
Luděk Švorc je kouzelník objektivu a okamžiku
Kladno - V galerii kladenské spořitelny je vystaven nově vydaný soubor Voda.
Kladno - V galerii kladenské spořitelny je vystaven nově vydaný soubor Voda.
České Budějovice - Na výstavu velkoformátových autorských snímků fauny a flóry mladého fotografa Alexandra Prospěcha zve milovníky fotografie a přírody českobudějovická Galerie Nahoře.
Zlín - Obrazy, kalendář a knihu o dávné historii Zlína představuje výtvarník a pedagog Miroslav Černý ve zlínské galerii Alternativa. Vernisáž začíná dnes v 17 hodin a doplní ji i křest knihy Pod zlínským rynkem – Cesty do minulosti Zlína.
Rychnov nad Kněžnou - Galerie ve Svatohavelské ulici ve spolupráci s městskou společností Kultura připravily na tento čtvrtek vernisáž druhé výstavy v těchto prostorách.
PLZEŇ - Devět absolventů Univerzity třetího věku na Ústavu umění a designu ZČU v Plzni vystavuje odpondělka svá díla v prvním patře plzeňské radnice.
Břeclav - Malba, grafika, keramika ifotografie břeclavských výtvarníků jsou až do konce ledna kvidění vbřeclavské synagoze.
Jihlava - Přinášíme vám soupis kulturních, společenských a jiných akcí v okrese Jihlava.
Adamov - Dvanáct mužů přichází ke kostelu, hledají svoje místa ve skupině, jejich tváře jsou plny zaujetí i očekávání.
Most - První vernisáž v letošním roce přichystala na 10. ledna od 17 hodin Městská knihovna v Mostě.
TÁBOR - Ve výstavní síni Divadla Oskara Nedbala se až do 30. ledna prezentují dvě umělkyně.
Semily - Muzeum a Pojizerská galerie v tomto podkrkonošském městě zve všechny milovníky sladkostí na výstavu Sladký život čokolády aneb Hořkosladký příběh této neřesti.
Břeclav - Pancho, Pajda, Kruťák, Chaplin, Káně, Majkl, Učeň a Jeleň. Osm skautů z břeclavského oddílu Plamen, kteří se v sobotu vydali zdolat Pálavu. Tradičním přechodem v délce osmnácti kilometrů tak oslavili čtyřicet let existence svého oddílu.
MILEVSKO - Již podevatenácté se koná ve městě výstava s názvem Výtvarníci Milevska a okolí. Letošní měla vernisáž v pátek odpoledne v galerii „M“.
Hodonín - Hodonín byl v minulosti těžce zkoušeným městem na hranicích. Několikrát ho zničili nájezdníci a požáry. Letos uplyne sedm set osmdesát let od povýšení Hodonína na město.
Opava - Dům umění v Opavě nabídne od půlky ledna neobvyklou výstavu, na které budou k vidění fotografie. Bude použita nová digitální technologie. Snímky budou ihned po zhlédnutí vymazány. Výstavní projekt v Domě umění bude zahájen 15. ledna a autorem projektu je Stanislav Křížek.
Blansko - Obrazy mezi sexem a smrtí. Takhle vidí dílo dvaatřicetileté multiumělkyně Veroniky Drahotové její přítelkyně a kurátorka Marisa Příhodová.
Třemošnice - Kulturní komise města Třemošnice uspořádala netradiční výstavu, která ukazuje rukodělné výrobky místních lidí.
Okříšky - Esperanto je krásný jazyk. Kdo mu podlehne, tak na celý život. Tvrdí to esperantistka Kamila Bártlová z Okříšek a sama je svého tvrzení živoucím důkazem.
Cheb - Galerie G4 zahájila nový rok novou výstavou
Karlovice - V letošním roce vstupuje Art Galerie Penzion U řeky v Karlovicích u Vrbna pod Pradědem do čtvrtého výstavního roku.
Včelary - Večer u dobré pálenky, kvalitní muziky i veselých historek, takový byl program akce s názvem Včelarská baňka, kterou v sobotu 5. ledna uspořádal v kulturním domě ve Včelarech místní recesista a kreslíř Ivan Křemeček.
Cheb - V muzeu budou k vidění sochy a obrazy
Ostrava - Poslední příležitost navštívit oblíbený Slezskoostravský hrad měli o víkendu Ostravané i další lidé ze širého okolí krajského města.
BLATNÁ/ Chovatelé zahájili rok 2008
Kyjov - V Kyjově začala výstava z celoročního projektu J.D. Production Děti dětem. Kampaň provozovatele regionálního televizního vysílání má přinést peníze dětem z dětských domovů.
Olomouc - Galerie G na Dolním náměstí v Olomouci se rozhodla nový výstavní rok odstartovat s mladými výtvarníky a v těchto dnech představuje projekt nazvaný odvážně Onanie.
Jičín - Ve zdejším Regionálním muzeu a galerii je otevřena zajímavá výstava s názvem Kartouza ve Valdicích – uzamčený svět, která přibližuje historii známé věznice (1857 - 2007).
Kolín - S první sobotou v novém roce se změnila expozice v nejmenší kolínské galerii nacházející se v prodejně Arton
Břeclavsko - Břeclavští skauti z oddílu Plamen oslavili v sobotu čtyřicet let své existence. Vybrali si k tomu tradiční přechod Pálavy v délce osmnácti kilometrů, který pořádají každý rok.
Jihlava - Přinášíme vám soupis kulturních, společenských a jiných akcí v okrese Jihlava.
Pardubice/ Přelouč/ Holice - Součástí programu je též soutěž o nejkrásnější betlém a kostým krále či královny
TACHOV - Až do konce měsíce mohou návštěvníci Muzea Českého lesa v Tachově vidět kromě stálé expozice také kresby Svatavy Horáčkové. Výstava byla zahájena páteční vernisáží.
České Budějovice - Putovní výstavu s názvem XXI. světové Jamboree otevřel v pátek vpodvečer v galerii českobudějovického střediska Vavéha v Krajinské svaz skautů a skautek ČR.
Dobruška - Ve městě začal kulturní rok.
Uherské Hradiště - Ohlédnutí II. je název výstavy folklorních fotografií, které mají v neděli 6. ledna v 17 hodin vernisáž v uherskohradišťském kině Hvězda. Opět budou k vidění zejména reportážní snímky novinářů, fotografů a milovníků tradic.
Vyškov - Student designu z Olšan předvede zájemcům zajímavé a odvážné autoportréty.
Čáslav/ Tématem umělkyně je „krajina poznamenaná dotykem člověka“.
Lipnice nad Sázavou - Celý maratón Haškových oslav zahájil už v květnu loňského roku jubilejní desátý ročník nonstop čtení. Tentokrát se četlo z díla Jaroslava Haška, a to po tři dny, v patnáctiminutových intervalech, a to nejen v Česku.
Hlinsko v Čechách/ Málokteré z českých měst tak voní vánoční atmosférou jako zmíněné místo na Vysočině, které láká především památkovou rezervací lidových domků Betlém. Za návštěvu však stojí i hlinecké muzeum a galerie. Zde se v tříkrálovém čase ještě do 6. ledna můžete rozloučit s právě uplynulými svátky.
Hradec Králové - Pro hradeckého výtvarníka Pavla Hubáčka začal rok vernisáží v Galerii Celebris
Rakovník/ Rakovnická mansarda je poslední výstavou roku
Třemošnice - Kulturní komise města pořádá v místní galerii 7. ledna od 16 hodin výstavu s názvem Zlaté ruce Třemošnice. Jde o výstavu rukodělného umění, která je zvláštní tím, že vystavované předměty jsou vyrobeny občany města.
Pelhřimov - Pořadatelé kulturních, sportovních či charitativních akcí v Pelhřimově už nemusí se svými žádostmi o městské dotace obíhat různé odbory.
Hlinsko v Čechách - Málokteré z českých měst tak voní vánoční atmosférou jako zmíněné místo na Vysočině, které láká především památkovou rezervací lidových domků Betlém. Za návštěvu však stojí i hlinecké muzeum a galerie. Zde se v tříkrálovém čase ještě do 6. ledna můžete rozloučit s právě uplynulými svátky.
Opava - Slezské zemské muzeum nabízí v průběhu měsíce ledna návštěvníkům nejenom stálé expozice, ale také výstavy, které se více či méně dotýkají našeho města.
Uherský Brod - Uherskobrodskou Galerii Panský dům až do neděle 13. ledna krášlí díla uměleckého řezbáře Karla Táborského. Dřevěné plastiky a kamenné sošky člena Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí trefně doplňují litografie výtvarníka Františka Pavlici.
Ostrožská Nová Ves - Výstavu s názvem Místní malíři a výtvarníci uspořádali na dobu Vánoc v Ostrožské Nové Vsi.
Třebíč - Na výstavu o Járu Cimrmanovi se mohou těšit všichni příznivci této legendární postavy vTřebíči.
PLZEŇ - Plakáty k filmům, jako jsou například Piti piti pa, Poplach v oblacích nebo Prachy v prachu, vystavuje plzeňská Měšťanská beseda. Ta totiž od pátku představuje dílo malíře, grafika, ilustrátora a scénického výtvarníka Karla Vaci.
Pardubice/Přelouč - Vybrané peníze poputují na podporu domácí pečovatelské a ošetřovatelské služby