Hodonín - Nejnovější nálezy za posledních šest let vystavují až do konce srpna v hodonínském Regionálním centru archeologové Masarykova muzea. Více než polovinu exponátů přitom představují vůbec poprvé. Výstava Ukryto pod zemí je zároveň první prezentací archeologických vykopávek, která se tematicky zaměřuje na Hodonín.
Liberec /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Rozhovor se Silvií Milkovou, bývalou studentkou fotografa Pavla Baňky, který vystavuje se svými studenty a absolventy v Galerii U Rytíře v Liberci.
České Budějovice – Už za pár měsíců chce budějovická radnice spustit zásadní dopravní změnu. V ulici Na Sadech a v Husově ulici začne fungovat preferenční pruh pro MHD.
České Budějovice – Už za pár měsíců chce budějovická radnice spustit zásadní dopravní změnu. V ulici Na Sadech a v Husově ulici začne fungovat preferenční pruh pro MHD. Zároveň to ale bude znamenat omezení pro osobní auta a podle některých názorů pak jde jen o to, jak dostat auta z centra.
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Na řadě míst Blanenska se o víkendu konají velikonoční jarmarky a dílny. Letovičtí hudebníci vystoupí se show Velká Morava.
Krnov – V Krnově proběhla minulý týden pouliční akce Stop genocidě, při které byly na ulici vystaveny drastické fotografie hromadného vraždění a interrupcí. Kolem nich museli procházet nejen dospělí, ale také děti nebo citliví lidé, kteří si mohou z takových záběrů odnést psychickou újmu.
Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v okrese chystají o nadcházejícím víkendu.
Brno – Brno plné komínů, cesta vinoucí se z abstraktní krajiny. A také různě tvarované bubliny odkazující k současnému – neuchopitelnému světu. Tyto i mnohé další náměty se prolínají v tvorbě jednoho z nejvýraznějších brněnských malířů Pavla Matysky. Výstavu jeho prací nově hostí brněnský Dům umění.
Slavkov u Brna – Jedna z nejvýznamnějších událostí za několik posledních let čeká v nadcházející sezoně slavkovský zámek. Už za několik málo týdnů vedení památky představí svým návštěvníkům velkolepý projekt. Je jím expozice Napoleon – Austerlitz a otevřená bude 1. června. „Získáváme stále nové a nové exponáty, takže zatím nedokážu říct, který bude tím nejlákavějším," podotkl ředitel slavkovského zámku Aleš Šilhánek.
Edice Slavné vily, která představila mimo jiné také významné stavby severních Čech, překročila hranice Čech, Moravy a Slezska. Po Slavných vilách Slovenska zamířila do Slovinska země architektů Jože Plečnika, Makse Fabianiho, světoznámého Borise Porreccy a dalších.
Edice Slavné vily, která představila mimo jiné také významné stavby severních Čech, překročila hranice Čech, Moravy a Slezska. Po Slavných vilách Slovenska zamířila do Slovinska země architektů Jože Plečnika, Makse Fabianiho, světoznámého Borise Porreccy a dalších.
České Budějovice - Zhruba 130 prací Andyho Warhola, jejichž pojistná hodnota je několik desítek milionů, přivezli 21. března z Prahy zástupci Alšovy jihočeské galerie. Ta ikoně pop artu uspořádá velkou výstavu, jež začne v červenci na Hluboké.
Blansko - Život kolem Svitavy. Fotografická soutěž, kterou vyhlásila Galerie města Blanska, finišuje. Soutěžní fotografie mohou zájemci nosit do kanceláře galerie naposledy ve čtvrtek. Cílem soutěže bylo zachytit řeku Svitavu a život na nábřeží v Blansku.
Jilemnice - Krkonošské muzeu otevřelo ve velkém muzejním sále výstavu fotografií ke 100. výročí narození českého fotografa Zdenko Feyfara. Zahájil ji umělcův syn Petr spolu s ředitelem muzea Janem Luštincem.
Svitavy, Pardubice - Velikonoce na zámku v Pardubicích se konají v neděli a v pondělí. Již podruhé se akce účastní také děvčata ze Střední zdravotnické školy ve Svitavách.
Polička - Město má svůj poklad. Jedinečný nález mincí z období třicetileté války skončil v Pardubicích. Ve Východočeském muzeu dřímá víc jak čtyřicet let. Co s ním bude dál?
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Deset let trvalo otevření nové budovy Knihovny města Hradce Králové. Její brány se ve středu slavnostně otevřely veřejnosti v budově bývalé továrny Vertex ve Wonkově ulici.
Duchcov - Letošní sezóna startuje na duchcovském zámku v sobotu 30. března a otevřeno bude i na velikonoční pondělí. Zámek nabídne tři prohlídkové trasy a tři pozoruhodné výstavy v zámecké Galerii Giacomo. Co všechno můžete shlédnout na prohlídkových trasách zámku?
Větruše - Nevšední výstavu obrázků malých malířů z Domu dětí a mládeže mohou od středy vidět cestující na horní stanici lanové dráhy na Větruši. Jak uvedla mluvčí dopravního podniku Magda Pejšová, letošní rok je věnovaný dětem.
Hodonín - Nejnovější nálezy za posledních šest let vystavují až do konce srpna v hodonínském Regionálním centru archeologové Masarykova muzea. Více než polovinu exponátů přitom představují vůbec poprvé. Výstava Ukryto pod zemí je zároveň první prezentací archeologických vykopávek, která se tematicky zaměřuje na Hodonín.
Praha – Středočeské hrady a zámky chystají na Velikonoce bohatý program. Na návštěvníky čekají řemeslné trhy, hudební a divadelní vystoupení i pochoutky ze staročeské kuchyně. Řadu měst v regionu oživí jarmarky se stánky s tradičním velikonočním zbožím, jako jsou řehtačky, pomlázky a ručně zdobené kraslice. Pozadu nezůstanou se speciální velikonoční nabídkou ani regionální muzea.
Praha – Středočeské hrady a zámky chystají na Velikonoce bohatý program. Na návštěvníky čekají řemeslné trhy, hudební a divadelní vystoupení i pochoutky ze staročeské kuchyně. Řadu měst v regionu oživí jarmarky se stánky s tradičním velikonočním zbožím, jako jsou řehtačky, pomlázky a ručně zdobené kraslice. Pozadu nezůstanou se speciální velikonoční nabídkou ani regionální muzea.
Lešná – Kdo v těchto dnech zavítá do zámku Lešná u Valašského Meziříčí, neprohloupí. V tamních komnatách se totiž koná výstava, která přibližuje nadcházející svátky jara a jejich křesťanské pojetí. Pro školy je připraven lektorský program.
Přerov – „Pojďte dál… I dnes máme otevřeno." Takové motto bude provázet největší prezentační akci svého druhu, kterou pořádá přerovský magistrát. Každou dubnovou sobotu se lidem otevřou dveře městských zařízení – od jeslí, přes školy a školky až po kanceláře organizací města, útulek pro psy či knihovnu.
Kyjov – Před jedenapadesáti lety vznikl v Kyjově zahrádkářský svaz. Jeho součástí je také vinařský spolek, který v tomto roce pořádá výstavu vín už po padesáté.
Jilemnice - Krkonošské muzeu otevřelo ve velkém muzejním sále výstavu fotografií ke 100. výročí narození českého fotografa Zdenko Feyfara. Zahájil ji umělcův syn Petr spolu s ředitelem muzea Janem Luštincem.
Brno - Ojedinělou výstavu krojů připravují odborníci na zámku ve Slavkově u Brna. „Místo obvyklých a často předváděných slováckých krojů tam lidé najdou kroje z Brna. Například z Líšně, Starého Lískovce nebo Komína. Vystavíme i kroje z okolí, například ze Šlapanic a Křenovic," uvedl organizátor akce Radek Žák.
Žďár nad Sázavou - Tradiční chovatelskou přehlídku opět připravil Okresní myslivecký spolek ve Žďáře nad Sázavou. Ta začne zítra, 22. března, a potrvá do neděle 24. března. Koná se v sále Hasičské pojišťovny ve Žďáře nad Sázavou.
Velké Meziříčí - Již podeváté se v sobotu sejdou komisaři, aby vybrali nejlepší pálenky, přihlášené do Tradičního koštu pálenek. Akce, která má v porevoluční historii nejdelší tradici v kraji, se opět uskuteční ve Velkém Meziříčí. „Snažíme se vybrat a lidem představit to nejlepší, co je mezi ovocnými pálenkami možné ochutnat," říká organizátor Jaromír Plodek.
Strakonice - V rámci loutkářské přehlídky je otevřeno od 20.3. do 24.3. v sálu U Kata KOČOVNÉ MUZEUM STRAŠIDEL – jedinečná výstava strašidel a pohádkových bytostí v životních i v nadživotních velikostech.
Litoměřicko – Sezona 2013 může začít. Na tiskové konferenci ji oficiálně zahájil Národní památkový ústav (NPÚ). Vzroste v letošním roce návštěvnost památek litoměřického regionu?
Horní Benešov - Informační centrum v Horním Benešově nabídne zajímavou možnost podívat se na ucelený obraz Albrechticka tak, jak ho formou výtvarných děl zpracovala výtvarná skupina R3. Ta ve čtvrtek 21. března v 16.16 hodin zahájí vernisáží výstavu v galerii, která se nachází na hornobenešovském náměstí.
Linhartovy - Na zámku v Linhartovech v těchto dnech končí klid. Zámek byl přes zimu pro veřejnost uzavřen, tedy s výjimkou prezidentské volby. Nedočkavci se už těší na tradiční zámecký jarmark, který odstartuje jaro a velikonoce.