Opavsko má svou profesionální meteorologickou stanici. Aby se k ní člověk dostal, je třeba projít lesy na pomezí Vojenského prostoru Libavá a opavského okresu nedaleko Budišova nad Budišovkou.
Kamenice nad Lipou – Unikátní figurální betlém Bohumila Biňovce je připraven hned s nástupem adventu rozdávat radost všem, pro které betlémy znamenají jeden z milých symbolů nadcházejících svátků.
Rychnov nad Kněžnou - Šachisté Pandy Rychnov nad Kněžnou prohráli i druhý zápas nového ročníku I. ligy – skupina východ, když v Dobroníně u Jihlavy nestačili na ŠK Gordic.
/FOTOGALERIE, ANKETA/ Do každoroční slevové akce se zapojuje většina obchodů, jejichž výlohy se „přebíjejí“ v procentuální slevě i velikosti a nápaditosti poutačů. Ne vždy ale zákazník, pokud je bystrý, z obchodu odchází spokojený.
Velké Bílovice /REPORTÁŽ/ – Ručičky na hodinkách ukazují devět hodin ráno. Je čas. Desítky soutěžních týmů zatápí ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku pod kotli. Do vinařského města přijely s odhodláním a s vyladěnými recepty. Je sobota a před kulturním domem začíná osmý ročník soutěže ve vaření zelňaček.
Na nejvyšší výhru sezony dosáhli na úvod odvetné části základní části superligy florbalisté Otrokovic. Před svými fanoušky zametli s nováčkem z České Lípy, kterému nasázeli třináct branek.
/FOTOGALERIE/ I druhé florbalové derby této sezony patří Vítkovicím. Tým trenéra Pavla Bruse potvrdil formu i lepší postavení v tabulce a porazil v dlouho vyrovnaném duelu ostravské FBC 11:3. Svou první branku po návratu do Vítkovic vstřelil také útočník Martin Tokoš.
Kladno – Extraligovým volejbalistům Kladna cestování na Moravu nesedí. Stejně jako v Ostravě, tak i ve Zlíně prohrávali už 0:2, aby nakonec utkání obrátili ve svůj prospěch.
Už jen necelé tři týdny zbývají do okamžiku, kdy si celé Česko zazpívá koledy s Deníkem. Vše vypukne ve středu 13. prosince v 18 hodin na mnoha místech naší vlasti.
Počet půjček se u nás v předvánočním období pravidelně zvyšuje zhruba o čtvrtinu. Podle vedoucí ostravské pobočky Poradny při finanční tísni Zdeňky Libišové Svobodové by ale lidé měli dobře zvážit, jestli se jim chvilková radost, která je vykoupená nemalým rizikem, vyplatí.
Redakce bude každý týden v pondělí v tištěné verzi Deníku zveřejňovat skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.
Nábytek, šperky, sklo, papír, bytové doplňky. To všechno si můžete v areálu Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic nejen prohlédnout, ale nějaký hezký kousek také zakoupit. Možná, že právě na prodejní výstavě Meat Design, která v prostorách Kompresorovny či Starých koupelen potrvá až do neděle, najdete ten pravý vánoční dárek…
Litvínov, Ostrava – I bod se počítá! Hokejisté Vítkovic ho získali v pátečním utkání 25. kola extraligy v Litvínově, kde prohráli 1:2 v prodloužení. Ostravané si připsali třetí porážku v řadě, naopak Severočeši zvládli čtvrtý z posledních pěti duelů.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Stolpersteine neboli Kameny zmizelých jsou v Kutné Hoře konečně kompletně položeny. Kostky s mosaznou destičkou, které jsou vsazeny do chodníku před domy obětí nacistického režimu, pokládal letos i vloni v létě německý umělec Günter Demning.
Mořkov hostil předminulou sobotu 2. kolo okresní šachové ligy mládeže, na kterém se představilo 48 mladých talentů, kteří se dělí na šest věkových kategorií (do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 let). V turnaji, jehož ředitelem je Jaromír Hromádka, hrálo i sedm dívek, které si to rozdaly na šachovém poli i s chlapci a každou partii braly velice vážně. Navíc se ve svých kategoriích umístily na předních místech. Diplomy obdrželi vždy tři nejlepší hráči.
Dobrá a dobře připravená muzika dokáže natočit CD za víkend. To jsou slova uznávaného folklorního hudebníka Jana Rokyty mladšího. Beze zbytku je na konci srpna naplnila cimbálová muzika a zpěváci souboru Radhošť, když ve studiu Českého rozhlasu Ostrava natočili nové album Synku Janku černojoký.
Trutnov /FOTO/ - Spát pod širákem ve spacáku na karimatce nebo se jen přikrýt papírovými krabicemi v sychravém počasí není nic moc. Přesto se v noci na pátek někteří lidé vžili do role bezdomovců.
Jindřichův Hradec – Takhle špatný vstup do sezony u Vajgaru nepamatují. Basketbalisté Fio basket Jindřichův Hradec prohráli všech osm odehraných zápasů a jejich ztráta na chvostu tabulky povážlivě narůstá.
/FOTOGALERIE/ Vánoční čas je tady a s ním začínají i tradiční a velice oblíbené výstavy betlémů. Deník pro vás zmapoval situaci v regionu, kde je nabídka doopravdy hodně pestrá. Kromě výstav jsou betlémy k vidění prakticky v každém větším kostele, takže možností se vánočně naladit je skutečně dost.
Borová – Mimořádnou příležitost vidět ten nejlepší stolní tenis, jaký se dá v Česku sledovat, dostanou v pátek v podvečerních hodinách příznivci tohoto sportu v našem regionu.
Žďár nad Sázavou – Hodně těžká úloha stála před druholigovými basketbalisty. Po špatném vstupu do soutěže odjeli bojovat do Valašského Meziříčí a Lipníku na Bečvou, kde se proti sobě postavily tři nejhorší celky.
Lidem došla trpělivost a rozhodli se uskutečnit to, o čem na nedávném veřejném projednávání nekonečné stavby hrozili. Neplánují sice ještě pochodovat k domu architekta Richtára, který budování silnice I/11 brání. Zatarasí ulici 17. listopadu.
Lidem došla trpělivost a rozhodli se uskutečnit to, o čem na nedávném veřejném projednávání nekonečné stavby hrozili. Neplánují sice ještě pochodovat k domu architekta Richtára, který budování silnice I/11 brání. Zatarasí ulici 17. listopadu.
Od soboty se v centru krajské metropole otevřou dřevěné stánky a začne se prodávat punč, svařák, ale i další pochutiny a vánoční předměty. Spolu s vánočními trhy se zítra pro veřejnost otevře také bezplatné vánoční kluziště.
O obrovskou senzaci se postarali stolní tenisté TTC Ostrava, kteří v domácím prostředí v zápase prestižní Ligy mistrů zdolali německý Ochsenhausen 3:0 a nečekaně se tak vrátili do boje o druhé postupové místo ze skupiny.
Cesta je kraje, chodníky obvodu, tramvajový pás dopravního podniku. Pardon… V tomto duchu se nese odpověď z města na petici požadující větší bezpečnost pěších v Opavské ulici.
Svitavy – Dvě výhry během dvou dnů. Florbalisté FbK Svitavy prožívají zatím nejpovedenější pasáž sezony. Dokonce jim jejich aktuální úspěšná série pomohla z úplného dna tabulky první ligy, byť je tomu tak především díky většímu počtu odehraných utkání.
Na první pohled zoufalý pokus, ve skutečnosti geniální tah. I takto se dá zhodnotit krok moravskoslezské policie, která ve čtvrtek svolala krátkou tiskovou besedu k případu vraždy z roku 1997. Tehdy 14. prosince neznámý pachatel uškrtil v Ostravě dvacetiletou dívku – Lucii V. Policisté se domnívají, že někdo jméno vraha může znát.
Možnost výměny názorů na efektivnost současné politiky podpory podnikání na úrovni veřejné, státní a soukromé sféry nabízí platforma diskusního fóra CZECH COOL TRADE FORUM 2017. Uskuteční se 27. listopadu od 9.30 v Nové aule VŠB-TU Ostrava.
/UVNITŘ FOTOGALERIE, ANKETA - HLASUJTE/ Ostravští fotbalisté mají po čtrnácti odehraných zápasech na kontě jen osm bodů. Obrana je s 29 inkasovanými góly nejhorší v celé soutěži
Do několika programů výcviku a vzdělávání řidičů se v letošním roce zapojila kopřivnická společnost Tatra Trucks s cílem přispět k vyšší bezpečnosti na silnicích. Na některých projektech spolupracovala s Centrem bezpečné jízdy Libros Ostrava, jako například v září na Dni rekordů nebo o měsíc později na akci s překonáním nejvyšší technické překážky na světě Tatrou Tactic v konfiguraci 4x4 v kabině s Liborem Václavíkem a Petrem Tešnarem.
/FOTOGALERIE/ Žáci osmých tříd Základní školy Gen. Janka v Ostravě-Mariánských Horách spolupracují s vedením obvodu na výrobě preventivních fotoseriálů. Projekt s názvem Focené komiksy jako moderní a atraktivní preventivní materiál pro děti radnice realizuje v rámci prevence kriminality a rizikového chování dětí.
Cena základního jízdného ani dlouhodobých kuponů se v ostravské MHD od ledna nezmění. Desetiminutovou jízdenku tak lidé pořídí stále za 16 korun (zlevněnou za osm) a například hodinovou za třicet korun (zlevněnou za 15).
/FOTOGALERIE/ Třetí letošní cesta čeká Veroniku Mechovou na jediné místo v Evropě, kde se ještě válčí. Absolventka teologie v Olomouci a charitní pracovnice v Ostravě poveze dárky chudým rodinám i handicapovaným.
Dvě současné světové operní hvězdy mexicko-francouzský tenorista Rolando Villazón a ruský basista Ildar Abdrazakov se včera představili na koncertě v pražském Obecním domě za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou ruského dirigenta Gerasima Voronkova.
V úterý začala rekonstrukce povrchu silnice I/58 v Rožnovské ulici ve Frenštátě pod Radhoštěm. Rekonstrukce se týká úseku od železničního přejezdu po čerpací stanici LPG a bude ji provádět EUROVIA CS, a.s. z Ostravy