/VIDEO/ Sedne na kolo, do batohu fotoaparát a hurá do terénu. Nejlépe k železnici, která ho přitahuje už od dětství. Nebo klidně i pěšky na pořádný výšlap kolem náspu. Mezi Brnem a Blanskem má teď Martin Bezdíček z Blanska v hledáčku doslova žně. Na této trase je totiž už od prosince v plném proudu rekonstrukce železničního koridoru za šest miliard korun.
Domů do Žovkvy, západoukrajinského města, se minulý pátek těšila osmadvacetiletá Irina, její dvě děti i mladší sestra Mariana. Rodina se po více než měsíci dočasného azylu, který jí poskytla Kladrubanka Martina Švarcová na chalupě v Lázi u Kladrub, rozhodla vrátit zpět do své domoviny.
Společnost Nilmore, kterou založil a vede Mikuláš Hurta z Ostravy, představila v loňském roce první zcela cirkulární oblečení. Plně recyklovatelné oděvy jsou vyrobeny z přírodního materiálu cPLA, který v Nilmore vyvinuli, a když už je nechcete nosit, odevzdáte je na sběrném místě, odkud směřují k recyklaci. Jejím výstupem je pak surovina, kterou lze použít opět k výrobě nového oblečení. Cirkulární tok je tak uzavřen a celý proces lze opakovat stále znova.
/FOTOGALERIE/ Nadšené děti i jejich rodiče během víkendu navštívili výstavu děl ze stavebnice Lego, která se konala v Základní škole Dětská v Ostravě-Porubě. Největší akce tohoto druhu v Moravskoslezském kraji nabídla na 170 větších a stovky malých modelů.
/VIDEO/ Více než jedenáct let unikal před spravedlností polský zedník Jacek Kaminski (64 let), který 10. března 2011 přepadl v Ostravě-Mariánských Horách Komerční banku. Pachatel si tehdy pod hrozbou odpálení granátu odnesl dvanáct tisíc korun. Za kuriózních okolností byl nyní odhalen na Plzeňsku. V západních Čechách působil pod cizím jménem ve stavební firmě.
/FOTOGALERIE/ Dvanáct tisíc fanoušků, do posledního místa narvaná Ostravar Aréna. Oktagon 32 měl v Ostravě skvělou atmosféru, kterou si pochvalovali i samotní aktéři. „Moc děkuji, že mohu být zpátky, miluji to tady,“ pronesl k tribunám například oblíbený americký zápasník Jeremy Kimball, který na podzim 2018 v Ostravar Aréně porazil Miloše Petráška.
/ANKETA, FOTOGALERIE/ Pro případ přítomnosti Spojených států v Česku by mohly přicházet v úvahu základny v Přerově či Mošnově, řekl dnes v pořadu Partie CNN Prima News ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v sobotu Deníku N řekla, že po Velikonocích bude jednat ve Spojených státech se svým protějškem Lloydem Austinem a chce otevřít i téma americké přítomnosti v ČR. Podle Jurečky debata kabinetu na toto téma ještě ani nezačala. A jaký je váš názor? Vyjádřete se v anketě pod článkem.
„Tohle se mi snad jen zdá. Vidím dobře? To už jsou lidé tak leniví, že si něco takového koupí. Kde jsou tradice?“ podivoval se zákazník jednoho z obchodních řetězců u Ostravy v oddělení s vajíčky. Jako vyjevený zíral do regálu, kde ve výši očí dominovala vařená barevná vejce balená po šesti kusech.
„Tohle se mi snad jen zdá. Vidím dobře? To už jsou lidé tak leniví, že si něco takového koupí. Kde jsou tradice?“ podivoval se zákazník jednoho z obchodních řetězců u Ostravy v oddělení s vajíčky. Jako vyjevený zíral do regálu, kde ve výši očí dominovala vařená barevná vejce.
/FOTOGALERIE/ Třaskavý souboj dvou bývalých kamarádů měl být ozdobou celého MMA turnaje Oktagon 32 v Ostravě, nakonec se smrsknul na pouhé tři minuty a osm vteřin. Václav Mikulášek sice brzy položil Tomáše Meliše na záda, ten pak ale dvakrát vytasil kimuru. Jednou to nevyšlo, vzápětí však ano, soupeř zakřičel a bylo po zápase. Baba Jaga prohrál, zvítězil slovenský bijec.
/FOTOGALERIE/ Na jedné straně úleva z další – již páté – obhajoby, na druhé pak zklamání z promarněné šance. Tyto emoce přinesl sobotní titulový MMA zápas ve welterové váze na Oktagonu 32 v Ostravě, v němž domácí David Kozma na body porazil legendu tuzemské bojové scény Petra Knížete. „Každá obhajoba je pro mě důležitá, tahle byla jako každá jiná, ale za vítězství jsem šťastný,“ vyznal se po zápase na tiskové konferenci s šestým opaskem šampiona po svém boku David Kozma.
/FOTOGALERIE/ Pás pro vládce weltrové váhy organizace Oktagon MMA má stále stejného majitele! Karvinský rodák David Kozma ani na šestý pokus nenašel v titulovém zápase přemožitele, tentokrát si na něm v ostravské Ostravar Aréně vylámal zuby legendární Petr „Monster“ Kníže. Růžovému panterovi tak vyšla odveta za rok 2017. Naopak zklamaný opouštěl halu Václav Mikulášek, který v 1. kole padl s Tomášem Melišem.
/FOTOGALERIE/ Poprvé v historii klubu se probojovaly do Superfinále a hned v něm vybojovaly ten nejcennější triumf - florbalistky FBC Ostrava jsou novými českými mistryněmi! V sobotním souboji o titul svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka porazily v pražské O2 Areně Chodov 4:2.
/FOTOGALERIE/ Atletické výkony, nad kterými mnozí jen žasli, byly v sobotu k vidění v Ostravě. Své umění v rámci exhibice předvedli zvířecí sportovci s velkýma ušima – králíci. Během akce Králičí hop se představili ve třech disciplínách – parkuru, skoku do výšky a skoku do dálky.
Mladá Boleslav obhájila florbalový titul, ve finálovém mači v O2 areně zdolala 2:1 po prodloužení Tatran Střešovice. O vítěznou branku se v duelu chudém na góly postaral Daniel Šebek. Mezi ženami uspěly florbalistky FBC Ostrava, které porazily Chodov 4:2 a získaly premiérový titul.
Čtyři nejlepší celky mužské a ženské extraligy, zaplněné tribuny pražské O2 areny a florbaloví nadšenci v Česku mají zase po roce pré. Na tento jedinečný svátek sportovního fenoménu posledních let se sjeli fanoušci ze všech koutů republiky, ve Vysočanech je tak i pro letošní ročník o pořádný zážitek postaráno. Padne v ochozech nový divácký rekord?
/FOTOGALERIE/ „Mámo, víš, kdo je tady? Láďa Hruška z televize. Přijď za mnou!“ Starší muž, který v sobotu dopoledne navštívil ostravské nákupní centrum Futurum při telefonickém rozhovoru neskrýval nadšení z toho, že vidí svůj televizní idol. Láďa Hruška se do Ostravy vydal v souvislosti se zahájením jubilejního desátého ročníku farmářských trhů.
Hodně drsné probuzení zažil mladý muž ze Slezské Ostravy. Po ránu do jeho bytu vtrhlo tříčlenné komando. Lupiči nejprve vykopli dveře, poté vnikli do ložnice, kde spal nájemník se ženou. Jeden z agresorů držel v ruce obušek, který neváhal použít. „Kde jsou peníze, vy zmr..!“ zakřičel další z vetřelců. Kromě peněz je zajímaly i drogy.
/FOTOGALERIE/ Pětadvacet tras od tisícimetrové až po padesátikilometrovou, dohromady okolo sedmi set kilometrů, čtrnáct pivovarů a asi sto druhů pěnivého moku. To je výzva, jež se turistům nabízí od druhé dubnové soboty.
Pětadvacet tras od tisícimetrové až po padesátikilometrovou, dohromady okolo sedmi set kilometrů, čtrnáct pivovarů a asi sto druhů pěnivého moku. To je výzva, jež se turistům nabízí od druhé dubnové soboty.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vyprodaná multifunkční aula Gong byla v pátek večer svědkem originální podívané. Den před vypuknutím turnaje Oktagon 32 v ostravské Ostravar Aréně se na tiskové konferenci v rámci Oktagon Time posadili před dav dvou tisíc diváků velikáni MMA v Česku a na Slovensku, i zahraniční akvizice. Jména jako Karlos Vémola, David Kozma, Marpo, Václav Mikulášek, či Ivan Buchinger nabídla zábavnou podívanou, místy ale atmosféra pořádně houstla a aktéři se nelítostně pustili do sebe.
/VIDEO/ Napínavé souboje na cílové pásce. Mohutné skandování dětí i dospělých. Rozzářené tváře na stupních vítězů s medailí na krku i slzy zklamání. To vše v pátek nabídla Čokoládová tretra. Jedno ze základních kol se odehrálo na stadionu na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku. Medailisté se kvalifikovali do semifinále, které hostí v závěru května Ostrava. Na stejném místě se odehraje i finále. To je součástí hlavního programu známého atletického mítinku Zlatá tretra.
/FOTOGALERIE/ Tři roky trvalo, než se Oktagon vrátil do Ostravy. Samotný turnaj proběhne až v sobotu večer, jako malý přejezd si však největší MMA organizace v Česku a na Slovensku přichystala Oktagon Time, tedy tiskovou konferenci a veřejné vážení. Akce nakonec zaplnila multifunkční aulu Gong do posledního místa.
Pohled do vany jednoho z klatovských domů otřásl v listopadu 2010 i policisty a hasiči, které jen tak něco nepřekvapí. Ležela tam totiž stařenka, částečně rozpuštěná v louhu. Zavraždil ji Petr B., jemuž poskytla přístřeší. Žil u ní s ženiným vnukem, svým přítelem.
Byla strůjkyní dosud jediného chodovského titulu ve florbalové Extralize žen. Tehdy mladičká Martina Řepková, která aktuálně působí ve švýcarském Churu a platí za oporu reprezentace, se tehdy pod historický titul podepsala dvěma góly. V rozhovoru vzpomíná odchovankyně Nového Strašecí mimo jiné na to, jak se „omylem” dostala do první lajny i na to, jak jí superfinále pomohlo do další kariéry.
Začíná čas, kdy se po covidu a Ukrajině začne do popředí dění dostávat tuzemská politická situace. Dvě politická uskupení v nejbližší době oznámí své plány pro podzimní komunální volby a odhalí svá želízka v ohni.
Svádějí bitvu o třetí místo ve východní skupině Superligy malého fotbalu, která zaručuje patrně schůdnějšího protivníka do čtvrtfinále než čtvrtá příčka. A po vzájemném souboji k němu má blíž MF Baník Ostrava, který v úvodním jarním kole zvítězil na hřišti Olomouc Mighty Ducks 5:3.
/FOTOGALERIE/ Baseballisté Arrows Ostrava, kteří obhajují mistrovský titul, se v nové extraliggové sezoně poprvé představí doma - v pátek večer přivítají v Porubě Draky z Brna. Fotbalisté Baníku budou v neděli na Městském stadionu ve Vítkovicích bojovat o ligové body s Hradcem Králové, po oba víkendové dny pokračují dalšími koly všechny soutěže od MSFL až po ostravský městský přebor. A v pondělí budou ligoví basketbalisté Nové hutě v hale Tatran bojovat o postup do play-off ve druhém zápase předkola s USK Praha.
Šumperské gymnastky se v sobotu 2.dubna vydaly do Ostravy, kde se v tělocvičně GK Vítkovice konal již 47. ročník soutěže Zlatý štít VOKD. Síly se soupeřkami poměřily všechny závodnice trenérek Jany Žandové a Silvie Urbanové a pro mnohé se jednalo o první závod letošní sezóny. Závodilo se ve dvojboji kladina a bradla.
/FOTOGALERIE/ Oba domácí zápasy v nové extraligové sezoně s pražským Tempem museli před týdnem odložit kvůli nepříznivému počasí, ve třetím svému soupeři baseballisté Arrows v Praze podlehli 6:7. Teď zažijí ostravskou premiéru. Souboj s brněnskými Hrochy začínají obhájci mistrovského titulu v pátek od 19 hodin v areálu v Porubě, druhý a třetí duel sehrají pod Špilberkem od 13 hodin v sobotu a v neděli.
Do závěrečného Final Four dospěl první ročník Univerzitní basketbalové ligy a ve hře o tituly stále zůstávají oba výběry Univerzity Palackého. Mistra určí rozhodující zápasy v pátek 8. a sobotu 9. dubna v hale UP Olomouc.
/FOTOGALERIE/ Už jen hodiny dělí Ostravu od toho, aby po dvou letech plného odkládání se dočkala svého turnaje organizace Oktagon MMA. Vše vypukne v sobotu večer. Už o den dřív však všech 22 zápasníků absolvovalo v Clarion Congress Hotel oficiální vážení a staredowny, včetně účastníků titulového zápasu Davida Kozmy s Petrem Knížetem, nebo „osobní bitvy“ Václava Mikuláška s Tomášem Melišem.
Jedenáct let byl Polák hledaný kvůli loupeži na Ostravsku v celostátním pátrání, nyní spadla klec v Klatovech. Snažil se vystupovat pod falešným jménem, ale byl odhalen. Pomohl k tomu jeho kolaps.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Tragická událost se stala v pátek dopoledne v Ostravě-Hulvákách. Při výkopových pracích došlo k výbuchu a následnému úmrtí jednoho z dělníků, další člověk utrpěl zranění. Šlo o explozi munice z druhé světové války. Policie evakuovala padesát lidí.
Nejmladší závodnice GK Šumperk, z.s. absolvovaly svůj první závod letošní sezony začátkem února v Ostravě. Za fotoreportáž velmi děkujeme Janě Žandové.
Když se řekne, že někdo „udělal botu“, znamená to, že udělal výraznou, přitom však vyhnutelnou chybu. A přesně to se ve středu stalo řidiči, který na Havlíčkově nábřeží v centru Ostravy odstavil své vozidlo tam, kde neměl.
/FOTOGALERIE/ Výkon běžkaře Jana Najdka, rodáka z Dolní Moravice, je fascinující. V nejprestižnějším světovém závodě běžkařů dojel ve své věkové kategorii druhý. Na startu mezi 16 tisíci účastníky bylo také 290 Čechů. V celkovém pořadí Jan Najdek doběhl na 4061 místě. Z Čechů byl 145. V jeho kategorii - nad 75 let - závodilo 53 závodníků.
/PŘEHLED ZÁPASNICKÝCH DVOJIC/ Příprava skončila, co se nepovedlo natrénovat dosud, to už nikdo nedožene. Oktagon 32 je tady! Uprostřed vyprodané Ostravar Arény, v níž bude na dvanáct tisíc diváků, se představí dvaadvacet zápasníků, o jejichž bitvách se opět bude dlouho mluvit. Těžko predikovat jejich průběh, Deník však i přesto požádal promotéra organizace Oktagon MMA Ondřeje Novotného, aby všechny duely okomentoval a přiblížil svá očekávání.
/FOTOGALERIE/ Po třech letech a několika odkladech zapříčiněných pandemií koronaviru se nejlepší MMA v Česku a na Slovensku vrací do Ostravy! Oktagon 32 již v sobotu (začátek je v 18 hodin) zaplní do posledního místa Ostravar Arénu a uvidí 11 atraktivních zápasů. „Každý si tam něco najde,“ říká Deníku promotér Ondřej Novotný.
Lokalitu Skorotic a Božtěšic prošli spolu s místními obyvateli počátkem dubna zaměstnanci firmy Malfini. A rozhodně se nejednalo o rekreační výlet. V rámci mezinárodní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, sesbíralo 45 dobrovolníků společně neuvěřitelných 44 pytlů odpadu! V následujících dnech bude ještě Božtěšice uklízet třicítka mladých hasičů.
Nabitou sobotu za sebou má Železo Hranice. Zatímco starší judisté zápasili na Českém poháru v Ostravě, jejich mladší kolegové se rvali na turnaji družstev v Lipníku nad Bečvou. A i tentokrát z toho byly cenné kovy, konkrétně z prestižního pohárového klání.
/FOTOGALERIE/ Pětkrát se rval o titul, pětkrát vyhrál. Teď přichází šestý soupeř. David Kozma se již v sobotu utká ve vyprodané Ostravar Aréně s legendou tuzemského MMA, čtyřiačtyřicetiletým veteránem Petrem Knížetem, o pás šampiona welterové váhy organizace Oktagon. „Už se těším,“ říká karvinský rodák Deníku.
/FOTOGALERIE/ Dva roky odkládání jsou pryč, Ostrava se dočká svého Oktagonu. V pátek se zápasníci MMA budou vážit v Gongu, o den později turnaj s pořadovým číslem 32 v Ostravar Aréně.
Úřadující šampion Jan Kopecký, předchozí mistr Václav Pech, regionální hvězdičky. Parádní obsazení slibuje víkendový 40. ročník KOWAX Valašské Rally, který odstartuje novou, letošní sezonu „velkého šampionátu“. „Celý víkend se ponese ve vzpomínkách na Rudu Kouřila, našeho dlouholetého funkcionáře, který nedávno na Slovensku tragicky zahynul,“ připomněl za organizátora valašské akce Tomáš Plachý.
/TÉMA DENÍKU/ Samosprávy v Moravskoslezském kraji čekají na vyplacení peněz, které měly na termínovaných a spořících účtech ve Sberbank, což může být otázka několika měsíců i let. Pro některé obce to přitom nebyla rezerva na horší časy, ale peníze odložené na konkrétní projekty.
Armádní sportovní střelnice v Plzni - Lobzích byla v průběhu března dějištěm dvojího mistrovství České republiky ve sportovní střelbě. První šampionát v centru západních Čech nejprve hostil kategorii dospělých a dorostenců. Do soutěže v pistolových vzduchových disciplínách klatovští střelci nezasáhli, ale v disciplínách vzduchových pušek již nechyběli.
Basketbalový klub Redstone Olomoucko má za sebou premiérovou sezonu v Kooperativa NBL. Původní cíl v podobě postupu do play-off nevyšel, ale nejvyšší soutěž dokázal v Olomouci po řadě změn zachránit.