/VIDEO, FOTOGALERIE/ Z Moravskoslezského kraje se cestující dostanou přímou leteckou linkou do další atraktivní destinace. V neděli 30. března z letiště v Mošnově odletělo první letadlo do Girony, která leží sto kilometrů od katalánské metropole Barcelony.
/FOTOGALERIE/ Soudě podle dlouhých front a po střechu zaplněného hlavního pavilonu výstaviště Černá louka Ostrava je Mekkou akvaristiky a teraristiky. Fauna trhy opět přilákaly davy lidí a nabídly nepřeberné množství rybiček, hadů a dalších exotických zvířat. Prodávala se i ta, která nejsou určena na chov, ale na jídelníček mazlíčků – predátorů.
Na pražském Žižkově, konkrétně ve sportovní hale Spoje Praha, se konalo několik klasifikačních kol v Muay Thai. Po těchto kvalifikacích dle bodů bude rozhodnuto, kdo bude bojovat o pás národního šampiona v Muay Thai. G-Titáni ze Žatce si vedli skvěle.
Chodec v sobotu 29. března večer nepřežil srážku s vlakem v Opavě, policie zjišťuje totožnost mrtvého. Informaci o nehodě ČTK potvrdil mluvčí opavské policie Jan Segsulka.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Stovky turistů, mířících o víkendu do podhradí v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku, narazily na zamčenou bránu. Většina z nich nezastírala zklamání. O zákazu vstupu do obor, který má zamezit šíření slintavky a kulhavky, nevěděli. Rozčarování z opatření panuje i mezi místními prodejci občerstvení a suvenýrů.
/REPORTÁŽ/ Prostor ve sklepení Pivovaru Malenovice, který ukrývá pivnici, je během dopoledne opuštěný. O víkendu tady otvírají v poledne, ve všední dny od patnácti hodin. Zato vzadu za lokálem pilně kvasí další várka piva, ležácké tanky se starají o zrání té předchozí a všechny technologie jedou naplno.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V sobotu 29. března nastalo částečné zatmění Slunce, které bylo kvůli nestabilním meteorologickým podmínkám pozorovatelné pouze na některých místech České republiky. Moravskoslezská metropole patřila k těm šťastnějším lokalitám. Speciální program k tomuto vesmírnému úkazu připravilo také Planetárium v Ostravě.
Národní divadlo moravskoslezské (NDM) potřebuje pro připravované baletní představení velké množství bílých svatebních šatů. Obrací se proto na veřejnost, aby šaty divadlu věnovala. Lidé je mohou nosit či posílat do 25. dubna. Premiéru baletní soubor chystá na 22. května. ČTK to řekla mluvčí divadla Šárka Swiderová.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jarní nákupní šílenství za hranicemi s Polskem vrcholí. Čeští zákazníci nejen z Ostravska masově vyrážejí za květinami – parkoviště praskají ve švech a kufry aut se mění v pojízdné skleníky. Kdo zná fintu se správným načasováním, vyhne se frontám i boji o sazenice.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jarní nákupní šílenství za hranicemi s Polskem vrcholí. Čeští zákazníci nejen z Ostravska masově vyrážejí za květinami – parkoviště praskají ve švech a kufry aut se mění v pojízdné skleníky. Kdo zná fintu se správným načasováním, vyhne se frontám i boji o sazenice.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jarní nákupní šílenství za hranicemi s Polskem vrcholí. Čeští zákazníci nejen z Ostravska masově vyrážejí za květinami – parkoviště praskají ve švech a kufry aut se mění v pojízdné skleníky. Kdo zná fintu se správným načasováním, vyhne se frontám i boji o sazenice.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jarní nákupní šílenství za hranicemi s Polskem vrcholí. Čeští zákazníci nejen z Ostravska masově vyrážejí za květinami – parkoviště praskají ve švech a kufry aut se mění v pojízdné skleníky. Kdo zná fintu se správným načasováním, vyhne se frontám i boji o sazenice.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jarní nákupní šílenství za hranicemi s Polskem vrcholí. Čeští zákazníci nejen z Ostravska masově vyrážejí za květinami – parkoviště praskají ve švech a kufry aut se mění v pojízdné skleníky. Kdo zná fintu se správným načasováním, vyhne se frontám i boji o sazenice.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jarní nákupní šílenství za hranicemi s Polskem vrcholí. Čeští zákazníci nejen z Ostravska masově vyrážejí za květinami – parkoviště praskají ve švech a kufry aut se mění v pojízdné skleníky. Kdo zná fintu se správným načasováním, vyhne se frontám i boji o sazenice.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Největší bleší trh v Moravskoslezském kraji se několikrát do roka koná v prostorách ostravského výstaviště na Černé louce. Na ten aktuální jsme se zašli podívat společně s početnými zástupy návštěvníků „ blešáku" s neodolatelnou retro atmosférou.
Nepotřebuji soukromí, ale dárce, řekla si před lety mladá maminka Petra ze Zlína, a zveřejnila svůj příběh o boji s leukémií. Psal se rok 2013 a Petra byla jedním z prvních tuzemských pacientů, kteří se obrátili na veřejnost s prosbou o rozšíření registru dárců kostní dřeně. Zvedla tím obrovskou vlnu solidarity a zájmu o dárcovství.
/ROZHOVOR/ Hokejové play off umí psát neskutečné příběhy. Některé jsou vidět hned na první pohled na ledě, další vyjdou na povrch, až když všechny vášně a emoce opadnou. Jeden takový nabídl třinecký útočník Andrej Nestrašil (34). Hvězda třineckých Ocelářů a nejproduktivnější borec týmu v play off stačil před posledním zápasem na Spartě pomáhat manželce u porodu, přemlouvat ostrahu ostravské nemocnice, aby nevolala policii a cestovat s fanoušky Sparty na zápas tramvají.
V pátek 28. března krátce po 16. hodině se na tísňovou linku dovolala mladá žena (roč. 1999), která uvedla, že je připravena skočit z okna svého bytu v ulici Budovatelská v Ostravě-Porubě.
Americký výrobce autodílů Aludyne propouští všech 331 zaměstnanců závodu v Ostravě. Uvedl to dnes server Novinky.cz. Důvodem je podle americké skupiny úbytek klientů. Provoz firmy Aludyne Czech, která vyráběla hliníkové součástky pro automobilový průmysl, skončí k 31. březnu.
Ostravské Divadlo Petra Bezruče chystá na sobotu sousedskou slavnost, která propojí kulturní program a gastronomii. Akce bude součástí projektu Noc divadel. Novinářům to řekla mluvčí divadla Marcela Bednaříková.
Třinečtí Oceláři ukončili sezonu nezvykle brzy, ve čtvrtfinále vypadli se Spartou Praha. Záhy se začaly rojit spekulace, nakolik se kádr šampionů posledních pěti odehraných sezon změní. V hokejovém zákulisí padlo třeba i to, že Marko Daňo a Tomáš Kundrátek mají mít namířeno do Vítkovic. Sportovní ředitel klubu Jan Peterek informace popřel. „Oba budou stoprocentně pokračovat v Třinci,“ řekl Peterek.
/VIDEO/ Během minulého víkendu se v širším okolí centra Ostravy ozval hlasitý výbuch, který znepokojil místní obyvatele. Podle svědků zvuk detonace vycházel z areálu společnosti SPV Recycling v Ostravě-Vítkovicích, kde se lisují autovraky. Důkazem má být i video pořízené krátce po události, na kterém je vidět oblak dýmu stoupající z areálu bezprostředně po výbuchu.
V noci ze soboty 29. na neděli 30. března se zimní čas opět změnil na letní. Noc proto byla o hodinu kratší. Posun času je každoročně velkým tématem i ve společnosti, kdy se lidé dělí na tři skupiny. První z nich by zachovala letní čas, další naopak zimní čas a třetí skupina by střídání časů zachovala i nadále. Redakce Deníku proto vyrazila do ulic se ptát kolemjdoucích na otázku: Co si myslíte o střídání zimního a letního času?
Žáci devátého ročníku ze ZŠ Alšovy v Kopřivnici dosáhli mimořádného úspěchu v soutěži Bridge Builder Contest, která se konala ve středu 26. března na Fakultě stavební VŠB-TUO v Ostravě. Tým Alšovka ve složení Viliam Chemij, Tomáš Holotík a Matěj Ptáček předvedl technické i konstrukční dovednosti a suverénně zvítězil v kategorii základních škol.
Na jedné straně příslib moderní vysokorychlostní trati, díky které se lidé dostanou mnohem rychleji do Prahy, Brna nebo Ostravy. Na straně druhé obavy, jestli daň za zvýšení komfortu cestování nebude příliš vysoká. Vysokorychlostní trať totiž zcela změní tvář oblíbených vycházkových míst v okolí Přerova, jakými jsou les ve Vinarech nebo Čekyňský kopec. Na veřejné debatě, která se konala ve čtvrtek odpoledne v Městském domě, proto zaznívalo nejvíce kritických hlasů právě z Vinar.
Nabídka dopravy po Pardubicích se od tohoto týdne rozšířila o službu Uber. Místní obyvatelé i návštěvníci města mohou využít zajištění dopravy prostřednictvím mobilní aplikace. V Česku je tak služba dostupná už v sedmi městech.
Také na Ostravsku reagují chovatelé sudokopytníků na výskyt onemocnění slintavkou a kulhavkou na Slovensku. Ačkoli v Česku nebyl zatím výskyt nemoci evidován, preventivní opatření jsou na místě. A dotýkají se i veřejných zvířecích farem a výběhů.
Národní divadlo moravskoslezské uvede muzikál Mamma mia! s písněmi skupiny ABBA. Premiéru bude mít 3. dubna. Přípravu provází velký zájem veřejnosti. Představení je už nyní až do konce této divadelní sezony vyprodané. Hraje se konkrétně na scéně Divadla Jiřího Myrona. ČTK to v pátek řekla mluvčí divadla Šárka Swiderová.
První ročník Ostravského plesu se povedl. Nicméně rozruch v médiích a na sociálních sítích způsobila informace, že na akci s charitativním podtextem mělo vystoupení kapely Kryštof zpěváka Richarda Krajča stát 850 tisíc korun. S informací přišel webový server Praha In.
Ostravská odpadová společnost každoročně věnuje prostředky na výsadbu a údržbu nové zeleně ve městě. Peníze pocházejí z veřejné sbírky, kam putuje výtěžek z Reuse centra Ostrava.
Organizace European Boxing jako součást organizace World Boxing, která je novým lídrem olympijského boxu, bude mít své sídlo v Praze. Rozhodlo se o tom na volebním kongresu, na kterém se sešlo 27 národních evropských boxerských delegací.
Nabídka dopravy po krajském městě se od čtvrtka 27. března rozšířila o službu Uber. Místní i návštěvníci tak již mohou využít snadného zajištění dopravy prostřednictvím mobilní aplikace.
Gymnázium Josefa Kainara se aktivně zapojilo do programu Erasmus+, který podporuje mezinárodní spolupráci a profesní rozvoj pedagogů. Díky této iniciativě měli učitelé možnost vycestovat do zahraničí, kde získali nové zkušenosti a poznatky, které následně využijí ve výuce.
Město Ostrava vyrazilo do boje s problémovými ubytovnami na svém území. Hromadění odpadu, hygienické problémy, narušování soužití, zvýšená kriminalita a další jevy jsou důvodem, proč město řeklo: dost. Provozovatelům ubytoven nastanou krušné časy. Jakým způsobem se je bude snažit Ostrava „vyštípat“ nebo dosáhnout toho, ať si se svými nájemníky udělají pořádek?
Rýmařov bojuje s úbytkem obyvatel. Mladí lidé, kteří odejdou z města na střední nebo vysoké školy, se jen málokdy vracejí zpátky. Město přitom chystá investice, které mají pro tuto skupinu obyvatel nabídnout dostupné bydlení i možnost seberealizace.
Republikové mistrovství mladých kadeřníků a kosmetiček se konalo v rámci devatenáctého ročníku soutěže Harmonie ve čtvrtek 27. března v Jihlavě. Klání se zúčastnilo čtyřicet studentů z dvaceti škol od Plzně až po Ostravu. K vidění byly opravdu zajímavé účesy a líčení.
Divadlo loutek Ostrava uvede inscenaci pro děti Marcipáni. Premiéra se na hlavní scéně uskuteční 11. dubna v režii Veroniky Poldauf Riedlbauchové. Vhodná je pro diváky od tří let, především pro předškoláky a děti z prvního stupně základních škol. ČTK to ve čtvrtek řekla mluvčí divadla Lucie Blažek Mičková.
Kouč prostějovských volejbalistek Miroslav Čada nebyl přes výhru 3:0 na zápasy spokojen s výkonem svých svěřenkyň ve čtvrtfinále s Přerovem. Tak úplně s ním nesouhlasila 29letá blokařka Prostějova Veronika Trnková. Té se nelíbilo nastavení, v jakém favorit do série šel. „Uvítala bych, kdybychom do semifinále vstoupily s větším soustředěním na naši hru,“ hlásí bývalá reprezentantka, která se dokonce věnuje mentálnímu koučinku.
Šest korun byla v posledním týdnu v březnu 2025 nejnižší cena, za kterou se prodávalo u producentů z Novojičínska jedno vajíčko velikosti L. V drůbežárnách hovořili jak o zvýšeném zájmu o toto zboží, tak obavách, aby ho před Velikonocemi měli dostatek a jeho cena ještě nerostla.
Dárcovské centrum Českého národního registru dárců kostní dřeně v Ostravě-Porubě zažívá v posledních týdnech zvýšený zájem o jejich služby. Důvodem je případ roční Madlenky, který v Česku vyvolal obrovskou vlnu solidarity. O náborové akce, kde se mohou dárci registrovat, mají zájem i školy a firmy v Ostravě.