Pokuta za únik odpadů do Odry
Pokutu ve výši 980 tisíc korun uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu Ostrava akciové společnosti SUEZ Využití zdrojů.
Pokutu ve výši 980 tisíc korun uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu Ostrava akciové společnosti SUEZ Využití zdrojů.
Ostrava – Co si vzít na sebe? Obvyklá otázka, kterou řeší převážně ženy, měla v první den konání Colours of Ostrava jednoduchou odpověď. Přece pláštěnku a gumáky!
/FOTOGALERIE/ - Úvodní den sedmnáctého ročníku Colours of Ostrava nabídl headlinera akce Pharrella Williamse s jeho kapelou N.E.R.D. i britského písničkáře George Ezru. I přes nepřízeň počasí - celý den provázelo mrholení, se areál zaplnil a největší špičce byly uličky Dolu hlubina rušné a dostat se z jednoho konce na druhý nějaký čas zabralo. Jak už je u pořadatelů této akce zvykem, počty návštěvníků nezveřejňují.
Tři odvolaní přednostové Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) se ohradili proti důvodům svého konce v největším zdravotnickém zařízení v Moravskoslezském kraji. Nový ředitel Evžen Machytka rozhodl o jejich konci po auditu ve FNO, který podle jeho slov prokázal střet zájmů.
Začátek hudebního festivalu Colours of Ostrava ovlivnila nepřízeň počasí. Návštěvníci se tak hned první den museli vyrovnávat s nepříjemným deštěm a větrem. Co nabídne den druhý?
Ostrava - S radostí jsme přivítali, že takzvaní šmejdi byli nuceni vyklidit sály kulturních domů a restaurací, a jejich podvody i zneužívání především seniorů v rámci nejrůznějších předváděcích akcí se podařilo výrazně omezit. Předseda Sdružení nájemníků ČR (SON) Milan Taraba však upozorňuje na případy, které jednání „šmejdů“ velmi připomínají.
První pomoc přímo v podzemí šachty, následný transport na povrch a pak rychlá letecká přeprava vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě. Tak vypadala záchranná akce na Dole ČSM-Jih ve Stonavě, kde došlo k vážnému zranění jednoho horníka.
Ostrava - Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Veřejnou zakázku vypsanou městem vyhrála se svým návrhem společnost Cooltour.
S letní přípravou je trenér FK Jablonec Petr Rada spokojený. I když do ní nenastoupil celý tým najednou a někteří hráči se zapojili o několik dnů později, úkoly, které kouč stanovil, hráči splnili.
V Zábřehu by mohl zastavovat první český rychlovlak Pendolino. A to i jindy, než při nehodách a poruchách.
Více než 180 řečníků z 25 zemí celého světa nabídne na osmi scénách třetí ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, který se koná od dnešního dne do 21. července 2018 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic.
V Plzni, kde má smlouvu, s ním nepočítali, proto útočník Tomáš Poznar moc toužil zůstat v Ostravě a dál spolupracovat s trenérem Bohumilem Páníkem. Jednání devětadvacetiletého fotbalisty s vedením Baníku ale v pondělí definitivně ztroskotalo, a tak vysoký forvard rád kývl na nabídku rodného Zlína.
Plzeň - Sportovci uspěli v mezinárodní konkurenci 400 střelců ze 22 zemí.
Už posedmnácté se Ostrava proměnila v jedno velké festivalové město. V areálu Dolní oblasti Vítkovice totiž začal multižánrový festival Colours Of Ostrava.
Cestující s dlouhodobými časovými jízdenkami ODIS mohou nově při cestách mezi Návsím a Ostravou využít také tři ranní spoje RegioJet.
I když je polovina července a zájem středoškoláků o brigády je obrovský, jen málokdo z nich bývá úspěšný. Firmy totiž až na výjimky brigádníky mladší 18 let téměř nevyužívají.
Část zainteresovaných se už smířila s tím, že na nejvyšších pozicích VŠB- -TUO převládá názor přesunout ekonomickou fakultu (EKF) do kampusu.
Největší kulturní akce roku v Moravskoslezském kraji je tady. Se začátkem hudebního festivalu Colours of Ostrava tradičně hlásí plno prakticky všechny ostravské hotely a pensiony.
Dlouhá jednání s Baníkem Ostravou skončila nezdarem, útočník Tomáš Poznar ale smutnit nemusí. Zkušený třicetiletý se po téměř dvou letech vrací domů. V rodném Zlíně bude z Plzně hostovat celou letošní sezonu.
FOTOGALERIE/ K dobré atmosféře Colours už šestým rokem přispívá i Radegast. A jak říká ředitel pivovaru Ivo Kaňák: „Jde nám o to, aby návštěvníci festivalu pili naše pivo se stejným zážitkem, jako když poslouchají hudbu svých nejoblíbenějších kapel.“
Stříbro – Mezinárodního turnaje v zápase ve volném stylu, Memoriálu J. Klepca, který se konal v Ostravě se zúčastnili borci stříbrského zápasnického klubu.
FOTOGALERIE/ Jak už Deník o víkendu informoval, demolice fotbalového stadionu Bazaly ve Slezské Ostravě nabrala na obrátkách.
FOTOGALERIE/ Na hudební svátek Colours of Ostrava 2018 se připravují i restaurace v centru Ostravy, kavárníci, prodejci zmrzliny a také obchod s pracovními pomůckami, kde v uplynulém roce návštěvníci festivalu ve velkém nakupovali pláštěnky.
Ostravský open air, který už řadu let vozí do Česka zvučná jména a nemá v tom konkurenci, nabídne kromě hudby z 35 zemí a divadla i mezinárodní diskusní fórum Meltingpot.
/ROZHOVOR od zvláštního zpravodaje Deníku/ Úřadující vicemistryně Evropy v plážovém volejbalu Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová se v nizozemském Haagu připravují na dnešní start šampionátu. Prvně jmenovaná Deníku řekla, že za úspěch budou považovat umístění do desátého místa.
/INFOGRAFIKA/ Ostrava Až poslední, čtrnáctou pozici obsadil Moravskoslezský kraj ve srovnávacím průzkumu Místo pro život 2018. Ten zjišťoval, které regiony nabízejí občanům a turistům nejlepší volnočasové vyžití.
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Léto je v plném rozpuku a horké počasí táhne mnohé na pláž. Platí to i pro ženy a muže pod vysokou sítí, i když v jejich případě nepůjde o žádnou rekreaci.
Brno /VIDEO/ – Sedm a půl kilový burger pokořili za dvaačtyřicet minut. Jedlíci Radim Dvořáček a Američan Randy Santel se pondělí večer jako první pustili do tak velkého kusu jídla pouze ve dvou. Dvojice se tento týden pouští v České republice dohromady do čtyř výzev. Největší prodávaný burger u nás si v pondělí dala v brněnském Pablo Escobaru.
Žďárná – Neúčast vedoucího závodníka Poháru Drahanské vrchoviny horských kol Jiřího Ošťádala v pátém závodě ve Žďárné využil jeho dosavadní největší konkurent Aleš Zatloukal z Vícova.
Novou botanickou expozici nazvanou Zahradní umění Dálného východu, která byla slavnostně představena v pondělí 16. července, najdou návštěvníci hned za vstupem do ostravské zoologické zahrady.
Většina cestujících, kteří v pátek utrpěli zranění při nehodě linkového autobusu v Hraničných Petrovicích, už byla propuštěna z nemocnice domů. I řidič. Ze šoku, kteří utrpěli, se však budou vzpamatovávat ještě dlouho.
Kylešovická obalovna v tomto roce slaví padesát let své existence. Naše redakce si o její historii povídala s Jiřím Čechem, mistrem a stavbyvedoucím podniku, který v něm působil v letech 1968 až 2005.
Brno – Hned v prvním kole se střetnou s jedním z nejexotičtějších soupeřů. Brněnští volejbalisté si i v příští sezoně zahrají mezinárodní Vyzývací pohár a jako prvního protivníka jim los přisoudil tým z Azorských ostrovů – Fonte Bastardo.
České zdravotnické skupině Agel loni meziročně stoupl konsolidovaný zisk o více než čtvrtinu na 782 milionů korun. V roce 2016 činil 612 milionů. Síť nemocnic rozšířil Agel loni o čtyři na celkových 22 nemocnic.
/FOTOGALERIE/ Desátý ročník mají za sebou závody silničních motocyklů na okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích. A vavříny tentokrát doma nezůstaly.
Demolice hlavní budovy včetně kryté tribuny a také protější části fotbalového stadionu Bazaly ve Slezské Ostravě o tomto víkendu nabrala na obrátkách.
Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v malebném městečku Štramberk se dotkne konkrétně ulic Plaňava a Dolní.
/FOTOGALERIE/ Podali skvělý výkon, na hřišti nechali vše, favoritovi cestu k dalšímu triumfu nikterak neulehčili, za což sklidili aplaus tribun, ale bylo to málo. Stejně jako loni američtí fotbalisté Ostrava Steelers podlehli v ligovém finále Prague Black Panthers, tentokrát 7:30, a Pražané tak získali osmý Czech Bowl v řadě.
Mezi dnešní třetí a čtvrtou hodinou ranní došlo v Ostravě ke krádeži jízdních kol.
První červencové Farmářské trhy u OC Futurum v sobotu využily k nákupům zákazníci nejen z Ostravy, ale i okolí. Mezi zhruba pěti desítkami prodejců nechyběli samozřejmě pěstitelé ovoce a zeleniny, včelaři, květináři, ale i uzenáři a třeba i prodejci z farem, které se zaměřují na chov pštrosů či králíků.
Muže, který spadnul z okna ostravského bytu v 6. patře, v pátek kolem druhé hodiny ráno oživovali moravskoslezští zdravotničtí záchranáři.
Kuriózně končí šestidenní soustředění fotbalistů Baníku Ostrava v Rakousku. Dnes od 13 hodin měli odehrát svěřenci trenéra Bohumila Páníka v Bischofshofenu generálku na nový ligový ročník s Rostovem, ta se však nekoná.
SERIÁL DENÍKU/ Muž se choval jako neodolatelný svůdník, pak se změnil v lupiče
Díla Marka Sibinského a Zbyňka Janáčka vybrala mezinárodní komise pro hlavní výstavu mezinárodního trienále grafiky Krakov 2018, která probíhá v současné době u našich severních sousedů.
Jak už Deník informoval, nový ředitel Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) Evžen Machytka odvolal 12. července přednostu Ústavu soudního lékařství Igora Dvořáčka a přednostu Interní kliniky Arnošta Martínka.
Brněnsko – Třemi zraněnými v péči lékařů skončila páteční ranní nehoda osobního auta na dálnici D1 nedaleko Popůvek na Brněnsku. O případu informovali jihomoravští hasiči.
Zhruba o měsíc dříve než obvykle spustili letos kotle v Pěstitelské pálenici Plesná. Počátkem července zahájili sezonu také ve velkopolomském Lihovaru a Likérce. Rychlejší začátek sezony v pálenicích umožnilo příznivé počasí.
Zhruba o měsíc dříve než obvykle spustili letos kotle v Pěstitelské pálenici Plesná. Počátkem července zahájili sezonu také ve velkopolomském Lihovaru a Likérce. Rychlejší začátek sezony v pálenicích umožnilo příznivé počasí.
/FOTOGALERIE/ Je to už neuvěřitelných více než 22 let, kdy česká atletická legenda Jan Železný stanovil dosud platný světový rekord v hodu oštěpem. A právě nástroj, se kterým trojnásobný olympijský vítěz vstoupil do dějin, je nyní v Ostravě.
Paní Eva si koupila v obchodě s galanterií kabelku v barvě, která se jí hodila k botám. Až doma zjistila, že kabelka je v trochu jiném odstínu červené a s botami neladí. A rozhodla se ji vrátit.