/FOTOGALERIE/ Snížení prašnosti a hlučnosti z dopravy ve frekventované lokalitě v městské části Ostrava-Jih - to si slibuje město i dopravní podnik od nově položených specifických pásů zeleně na zdejší tramvajové koleje.
Společná výstava uměleckých škol a fakult z Brna, Zlína, Ostravy, Opavy, Liberce a Ústí nad Labem je lidem přístupná v podobě virtuálního modelu, kterým je možné procházet a zabývat se vystavenými uměleckými díly.
Společná výstava uměleckých škol a fakult z Brna, Zlína, Ostravy, Opavy, Liberce a Ústí nad Labem je lidem přístupná v podobě virtuálního modelu, kterým je možné procházet a zabývat se vystavenými uměleckými díly.
Společná výstava uměleckých škol a fakult z Brna, Zlína, Ostravy, Opavy, Liberce a Ústí nad Labem je lidem přístupná v podobě virtuálního modelu, kterým je možné procházet a zabývat se vystavenými uměleckými díly.
Společná výstava uměleckých škol a fakult z Brna, Zlína, Ostravy, Opavy, Liberce a Ústí nad Labem je lidem přístupná v podobě virtuálního modelu, kterým je možné procházet a zabývat se vystavenými uměleckými díly.
Dobrá spolupráce ostravských a brněnských policistů v kombinaci s detektivním pátráním poctivé milovnice koní vedla k zadržení zloděje, který před několika dny v jednom z jezdeckých klubů v Ostravě ukradl sedla za více než 200 tisíc korun.
Nad svým dosavadním životem by se měla pořádně zamyslet devětatřicetiletá Lenka K. z Ostravy, která v úterý jen o vlásek unikla vězení. Zvážit by měla zejména pití alkoholu, pokud je v dosahu nůž.
Klub plaveckých sportů Ostrava stále hledá cesty, jak svým závodníkům umožnit přípravu ve vodě. Po říjnovém soustředění v Ratiboři se minulý týden do Polska vrátili.
/VIDEO/ Na toto všichni fanoušci ostravského barda čekali několik let! Jaromír Nohavica vydává nové album. Deska s názvem Máma mi na krk dala klíč vychází 13. listopadu, titulní píseň si s Deníkem můžete pustit již nyní. Aktivní je také další ostravská hvězda, zpěvák Martin Chodúr. Ten pustil na sítě nový videoklip k singlu Amor.
/FOTOGALERIE/ Skrzyczne, Golgota, Źywiec… Půldruhé hodiny jízdy z Ostravy se naskýtá polská, nikoliv nedůstojná alternativa ke známým i snad už poněkud zevšednělým regionálním cílům výletů. Beskidi v Polsku stojí za návštěvu.
/FOTOGALERIE/ Skrzyczne, Golgota, Źywiec… Půldruhé hodiny jízdy z Ostravy se naskýtá polská, nikoliv nedůstojná alternativa ke známým i snad už poněkud zevšednělým regionálním cílům výletů. Beskidy v Polsku stojí za návštěvu.
Navzdory Covidu-19 a následným vládním opatřením omezujícím sportovní činnost stihli atleti AHA Vyškov téměř všechny závody, které měli pro tento rok v plánu.
Konečně. Chomutovské basketbalistky se sešly ke společnému tréninku v hale, ligu by rády tamní Levhartice rozjely už příští pátek, kdy by měly přivítat KP Brno a pak v neděli, kdy pojedou do Strakonic. „To víte, že jsme se všichni těšili, moc,“ potvrdil s úsměvem jejich trenér Tomáš Eisner.
Školačkám bylo mezi dvanácti a patnácti roky, některé jsou již plnoleté, trauma si ale stále nesou. Další z internetových predátorů právě stojí před Krajským soudem v Ostravě.
Národní divadlo Brno má podle zjištění České televize putovat pod taktovku ministerstva kultury. Primátorka Markéta Vaňková tak chce ulevit městskému rozpočtu.
Ostravská Černá louka již dlouhou dobu není černá. Sídlí zde park, budovy a další zařízení, které kdysi sloužilo k výstavnické činnosti. K tomuto účelu slouží jen pavilon A dominující vstupu na Černou louku.
Rok 2020 se pro Pionýrskou skupinu Ještěr stal rokem úspěšným i přes situaci, která ve světě panuje. Proč? Získali hned několik finančních příspěvků pro svou práci s dětmi.
Předpovědi evolučního biologa Jaroslava Flegra o mrazácích na oběti čínské nákazy v ulicích nejsou daleko od pravdy, byť ten v Ostravě nemají na veřejnosti, nýbrž ve dvoře na hřbitově na „Slezské“.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Kvůli koronaviru předčasný konec sezony, výpomoc v nemocnici, státnice, přerušení nového ročníku a opět práce. Zajímavý průběh roku 2020 prožívá Michaela Konečná. Česká reprezentantka v házené se sice teď v Porubě chystá na restart mezinárodní MOL Ligy, to však neznamená, že by v čase zavřených hal seděla doma. Naopak. Za sebou má praxi v Nemocnici ve Frýdku-Místku.
Po dvou týdnech rozvážení jídla doktorům a sestrám z Fakultní nemocnice Ostrava rozšířila společnost Heimstaden svůj projekt „Myslíme na Vás“ i do havířovské a karvinské krajské nemocnice.
Vše začalo nevinnou návštěvou. K mladíkovi z Ostravy přišel jeho kamarád ve společnosti dalšího staršího muže a trojice se zvesela pustila do konzumace přítomných pivek.
V areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava je rozmístěno celkem 300 budek nejrůznějších typů. Každý rok je zhruba 250 z nich obsazeno. A kdo v budkách přebývá? Možná to někoho překvapí, ale nejsou to jen ptáci.
/FOTOGALERIE/ Stíny v mlze. Tak se jmenuje nový český kriminální seriál, který právě teď vzniká na Ostravsku. Dvanáct hodinových dílů zavede diváka do prostředí nejrůznějších sociálních skupin. Od dětského gangu ze sídliště a youtubery, přes motorkáře nebo pašeráky, až po realitní makléře. V krimi sérii uvidí diváci řadu známých a kvalitních hereckých jmen, jako jsou Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl nebo Miroslav Hanuš. Z ostravských herců diváci v seriálu uvidí Petra Panzenbergera, Davida Viktoru, Víta Rolečka a Ondřeje Bretta.
/FOTOGALERIE/ Stíny v mlze. Tak se jmenuje nový český kriminální seriál, který právě teď vzniká na Ostravsku. Dvanáct hodinových dílů zavede diváka do prostředí nejrůznějších sociálních skupin. Od dětského gangu ze sídliště a youtubery, přes motorkáře nebo pašeráky, až po realitní makléře. V krimi sérii uvidí diváci řadu známých a kvalitních hereckých jmen, jako jsou Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl nebo Miroslav Hanuš. Z ostravských herců diváci v seriálu uvidí Petra Panzenbergera, Davida Viktoru, Víta Rolečka a Ondřeje Bretta.
Třiadvacetiletý Tomáš Vodička z Herálce je nadšeným chovatelem zvířat, zejména těch terarijních. Jeho vášeň začala v době, kdy dostal své první zvíře. V pěti letech mu rodiče koupili křečka a tím odstartovali jeho zvířecí mánii.
Třiadvacetiletý Tomáš Vodička je nadšeným chovatelem zvířat, zejména těch terarijních. Jeho vášeň začala v době, kdy dostal své první zvíře. V pěti letech mu rodiče koupili křečka a tím odstartovali jeho zvířecí mánii.
Bývalý rekreační areál Paseky u Studnic na Novoměstsku změnil majitele. Za více než osm milionů korun ho v elektronické aukci vydražil Zdeněk Toul z Brna. „Strašně se mi to tu líbilo. Zamlada jsem sem jezdíval, býval jsem zaměstnancem Fakultní nemocnice u svaté Anny, která areál vlastnila. Jezdil jsem tu i na brigády,“ vysvětlil důvod, proč rekreační středisko koupil, nový majitel.
/FOTOGALERIE/ Přesně třiaosmdesát křesťanů, hrstka zvědavců a hned sedm strážníků přivolaných udavačem. Tak to vypadalo v neděli dopoledne v jedné části nejlidnatějšího obvodu Ostravy-Jihu. První bohoslužba pod širým nebem Církve víry Milost ale řádně dodržela vládní nařízení.
/FOTOGALERIE/ Přesně třiaosmdesát křesťanů, hrstka zvědavců a hned sedm strážníků přivolaných udavačem. Tak to vypadalo v neděli dopoledne v jedné části nejlidnatějšího obvodu Ostravy-Jihu. První bohoslužba pod širým nebem Církve víry Milost ale řádně dodržela vládní nařízení.
Pomoc vodárenské společnosti SmVaK směřuje k dobrovolníkům, kteří během nouzového stavu vyvolaném pandemií COVID-19 pomáhají potřebným se zajištěním základních potřeb.
/FOTOGALERIE/ Anonym oznamující popíjení v baru v Dlouhé třídě v Havířově není v době nouzového stavu výjimkou. Upozornění přichází i na podnik ve Stodolní ulici v Ostravě. Lidé to však berou jako „estébácké“, tedy udavačské.
Anonym oznamující popíjení v baru v Dlouhé třídě v Havířově není v době nouzového stavu výjimkou. Upozornění přichází i na podnik ve Stodolní ulici v Ostravě. Lidé to však berou jako „estébácké“, tedy udavačské.
Na začátku roku putoval do Křenovic další velký český mistrovský titul. Ondřej Hošek poprvé v mužské kategorii vyhrál šampionát republiky v karambolovém kulečníku.
Lidem, kteří trpí schizofrenií, by mohla pomoci nová metoda, kterou v současnosti testují čeští lékaři z Brna a Ostravy společně se svými německými kolegy. Informovali o tom ČTK. Jedná se o magnetickou stimulaci mozku, která se používá také při depresích. Podle odborníků by metoda mohla mít vliv na ty příznaky schizofrenie, kvůli kterým pacienti nemohou pracovat a vést normální život.
Ocenění za záchranu lidského života v podobě stužky „Za záchranu života“ si z rukou ostravského primátora Tomáše Macury převzali dva strážníci Městské policie Ostrava Michal Andrzej Sieraga a David Bogar.
Svatý Martin je s husou spjat sice v rámci legendy, ale tradice svatomartinské husy se dochovala dodnes. Pokud patříte mezi ty, kteří se odhodlali upéct si husu doma, tato výzva je pro vás. Pochlubte se svým osobním receptem a pošlete fotku chutného výsledku. Na vaše příspěvky se těšíme.
/ROZHOVOR/ Až zase nastoupí k zápasu v nejvyšší soutěži. Až se zase budou u vysoké sítě rozdělovat body. „Proto volejbal děláme,“ nechal se na klubovém instagramu slyšet smečař Marek Zmrhal.
Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc ve věci objasnění dopravní nehody, která se stala už 18. září 2020 v době kolem 16. hodiny v městské části Ostrava-Stará Bělá.
Za krásného listopadového počasí, kdy se v šest ráno na rybníkem Bezruč ještě převalovala mlha a břehy byly ojíněné jinovatkou, začali rybáři z tradiční rybníkářské firmy Chov ryb Jistebník, s.r.o. s výlovem největšího rybníka Bezruč. Firma hospodaří na rybniční soustavě v Jistebníku a Polance nad Odrou.
ROZHOVOR/ Tenistku Renatu Voráčovou čeká v rakouském Linzu poslední turnaj sezony. Možná kariéry. „Byla to zvláštní, divná sezona,“ nezastírá 37letá hráčka z Hvozdné na Zlínsku, která i proto ještě netuší, zda bude ve své bohaté kariéře pokračovat.
Všímavý řidič upozornil policejní linku na nebezpečně jedoucí kamion po D1. Vozidlo přejíždělo z pruhu do pruhu, náhle snížilo rychlost jízdy a navíc bylo neosvětleno. Odvážný řidič se rozhodl ochránit ostatní na silnici. Jel za kamionem a snažil se, aby nebyl nikdo jiný ohrožen.
Cestou z práce do obchodu, koupit basu piv, lahev vína pro manželku a flašku slivovice nebo whisky, kdyby pivo došlo. Pak už stačí jen se rozvalit u gauče před televizí. Tak nejspíš vypadá „společenský“ život stále rostoucího počtu lidí v Moravskoslezském kraji.
Podzim zahalil areál Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava do nádherných pastelových barev. Postupně se vybarvující podzimní olistění stromů vytváří úžasné scenérie. Mezi nejvýrazněji a nejkrásněji vybarvené dřeviny patří nepochybně javory. Jejich zářivé barevné listy jsou krásnou dominantou každé zahrady, tedy i botanického parku.