Víkend provoní pivní slavnosti, zpestří jej mimo jiné i hudební párty
Nevíte, jak strávit nadcházející víkend? V Kroměříži vás například čekají letní párty, užít si můžete mimo jiné také pivní slavnosti v Žeranovicích.
Nevíte, jak strávit nadcházející víkend? V Kroměříži vás například čekají letní párty, užít si můžete mimo jiné také pivní slavnosti v Žeranovicích.
Na tuto sobotu je naplánována již 17. Přístavní slavnost v Parku Pod Hradbami. Jednodenní hudební festival pro všechny věkové kategorie letos nabídne opět zdarma sedm místních i všem známých kapel. Program v uvolněné atmosféře zahájí ve 13:15 a ve 13:30 zahraje poděbradská kapela Flat Fly (ska-rock, reggae). Následují nymburští Huafi, kteří vznikli na místním gymnáziu a hrají od popu přes rock'n'roll až téměř k hard rocku.
Umění by mohlo pomoci lidstvu vrátit se k dobré náladě panující před rozpoutáním pandemie choroby covid-19. „Umění totiž nabízí naději. A my potřebujeme naději,“ říká jeden z nejuznávanějších umělců současnosti, Islanďan Olafur Eliasson.
Nevíte, jak strávit nadcházející víkend? Užijte si třeba hudební akce, divadlo, případně na vás čekají obří deskové hry ve Zlíně.
Přesně sto let od založení Českého Těšína se tamní budova Muzea Těšínska začala pyšnit novým artefaktem. Stoleté výročí města tady připomíná všem generacím a obyvatelům Těšínského Slezska nový památník v podobě symbolického hraničního sloupu. Zároveň zde byla otevřena výstava 100 let Českého Těšína.
/FOTO/ Lomnice nad Popelkou leží v srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj. Na poměrně malé ploše jsou zde zaznamenány a názorně vidět geologické procesy, které dokumentují vznik, postupné vytváření a současnou podobu naší planety.
Na samém konci července se v Galerii Pošta v Dubé uskuteční vernisáž výstavy fotografií s názvem Linie ženy.
Dalibor Bednář je rodákem z Opavy, přesto většinu svého dosavadního života prožil v moravskoslezské metropoli, kde pracuje a má rodinu. Letos oslavil šedesátiny. Původním povoláním je technikem „na volné noze“. Ale obrovskou zálibou a vášní se mu stal fotografický aparát.
V Galerii Dukla, která je jako jediná galerie v Ostravě přístupná 24 hodin denně a sedm dní v týdnu, hostí společnou výstavu tří autorů – Vasila Artamonova, Alice Nikitinové a Marka Tischlera. K vidění je už od 20. července a autory tematicky propojuje především zvýšenou uměleckou citlivostí vůči současnému světu.
Červenec letošního roku byl velmi významným milníkem pro zahrádkáře ze Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Starý Klíčov. Právě v tomto měsíci oslavili 50 let od svého založení a na výroční schůzi zmapovali veškerou činnost a úspěchy.
Centrum Křižánky hostí výstavu obrazů Soni Gregorové Zlevorové. Malířka z Herálce je vyučená zlatnice a k výtvarné tvorbě se dostala až později. „Maluji krajinky, zátiší a pokouším se i o nějaké portréty,“ nechala se slyšet malířka.
Sedm výtvarnic Prácheňské umělecké besedy v Písku zve do ateliéru a zároveň galerie u Putimské brány (Fr. Šrámka 134) na komorní a krátkodobou výstavu nazvanou Na vlně okouzlení.
Vyrazte se v červenci podívat do knihovny na výstavu ilustrací Lukáše Fibricha a Honzy Smolíka.
Z iniciativy pracovníků českolipského archivu a muzea vznikl v roce 1988 Vlastivědný spolek Českolipska, který navázal na Nordböhmischer Excursion – Club a zvláště na úsilí Českého musejního spolku pro kraj Českolipský vydávat vlastivědnou publikaci.
Řadu kulturních akcí v tomto týdnu opět podpořilo město Plzeň. Je mezi nimi řada výstav, koncertů, filmových projekcí i autorské čtení.
Tři dekády tvorby a dvě jubilea oslaví malíř a architekt Michail Ščigol výstavou v železnickém muzeu. Otevírá se 1. srpna a potrvá do 30. září.
Zveme vás na výstavu, která představuje nejstarší, historicky a umělecky nejcennější synagogy vybudované v Čechách a na Moravě v 17. a 18. století. Výstava je dopracována o panely s prostějovskými synagogami a modlitebnami.
Od 23. července vystavují v nádherném interiéru Galerie obce Ostrožská Nová Ves členové Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí.
Kočárky našich maminek a babiček. Tak se jmenuje výstava Muzea T. G. Masaryka v Rakovníku, kterou lze vidět ve výstavní síni Mansarda v době od 29. května do 13. září. Na návštěvníky zde čekají kočárky ze soukromé sbírky Andrey Švarcové Fořtové z Domoušic.
Kulturní dům v Dolní Rožínce obsadily dvě stovky pohádkových postaviček. „Některé jsou schované, návštěvníci si je musí najít. Jsou tu lesní a luční víly, trolové i skřítci,“ říká Jana Kuchařová, která je autorkou všech vystavených věcí.
Oblíbená terarijní výstava se koná také v tomto roce po celé prázdniny a ještě v prvním zářijovém týdnu v galerii Městského domu kultury Elektra v Luhačovicích. Ještě jste tam nebyli? Podívejte se…
/FOTO/ Lomnice nad Popelkou leží v srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj. Na poměrně malé ploše jsou zde zaznamenány a názorně vidět geologické procesy, které dokumentují vznik, postupné vytváření a současnou podobu naší planety. Řada geomorfologických fenoménů, paleontologických lokalit, nalezišť minerálů a také velká snaha přírodovědců zařadila v roce 2005 tuto oblast na prestižní seznam evropských geoparků.
Více než pět tisíc lidí se v Česku potýká s nemocí Covid-19. To je nejvíc od začátku epidemie. Kvůli stoupajícímu počtu nakažených jsou od soboty 25. července zavedena nová opatření proti šíření viru. Opatření zaskočila pořadatele kulturních a sportovních akcí na Vysočině. Někteří diváky uklidňují a zvou na program, jiní se zase rozhodli plánovanou akci zrušit.
Více než pět tisíc lidí se v Česku potýká s nemocí Covid-19. To je nejvíc od začátku epidemie. Kvůli stoupajícímu počtu nakažených jsou od soboty 25. července zavedena nová opatření proti šíření viru. Opatření zaskočila pořadatele kulturních a sportovních akcí na Vysočině. Někteří diváky uklidňují a zvou na program, jiní se zase rozhodli plánovanou akci zrušit.
Muzeum Karlovy Vary zahájilo ve středu 22. července výstavu s názvem "8 fotografií k 80. narozeninám Stanislava Wiesera".
Desítky sklářských firem a živnostníků z Jablonecka vystavují své produkty na prodejní výstavě zvané Skleněný poklad, která probíhá v Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě. Rámci výstavy probíhají i workshopy, kde se mohou zájemci naučit různé techniky práce se sklem.
Prachatické muzeum zve na jedinečnou výstavu, na které bude možné spatřit vůbec poprvé průřez secesní jihočeskou módou na jednom místě.
/FOTOGALERIE/ Když jí poprvé diagnostikovali rakovinu, začala si malovat mandaly na papír jen tak pro sebe. Nyní má Barbora Sobotková z Příbora velkou výstavu mandalových obrazů na plátně v příborském kulturním domě.
Víkend 25. a 26. července je ten z nejvíce nabitých! Vybírat je opravdu z čeho. Tady je stručný přehled těch nejvýznamnějších akcí.
Nadcházející víkend nabízí celou řadu akcí. Pokud holdujete pivnímu moku, pak si zajděte na pivní slavnosti do Lužkovic. Užít si také můžete nejen obří deskové hry v 14|15 Baťově institutu. V Kroměříži se například zase poběží Spartan Race, na závod dorazí tisíce běžců.
Podívejte se, kam můžete vyrazit o víkendu za zábavou na Lounsku a Žatecku.
Nadcházející víkend nabízí celou řadu akcí. V Kroměříži se například poběží Spartan Race, na závod dorazí tisíce běžců. Kdo dává přednost hudbě, může si užít třeba světové a české hity v podání skvělých revivalových kapel, a to na Výstavišti Kroměříž.
Letošní rok přináší dvě pozoruhodná výročí spojená s jedním z nejvlivnějších duchovních řádů v českých zemích – s premonstráty. Je to 900. výročí založení řádu sv. Norbertem z Xantenu ve francouzském Prémontré na sklonku roku 1120 a dále 830. výročí založení premonstrátské kanonie v Louce.
Událostí minimálně středoevropského významu bude výstava Sluneční králové v Národním muzeu. O okolnostech jejího vzniku Deník hovořil s jeho ředitelem Michalem Lukešem.
Pátou dynastii tvořilo devět egyptských panovníků – Veserkaf, Sahure, Neferirkare, Šepseskare, Raneferef, Niuserre, Menkauhor, Džedkare a Venis, kteří dohromady vládli okolo 150 let. Vzhledem k péči, již věnovali slunečnímu kultu, se pro ně vžilo označení sluneční králové.
Annenská pouť sice nebude tak, jak ji známe, ovšem víkendová výstava horšovskotýnských chovatelů se uskuteční.
Roubenka Lechnýřovna, jež je součástí Městské knihovny Rakovník, je opět otevřená pro veřejnost. Přístupná je od pondělí do neděle, a to v době od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na novou výstavu věnovanou Karlu Burianovi světoznámému pěvci z Rousínova.
Událostí minimálně středoevropského významu bude výstava Sluneční králové v Národním muzeu. O okolnostech jejího vzniku Deník hovořil s jeho ředitelem Michalem Lukešem.
Pátou dynastii tvořilo devět egyptských panovníků – Veserkaf, Sahure, Neferirkare, Šepseskare, Raneferef, Niuserre, Menkauhor, Džedkare a Venis, kteří dohromady vládli okolo 150 let. Vzhledem k péči, již věnovali slunečnímu kultu, se pro ně vžilo označení sluneční králové.
Výstavu historizujících květinových aranžmá v reprezentačních sálech na zámku v Bučovicích od 4. července do neděle 12. července 2020 vidělo 1230 návštěvníků.
Zajímá vás židovská historie? Pak nezmeškejte ve čtvrtek v 17 hodin vernisáž ojedinělé výstavy: Barokní synagogy v českých zemích.
Starosta města Kyjov a současně předseda Svazu měst a obcí České republiky (i ministr pro místní rozvoj v roce 2013 v Rusnokově vládě) František Lukl, a také důležitý reprezentant české kultury v Paříži a ředitel tamního Českého centra Jiří Hnilica, navštívili 16. července Galerii Joži Uprky.
Koronavirový zádrhel způsobil zrušení nebo odložení mnoha akcí. Výjimkou není 55. ročník Podbrdské krajské výstavy psů.
Městské muzeum a knihovna Čáslav připravila na pondělí 3. srpna v 17 hodin vernisáž Bilanční výstavy M. Koryčánka a P. Žampacha. K vidění bude pro návštěvníky ve Výstavní síni v Čáslavi do 23. srpna od úterý do neděle od desáté do sedmnácté hodiny s hodinovou pauzou v poledne.
Na svých prázdninových toulkách možná zavítáte i do nedávno po rekonstrukci otevřeného chebského muzea.
Výstava Voda a civilizace, kterou si jen v Praze loni prohlédly stovky tisíc lidí, zamířila v červenci 2020 do Karlových Varů. Venkovní expozice ukáže zdarma na velkoformátových panelech klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na zemi.
Všem milovníkům květin, zahrádek, řemesel, skvělé hudby a také těm, kteří přijdou potěšit své oko zhlédnutím nápadité květinové expozice, bude o víkendu 8. a 9. srpna patřit Kroměříž. Kroměřížské výstaviště totiž uspořádá tradiční zahradnickou výstavu Floria Léto. Letošní téma je Dožínková slavnost.
Několik tisíc barevných kostiček bude k vidění v ašském kulturním centru LaRitma. Vystaví je tam ašský stavitel z Lega a jeho sběratel Ondřej Balšán. Je zároveň držitelem zápisu o největší sbírku Star Wars v České knize rekordů.
Kulturní program nabízí v Plzni akce mnoha žánrů, řadu z nich podpořilo přímo město Plzeň. Ve článku se můžete podívat, na které z nich můžete zajít v týdnu do 26. července.
Zvolnění preventivních opatření umožní uspořádat v Litoměřicích tři slavnosti vína.