Zvole nad Pernštejnem - Všichni „koníčkáři“ by dnes měli zamířit do westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem. Právě pro ně jsou totiž připraveny HOBBY DAYS se Starobrnem – největší akce této sezony v Šiklově mlýně.
Deštná - Výročí 270 let od narození a 210 let od úmrtí rakouského skladatele, který v závěru života žil na panství Červená Lhota, si připomenou Deštenští odhalením jeho pamětní desky.
Olomouc - Olomoucké Muzeum umění připravuje na prosinec k výročí 20 let od pádu železné opony výstavu nazvanou Skleník/Výtvarná kultura v Olomouci 1969–1989. Pro rozsáhlou expozici muzeum shromažďuje výtvarná díla, fotografie, dokumenty, ale také videozáznamy a soupis olomouckého samizdatu.
Brno /FOTOGALERIE/ - Další díl seriálu o depozitářích Moravského zemského muzea v Brně přibližuje sbírky i historii geologickopaleontologického oddělení.
Jičínsko - Ráj na zemi začíná za Veliší, hlásá záznam v knize návštěv malé galerie v Bukvici na Jičínsku, kde vybudoval majitel zdejší roubenky milé prostory. Pro sebe i pro známe i začínající amatérské výtvarníky.
Buchlov - Tvorba Magdaleny Monhartové, Josefa Veselého, Kateřiny Dominové, Aleše Vondřicha i manželů Prokešových a Šikových je v těchto dnech k vidění v Galerii Š, která se nachází na nádvoří hradu Buchlova.
Liberec - Slavnostní vernisáží ve čtvrtek večer odstartovala v Severočeském muzeu v Liberci výstava umělce Jaroslava Lady z Kryštofova Údolí s názvem Keramika.
Trutnov - Gladioly, jiřiny a růže jsou iletos druhy, které budou na Světu květin hodnoceny. Brány 32.ročníku výstavy se vHorním Starém Městě otevírají dnes v8hodin ráno.
Kutná Hora - Jubilejní ročník Tyjátrfestu odstartovala v Domácím amfiteátru Václava Veselého na Kaňku kapela Janovec a Čilimník z Ronova nad Doubravou.
Držkov - Výtěžek z výstavy použijí na rekonstrukci hrobky. Obec Držkov připomíná dílo svého občana výstavou obrazů a fotografií s názvem Alois Otahal 1871 - 1952.
Hustopeče nad Bečvou - Celovíkendová slavnost vypukne od pátku 28. do neděle 30. srpna na hustopečském zámku a v jeho okolí. Hustopečské dny 2009 již posedmé zcela opanují dění v městysi a během tří dnů nabídnou návštěvníkům koncerty, výstavy, práce řemeslníků a spoustu zábavy.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brno v srpnu 1969. Tak se jmenuje výstava, kterou ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne, tedy den před jedenačtyřicátým výročím okupace Československa na náměstí Svobody zahájil Ústav pro studium totalitních režimů.
Hustopeče nad Bečvou - Celovíkendová slavnost vypukne od pátku 28. do neděle 30. srpna na hustopečském zámku a v jeho okolí. Hustopečské dny 2009 již posedmé zcela opanují dění v městysi a během tří dnů nabídnou návštěvníkům koncerty, výstavy, práce řemeslníků a spoustu zábavy.
Olomouc -Nákupy i inspirace ve čtvrtek přilákaly tisíce lidí na olomoucké výstaviště Flora, aby navštívily letní etapu zahradnické výstavy Flora 2009. Brány výstaviště se odemkly poprvé, otevřeno bude až do neděle.
Ostrava, Dub n. Moravou - Olomoucké hudební baroko by měla veřejnosti přiblížit nahrávka, kterou v minulých dnech natočily soubory Musica Figuralis a Societas Incognitorum v bazilice v Dubu nad Moravou.
Zvole nad Pernštejnem - Westernové městečko Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem se chystá na největší akci své letošní sezony. Ta nese název Hobby days se Starobrnem.
Olomouc - Jako v romantické zahradě plné rozkvetlých květin si budou připadat ti, kteří ode dneška do neděle zavítají na olomoucké Výstaviště Flora. Ráno zde totiž začala letní etapa mezinárodní výstavy a veletrhu Flora Olomouc.
Olomouc - Jako v romantické zahradě plné rozkvetlých květin si budou připadat ti, kteří ode dneška do neděle zavítají na olomoucké Výstaviště Flora. Ráno zde totiž začala letní etapa mezinárodní výstavy a veletrhu Flora Olomouc.
Olomouc - Jako v romantické zahradě plné rozkvetlých květin si budou připadat ti, kteří ode dneška do neděle zavítají na olomoucké Výstaviště Flora. Ráno zde totiž začala letní etapa mezinárodní výstavy a veletrhu Flora Olomouc.
Vokšice u Jičína -Minulou sobotu odpoledne si dali přátelé výtvarného umění, mezi nimiž bylo hodně malířů, ale i návštěvníků nejen z Nové Paky a Jičína, dostaveníčko v galerii J.B. Spektrum ve Vokšicích, aby se mohli obdivovat vystavovaným obrazům packého výtvarníka, který nedávno oslavil abrahámoviny, Vlastimila Mužíčka.
Olomouc - Jako v romantické zahradě plné rozkvetlých květin si budou připadat ti, kteří ode dneška do neděle zavítají na olomoucké Výstaviště Flora. Ráno zde totiž začala letní etapa mezinárodní výstavy a veletrhu Flora Olomouc.
Buchlovice /FOTOGALERIE/ - Zahájení výstavy s názvem U nás před lety zpestřilo páteční odpoledne v buchlovickém Muzeu Podhradí. Jeho interiér vyzdobila asi stovka fotografií různého stáří z Buchlovic a jejich partnerských obcí – českých Chotovin u Tábora a slovenského Soblahova a Horného Hričova.
Šlapanice - Dobrovolní hasiči ze Šlapanic za sebou mají jeden z nejpernějších víkendů v tomto roce. Jako jedni z hlavních organizátorů totiž připravili Šlapanické slavnosti a současně zajišťovali požární dohled nad závody Velké ceny. Obě akce patří k dlouholetým tradicím sboru, který letos oslavil sto dvacáté výročí založení.
Havlíčkův Brod - Už pouze do neděle 23. srpna bude přístupná výstava Historické motocykly, kterou připravilo havlíčkobrodské Muzeum Vysočiny na letošní letní sezonu.
Bystřice nad Pernštejnem - Milovníci starých časů si o nadcházejícím víkendu přijdou na své. V Bystřici nad Pernštejnem se uskuteční již devátý ročník Classic car weekendu. Před samotným kláním historických vozů pak bude zahájena tematická výstava S veterány do 50. let.
Krnov - Neznámý vandal nebo snad skupina výtržníků systematicky ničí vývěsné poutače Městského informačního a kulturního střediska (MIKS) v Krnově. Materiální škoda jdou podle Lenky Vaňkové do tisíců.
Nedachlebice - Velkolepými oslavami ožily o víkendu Nedachlebice, které si připomněly 800. výročí založení obce. V každém koutě malebné vesničky bylo k vidění něco. Od samého sobotního rána příznivci Petrova cechu nahazovali udice do rybníka Olšovce.
Jihlava - Máte rádi díla světoznámého španělského malíře Pabla Picassa? Pokud ano, už od 9. září si je budete moci na vlastní oči prohlédnout v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě. Výstava v krajském městě potrvá do 7. listopadu.
Řepiště /FOTOGALERIE/ -Řepiště přišly o svou dominantu. V někdejší staré cihelně se totiž musel odporoučet k zemi několik desítek metrů vysoký cihlový komín.
Horka nad Moravou -Hledání duše krajiny tak se jmenuje pětidenní kurz fotografování, který organizuje olomoucký dům dětí a mládeže v ekologickém centru Sluňákov.
Hronov/Olomouc - Pod názvem „Josef Čapek – Vidět knihu“ probíhá v Muzeu umění v Olomouci výstava knižní tvorby významného hronovského rodáka Josefa Čapka (1887). V reprezentativním výběru je zde možné zhlédnout především jeho obálky a vazby, ale také ilustrace, knižní značky a úpravy.