Teplice - Bez osobní prohlídky a na kartičku, tak probíhá příchod advokátů u Okresního soudu v Teplicích. Severočeská advokátní komora takový přístup vítá. Ne všude to je ale standardem.
Martin Pospíšil je literárním fenoménem. Jednoho dne se rozhodl, že by bylo dobré hodit na papír historky ze svého života a po dvou týdnech byl hrubý nástřel sbírky povídek hotov.
/ANKETA/ Polské supermarkety i maloobchodní prodejny zely minulou neděli poprvé od 90. let prázdnotou. V zemi totiž začal platit nový zákon omezující ve většině obchodů nedělní prodej.
Smiřice - Smiřické svátky hudby v barokních prostorách zámecké Kaple Zjevení Páně začínají v sobotu. Letos se mezinárodní festival koná již po patnácté.
/FOTOGALERIE/ Už je to tady! Jen čtyřiadvacet hodin před startem očekávané show pod názvem Oktagon 5 proběhlo v ostravském Obchodním centru Nová Karolina vážení bojovníků.
Brno – Ve druhém zápase čtvrtfinálové série play-off hokejové extraligy proti Vítkovicím dostal ve 36. minutě puk mezi kruhy a osamocený před brankářem Patrikem Bartošákem vymetl nad vyrážečkou levou šibenici. Druhou trefou ve vyřazovacích bojích v kariéře poslal Radim Zohorna Kometu do vedení 2:1. „Martin Erat mě našel naslepo a stačilo to trefit,“ vzpomíná útočník.
ANKETA/ Polské supermarkety i maloobchodní prodejny zely minulou neděli poprvé od 90. let prázdnotou. V zemi totiž začal platit nový zákon omezující ve většině obchodů nedělní prodej.
Vozidlo, za jehož volantem seděl teprve patnáctiletý chlapec, pronásledovali tento týden ostravští policisté. Ti si kolem třetí hodiny ranní všimli podezřelého vozidla značky Škoda projíždějícího ulicí Nádražní v Ostravě.
Mohli slavit postup, místo toho je čeká třetí zápas. Ostravští volejbalisté po domácí výhře 3:1 v předkole play-off extraligy nad Zlínem včerejší odvetu na palubovce soupeře prohráli 1:3. Série na tři vítězství se tak rozhodne zítra v jejich hale.
Prostějov – Český lukostřelecký svaz uspořádal ve spolupráci s Lukostřeleckým oddílem Prostějov 28. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dospělých. Za účasti téměř 250 mužů a žen byly zastoupeny všechny divize – holé luky, kladkové a reflexní (olympijské) luky. Votičtí jako tradičně neodjeli z šampionátu s prázdnou, když Barbora Kramperová vystřílela, stejně jako družstvo žen, stříbrné medaile.
Jindřichův Hradec – Když se nedaří, tak se nedaří. Basketbalisté Jindřichova Hradce prohráli v této sezóně už pětadvacátý zápas a s jedním vítězstvím se krčí na dně tabulky.
Jablonec n. Nisou – Přes tisíc judistů se sjede o víkendu 17. – 18. března do jablonecké Městské sportovní haly U přehrady. Potvrdil to za tým pořadatelů domácího Judo Klubu hlavní organizátor Roman Polák. Do Jablonce zavítají také závodníci z Polska, Německa i z Ukrajiny.
/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Měla by volba starostů obcí a hejtmanů zůstat i nadále na zastupitelích, nebo snad o hlavách svých měst mají rozhodovat sami lidé u volebních uren? Poslanci minulý týden poslali novelu ústavy do druhého čtení k dalšímu projednávání. Jistá snaha o změnu pořádků, kdy by volené hlavy měst a krajů měly mít větší pravomoci, tady je.
ANKETA/ Měla by volba starostů obcí a hejtmanů zůstat i nadále na zastupitelích, nebo snad o hlavách svých měst mají rozhodovat sami lidé u volebních uren? Poslanci minulý týden poslali novelu ústavy do druhého čtení k dalšímu projednávání. Jistá snaha o změnu pořádků, kdy by volené hlavy měst a krajů měly mít větší pravomoci, tady je.
Ústí n. L. - Bravo, další cíl sezony splněn! Ústečtí volejbalisté se v nejkratším možném termínu dostali z předkola play off do jeho čtvrtfinále, kde narazí buď na vítěze základní části a úřadujícího mistra Jihostroj České Budějovice nebo na severočeského rivala Duklu Liberec.
Prezidenta Miloše Zemana hluboce urazila věta Institutu Václava Klause, že kritika miliardáře Zdeňka Bakaly nepatřila do inauguračního projevu. Prezident to dnes řekl v televizi Barrandov. Bakala je podle Zemana celostátní problém. Institut, který založil Zemanův předchůdce v nejvyšší ústavní funkci, k projevu uvedl, že Zeman v něm dal průchod své mstivosti a posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů.
Ještě nekončí, naopak stále živí postupovou naději. Zlínští volejbalisté ve druhém zápase předkola play-off extraligy mužů odvrátili vyřazení i konec sezony, když Ostravě před vlastním publikem oplatili úterní porážku 1:3 a vynutili si rozhodující třetí duel, který se v sobotu hraje v Ostravě.
Pátým místem v České republice se specializovaným výcvikovým zařízením pro pracovníky ve výškách z řad složek Integrovaného záchranného systému i soukromých společností je Ostrava.
Dopravní podnik Ostrava (DPO) podniká další kroky za svým cílem stát se nejmodernějším dopravním podnikem v zemi. Tentokrát se zaměří na čistotu vozidel, která jej dosud stála 4,4 milionu korun ročně.
Brno – Už v prvním utkání měl několik šancí, ale gól nedal. Ve druhém čtvrtfinálovém duelu si však útočník brněnské Komety Martin Nečas v přesilovce najel do svého oblíbeného prostoru na levém kruhu, odkud přesnou střelou zakončil pohlednou kombinaci a přispěl k druhé výhře 3:2 nad Vítkovicemi.
Už si nemohou dovolit zaváhat, další porážka znamená vyřazení a konec sezony. Zlínští volejbalisté sebrali Ostravě v úvodním duelu předkola play-off mužů jediný set a po výsledku 1:3 nejsou v úplně komfortní pozici, přesto ani za nepříznivého stavu neskládají zbraně.
Jindřichův Hradec - Ve čtvrtém kole nadstavbové části Kooperativa NBL prohráli jindřichohradečtí basketbalisté s Novou hutí Ostrava 84:100. Tato domácí porážka už mu dává jistotu, že ve skupině o 7. – 12. místo skončí poslední.
Na Opavsku v posledních dnech opět nebyla nouze o krimi případy. Mladá řidička se zbytkový alkoholem v krvi nebo zloděj vloupající se do restaurace ve Štítině…
Personál Fakultní nemocnice Ostrava bude zájemcům dnes v rámci dne otevřených dveří oční ambulance měřit nitrooční tlak a poskytovat další konzultace společně s prohlídkami kliniky.
Ostrava - Nemá to lehké. Brankáře hokejové Komety Marka Čiliaka se vítkovičtí hokejisté snaží často ve čtvrtfinálové sérii play-off rozhodit. Najíždějí do něj a provokují. Přesto až na jeden moment, kdy slovenský gólman propustil střelu z půlky hřiště, po níž Vítkovice snížily na 2:3, chytá skvěle. „Soupeři to bere energii. To je všechno. Může mě nějaký Květoň rozhodit? Asi ne,“ hlásil sedmadvacetiletý rodák ze Zvolena.
Čáslav – Je to zhruba rok, co veřejností nejen v Čáslavi začala hýbat zpráva, že by se měly na čáslavskou skládku vozit toxické karcinogenní kaly z Ostravy.
Dvě nezvyklé krádeže zaměstnávají ostravské policisty. V prvním případě si někdo odnesl čtyři holuby z holubníku v Ostravě. K ptákům se dostal po překonání petlice. Majitel vyčíslil škodu na několik set korun. Pachateli hrozí až dva roky vězení.
Do Ostravy-Poruby se po dlouhých osmnácti letech vrátí tenisový Davis Cup. Na zimním stadionu Sareza se od 6. do 7. dubna odehraje 2. kolo evropsko-africké zóny s Izraelem a lístky už jsou k mání v síti ticketportal. V pátek se hrají od 15 hodin dvouhry, v sobotu od 12 hodin čtyřhra a pak dvouhry.
Ostrava /VIDEO/ – Nenechali se rozhodit a vezou do Brna vedení ve čtvrtfinálové sérii 2:0 na zápasy. Hokejisté brněnské Komety ve středu přehráli Vítkovice na jejich ledě 3:2. O výhře rozhodly především dvě slepené branky ve druhé části v rozmezí 48 sekund. „Vyhráli jsme tady dva zápasy, což je výborné. Pojedeme teď domů a tam bude peklo. Nohama jsme ale stále na zemi,“ povídal brněnský brankář Marek Čiliak.
Vedení Moravskoslezského kraje nadále usiluje o to, aby se naproti Domu kultury Ostrava v centru města postavila nová vědecká knihovna, tzv. Černá kostka. Včera o oživení projektu na zasedání rozhodli krajští zastupitelé.
Ústí n. L. – Ústečtí volejbalisté mají nakročeno do čtvrtfinále play-off extraligy. Od postupu z předkola a splnění předsezonního cíle je dělí jediná výhra, pro kterou si pojednou ve čtvrtek na palubovku pražské ČZU.
Smiřice - Kvalitní hudba v barokních prostorách zámecké Kaple Zjevení Páně. To jsou Smiřické svátky hudby. Letos se mezinárodní festival koná již po patnácté.
Ani závěrečná porážka 3:5 na půdě vedoucí Ostravy na konečném umístění nic nezměnila. Futsalisté Zlína skončili ve východní skupině druhé lize s bilancí devíti výher, jedné remízy a osmi porážek pátí.