OSTRAVA - Zahrádek před restauracemi v Moravskoslezském kraji každoročně přibývá. Vedení radnic to vesměs vítají. Chápou je jako způsob rozvoje města a další službu pro občany, podnikatele podporují hlavně ekonomicky.
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Zahrádek před restauracemi v Moravskoslezském kraji každoročně přibývá. Vedení radnic to vesměs vítají. Chápou je jako způsob rozvoje města a další službu pro občany, podnikatele podporují hlavně ekonomicky.
REGION - Léto je v plném proudu. Slunečné počasí zaplnilo koupaliště i přehrady v kraji, do kempů přijeli stanaři. Zájem o koupání ve volné přírodě v místech, kde není žádné zázemí, však postupně klesá.
REGION - V posledních dnech zaznamenali ostravští policisté několik trestných činů, kdy oběťmi byly osoby seniorského věku, tedy nad šedesát let. Uvedl to mluvčí severomoravské policie Milan Klézl. Mezi okradenými byl i důchodce z Frýdku-Místku.
OSTRAVA - Více než 120 jedničkářů z Ostravy, Moravskoslezského kraje i z dalších koutů republiky využilo během července dárek Hasičského muzea v Ostravě-Přívoze. Po předložení vysvědčení nebo jeho kopie měli vstup zdarma a jejich dospělý doprovod vstupné poloviční.
KARVINÁ - Čtyři cizince údajně zaměstnané bez potřebných dokladů a povolení přistihli koncem tohoto týdne celníci v areálu bývalého obchodního centra Permon v Karviné. Všichni nelegálně zaměstnaní pocházejí z Vietnamu.
OSTRAVA - V rámci třetího ročníku festivalu Ostravské dny, které pořádá Ostravské centrum nové hudby na přelomu srpna a září v moravskoslezské metropoli, se uskuteční řada pozoruhodných doprovodných akcí.
OSTRAVA - Pohřešovaný Radim Složil (nar. 25.1. 1974) odejel dne 26. 7. 2007 kolem páté hodiny odpolední z domu do obchodu pro barvu. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Informoval o tom mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.
OSTRAVA - U chodníku zastaví auto, z něj vyskočí člověk s napěchovanou igelitovou taškou v každé ruce. Rychle přiběhne k popelnici stojící u plotu rodinného domu a igelitky plné odpadků do ní nacpe. I tak vypadá „popelnicová turistika“ lidí, kteří vyhazují odpad do cizích popelnic, aby nemuseli platit za odvoz komunálního odpadu.
OKROUHLIČKA - Z celé republiky se sjelo do nevelké vesničky Okrouhlička osmadvacet nadšenců pro knihy. Právě tady v Šejdorfském mlýně se koná unikátní týdenní setkání nazvané Škola knihy.
OSTRAVA - Pohřešovaný Radim Složil (nar. 25.1. 1974) odejel dne 26. 7. 2007 kolem páté hodiny odpolední z domu do obchodu pro barvu. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Informoval o tom mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.
OSTRAVA - Sedmnáctiletý student gymnázia Štěpán Ochodek z Ostravy byl vybrán jako jeden ze čtyř studentů, kteří v zahraničí reprezentují české Rotary International na výměnných kulturně-studijních pobytech. Ostravský Rotary klub se do mezinárodního programu výměn zapojuje již třetím rokem.
REGION - Až do posledního kola severomoravské divize se bojovalo o postup. Vratimovští tenisté prohráli v posledním kole s Českým Těšínem a obsadili třetí příčku. Třinec je sedmý.
OSTRAVA - Dům s pečovatelskou službou v Ostravě-Hrabůvce se mění před očima. Areál na Odborářské ulici prochází postupnou rekonstrukcí, která by měla být zcela dokončena v příštím roce. Z pěti obytných budov jsou opraveny zatím tři, na zbývající dvě probíhá v současné době příprava.
SVITAVY - BALL CAMPS 2007, to je název akce, jejímž pořadatelem je basketbalový oddíl Tělovýchovné jednoty Svitavy a která je určena mladým vyznavačům tohoto sportu z celé České republiky i ze zahraničí.
OSTRAVA - Obyvatelé Pavlovovy ulice v Ostravě-Zábřehu už brzy budou moci využít nově opraveného chodníku. „Šlo o rozsáhlejší akci, která začala vloni a tento měsíc bude dokončena.
OSTRAVA - Vakcínu proti chřipce, o kterou je v posledních letech obrovský zájem, likviduje v současné době většina lékáren v Ostravě. Důvodem je prošlá expirace, tedy doba, do kdy lze lék použít. Ta u loňských dodávek vypršela koncem letošního června.
CHRUDIM/SLATIŇANY - Chrudimská kriminálkav pátek 27.červencedopadla hledaného muže, který ve městě a v jeho okolí přepadl v minulých dnech minimálně tři ženy.
OSTRAVA - Bývalý přednosta opavského okresního úřadu Antonín Šrom se opět snažil před soudem dokázat svou nevinu, senát se ale odmítl jeho případem dál zabývat.
OSTRAVA - Česká televize letos dává baseballu hodně místa. Kromě zápasů z Pražského baseballového týdne a ME kadetů vcelku pravidelně vysílá i tuzemskou extraligu. Přestože už proběhlo několik přenosů z české nejvyšší soutěže, na dvojnásobného vicemistra, ostravské Arrows, se dosud nedostalo. Opomenutí napraví televize dnes, kdy od 16.20 hodin bude vysílat souboj odvěkých rivalů z Prahy.
OSTRAVA - Vrchol evropského šampionátu čtrnáctiletých tenistů v Ostravě se nezadržitelně blíží. Sen o českém finále chlapců se však rozplynul. Mezi osm nejlepších totiž postoupil jen Jiří Veselý.
OSTRAVA - Polovina letních prázdnin pomalu klepe na dveře a s nimi přichází také svatoanenské poutě. O nadcházejícím víkendu jich v ostravsko-opavské diecézi najdete celou řadu.
KARVINÁ/OSTRAVA - Až krajští zastupitelé na svém zářijovém zasedání definitivně rozhodnou o tom, kde vznikne obří spalovna komunálního odpadu pro Moravskoslezský kraj. Rozhodovat se bude mezi areálem bývalého Dolu Barbora na okraji Karviné a lokalitou v Ostravě–Mariánských Horách.
OSTRAVA - Devět jednotek hasičů s dvanácti cisternovými automobilovými stříkačkami vyjelo dnes dopoledne k požáru strniště mezi obcí Olbramice a městem Klímkovice na okraji stavby dálnice D47 a jižního vjezdu do klimkovického tunelu.
OSTRAVA - Hokejový trenér Miloš Holaň získal angažmá v norské lize. Šestatřicetiletý trenér povede v další sezoně Lillehammer, se kterým dnes podepsal roční smlouvu.
OSTRAVA - V posledních dnech zaznamenali ostravští policisté několik trestných činů, kdy oběťmi byly osoby seniorského věku, tedy nad šedesát let. Uvedl to mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.
OSTRAVA - Devět jednotek hasičů s dvanácti cisternovými automobilovými stříkačkami vyjelo dnes dopoledne k požáru strniště mezi obcí Olbramice a městem Klímkovice na okraji stavby dálnice D47 a jižního vjezdu do klimkovického tunelu. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
OSTRAVA - Téměř 3,5 tisícovky cizinců ze zemí Evropské unie a Švýcarska pracovalo k poslednímu červnu v Ostravě. Podle evidence vedené zdejším úřadem práce jich proti loňskému červnu přibylo o téměř sedm stovek.
MLADEČ - Děti oblečené do zimních bund, čepic a teplých bot. I když se to na konci července zdá neuvěřitelné, nejde o žádný vtip. Děti ve věku tři až patnáct let, které se přijely léčit do dětské ozdravovny v Mladči-Vojtěchově, se teple oblékají každý den.
OSTRAVA - Pozornost strážníků upoutala při včerejší obchůzce na Bílovecké ulici pod Svinovskými mosty v Ostravě-Svinově zaparkovaná cisterna. Kolem ní se pohybovali dva muži (54 a 58 let) a odčerpávali z ní pomocí přečerpávací pistole do kanystrů její obsah.
OSTRAVA - První sezonu mezi seniory, kterou zakončil účastí na ME divize B hráčů do 20 let v Polsku, má za sebou odchovanec NH Ostrava Jakub Šiřina. V devatenácti letech si splnil jeden ze svých velkých snů, zahrát si za mládežnickou reprezentaci na vrcholné akci.
OSTRAVA - Na služebně Městské policie v Ostravě-Vítkovicích včera starší muž oznámil, že byl před chvílí okraden o peněženku s finanční hotovostí. Strážníci s mužem ihned prošli okolí a po chvíli spatřili trojici dětí (dívka 9, chlapci 11 a 14 let). Poškozený je identifikoval jako pachatele krádeže.
KOLÍN - Přestože jsou nováčky soutěže a mají nového trenéra, tak si věří. Basketbalisté BC Kolín chtějí v nadcházející sezoně skončit v první polovině tabulky. „Chceme obstát. To znamená skončit do osmého místa,“ hlásí trenér Miroslav Sodoma.
OSTRAVA - O závěrečný díl příběhů čaroděje „Harry Potter and the Deathly Hallows“, který se začal v Česku prodávat minulý týden v pátek, je velký zájem i v Ostravě. Hlavní nápor ale knihkupci očekávají až v lednu nebo únoru, kdy má vyjít česká verze tohoto bestselleru britské autorky Joanne Rowlingové.
OSTRAVA - Majitelům řidičských průkazů vydaných před rokem 1994 se začíná krátit čas na jejich výměnu. Nyní zbývá motoristům pět měsíců. Zatím se řidiči na úřad příliš nehrnou.
OSTRAVA - Hlídka ostravské městské policie našla na Špálově ulici v Ostravě-Přívoze ležet před kontejnerem na domovní odpad opilou polonahou ženu. Reagovala tak na oznámení jednoho ze zdejších občanů, že se nahá žena pokouší vlézt do kontejneru. Informovala o tom mluvčí ostravských strážníků Vladimíra Kejdová.
OSTRAVA - Moravskoslezský kraj zůstal v roce 2006 podle statistiky Energetického regulačního úřadu ve spotřebě elektrické energie na druhém místě za Středočeským krajem.
BRUNTÁL - Profesionální hasiči ze stanice v Rýmařově vyprošťovali včera večer motorkáře, který zůstal po nehodě uvízlý pod soupravou osobního vlaku, a to na přehledném železničním přejezdu v Břidličné na Bruntálsku.
OSTRAVA - V domácím prostředí zahájili v pondělí pod vedením trenéra Jaroslava Tomáše přípravu na nový ročník extraligy volejbalisté DHL Ostrava. Z kádru, který se místo obhajoby mistrovského titulu v konečném pořadí propadl až na 5. příčku, odešli po sezoně tři hráči.
REGION - Zástupci Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC), Celta, Masný a Babuňková, závodili na společném mistrovství amatérů v silniční cyklistice.
BŘIDLIČNÁ - Profesionální hasiči ze stanice v Rýmařově vyprošťovali včera večer motorkáře, který zůstal po nehodě uvízlý pod soupravou osobního vlaku, a to na přehledném železničním přejezdu v Břidličné na Bruntálsku. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
OSTRAVA - Z průzkumu, který zadal Magistrát města Ostravy, vyplývá, že sedmdesát procent dotázaných je s činností strážníků spokojeno. Podle zjištění Deníku však takový optimismus mezi lidmi nepanuje.
OSTRAVA - Moravskoslezský kraj zůstal v roce 2006 podle statistiky Energetického regulačního úřadu ve spotřebě elektrické energie na druhém místě za Středočeským krajem. Ve srovnání s rokem 2005 se loni množství spotřebované elektřiny zvýšilo o 2,7 procenta.