
TIPY DENÍKU: Promenáda ve Bělé opět ožije koncertem, zámek zaplní móda
Blížící se víkend nabídne nejednu zajímavou možnost jak ho strávit. Podívejte se na náš přehled a vyberte si.
Blížící se víkend nabídne nejednu zajímavou možnost jak ho strávit. Podívejte se na náš přehled a vyberte si.
Milujete rodeo, historii či se nejraději jen tak touláte galerií? Pro každého z vás tady něco máme. A ješte k tomu další bonusovou zábavu.
Podívejte se, kam můžete vyrazit o nadcházejícím víkendu za zábavou.
Výstava Voda a civilizace je na stříbrském náměstí od konce července nainstalovaná na velkých panelech.
Víkendové tipy Deníku jsou tu! Každý čtvrtek pro vás sestavujeme bohatou várku tipů na bezva víkend plný zážitků. Vybere si opravdu každý.
Kdo ještě neslyšel název Galerie Zastávka se trochu podiví a začne přemýšlet, o čem tu je vlastně řeč. Městské kulturní centrum nezapomíná ani na mladé talenty z řad nejmladších výtvarníků. Jeho nápad, vybudovat přírodní galerii v prostoru autobusového nádraží, před budovou hlavního vlakového nádraží v Berouně je super nápad. V letošním roce se již podruhé zde koná výstava výtvarných prací dětí. Jako druzí, přišly na řadu práce dětí školní družiny na naší škole. V první chvíli zaskočení pro vychovatelky, co tam vlastně dát. Ale po chvíli zamyšlení, bylo vše vyřešeno.
Umění může být výrazným hybatelem změn ve společnosti a to především na lokální úrovni. V rámci participativních procesů a otevřené diskuze vás opět zveme ke společnému sdílení a objevování prostoru na horním parteru Masarykovy ulice. Zítra, tedy ve čtvrtek 5. srpna bude zahájena výstava Parter: znovuobjevený prostor Masarykovy ulice.
Šumavu v různých podobách představuje v litoměřickém hradu na svých velkoformátových fotografiích Václav Chabr ze Železné Rudy.
Naprosto zbytečná debata se rozproudila okolo nové výstavy ústeckého muzea.
V Galerii na Zámečku ve Strání byla v neděli 1. srpna slavnostně zahájen výstava obrazů místního rodáka, malíře Stanislava Knotka, člena Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí. Název Horizonty Strání předznamenává téma výstavy – panoramatické pohledy na Strání z mnoha úhlů pohledů, krajina Bílých Karpat v různých ročních obdobích i náladách.
List z vrtule amerického bombardéru B-24, sestřeleného 17. prosince 1944 během největší letecké bitvy nad Hanou v Troubkách, osm desítek modelů letounů či dobové uniformy pilotů. A nejen to. Unikátní výstava Mezi mraky, která mapuje sto deset let přerovského letectví, vzdává hold také slavnému rodákovi Karlu Janouškovi. Jediného Čechoslováka, jenž získal hodnost leteckého maršála RAF, odměnil komunistický režim za jeho odbojovou činnost mnohaletým žalářem.
Sedm set svatebních fotografií, čtyřicítka svatebních šatů z dob minulých a více než dvacítka svatebních šatů, které krášlí současné nevěsty. K tomu byly k vidění svatební kytice a doplňky. Samozřejmě, k tomu všemu nechyběla dobrá nálada a skvělá atmosféra.
/VIDEO/ Já nejsem modelář, lchodím se jen dívat. Je to moc pěkné, tu práci obdivuji, autoři nad tím určitě strávili hodinu času, říká v neděli dopoledne Iveta Vondráčková z Velkého Meziříčí, zatímco si se synem prohlíží vystavené papírové modely. Stejně jako desítky dalších návštěvníků výstavy, která má příznačný název Modelářský svět.
/VIDEO/ Já nejsem modelář, chodím se jen dívat. Je to moc pěkné, tu práci obdivuji, autoři nad tím určitě strávili hodinu času, říká v neděli dopoledne Iveta Vondráčková z Velkého Meziříčí, zatímco si se synem prohlíží vystavené papírové modely. Stejně jako desítky dalších návštěvníků výstavy, která má příznačný název Modelářský svět.
Již několik dní mají Ústečané možnost navštívit kontroverzní výstavu náhrobních kamenů přímo na Brněnské ulici v centru města. Z diskuzí na sociálních sítích je patrné, že výstava rozděluje společnost a vyvolává diskuze o míře vkusu kurátorů této výstavy. Umístnění náhrobků na dřevěné palety tradičnímu pietnímu významu příliš nepřidá. Možná bychom se měli ptát po tom, co je skutečným cílem výstavy. Šokovat a rozdělovat nebo zaujmout a usmířit?
Atmosféru letní olympiády můžete nyní nasát i tam, kde byste to asi nejméně čekali. A sice ve vyšebrodském poštovním muzeu v areálu cisterciáckého kláštera.
Už od dětství ho bavilo umění. Když se Milan Hoferik ze Sobotky rozhodoval, kam jít na střední školu, zvítězila praktičnost a místo na uměleckou průmyslovku se dal na elektrotechniku. Dnes si svůj sen po několika desítkách let plní a chystá svou první výstavu. "Hlavně chci rodině a přátelům ukázat, čím jsem se poslední čtyři roky zabýval," říká Hoferik.
Přesně padesát let po legendárním zdolání kanálu La Manche prvním Čechoslovákem Františkem Venclovským - v pátek 30. července - odstartovala v Galerii města Přerova vzpomínková výstava. Připomíná obrovský triumf českého sportu, do jehož historie se Venclovský zapsal nesmazatelným písmem. Exponáty na výstavu zapůjčila kromě Muzea Komenského také rodina slavného sportovce, která v Přerově žije.
Řady kamenných náhrobků, jeden dokonce s ocelovým krucifixem. Od noci si je můžete prohlédnout v Brněnské ulici před muzeem v Ústí nad Labem.
V areálu zámku v Pohledu u Havlíčkova Brodu se uskuteční o víkendu výstava květin v čase od osmi do pěti večer, hlavní expozicí budou růže a gladioly. Výstavu doplní prodej keramiky, přírodní kosmetiky, perníků, čajů a dalšího zboží. Během výstavy se koná u kostela sv. Anny tradiční Anenská pouť.
Vydejte se o víkendu na výstavu cukrů, Hradozámeckou noc nebo na setkání s vnukem scénografa Josefa Svobody. A nezapomeňte - dobrou náladu s sebou!
Tajemní jako hrad v Karpatech jsou ústečtí muzejníci, když přijde řeč na výstavu, kvůli které bude od 29. července do 25. srpna uzavřena frekventovaná Brněnská ulice v centru města. Přesněji úsek od Vaníčkovy ulice k Masarykově třídě mezi Smetanovými sady a hlavním vchodem do muzejní budovy. Co přesně bude náplní výstavy, to nikdo z muzejního personálu nechce říci, ačkoliv jindy bývá velmi sdílný.
Nenechte si ujít výstavu Co, kumštýři, co děláte, kde se představí devět umělců. Těšte se na keramiku, obrazy, floristiku, textilní tvorbu aj.
Písek se na Pustevnách proměnil v uměleckou galerii nádherných soch. Letošní ročník Pískolesa cílí na důležitost šelem v přírodě a nutnost jejich návratu do beskydských lesů. Jak dlouho budou sochy k vidění bude záležet především na počasí. Loni vydržely až do půlky října. Mrkněte na famózní fotky od Jiřího Barana, za které moc děkujeme
Až do 3. října můžete v Chotilském muzeu navštívit výstavu Kůň na poštovních známkách, která přináší ukázky známek s vyobrazením koně z více než 120 států, a to od nejzazší minulosti po současnost. Kůň se zde objevuje v mnoha variantách.
Ani velkopavlovičtí vinaři se nenechali úplně vzít jednu ze svých jedinečných akcí. Promenádu červených vín, jedinou výstavu jen červených vín v celé zemi, uspořádali místo března v červenci. A výtěžek poslali do Hrušek poničených tornádem. Děkujeme vinařům z velkopavlovického VOC za zajímavý příspěvek a Oldřichu Otáhalovi za krásné fotky.
/FOTO, VIDEO/ V Galerii města Loun se připravuje výstava pořádaná k výročí 100 let od narození významného lounského výtvarníka Vladislava Mirvalda. Zaměří se na jeho obrazy krajiny.
/FOTO/ Stálá expozice lidového bydlení na Vísecké rychtě v Kravařích byla propojena s výstavou ze sbírek Kateřiny Ebelové. Jedná se o kolekci nástěnných textilií, známějších pod názvem vyšívané kuchařky.
Křehká krása bude. Devastující noční liják ze dne 14. července, který poničil výstavní pavilon B jabloneckého Eurocentra, akci neohrozí.
Galerie Ludvíka Kuby u lázeňské promenády zve na komentovanou prohlídku výstavy HalfTime s autorem Pastou Onerem. Součástí události bude ve středu 28. července od 18 hodin prezentace katalogu expozice.
V dubském Modrodomě můžete navštívit hodně sladkou výstavu. Až do konce srpna tam lze vidět expozici s názvem Dubský perník.
Pražané i návštěvníci hlavního města mají poslední příležitost navštívit venkovní výstavu Rudé století na Kampě, kterou ke 100 letům vzniku komunistické strany připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa.
/FOTO/ Začínal se sedmi květinami, o kterých příliš mnoho nevěděl. Dnes má Jaroslav Vintera ve své sbírce až 900 denivek a každoročně pořádá prodejní výstavy, kam se sjíždí stovky lidí.
Písek se na Pustevnách proměnil v uměleckou galerii nádherných soch. Letošní ročník Pískolesa cílí na důležitost šelem v přírodě a nutnost jejich návratu do beskydských lesů. Jak dlouho budou sochy k vidění bude záležet především na počasí. Loni vydržely až do půlky října. Mrkněte na famózní fotky od Jiřího Barana, za které moc děkujeme
Stavební práce měly být původně dokončené už letos v únoru. Termín se ale o několik měsíců posunul, kvůli problémům s covidem, které postihly dodavatelskou firmu.
Jan H. Lušovský je kreslíř, humorista, ilustrátor, ale také odborník v oboru stolničení. Obsluhoval mnoho významných hostů, včetně prezidenta Václava Havla.
Tradiční letní prázdninová výstava žákovských prací v budově Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské letos mimořádně reprezentuje průřez historií školy výběrem skla v rozsahu let 1920 až 2020 z depozitářů školy a Městského muzea.
Podívejte se, kam můžete o nadcházejícím víkendu vyrazit za zábavou.
Podívejte se, kam můžete vyrazit o nadcházejícím víkendu za zábavou.
Podívejte se, jak nebo čím se můžete zabavit o nadcházejícím víkendu.
Až do 28. listopadu je prodloužená výstava v Mníšecké kapli na Svaté Hoře v Příbrami, která připomíná výročí 70 let od brutální likvidace klášterů komunistickým režimem.
Mělnický sběratel autíček Martin Švec představuje svou rozsáhlou sbírku v malém sále Regionálního muzea Mělník na výstavě s názvem Na plný plyn, která potrvá do 19. září 2021.
Dinosauři, rozličná obří zvířata druhohor, přes dvě stě originálů i unikátní soubor čtyř rozměrných olejomaleb celosvětově uznávaného malíře Zdeňka Buriana. To vše je k vidění na největší tuzemské výstavě legendárního výtvarníka v nové Galerii Desítka na střeše budovy Obchodního domu ve Zlíně.
/ROZHOVOR/ Toto hobby, nebo chcete-li tato bláznivá řehole, se většinou dědí v rámci rodiny z generace na generaci. Naprostá většina chovatelů poštovních holubů zdědila pošťáky po otci, dědečkovi nebo prostě někom z rodiny. Ani u Jaroslava Novotného z Brna, který je prezidentem Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů, to nebylo jinak.
/FOTOGALERIE/ Městská knihovna Rakovník, která letos slaví velké výročí 180 let od svého založení, žije i během letních prázdnin. Jak potvrdila ředitelka Milena Křikavová, denně si do oddělení pro dospělé najde cestu kolem 120 lidí, což je o poznání více než na jaře po znovuotevření.
Turistická destinace Dolní Poohří zastupovala Ústecký kraj na výstavě měst, obcí, mikroregionů a informačních center v Lysé nad Labem. Výstava Regiony České republiky se konala o víkendu 15. až 18. července společně s expozicí Květy 2021. Destinační agentura Dolní Poohří vystavovala v originálním expozičním stánku, který přilákal řadu zájemců.
Do 8. srpna je ve výstavní síni radnice ve Frýdlantu vystavovat raspenavský amatérský fotograf, člen Jizerského fotoklubu Hejnice, Václav Odehnal.
Prázdninový čas vybízí k návštěvě výstav výtvarného umění. Dvě výstavy výtvarných děl připravily i dvě členky Výtvarného spolku Vincúch Kristýna Fuksová a Zuzana Malíčková.
Kladrubské muzeum od pátku hostí obrazy dvou autorů – Jana Rybeckého a Andreje Vystropova, kterého na slavnostní vernisáži zastoupil jeho bratr Vasilij.
Jedinečné spojení duchovního světa se světem výtvarného umění nabízí výstava v nejstarším jabloneckém kostele sv. Anny. Prostory zaplnily obrazy, sochy a další umělecká díla Spolku výtvarných umělců Mánes.