/FOTOGALERIE, VIDEO/ Že bude osmifinále pyramidy Gamechanger v rámci Oktagonu 40 v Ostravě jednoznačnou záležitostí a jen zahřívacím kolem pro favority? Omyl! Sobotní dění v Ostravar Aréně ukázalo, že o překvapení ani v této brzké fázi nebude nouze. Poznali to maďarský bijec Máté Kestész, Brazilec Apollo Silva, nebo slovenské želízko v ohni Radovan Úškrt. Na úkor „Piráta“ Krištofiče jde dál Alex Lohoré, stejně jako si česká naděje David Kozma na úvod „hry o miliony“ poradila s Polákem Lukaszem Siwiecem. Jak bude vypadat čtvrtfinále?
Zřejmě neexistuje terén, kterým by neprojel. Vychází z konstrukce švédského vojenského speciálu a kromě horských oblastí bývá využíván i k evakuaci lidí ze zaplavených oblastí, rozvozu záchranářů, přepravě materiálu… Řeč je o pásovém speciálu Hägglunds BV206. Hasiči Moravskoslezského kraje s ním opět vyrazili do akce. Fotograf Deníku s ním také absolvoval výjezd na Lysou horu, podívejte se.
/VIDEO, ANKETA/ Maso, mléčné výrobky, ovoce, zelenina, pečivo i toaletní papír, plenky pro děti či prášky na praní. Češi nakupují v Polsku ve velkém, ceny jsou mnohem příznivější než u nás. Výhodu mají ti, kteří bydlí v pohraničí a polské obchody mají doslova za humny. V sobotu se pak na nákupy vydávají i lidé ze vzdálenějších měst a obcí. Obchody praskají ve švech. Podívejte se, co Češi jezdí nakupovat a porovnejte si ceny s těmi v Česku.
Blízké setkání dvou planet, Venuše a Jupitera, na večerní obloze pozorovala také naše čtenářka Pavla Olšerová z Ostravy. A nezůstalo jen u pozorování. Za koláž tímto děkujeme. V přiložené fotogalerii se můžete podívat také na další záběry konjunkce.
Brno – Už v sobotu se v Ostravě rozjede unikátní projekt, který v Evropě nemá obdoby. Ostravar Arena přivítá první ze série turnajů Tipsport Gamechanger ve smíšeném bojovém umění MMA ve velterové váze do 77 kilogramů. Pořádá jej největší česko-slovenská organizace Oktagon a ve hře je pohádková suma milion eur, tedy přes dvacet tři milionů korun.
Vegetariánská a veganská síť restaurací se samoobslužným bufetem Dhaba Beas se rozšířila už i do Ostravy. Nahradila předchozí provozovnu Slunečnice, která měla v ostravské Chelčického ulici několikaletou tradici. Teď na jejím místě mohou zákazníci ochutnat jídla z různých světových kuchyní v několika variacích, ale bez živočišných produktů.
Město Ostrava znovu řeší nové autobusy na vodík, Dopravní podnik Ostrava (DPO) vypsal podruhé i soutěž na plničku. První soutěže na vozidla i plničku musel zrušit.
Liberecké volejbalistky ve šlágru 29. kola po velké bitvě porazily Prostějov 3:2 a tím umazaly manko na poražené z čela tabulky na jediný bod. Šlágr 29. koka měl vývoj jako na houpačce, nakonec musel rozhodnout až tie break. V něm měl sice k vítězství dobře nakročeno prostějovský celek, avšak Dukla utkání otočila ve svůj prospěch: Dukla Liberec – VK Prostějov 3:2 (-17, 11, -19, 24, 11).
Vážení čtenáři, v následujícím příspěvku se dozvíte o možnostech mnoha krásných vycházek, které lze podnikat i s dětmi v blízkém okolí lázeňského města Klimkovice. Za text děkujeme panu Petru Parákovi.
Vážení čtenáři, v následujícím příspěvku se dozvíte o možnostech mnoha krásných vycházek, které lze podnikat i s dětmi v blízkém okolí lázeňského města Klimkovice. Za text děkujeme panu Petru Parákovi.
Vážení čtenáři, v následujícím příspěvku se dozvíte o možnostech mnoha krásných vycházek, které lze podnikat i s dětmi v blízkém okolí lázeňského města Klimkovice. Za text děkujeme panu Petru Parákovi.
Vážení čtenáři, v následujícím příspěvku se dozvíte o možnostech mnoha krásných vycházek, které lze podnikat i s dětmi v blízkém okolí lázeňského města Klimkovice. Za text děkujeme panu Petru Parákovi.
Vážení čtenáři, v následujícím příspěvku se dozvíte o aktuální inscenaci pohádky O malé čarodějnici v Divadle loutek Ostrava. Za text děkujeme panu Josefu Zajícovi.
V únoru proběhl v Ostravě v hale na Dopravním učilišti turnaj Starých pánů a mladých dam. Házenkáři díky akci podpořili Marušku Kučerovou, na kterou se vybralo přes 53 tisíc korun.
U vážné dopravní nehody v Linhartovech zasahovaly ve čtvrtek 2. března ve večerních hodinách týmy zdravotnické záchranné služby. Došlo tam ke střetu chodce s nákladním automobilem.
Jeho stopy najdeme na mnoha místech České republiky, v Praze, Litomyšli, Ostravě či rodném Písku. Josef Pleskot ovšem není architektem, který chce, aby za něj mluvilo jen jeho dílo. Říká, že čím dál víc cítí potřebu se nad architekturou zamýšlet a také se společensky angažovat. Prokázat jí službu i tím, že o ní bude mluvit, vysvětlovat, popularizovat ji.
/FOTOGALERIE/ Posledními duely končí základní část Chance ŽBL basketbalistek a ještě půjde o hodně. To se však netýká hráček BK Strakonice, ty hrají již jen o čest.
Dobrý den, před dvěma nebo třemi dny jsem pozorovala na nebi dva objekty - dvě větší hvězdy. Byly v takové pozici, jakou jsem na nebi doposud neviděla. Na oblohu se dívám velmi často… Bylo mi to divné, ale dále jsem se dvojici hvězd nevěnovala. Takto začíná psaní naší čtenářky a pozorovatelky oblohy, paní Pavly Olšerové.
/FOTO, VIDEO/ Osm dní na cestách. Bezmála čtyři a půl tisíce kilometrů za volantem. Žďár, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a zpět. Nadšenci z komunity Stovkou tam a zpět se vrátili z Pobaltí opět na Blanensko. Cestu na drsný sever absolvovali v bezmála padesát let starém autě Škoda 100. Veterán s poznávací značkou BKD 58-85 je nenechal ve štychu a tříčlennou výpravu ve složení Jan Černý, Stanislav Vítek a Miroslav Kakáč v bezpečí dopravil domů. „Auto šlapalo jako hodinky. Jestli jsme cestou řešili nějaké komplikace? Ulomila se nám klika u dveří, odešel náhon tachometru a čidlo u zpátečky. No, a někde u Ostravy nám na dálnici uletěl jeden bílý blok z pneumatiky. To je všechno,“ řekl po návratu majitel historického vozidla Jan Černý ze Žďáru.
Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Mnozí lidé přitom ani nevědí, že se u nich zákeřná choroba právě rozvíjí. Zhruba u devíti tisíc pacientů ledviny úplně selžou a oni pak musí chodit na dialýzu nebo podstoupit transplantaci.
Ostravská univerzita již několik let připravuje projekt LERCO (Life Environment Research Center Ostrava), který může moravskoslezskou metropoli zařadit mezi přední světová vědeckovýzkumná centra. Oč se v případě LERCO vlastně jedná a čím je tento projekt pro Ostravu tak významný?
Ostravská univerzita již několik let připravuje projekt LERCO (Life Environment Research Center Ostrava), který může moravskoslezskou metropoli zařadit mezi přední světová vědeckovýzkumná centra. Oč se v případě LERCO vlastně jedná a čím je tento projekt pro Ostravu tak významný?
/FOTOGALERIE/ V semifinále Českého poháru porazily před dvěma týdny pražský Olymp 3:2, ale v extralize už to volejbalistky TJ Ostrava nedokázaly zopakovat. Ve čtvrtečním 29. kole mu doma podlehly 0:3, když uhrály pouhých 52 bodů, a v tabulce čtyři kola před koncem základní části klesly na 9. místo se stejným počtem 32 bodů jako osmý Frýdek-Místek.
/FOTOGALERIE/ Po pouhých třech měsících je velká show zpět. Organizace Oktagon MMA se vrací do Ostravy. A přiveze svůj dosud největší projekt – Gamechanger. Pyramidu osmi zápasů (a další náhradní), kde se šestnáct borců během roku 2023 popere o celkové vítězství a výhru více než sedmi milionů korun. Vše odstartují sobotní osmifinálové zápasy právě na východě republiky. A Ostravar Aréna bude znovu prakticky vyprodaná.
Blízké setkání dvou planet, Venuše a Jupitera, na večerní obloze pozorovala také naše čtenářka Pavla Olšerová z Ostravy. A nezůstalo jen u pozorování. Za koláž tímto děkujeme. V přiložené fotogalerii se můžete podívat také na další záběry konjunkce.
CHANCE ŽBL: Basketbalistky Hradce Králové zakončí dlouhodobou fázi nejvyšší soutěže pátečním zápasem na palubovce KP Brno (15.30). V případě porážky narazí na stejného soupeře také v následném čtvrtfinále play off.
Deník přináší druhou část rozhovoru s náměstkem primátora Zbyňkem Pražákem (KDU-ČSL), tentokrát ohledně jemu svěřené gesce zdravotnictví. Řeč bude o peripetiích s nedostatkem zubařů, nové podobě pohotovostní služby v Ostravě, ale i o problémech v ostravské nemocnici, která eviduje odchod lékařů za lépe placenými a méně náročnými pozicemi v jiných nemocnicích.
/FOTO, VIDEO/ Virtuální realita proniká i do zdravotnictví. Poliklinika Agel v Ostravě nabízí pacientům s vysokým tlakem poučení prostřednictvím speciálních brýlí.
Až 500 pracovníků hledá v moravskoslezské metropoli společnost Škoda Group, která aktuálně pracuje na řadě zakázek pro klienty z celé Evropy. Zájem je zejména o elektromechaniky, zámečníky, kontrolory jakosti, mechaniky elektronických zařízení a další specialisty v oboru.
Odvolací soud v Ostravě první březnový den změnil podmínku za šíření toxikomanie pro šéfredaktora časopisu Legalizace Roberta Veverku na peněžitý trest sto tisíc korun. Časopisu naopak zvýšil peněžitý trest z 50 tisíc na 150 tisíc korun.
V Ostravě svedou havlíčkobrodští stolní tenisté další boje o extraligové body. V pátek 3. března od osmnácti hodin odehraje HB Ostrov utkání šestnáctého kola nejvyšší domácí soutěže na půdě KST.
Víkend patřil v daleké Ostravě atletickému halovému mistrovství České republiky v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Do města v Moravskoslezském kraji odcestovali bojovat také tři zástupci agilního oddílu Atletika Klatovy. Nejvíce se dařilo (podle očekávání) Karolíně Machové ve vrhu koulí (3 kg), a to v kategorii dorostenek.
Jak si užít aktuální víkend? Deník přináší souhrn tipů na ty nejzajímavější akce v Moravskoslezském kraji. Na Karvinsku se v sobotu koná obrovská rodinná celodenní akce Den hokeje v Karviné. V Havířově se zase koná dobročinný rockový koncert.
Jak si užít aktuální víkend? Deník přináší souhrn tipů na ty nejzajímavější akce v Moravskoslezském kraji. Na Opavsku je možnost zajít na ples do Hradce nad Moravicí nebo Budišova nad Budišovkou, hlavně děti se mohou těšit na divadelní představení, mnoho dalších věcí se děje jinde.
Na halovém šampionátu ho čeká premiéra. Závodník A.C. Tepo Kladno a český mistr na 400 metrů Matěj Krsek se na halové mistrovství Evropy v Istanbulu těší. Má formu, rád by si v ostré konkurenci vylepšil osobní rekord, protlačil se mezi nejlepší, ale nezastírá, že halu považuje za doplněk k letní sezoně.
/FOTOGALERIE/ Teď už jde o všechno, florbalistkám začíná play-off! Rytířky z Vítkovic, které vyhrály základní část extraligy s fantastickou bilancí 22 vítězství z 22 zápasů a před měsícem triumfovaly v Českém poháru, si za soupeřky ve čtvrtfinále vybraly páté Bulldogs Brno. Obhájkyně mistrovského titulu z FBC Ostrava skončily čtvrté a do vyražovacích bojů na ně zbyla sedmá Olomouc. Obě série na čtyři vítězství začnou dvěma zápasy o víkendu 4. a 5. března v ostravských halách.
Břeclavské stolní tenistky si zajistily již tři utkání před koncem základní části soutěže extraligovou příslušnost pro příští sezonu. Pomohla k tomu jednoznačná výhra 6:0 nad Hodonínem B. Na áčko rivala však Břeclavanky nestačily a podlehly mu 1:6. „Utkání bylo bojovné a hodně vyrovnané, Hodonín se prosadil individuální výkonností Natálie Partykové a Karin Grofové-Adámkové,“ řekl břeclavský funkcionář Jaroslav Hýbner.
V České republice žije dle odhadů přes 500 tisíc lidí se sluchovým postižením. Centrum Tamtam, které v Pardubicích pomáhá rodinám dětí s vadami sluchu, zve v pátek 3. března na den otevřených dveří. „Všechny pětileté děti by také měly absolvovat vyšetření sluchu takzvanou tónovou audiometrií," upozorňují odborníci.
Ostrava byla dějištěm Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek v atletice. Této přehlídce nadějí se říká Gigant vzhledem k účasti přes 700 závodníků, s celkovým počtem startů 1094. Výprava atletů LIAZU Jablonec přivezla pět medailí, z toho tři zlaté a po jedné stříbrné a bronzové medaili. V celkové bilanci medailových umístění patřilo Jabloneckým páté místo v republice.
/FOTOGALERIE/ Za logický považuje v současnosti probíraný návrh na restrukturalizaci soutěží v českém fotbale Michael Viščor. Předseda Městského fotbalového svazu Ostrava (MěFS Ostrava) říká, že úroveň tuzemského fotbalu je slabá a neustálé vytahování klubů z okresů nahoru mu nijak nepomáhá. „Jen se přifoukávají divize, kterých tady máme tři, a teď se navíc rozšíří na šestnáct účastníků. Ta naše skupina F je pak vylepšený krajský přebor,“ přemítá zkušený rozhodčí, kterých je také obecně nedostatek.
Další pro Přerov povedený atletický víkend v Ostravě. Na halovém mistrovství republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek se představila čtveřice přerovských atletů a k tomu ještě štafeta dorostenek. Ve skvělé formě závodila juniorka Tereza Válková, která byla o týden dříve třináctá mezi ženami. V rozběhu i finále si vylepšila osobní rekord a doběhla si pro stříbrnou medaili.
V době, kdy česká atletika poněkud vyklidila pozice, je halový evropský šampionát ideální příležitostí českých reprezentantů zabojovat na vrcholné akci o medaili. Do tureckého Istanbulu, kde se akce od čtvrtku do neděle koná, vyrazila i trojice atletů z jižní Moravy. Ve výpravě nechybí hodonínský mílař Filip Sasínek ani dálkař Radek Juška ze Staroviček na Břeclavsku, kteří už z evropského šampionátu mají cenný kov. S jakými ambicemi odletěli tentokrát?
Vážení čtenáři, v následujícím příspěvku se dozvíte o chystané Výstavě železničních modelů, která se bude konat ve Středisku volného času v Ostravě-Zábřehu. Jak seznáte dále, expozice nabídne i další pestrou paletu zábavy nadšencům do vláčků, ale také rodinám s dětmi. Za text děkujeme paní Anetě Fabiánové.
Deník se přesně po roce podíval do vybraných restaurací v Ostravě na cenu řízku v rámci poledních menu. Restauratéři museli do cen promítnout zvýšené náklady, jak to vypadá se zájmem hostů?