
Napnúť plachty. V třebíčském muzeu začíná výstava
Třebíč - Výstava výtvarných děl manželů Piačkových začíná v prostorách konírny třebíčského zámku. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin. Igor Piačka je třebíčským rodákem.
Třebíč - Výstava výtvarných děl manželů Piačkových začíná v prostorách konírny třebíčského zámku. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin. Igor Piačka je třebíčským rodákem.
248 vajíček od 21 autorů bylo k vidění na tradiční výstavě velikonočních vajíček, v jejímž rámci se koná Soutěž o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska 2019.
Litoměřice - Výstava probíhá v prostorách Státního oblastního archivu v Litoměřicích v ulici Krajská.
Žatec - Výstava proběhne od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna na vlakovém nádraží Louny - město.
Českobudějovicko - Připravili jsme tipy na volné chvíle.
Bílé Podolí /FOTOGALERIE/ - Kostel svatého Václava, stojící v centru Bílého Podolí, je od loňského roku ve vlastnictví městyse. Protože kostel strádal, zahájil městys jeho obnovu a už nyní se může pyšnit novou střechou. Jedním ze záměrů zastupitelů bylo využít vestibul kostela k pravidelné výstavní činnosti. A i tento záměr se stal skutečností.
Kralupy /FOTOGALERIE/ - O výtvarném umu a fantazii mladých tvůrců ještě základní školou povinných se aktuálně mohou přesvědčit Kralupané při probíhající výstavě v Kulturním domě Vltava. Jedná se o expozici kreativních počinů frekventantů výtvarných kurzů Základní umělecké školy Kralupy, dále absolventů výtvarných a foto ateliérů Stanice techniků Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy.
Příroda doslova na dotek. Taková je výstava nazvaná Dotkni se přírody – Les, kterou ve čtvrtek 25. dubna zpřístupní Muzeum Těšínska ve své výstavní síni v Havířově.
Na nevšední ústřední expozici Strom života, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou skla, láká od čtvrtka 25. do neděle 28. dubna květinová výstava Flora Olomouc.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Tradiční velikonoční výstavu uspořádalo Středisko A+D pracující pod Oblastní charitou v Kutné Hoře. Výstava se konala od 15. do 17. dubna v prostorách charitního obchůdku v Puškinské ulici.
Kozel - České korunovační klenoty na dosah je název výstavy, která se od 18. dubna do 23. června uskuteční v jízdárně zámku Kozel.
/VELKÁ FOTOGALERIE/ Tradice je tradice. Jako každoročně uspořádal i letos prostějovský Rotary klub prodejní výstavu velikonočních beránků. Hostil ji ve středu horní sál Národního domu v Prostějově.
Pozvánka na výstavu svatebních šatů i běh pro všechny. To vše v dnešních Tipech Deníku.
Sokolov – Fotoklub FOS Sokolov připravil dvě výstavy pod společným názvem Fascinace fotografií.
Bechyně - V sobotu 12. dubna se v Galerii Záliv Lázně Bechyně otevřela výstava drobné grafiky. Jednalo se o rozsáhlou kolekci novoročenek (PF) od významných grafiků, jako je Vojtěch Kubašta. Jaroslav Sůra či humorista Bohumil Ceplecha.
/POZVÁNKY/ O tvorbě moravského zpěváka, textaře a skladatele Vlasty Redla, který v tvorbě dokázal skloubit rock, folk, bigbít a lidovou tvorbu, bude v městské knihovně vyprávět Jaroslav Balcar. Středeční pořad s hudebními ukázkami začíná v 17 hodin.
Teplice - Výstava ve Fontáně probíhá do konce dubna, a to denně 9 - 21 hodin.
Liberec – Akce se koná od soboty do neděle v Centru Babylon.
Jarošov nad Nežárkou - Na padesát účastníků přišlo v sobotu 13. dubna odpoledne do jarošovské Pravdovy knihovny na vernisáž velikonoční výstavy.
Lednice – Více než dvě stovky exponátů, které reprezentují údajně největší výstavu historických mučicích nástrojů, mohou nově navštívit lidé v Lednici na Moravě. Oblíbené i kontroverzní muzeum tortury se totiž přesunulo z Brna právě sem.
Ústecký kraj - Velkým ohlédnutím za oslavami výročí roku 1918 je i práce doktorandů filozofické fakulty UJEP. Po úspěšné putovní výstavě, která se dostala i do Chomutova, vytvořili novou publikaci.
Ústecký kraj - Velkým ohlédnutím za oslavami výročí roku 1918 je i práce doktorandů filozofické fakulty UJEP. Po úspěšné putovní výstavě vytvořili novou publikaci.
Ústecký kraj - Velkým ohlédnutím za oslavami výročí roku 1918 je i práce doktorandů filozofické fakulty UJEP. Po úspěšné putovní výstavě vytvořili novou publikaci.
Ústecký kraj - Velkým ohlédnutím za oslavami výročí roku 1918 je i práce doktorandů filozofické fakulty UJEP. Po úspěšné putovní výstavě vytvořili novou publikaci.
Ústecký kraj - Velkým ohlédnutím za oslavami výročí roku 1918 je i práce doktorandů filozofické fakulty UJEP. Po úspěšné putovní výstavě vytvořili novou publikaci.
Podoby chudoby a sociálního vyloučení v minulosti a dnes mapují dvě výstavy, které ve středu začínají v Muzeu hlavního města Prahy. Výstava Chudá Praha, která bude k vidění do 25. srpna, ukazuje, jak se žilo chudým lidem od konce 18. do poloviny 20. století. Dýmová hora představuje chudobu dnešní doby. Druhá z výstav věnovaná bezdomovectví potrvá do 29. prosince.
Havlíčkův Brod - Tradiční akci Muzejní noc a výstavu k výročí sto let skautingu připravilo Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Dne 31. května se uskuteční v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod muzejní noc, která bude současně vernisáží výstavy 100 let skautingu v Havlíčkově Brodě.
Ústecký kraj - Úplně plno bylo v pátek 12. a v sobotu 13. dubna na dvou tradičních akcích Tržnice a bydlení na Zahradě Čech a 17. Mezinárodní prodejní a soutěžní výstavě vín Vinařské Litoměřice.
Velikonoce v muzeu. Neděle patřila v Regionálním muzeu vesnice v Dolním Újezdu velikonoční výstavě s řemesly.
Louny – Louny hostí veletrh Dům a zahrada. Pořadatelé čekají až 40 tisíc návštěvníků.
54. ročník mezinárodního populárně-vědeckého festivalu Academia Film Olomouc přinese příští týden nejen filmy a filmové hosty, ale také bohatý doprovodný a hudební program i sekci věnovanou dětem AFO Junior.
Výstava historických pohlednic je jednou ze současných atrakcí, které pro své návštěvníky přichystal Zámek Fryštát v Karviné.
Městské sbírky uměleckých děl se znovu představují široké veřejnosti. V pořadí již druhá výstava s názvem Ze sbírky uměleckých děl města Prostějova odstartovala v pondělí vernisáží v městské galerii zámku na Pernštýnském náměstí.
Ratibořický zámek chystá v čase Velikonoc 13. ročník výstavy užitkové a dekorativní keramiky z dílny Petry Bláhové.
Pohledec /FOTO/ – Celkem 1683 kraslic připravila pro novou výstavu, která se uskuteční ve dnech 19. až 21. dubna v bystřickém centru zelených vědomostí Eden, Drahoslava Horká z Pohledce.
Plzeň - Vedení plzeňské radnice zapůjčilo na výstavu do Západočeského muzea (ZČM) v Plzni dveře, jimiž se vstupuje do slavnostního sálu.
Most - Výstava, která je připravena akademickou sochařkou a restaurátorkou Magdalenou Kracík Štorkánovou, ukazuje, že mozaika není (jen) „socialistickým uměním“ a že výtvarná díla provedená technikou mozaiky jsou významnou součástí naší vizuální kultury.
Švihov – Všichni princové a princezny jsou zváni 20. dubna na Popelčin velikonoční dětský ples při příležitosti slavnostního otevření výstavy Za tajemstvím Popelčina střevíčku na hradě Švihov.
Kraslice - Městská knihovna v Kraslicích využila toho, že měli na výstavě Kraslice v Kraslicích opravdové mistry svého oboru.
Přednáškový workshop Soni Janoštíkové doplní její výstavu Voskované snění. Výstava se koná v krnovské knihovně. Dneska od 16 hodin ji doplní také přednáška k tématu enkaustických obrazů.
Prachatice /VIDEO/- Základní škola ve Vodňanské ulici v Prachaticích v pátek 12. dubna odpoledne otevřela tradiční prodejní výstavu velikonočních dekorací.
Kraslice - Městská knihovna v Kraslicích využila toho, že měli na výstavě Kraslice v Kraslicích opravdové mistry svého oboru.
I uplynulý týden byl na Kroměřížsku ve znamení celé řady zajímavých událostí. Některé z nich redaktoři Deníku zachytili i objektivem svých fotoaparátů. Podívejte se v galerii na třináct vybraných snímků.
Brno - Energií z indonéské džungle načerpají lidé v pondělí navečer v Brně. U příležitosti konání výstavy Tajemná Indonésie v Paláci šlechtičen na počest stých narozenin cestovatele Miroslava Zikmunda, se totiž na výstavě a následně i v divadle Reduta na Zelném trhu koná speciální doprovodný program.
Dobrovice /FOTOGALERIE/ - V sále Dobrovických muzeí probíhá do 25. června výstava obrazů dvou autorek - Ivany Forštové a Jany Plačkové.
Třeboň - Už třináctá záplava květinové krásy poskládaná do okouzlujících kompozic je k vidění na třeboňského zámku.
Mladá Boleslav - Muzeum Mladoboleslavska zahájilo v sobotu 13. dubna novou výstavu s názvem Hrady na Jizeře. Instalována je v jednom z hradních sklepení. Návštěvníci se díky ní mohou seznámit se stručnou historií hradů střežících v minulosti břehy Jizery, ale také s pověstmi, které se k jednotlivým objektům vážou.
Chodová Planá – Tradiční velikonoční výstava představila v předsálí kulturního domu v Chodové Plané množství exponátů tematicky spjatých se svátky jara.
Mladá Boleslav - V mladoboleslavské Galerii pod věží byla 11. dubna zahájena výstava obrazů místního výtvarníka Zdeňka Halíře st., nazvaná Česká krajina. Jak už z názvu vyplývá, autor se zabývá zejména krajinami. S oblibou také maluje veduty Pojizeří. V začátcích tvorby pracoval technikou pastelu a akvarelu, později olejem a kombinační technikou, kterou dnes velmi často užívá. V obrazech je patrný akcent na kresbu, kterou se snaží obraz výrazově rozvolnit.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Galerie Františka Drtikola Příbram hostí v sálech svých obou pater výstavu 12/15 Pozdě, ale přece, která představuje tvorbu volného seskupení 12/15, které je spolu s Tvrdohlavými jedním z nejvýznamnějších českých výtvarných sdružení.