Začínali před nějakými osmi lety v šesté amatérské bowlingové lize. Této hře úplně propadli, hodně trénovali a výsledky se dostavily. Rok po roce stoupali výš, nejprve do páté, pak do čtvrté, do třetí a v loňském roce už hráli druhou ligu.
/FOTOGALERIE/ Prosluněný víkend byl přímo stvořený k výletům. Řada lidí vyrazila do ostravské zoologické zahrady. V sobotu bylo lákadlem výhodné valentýnské vstupné. Každý zamilovaný pár, který v tento den zavítal do zoo, zaplatil pouze vstup za jednu osobu.
/FOTOGALERIE/ Dvakrát Šelmám z Brna v tomto ročníku extraligy podlehly (0:3, 1:3), potřetí to už volejbalistky TJ Ostrava nepřipustily. I když v sobotním 23. kole doma prohrávaly 1:2 na sety, zápas dotáhly do zkráceného tie-breaku a ten nakonec vyhrály 15:13.
Na mistrovství ČR v halových vícebojích v pražské Stromovce překonal Petr Svoboda z VS Tábor krajský rekord juniorů v sedmiboji výkonem 5357 bodů a obsadil 2. místo.
Oba severočeští zástupci v extralize volejbalistů dál živí naděje na účast v play off. Klubům z regionu se v 19. kole dařilo, ústecká parta po heroickém výkonu vyhrála na palubovce favorizovaných pražských Lvů v pětisetové bitvě 3:2, liberecký celek si dojel pro hladkou výhru 3:0 do Ostravy.
/FOTOGALERIE/ Od devátého Liberce je v tabulce dělily dva body, ale desátí volejbalisté VK Ostrava ho po sobotě nepřeskočili. Přímý souboj v 19. kole extraligy doma prohráli 0:3 a na posledním postupovém místě do předkola play-off teď na Duklu ztrácejí bodů pět.
V sobotu 12. února 2022 se konal v okolí přehrady Baška v okrese Frýdek - Místek již sedmý závod v seriálu akcí Slezské zimní ligy 2021/2022. Podrobnější reportáž z něj nám zaslal Josef Zajíc.
Jindřichohradečtí basketbalisté ve 3. kole nadstavbové skupiny A2 Kooperativa NBL dokázali zvítězit na palubovce Olomoucka 99:87. Připsali si tak třetí výhru v sezoně, jež může mít cenu zlata, neboť v počtu výher protivníka z Hané, s nímž bojuje v klíčové fázi sezony o to, kdo se vyhne baráži o udržení v nejvyšší soutěži, dorovnali.
/SERIÁL DENÍKU/ U policie pracuje více než čtyřicet let. Věnuje se těm nejzávažnějším případům. Zažil krvavá devadesátá léta v tehdejším Severomoravském kraji. Nájemné vraždy, popravy, loupeže, neúctu k životu i základním hodnotám.
Symbolem udržitelné budoucnosti celého regionu se má stát bývalá hrozba – Důl Frenštát. V areálu, který měl sloužit pro těžbu černého uhlí by mohlo vzniknout jedinečné místo pro podnikání, bydlení i zábavu. Takto počítá s využitím místa projekt CÉRKA.
S otevřenou pusou zůstalo stát nejedno dítě, které se svými rodiči v těchto dnech vyjelo do 2. patra obchodního střediska Nová Karolina v centru Ostravy. Vzniká zde unikátní herna, svého druhu ojedinělá v celém regionu.
S otevřenou pusou zůstalo stát nejedno dítě, které se svými rodiči v těchto dnech vyjelo do 2. patra obchodního střediska Nová Karolina v centru Ostravy. Vzniká zde unikátní herna, svého druhu ojedinělá v celém regionu.
Páté vítězství v aktuálním mistrovském ročníku vybojovaly druholigové litomyšlské basketbalistky. To pro ně znamená, že se v této republikové soutěži s jistotou udrží, což je nesporně úspěch. Sabina Knesplová ozdobila výhru nad Basketem Ostrava dvaadvaceti body.
Jedno z klíčových utkání celé sezony čeká jindřichohradecké basketbalisty. Ti se v sobotu 12. února v rámci třetího kola nadstavbové skupiny A2 Kooperativa NBL představí na palubovce BK Redstone Olomoucko (19 hodin).
Až najdeme recept na Liberec, můžeme vyhrát extraligu. Takové prohlášení zaznělo z Králova Pole loni v listopadu a od té doby si volejbalistky brněnského celku na suverénní Severočešky vyšláply hned dvakrát ve dvou duelech. „Určitě si už můžeme říkat, že je to soupeř, se kterým se dá hrát a v sérii lze pomýšlet na úspěch. Mělo by se s námi počítat,“ zdůraznil předseda klubu a současně jeden z trenérů týmu Richard Wiesner.
/FOTOGALERIE/ Tomu se říká obří smůla. Porsche na odpis, zraněný spolujezdec, auto bez pojistky. Do obrovských problémů se dostal řidič luxusního vozidla značky Porsche 911 GT 2, který havaroval v ulici Plzeňské v Ostravě.
Vysloužilý ostravský horník Zdislav Chalupa svou vitalitou a elánem strčí do kapsy i mnohem mladší souputníky. Ač sám je ročník 1922, žije přes pětatřicet let s manželkou narozenou bezmála o dvě generace později - v roce 1961. Ke svému úctyhodnému stoletému jubileu dostal dárek v podobě návštěvy šachty, na níž kopal uhlí a dohlížel na provoz dopravy.
Vysloužilý ostravský horník Zdislav Chalupa svou vitalitou a elánem strčí do kapsy i mnohem mladší souputníky. Ač sám je ročník 1922, žije přes pětatřicet let s manželkou narozenou bezmála o dvě generace dříve - v roce 1961. Ke svému úctyhodnému stoletému jubileu dostal dárek v podobě návštěvy šachty, na níž kopal uhlí a dohlížel na provoz dopravy.
/VIZUALIZACE/ O záměru města vybudovat novou lávku přes Ostravici a spojit tak centrum Ostravy s národní kulturní památkou Dolních Vítkovic se již dlouho diskutuje. Po nezbytných přípravách nyní rada města rozhodla o veřejné zakázce na výběr dodavatele na realizaci stavby.
/FOTOGALERIE/ Souboj účastníků moravskoslezského a olomouckého krajského přeboru nabízí přípravný zápas fotbalistů Krnova. Utkají se v něm s Žaletovicemi u Přerova.
/FOTOGALERIE/ Letos poprvé nastoupí na Městském stadionu ve Vítkovicích fotbalisté Baníku, kteří se ve 21. kole ligy poperou o body s Teplicemi. Hokejisté Vítkovic hostí v Ostravar Aréně Mladou Boleslav, s Black Angels se doma utkají vítkovičtí florbalisté a pod svou sítí hrají i oba extraligové týmy Ostravy - muži s libereckou Duklou a ženy s brněnskými Šelmami.
/FOTOGALERIE/ Atraktivní zápasy se odehrají v I. hokejové lize: Kopřivnice hostí Drtiče z Hodonína a Ďáblové v Novém Jičíně nastoupí proti béčku brněnské Komety. Zajímavé souboje nabízí i krajská hokejová liga, ve které do Studénky dorazí Falcons Sokol Karviná a do Nového Jičína Horní Benešov.
Petr Parák se tentokrát nevydal na své výletování do Beskyd, jak má ve zvyku, ale navštívil ostravské lesy, o kterých se málo ví. Vydejte se také na procházku do přírody, kterou skýtá město vaše. Za snímky velice děkujeme.
Byla finalistkou zrušeného ročníku České Miss, víc si ale cení dvou semifinálových účastní v prestižnější soutěži Miss Czech Republic. Tu aktuální navíc stále ještě může přetavit v účast ve velkém finále. Seznamte se s ostravskou Selenou Gomez.
/FOTOGALERIE/ Minulý týden na umělé trávě v Kylešovicích porazili Vratimov (3:1), teď formu fotbalistů SFC Opava prověří polské Tychy. Živo bude i v plaveckém bazénu na Velké ceně Opavy mužů, žen a žactva, která je zároveň Memoriálem Vladimíry Ryplové.
/FOTOGALERIE/ Byla finalistkou zrušeného ročníku České Miss, víc si ale cení dvou semifinálových účastní v prestižnější soutěži Miss Czech Republic. Tu aktuální navíc stále ještě může přetavit v účast ve velkém finále. Seznamte se s ostravskou Selenou Gomez.
/FOTOGALERIE/ Musejí se obejít bez olympioniků a marodů, přesto hokejoví Oceláři svým soupeřům dál nahánějí strach. V Karlových Varech padli v úterý až v prodloužení, v zápasech proti Mountfieldu z Hradce Králové a Pardubicím teď mají výhodu domácí Werk Areny v Třinci. Volejbalisté Beskyd přivítají ve Frýdku-Místku úřadující mistry z Karlových Varů, extraligoví házenkáři hostí Zubří. Dalšími zápasy pokračují také hokejová první i krajská liga.
/FOTOGALERIE/ Bude to těžká volba. Krajská hokejová liga nabízí okresní derby Falcons Karviná - Český Těšín, v přípravném zápase fotbalisté Havířova změří síly s Hájem ve Slezsku, stolní tenistky Havířova hostí v extralize Ústí nad Labem. Házenkáři karvinského Baníku rozehrají osmifinále Poháru EHF se švýcarským Suhr Aarau a tečkou za sportovním víkendem bude první domácí utkání v roce 2022 ligových fotbalistů MFK Karviná s Jabloncem.
Trutnovské basketbalistky zaznamenaly proti silnému soupeři pátou porážku v řadě a celkově třináctou v probíhajícím ročníku. Už v dalším duelu je ale čeká možná klíčový zápas sezony.
Také druhý únorový víkend láká fanoušky v královéhradeckém okrese na stadiony a sportoviště. Tentokrát si mohou vybrat z těchto odvětví: basketbal, florbal, fotbal, futsal, lední hokej, šachy, volejbal.
Na soudní při z Ostravy, kdy centrální obvodní radnice odmítla vydat žadateli rezidenční parkovací kartu, doplatí spousta lidí napříč republikou. Kdo má auto na leasing nebo využívá firemní vůz soukromě, kartu už nedostane. Pouze vlastníci vozidel zapsaní v technickém průkazu.
Zhruba měsíc a půl zjišťovali příborští policisté, kdo je drzým zlodějem, jenž ujel dvakrát bez placení z čerpací stanice v Mošnově. V uplynulých dnech již zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z podezřívají čtyřiatřicetiletého muže z Ostravy.
/DENÍK ZJISTIL/ Na soudní při z Ostravy, kdy centrální obvodní radnice odmítla vydat žadateli rezidenční parkovací kartu, doplatí spousta lidí napříč republikou. Kdo má auto na leasing nebo využívá firemní vůz soukromě, kartu už nedostane. Pouze vlastníci vozidel zapsaní v technickém průkazu.
Známé uličky Lipníku nad Bečvou, ale také zákoutí hradu Helfštýna. Portréty, které udivují svou osobitostí a nevšedním ztvárněním. Zapomenutý umělec z Moravské brány Jan Hovora, který se narodil 30. ledna roku 1900 v Lipníku nad Bečvou, po sobě zanechal asi stovku obrazů. Zapsal se ale i jako výborný restaurátor starých fresek.
Boj o mistrovské body i letos odstartuje KOWAX Valašská rally ValMez. Jubilejní čtyřicátý ročník populárního závodu se uskuteční ve dnech 8. – 10. dubna 2022.
Měl je vyučovat hře na kytaru, nedokázal se však ovládnout. Při individuálních hodinách zneužil třináct dívek a chlapců ve věku od devíti do čtrnácti let. Chlípný učitel z Ostravy nechce do vězení. Bojuje o nepříčetnost
Měl je vyučovat hře na kytaru, nedokázal se však ovládnout. Při individuálních hodinách zneužil třináct dívek a chlapců ve věku od devíti do čtrnácti let. Chlípný učitel z Ostravy nechce do vězení. Bojuje o nepříčetnost
/FOTOGALERIE/ Slavnostní dort, jedno i víceposchoďový, libovolného tvaru na jakékoliv téma s hmotností do čtyř kilogramů a čas přípravy do pěti hodin. To byly hlavní propozice cukrářské soutěže pro střední školy Podbeskydský Ještěr 2022, která se konala ve Frýdku-Místku.
/FOTOGALERIE/ Tři dny muziky. Po dlouhých osmatřiceti letech se vrací na své místo do Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě Folkový kolotoč. Desátý ročník proběhne od 3. do 5. června 2022.
Tři dny muziky. Po dlouhých osmatřiceti letech se vrací na své místo do Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě Folkový kolotoč. Desátý ročník proběhne od 3. do 5. června 2022.
Bravo! Už kolo před koncem mají jistotu vítězství v základní části. Florbalisté Ústí nad Labem zvítězili v Ostravě nad domácí Letkou 10:5 a do play-off I. ligy tak půjdou z prvního místa. Mají tedy jistotu, že všechny série vyřazovacích zápasů začnou na vlastní palubovce.
Když půjde všechno podle plánu, první lidé s bolavými zuby, by se mohli ošetření v Nemocnici ve Frýdku-Místku na nové stomatologické pohotovosti dočkat na podzim. Po jednání města, kraje, profesní zubařské komory a zdravotnického zařízení o tom informovala mluvčí zdejší radnice Jana Musálková Jeckelová.
Únavy a nepozornosti cestujících využili dosud neznámí pachatelé, kteří tento týden řádili ve vlacích. První případ se stal na trati mezi železničními stanicemi Ostrava hlavní nádraží a Baška.
Únavy a nepozornosti cestujících využili dosud neznámí pachatelé, kteří tento týden řádili ve vlacích. První případ se stal na trati mezi železničními stanicemi Ostrava hlavní nádraží a Baška.
Hluboko do peněženky musel v pondělí odpoledne sáhnout řidič nákladního vozidla DAF plně naloženého kládami. Policejní hlídka soupravu zaregistrovala na 283. kilometru dálnice D 35 ve směru na Ostravu.