Hranice /FOTOGALERIE/ - Krásy Islandu mohou návštěvníci poznávat prostřednictvím výstavy fotografií Stanislava Bajera s názvem Island země barev a kontrastů. Tu zahájila slavnostní vernisáží ve středu 15. července vpodvečer v Galerii Severní křídlo zámku v Hranicích.
Ostrov u Macochy /PROGRAM/ - Významné výročí si o tomto víkendu připomenou lidé z Ostrova u Macochy. Uplyne totiž šest set šedesát let od první písemné zmínky o obci. Oslavy potrvají od pátku do neděle a jejich součástí bude i sjezd rodáků.
Kutná Hora - Pestrý kulturní program připravil na léto První kutnohorský nadační fond v parku U Tří pávů v Kutné Hoře. V rámci akce Rozmarné léto v parku U Tří pávů jsou již dnes připravena dvě divadelní představení a výstava fotografií.
Hostinné /FOTO/ - Dvě výstavy na léto připravila Galerie antického umění. Prohlídku unikátních odlitků soch návštěvníkům zpestřuje expozice informačních panelů věnovaná vzniku a vývoji starověkého Říma.
Strakonice - Nejlepší církevní plastiky ze svých sbírek představuje v těchto dnech Muzeum středního Pootaví Strakonice v kapitulní síni strakonického hradu.
Nasavrky - Střední odborné učiliště včelařské – Včelařské vzdělávací centrum v Nasavrkách poskytuje vzdělání zájemcům v oboru včelařství již více než 55 let.
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Přestože je s židovstvím na jižní Moravě spojován spíše Mikulov, rozhodlo se břeclavské muzeum vytvořit stálou výstavu, která by mapovala život Židů i v Břeclavi. A to ještě letos.
Vokšice -Když pozvala Eva Hnyková Lubu Skořepovou na zahájení své výstavy 11. července v galerii J. B. Spektrum ve Vokšicích, musela si být vědoma, že šestaosmdesátiletá dáma českého divadla strhne na sebe velkou pozornost.
Šenov - Sbor dobrovolných hasičů Šenov se může od loňského roku chlubit již staletou tradicí. Celý sbor čítá kolem 70 členů a je jednou z nejstarších organizací ve městě.
Ostrava - Výstava pod názvem „Studio Najbrt Tři vykřičníky“ je od pátku 19. června k vidění v Domě umění na Jurečkově ulici. Představuje genezi nového loga města Ostravy, ale také filmové plakáty a design. V neděli už končí.
Olomouc - Knižní tvorbu Josefa Čapka i unikátní obrazy, které podle jeho přání chtěla rodina zničit, představí návštěvníkům výstava s názvem Vidět knihu v olomouckém Muzeu moderního umění.
Františkovy Lázně /FOTOGALERIE/ - Nová výstava přibližuje všechny ženy, které měly vliv na tvorbu německého básníka. V jeho rodné zemi měla velký úspěch.
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Přestože je s židovstvím na jižní Moravě spojován spíše Mikulov, rozhodlo se břeclavské muzeum vytvořit stálou výstavu, která by mapovala život Židů i v Břeclavi. A to ještě letos.
Klatovy - „Je už tradicí, že při klatovské pouti pořádáme v našem chovatelském areálu Na Pazderně výstavu drobného zvířectva,“ říká předseda Základní organizace Českého svazu chovatelů v Klatovech Josef Pyšek.
Vysoké Mýto - Čaroděj II. kategorie Rumburak, říše pohádek, kouzelný zvoneček, Vilibald a Xenie. Pro všechny, kteří si tento seriál oblíbili, připravilo vysokomýtské Regionální muzeum překvapení v podobě putovní výstavy.
Valašské Klobouky - Vypečení opět na scéně. Pod tímto názvem se skrývá výstava, kterou je možné zhlédnout ve Staré radnici ve Valašských Kloboukách. Návštěvníci se seznámí s díly Karla Švacha, Martina Cigánika a Stefana Osciatka.
Vysoké Mýto - Čaroděj II. kategorie Rumburak, říše pohádek, kouzelný zvoneček, Vilibald a Xenie. Pro všechny, kteří si tento seriál oblíbili, připravilo vysokomýtské Regionální muzeum překvapení v podobě putovní výstavy.
Vsetín - Fotografie krajiny vsetínského rodáka a člena Fotoklubu Vsetín Františka Novotného mohou v těchto dnech vidět návštěvníci Městského úřadu ve Vsetíně.
Nedrahovice - Po přestávce, kterou si vyžádala mateřská dovolená, se nadějná písničkářka, výborná zpěvačka a akordeonistka Jana Vébrová konečně vrací na koncertní podia. V sobotu 18. července od 20 hodin vystoupí ve stodole firmy Bonsai Sumiko v Nedrahovicích u Sedlčan.
Šumperk/ Olomouc - Soubornou výstavu šumperské rodačky Anežky Kovalové hostí olomoucká galerie Caesar. Známá malířka v ní vystavuje své obrazy a kresby u příležitosti svých šedesátých narozenin.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Výstavu fotografií třiadvacetiletého fotografa Jakuba Skokana nabízí od pondělí galerie Žlutá ponorka. Držitel ceny Czech Press Photo v ní představil život nevidomého Lukáše.
Veltrusy /FOTOGALERIE/ -Dvě stovky růží všech barev byly o víkendu vystaveny na zámku ve Veltrusech. Kralupský Rosa klub tam totiž pořádal již patnáctý ročník výstavy růží.
Uherský Brod - Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě v těchto dnech představuje veřejnosti tvorbu tří mladých výtvarnic – Jany Slintákové, Marie Ušiakové a Dagmar Kubišové. Výstava nazvaná Zkusmeto je soubor diplomových prací mladých autorek.
Přerov - Zahradní slavnost spojená s vernisáží jednodenní výstavy obrazů Jana Spěváčka připravila ornitologická stanice v Přerově ve spolupráci s přerovskou Galeriíí Atrax v neděli 19. července v prostorách Ornisu.
Přerov - Zahradní slavnost spojená s vernisáží jednodenní výstavy obrazů Jana Spěváčka připravila ornitologická stanice v Přerově ve spolupráci s přerovskou Galeriíí Atrax v neděli 19. července v prostorách Ornisu.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Nemluví a štětec v rukou neudrží, maluje duší a nohama. Pětapadesátiletý Petr Šrámek je jedním z nejznámějších českých handicapovaných malířů.
Boleboř/ Umělci letošního VII. ročníku sochařského sympózia jsou již za polovinou své práce a svého pobytu v obci Boleboř. Na sobotním společenském odpoledni představilo dvanáct účastníků z Ústeckého kraje svá započatá díla, s očekáváním příjezdu kolegů z Německa.
Praha - Do čínské Šanghaje, která bude příští rok hostit světovou výstavu, zamíří přesná kopie sochy. Destička štěstí z podstavce sochy ale bude originální. David Černý svoji účast v českém pavilonu ještě zvažuje.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Nemluví a štětec v rukou neudrží, maluje duší a nohama. Pětapadesátiletý Petr Šrámek je jedním z nejznámějších českých handicapovaných malířů.
Praha - Do čínské Šanghaje, která bude příští rok hostit světovou výstavu, zamíří přesná kopie sochy. Destička štěstí z podstavce sochy ale bude originální. David Černý svoji účast v českém pavilonu ještě zvažuje.
Čerčany - Víte, jak vypadá takový okřín? Jak se zacházelo s decimálkou? Nebo k čemu sloužila špuntovačka? Pokud ne, vyražte do čerčanského infocentra na výstavu historického nádobí, která tady potrvá až do 28. srpna.