předmětů, ze které přináší rovněž zajímavé informace.
Region - K dvěma vážným dopravním nehodám došlo v neděli na Frýdecko-Místecku. Při jedné byla vážně zraněna dvouletá holčička. Jak Deníku v pondělí ráno potvrdil mluvčí policie Ivan Žurovec, devětatřicetiletý motorkář zemřel.
Ostrava - Zdolávání horolezecké stěny, střelba ze vzduchovky, překonávání lanové dráhy či soutěž ve vyrábění obrazců z PET víček nabídla o víkendu 24. a 25. května dětem ostravská Bambiriáda.
Ostrava - V úvodním barážovém souboji o nejvyšší soutěž prohrálo ostravské mužstvo o pět branek a do Zlína jede jen s malými šancemi na postup.
Ostrava, Zlín - Velký krok k záchraně udělaly v nedělním úvodním duelu baráže o interligu házenkářky Zlína. Svěřenkyně trenéra Luboše Amberského vyhrály o pět branek na palubovce ostravské Poruby, a tak při pohárovém systému jim k udržení ve WHIL stačí v nedělní odvetě 1. června od 17 hodin neprohrát o více než čtyři góly.
Ostrava, Vendryně - Snad žádná jiná zpěvačka se dosud nedostala mezi úplnou špičku české hudební scény tak razantně a rychle, jak mladinká Ewa Farna.
Ostravice - Tato mladá zpěvačka z Ostravice bude i jedním z hostů Dne s Deníkem, který proběhne v pondělí 26. května ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Ostrava - Prezidentka Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj světově proslulá sopranistka, oceňuje zdejší kulturní život a pestrou nabídku umění.
Ostrava - Už za dva a půl roku se Ostrava dočká nového sportovního stadionu.
Cheb - První čtyři mužstva mají zajištěný postup na mistrovství České republiky.
Ostrava - V neděli 25. května přivítají České Budějovice, kterým budou chtít vrátit porážku z prvního vzájemného duelu.
Ostrava - Přes padesát policistů si v pátek 23. května v noci posvítilo na řidiče v ulicích Ostravy. Dvanáct motoristů bylo opilých, čtyři zfetovaní.
Ostrava - Cesta tramvají číslo pět 11. dubna skončila smrtí tří lidí.
Ostrava - Přes padesát policistů si v pátek 23. května v noci posvítilo na řidiče v ulicích Ostravy. Dvanáct motoristů bylo opilých, čtyři zfetovaní.
Přerov -Syrové blues z Ostravy v podání tria skvělých muzikantů - kytaristy a zpěváka z kapely Buty Radka Pastrňáka, bluesmana Jiřího Kostadinova a jazzového baskytaristy Josefa Paka roztančilo ve čtvrtek večer návštěvníky restaurace Pivovar.
Přerov -Syrové blues z Ostravy v podání tria skvělých muzikantů - kytaristy a zpěváka z kapely Buty Radka Pastrňáka, bluesmana Jiřího Kostadinova a jazzového baskytaristy Josefa Paka roztančilo ve čtvrtek večer návštěvníky restaurace Pivovar.
Ostrava - Výstava v Ostravském muzeu seznamuje návštěvníky nejen s díly architektů na fotografiích, k vidění jsou i unikátní kusy nábytku.
Teplice nad Metují - Do zahájení 4. ročníku Teplické rockové noci zbývá přesně týden. Festival, který se koná poslední květnový den vypukne v 15 hodin na místním fotbalovém hřišti.
Ostrava - Budova, v níž bývala květinová síň, na Masarykově náměstí v Ostravě, bude do tří měsíců zbourána. Město se přitom dál soudí se soukromou firmou o pozemek, na kterém objekt zatím stojí.
Ostrava - Hlavními hrdiny jsou obyčejné děti se svými problémy. Ve fotoseriálech Patrika Hujduse ale vystupují i známé osobnosti. Rády podporují dobrou myšlenku, která teď byla i oceněna.
Vřesina - Cesta tramvají číslo pět 11. dubna skončila smrtí tří lidí. Jejich památku si v pátek připomněla asi stovka lidí, která se zúčastnila ekumenické bohoslužby v kostele svatého Antonína Paduánského ve Vřesině. Nedaleko místa, kde k čelní srážce tramvají došlo.
Ostrava - Cesta tramvají číslo pět 11. dubna skončila smrtí tří lidí. Jejich památku si v pátek připomněla asi stovka lidí, která se zúčastnila ekumenické bohoslužby v kostele svatého Antonína Paduánského ve Vřesině. Nedaleko místa, kde k čelní srážce tramvají došlo.
Ostrava - Čtyřicátý čtvrtý ročník ČSOB Velké ceny Ostravy, který byl současně třetím kolem sedmého ročníku Českého skokového poháru, a Memoriál plk. Jana Havla proběhly na kolbišti Baníku Ostrava ve Staré Bělé.
Ostrava - Nejméně příjemné čekání na vlakový spoj nacházejí cestující na vítkovickém nádraží.
Znojmo - Další úspěšné vystoupení na místní plavecké scéně mají za sebou znojemští plavci. V Ostravě se dokázali z pětačtyřiceti startů dostat osmadvacetkrát do finále. Z těchto rozplaveb pak získali Jihomoravané čtrnáct medailí.
Ostrava - A je tu 21. týden a s ním další novorozenci, kteří se narodili v ostravských porodnicích.
Ostrava - Bohumínský Viadrus vyveze do Nizozemska téměř dva tisíce dekorativních litinových radiátorů Bohemia. Radiátory budou umístěny v městské radnici v Rotterdamu.
Ostrava - Nejvíce možností si přivydělat mají studenti ve stavebnictví, potravinářství a lehkém strojírenství.
Ostrava - Sobotní Moravskoslezský deník se zabývá stavbami významných architektů v Ostravě, informuje, že květinová síň v centru města se bude bourat a dozvíte se také něco ze světa fotokomiksu.
Ostrava - Dnes přinášíme další díl cyklu Případů advokáta Perkase. Ten formou fiktivních příběhů přibližuje běžné i nezvyklé životní situace. Případy advokáta Perkase najdete každý pátek na straně KRIMI. V závěru jednotlivých dílů nabídne advokát tři možná řešení. Pouze jedno z nich je však správné. Které, to se dozvíte v sobotu na webových stránkách Moravskoslezského deníku.
Ostrava - Prudký nárůst cen pohonných hmot v posledních týdnech se brzy projeví i zvyšováním cen v obchodech, službách i dalších odvětvích. Shodují se na tom oslovení obchodníci a poskytovatelé služeb.
Hranice - Opravdurozmanitý program nabízí v nejbližšších dnech hranický Zámecký klubu.
Zlaté Hory - Ve škole ve Zlatých Horách máte dvoukilový balíček s trhavinou. Tuto větu oznámil v pátek v 8.51 hodin na linku 112 anonym a postaral se o pořádný poplach.
Kraj - Prudký nárůst cen pohonných hmot v posledních týdnech se brzy projeví i zvyšováním cen v obchodech, službách i dalších odvětvích. Shodují se na tom oslovení obchodníci a poskytovatelé služeb.
Opava, Ostrava - Darovat krev je čím dál víc záležitostí pro nadšence a lékaři se začínají obávat nedostatku cenné tekutiny. Dobrovolníci, kteří darují krev pravidelně, stárnou a mladí dávají přednost placenému odběru plazmy.
Ostrava - Jako v londýnské Zobí ulici z příběhů o Harry Potterovi to vypadá v Krestově ulici v Ostravě-Hrabůvce. Na stromech kolem domů se uhnízdily sovy.
Kralupy / Úctyhodných 53 sportovních sezon má za sebou Kralupan Václav Tomšík. Když tuhle číslovku otočíte, získáte aktuální počet mistrovských titulů ve vzpírání, které nashromáždil za dobu své sportovní kariéry.
Bruntál - Osmatřicet barmanů se účastnilo dnes v pátek 23. května klání Becherovka cup Bruntál 2008. Nastoupilo i deset borců z bruntálské školy.
Ostrava - Finále Miss Europe & World junior Czech 2008 ovládly dívky ze severní Moravy. Miss je Míša z Kozmic. Druhou vicemiss Andrea z Ostravy.
Zlín - Nejdůležitější fáze sezony čeká o víkendu ženskou složku házenkářského klubu Zlína. Svěřenkyně trenéra Luboše Amberského se ve dvou barážových duelech utkají s ostravskou Porubou, vítězem I. ligy, o setrvání v interlize.
Ostrava - Dětem od pátku 23. května až do neděle 25. května nabídne spoustu možností, jak trávit volný čas s kamarády.
Kroměříž - Téměř čtyřicet let už daruje krev pětašedesátiletý Josef Čech z Kroměříže. Svůj první odběr si nechal provést ještě za mlada, kdy tímto krokem, jak sám tvrdí, zpečetil krví přátelství s jedním kamarádem.
Karviná - Nejen mládežníci z Baníku, ale také házenkářské dívky Sokola Karviná finišují ve svých soutěžích.
Ostrava - V Ostravě se konal 15. ročník Velké ceny, který byl zároveň 2. kolem Českého poháru v plavání za účasti plavců z celkově 37 oddílů ČR, Polska a Slovinska.
Ostrava - Omezte automaty, žádají radnice v Moravské Ostravě, Porubě, Mariánských Horách, Vítkovicích i Svinově. O jejich požadavcích teď budou rozhodovat ostravští zastupitelé.
Ostrava - Novou ambulanci pacienti najdou v areálu Městské záchranné služby Ostrava na Varenské ulici, která ji také zřídila a zajišťuje její provoz. Praktický lékař tu je k dispozici nemocným, kteří si „toho svého“ zatím nenašli, nebo ho mají v místě trvalého bydliště mimo Ostravu.
Přerov - Úvodního závodu nejvýznamnější české serie cyklo 53×11 se letos opět zhostil přerovský oddíl MiKo cycles. Mamut Tour 2008 se jel na tratích 56 kilometrů (nadační Krtek Tour), dále 135 a hodnocených 217 kilometrů. Pro premiérové vítězství si na královské trati 217 km k překvapení všech dojel Tomáš Čer z Veloservis teamu.
Ostrava - Až dosud se organizování sbírkové akce s názvem Brýle pro Afriku, která se v celé České republice setkává s mimořádným ohlasem občanů, v Ostravě nikdo neujal. V těchto dnech už to ale není pravda.