
Moje škola: pestré dny, pozorování v přírodě
Solnice - Pokud budete procházet nebo projíždět Solnicí, budovu základní školy určitě nepřehlédnete. Stojí při hlavní silnici na Dobrušku a tvoří jednu ze stavebních dominant města.
Solnice - Pokud budete procházet nebo projíždět Solnicí, budovu základní školy určitě nepřehlédnete. Stojí při hlavní silnici na Dobrušku a tvoří jednu ze stavebních dominant města.
Horní Planá - V Horní Plané otevřeli výstavu známých šumavských fotografů.
Třebíčsko - Již pátý ročník setkání a výstavu Po stopách hraběte Chorinského uspořádal Veteran Car Club Třebíč spolu se Sborem dobrovolných hasičů Dalešice o víkendu v dalešickém pivovaru.
Březhrad - /OBRAZEM/ Vyznavači rychlých kol, terénu, pádů a nebezpečných skoků se sešli v sobotu v královéhradeckém Březhradě. Klub veteránů ČZ uspořádal na zdejší motokrosové trati závody spojené s jedinečnou výstavou dobových motocyklů.
Svitavy - Pradleny se v sobotu 13. června sešly na dvoře svitavského muzea.
Benešov - V konopišťském afiteátru se v sobotu 13. května setkali dobrovolní i profesionální hasičize Středočeského kraje i zahraničí.
Kytlice - Při poutní mši přijal českokamenický děkan zpět ostatky sv. Heliodora (nar. 330n.l.), které vrátilo litoměřické biskupství.
Kvilda /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Ivan Palúch a Jan Pohan se stali hlavními protagonisty vernisáže, která v sobotu odpoledne zahájila výstavu Kvilda v proměnách věků.
Blatná - Nejstarším skvostembyladřevěná hasičská stříkačka z roku 1807 vyrobená veFrancii.
Drnovice - Občanské sdružení Osvětová Beseda Drnovice pořádalo v sobotu třetí ročník Svatoantoníského koštu vín spojený se dvěma výstavami.
Rumburk - Letošní ročník festiválku byl pojat i jako benefiční akce pro projekt podporovaného bydlení Agentury Pondělí.
Strakonice - Za dobrý počin lze považovat uspořádání výstavy o historii protiletadlového vojska Armády ČR v Muzeu středního Pootaví ve Strakonicích.
Hlubočec /FOTOGALERIE/ - Kdykoliv vás začne ruch města znepokojovat, vydejte se na farmu do Hlubočce. Nejde o to, že byste si měli vzít do ruky vidle a jít se starat o dobytek. Můžete se zde umělecky pokochat.
Praha - Už pouze necelý měsíc mají návštěvníci Národního muzea možnost ponořit se do období první československé republiky a v rámci výstavy Republika prožít léta 1918 až 1938.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Celkem pěti sklářským výtvarnicím a výtvarníkům a Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě nabídlo Muzeum skla a bižuterie formou uměleckých solitérů či designových výrobků prezentovat své představy o lázeňském či upomínkovém skle nebo „zhmotnit“ své chápání sousloví zázračné prameny.
Pečky /FOTOGALERIE/ - Historické vlaky na trasách Pečky - Kouřim - Bečváry, Pečky - Velim - zkušební železniční okruh Cerhenice a Kolín - Pečky - Kouřim se staly asi největším lákadlem tradiční pečecké akce Jede, jede mašinka, anebo dětská pouť v Pečkách.
Čečovice - Stovky lidí dnes využily možnost podívat se do čečovického zámku, který už několik let prochází náročnou rekonstrukcí.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na vernisáž prodejní výstavy Emma – obrazy a litografie v 1. patře Sankturinovského domu na Palackého náměstí přijela dcera známé výtvarnice, herečka Bára Srncová a řada dalších zajímavých lidí.
Dalešice - Již pátý ročník setkání a výstavu Po stopách hraběte Chorinského uspořádal Veteran Car Club Třebíč spolu se Sborem dobrovolných hasičů Dalešice v sobotu v dalešickém pivovaru.
Krátká - V rámci Kulturního víkendu Sněženska se v sobotu uskutečnil pátý jarmark v Krátké u Sněžného. Akce se konala jako tradičně na prostranství před budovou Ekologického informačního centra Správy Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, některé aktivity se odehrávaly přímo v objektu.
Karlovarský kraj – V pořadí 18. ročník Karlovarské stavební výstavy For Arch se bude letos konat ve dnech 18. až 20. června v nové multifunkční hale KV Arena v Karlových Varech.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Muzeum Komenského připravilo pro návštěvníky zámku další neobvyklou výstavu. Tento týden otevřelo novou expozici, tentokrát věnovanou židovské kultuře, pod názvem Mazel Tov.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Muzeum Komenského připravilo pro návštěvníky zámku další neobvyklou výstavu. Tento týden otevřelo novou expozici, tentokrát věnovanou židovské kultuře, pod názvem Mazel Tov.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Krásu nejrozmanitějších druhů kaktusů mohli obdivovat návštěvníci, kteří zavítali v pátek na výstavu kaktusů a sukulentů do budovy u přerovského Výstaviště.
Kopřivnice /FOTOGALERIE/ - V pátek 12. června měli návštěvníci Muzea Fojtství poprvé možnost shlédnout výstavu japonských panenek a loutek. Expozice je jednou ze stěžejních akcí konaných v rámci projektu Brána otevřena 2009, Japonská kultura v Kopřivnici.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Krásu nejrozmanitějších druhů kaktusů mohli obdivovat návštěvníci, kteří zavítali v pátek na výstavu kaktusů a sukulentů do budovy u přerovského Výstaviště.
Liberec - V galerii výtvarného umění se proměnila na tři měsíce pasáž obchodního centra Forum. Od pátku 12. června jsou v ní vystavena díla studentů různých libereckých škol.
Teplicko - Inspirujte se kulturními tipy na sobotu a vyražte třeba do kina nebo do divadla.
Cheb - Program Chebských dvorků dnes vrcholí. Návštěvníci chebské čtyřdenní akce se nenechali odradit ani nepříznivým počasím
Nový Dvůr - Od počátku měsíce června létají ve skleníku v arboretu v Novém Dvoře krásní tropičtí motýli pro potěchu i inspiraci návštěvníků tohoto oblíbeného pracoviště Slezského zemského muzea.
Hořice - /FOTOGALERIE/ V německém Norimberku se konala největší výstava kamene na evropském kontinentu. Pod záštitou Svazu kameníků a kamenosochařů ČR se jí zúčastnili i dva žáci Střední průmyslové školy kamenické a sochařské, Hořice.
Lázně Bělohrad - Padesát let od založení školy si včera připomněli pozvaní hosté a zaměstnanci Středního odborného učiliště.
Každý český region má zajímavou historii, kterou si pravidelně připomíná. A značka kvality u toho nesmí chybět. Přinášíme vám aktuální seznam zajímavých akcí, kde se s námi můžete setkat. A nejen to. Ve stáncích, označených známým červenomodrobílým logem, můžete ochutnat tradiční i netradiční, ale hlavně kvalitní výrobky.
Hodonín - Posílené hlídky, dopravní policisté, psovodi nebo těžkooděnci. Opatření, která plánují policejní složky na sobotní večer v Hodoníně. V sobotu třináctého června se totiž koná koncert proti neonacismu. Na stejný den si ale plánuje koncert také pravice.
Prostějov /FOTOGALERIE/ - Vojáci ze 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka předvedli v pátek v prostějovském muzeu ruční palné zbraně dětem ze základní školy v Přemyslovicích.
Karlovy Vary – V pořadí 18. ročník Karlovarské stavební výstavy For Arch se bude letos konat ve dnech 18. až 20. června v nové multifunkční hale KV Arena v Karlových Varech.
Blansko - Nablýskaná tatrovka projíždí zalesněným údolím Moravského krasu. Za volantem sedí řidič v kožené kukle a startovním číslem.
Moravská Třebová - Veřejná služba startuje již od pondělí 15. června
Opava - V jednoduchosti je krása. Přesně toto přísloví potvrzují výtvarná díla čtyř umělců, jejichž výstava byla zahájena ve středu. Nese název Zřejmá cesta a představují se na ní Rostislav Herrmann, Zdeňka Pavlíčková, Radoslav Tošenovský a z Polska přijala pozvání Teresa Biernacka.
Moravská Třebová - Odnese si ji Jana Martínková z muzea.
Čeladná /FOTOGALERIE/ - Výstava dřevěných soch a reliéfů Jiřího Vyviala probíhá v restaurantu Golf Čeladná. Výstava, která nese název Tóny života, potrvá do 12. července, vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek.
Teplicko - Počasí zatím nic moc, tak nezbývá než vyrazit do kina nebo do divadla. Nechte se inspirovat kulturními tipy.
Zlín - Atraktivní průjezd mycí linkou, výstava minibusů, které by mohly v příštích letech rozšířit vozový park Dopravní společnosti Zlín Otrokovice (DSZO) a jízda historickými trolejbusy a autobusy.
Uherský Ostroh - Zámecké nádvoří v Uherském Ostrohu zdobí nové pamětní desky. V těchto dnech se slavnostním odhalením pamětních desek připomněl význam některých tamních rodáků.
Rakovník - Potenciální budoucí studenti se tak již potkali a utkali na poli historie, literatury i výtvarna.
Cheb - Galerie U Kamene se dočkala znovuotevření
Jilemnice - Jedné znejvýznamnějších osobností zdejšího kraje vzdává hold jilemnickémuzeum.
Uherské Hradiště - Malebný park ve Smetanových Sadech v Uherském Hradišti je pro sprejery neodolatelným lákadlem. Několikrát se o tom přesvědčili pracovníci Slováckého muzea, které má v parku hlavní budovu. Zrovna před několika dny se na nové fasádě objevily klikyháky od sprejerů.
Náchod - Galerie Slavie sídlící v suterénu stejnojmenné restaurace v pátek představí veřejnosti tvorbu především tak zvaného „současného umění“.
Žďár nad Sázavou - Jaká bude Muzejní noc ve Ždáře nad Sázavou? Určitě trochu tajemná a neméně strašidelná. Vždyť se odehraje na území bývalé tvrze.