
Zámecká expozice je uzavřena
Tachov – Během ledna není veřejnosti přístupná zámecká expozice v tachovském zámku.
Tachov – Během ledna není veřejnosti přístupná zámecká expozice v tachovském zámku.
Sokolov – Vyrůstalo na něm několik generací. Bez Večerníčkovy pohádky na dobrou noc děti nešly na kutě a možná mnozí z vás slýchali v dětství větu: Tak ještě umýt, večerníček a spát.
Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.
Vyškov – Politik, ministr a novinář Hubert Ripka, hudebník Jan Štědroň nebo dirigent a hudební skladatel Antonín Tučapský patří bezpochyby mezi nejvýznamnější osobnosti Vyškovska. S životem a dílem nejen uvedené trojice, ale i dalších významných rodáků, se můžou lidé seznámit na výstavě Po stopách osobností Vyškovska II.
Jablonecko, Semilsko - Jaký bude následující týden a další víkend? Tady je naše tradiční nabídka akcí tentokrát na týden dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu zařadíme (plakáty neposílejte).
Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Univerzita Karlova chystá letos řadu akcí, které připomenou 670 let od jejího založení a 100 let od vzniku samostatného Československa. Kromě slavnostních shromáždění, různých diskusí a seminářů, připravuje například výstavy, soutěže pro děti či zajímavé knihy. Ve spolupráci s Českou televizí se univerzita bude podílet také na natáčení dokumentárního seriálu o vzniku Československa, řekl médiím rektor školy Tomáš Zima.
Choceň - V Orlickém muzeu je od soboty zahájena výstava ústeckého rodáka Jiřího Fikejze zvaná Abstraktní grafika.
Sezimovo Ústí - Adriana Craig z japonského hlavního města Tokia přiveze do Sezimova Ústí ojedinělou výstavu, jejíž vernisáž se koná v sobotu od 15 hodin ve Spektru.
Strakonice - Výstava knižní obálky nakladatelství Odeon od roku 1953 až do 1998 je od 3. ledna k vidění ve vstupní hale Šmidingerovy knihovny.
Ledové umění řezbářů budou moci návštěvníci Pusteven obdivovat již ode dneška až do 21. ledna
Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Lednová výstava fotografa a muzejníka Vladimíra Cettla v Café Max je již tradičním zahájením nového roku této kavárny, galerie a koncertního minisálu v jednou. Letos zde vystavuje již poosmé.
Liberec – Jako každou první sobotu v měsíci je i dnes možné navštívit v rámci komentovaných prohlídek CO kryt v Lucemburské ulici.
Stálá expozice s názvem Příroda a člověk končí v neděli 7. ledna v Muzeu Kroměřížska. Důvodem je rekonstrukce muzea, která je druhou etapou rozsáhlého projektu financovaného Zlínským krajem.
Rychnovsko - Muzeum a galerie Orlických hor na svých internetových stránkách představilo program výstav a akcí na nadcházející měsíce.
Poslední ukázku RC modelů aut v akci si připravili na první lednovou sobotu pořadatelé na zámku v Holešově. Simulaci dopravního provozu nákladních tahačů a sportovních vozů modeláři veřejnosti předvedou od 13 do 15 hodin, ukázka bude součástí běžné vstupenky na výstavu hobby modelů.
Berounsko - Přečtěte si krátké zprávy z Berounska.
Táborsko – před víkendovým odpočinkem přinášíme několik tipů, kterak si zpestřit a zpříjemnit první ryze lednový víkend na Táborsku.
Úštěk - U první pláže jezera Chmelař vyrůstá nové sociální zařízení.
Písek - Jednou z prvních akcí, které jsou ve městě připraveny k 100. výročí vzniku samostatného Československa, je putovní výstava
Vysoké Mýto - Program regionálního muzea je venku. Je nabitý, nechybí v něm třeba ty největší technické unikáty.
Tachov – Už 23. ročník celostátní výstavy Vzdělání a řemeslo se uskutečnil v Českých Budějovicích a v rámci této výstavy se také představili studenti středních škol s ukázkami odborného výcviku a v soutěžích napříč obory.
Kutná Hora - Fotokroužek Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře připravil výstavu s názvem Inconnu. Její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 11. ledna od 17 hodin v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře. Fotografie jsou průřezem tvorbou členů fotografického kroužku. Výstava potrvá do konce února.
Dobruška - Šperky z dílny Petra Stančíka si lidé mohou prohlédnout od středy v prostorách dobrušské městské knihovny.
Mezi oblíbené způsoby zpracování, konzervace a uchování hub nesporně patří jejich zavařování do sladkokyselých nebo kořeněných nálevech. 14. ročník ochutnávky takových delikates, které jsou skvělou přílohou k masu, uspořádal den po svátku Štěpána Mykologický klub Salaš v tamní hospodě Na Dolině.
Kolín – Už tradicí se stalo, že výstavní sezonu v Kolíně začátkem roku otevírá vernisáž vtipů některého z předních tuzemských humoristů. První letošní středu tak několika desítkám příznivcům kresleného humoru své obrázky představil před pár dny padesátiletý Jiří Koštýř.
Vysoké Mýto - Historie mýtského autodromu na fotografiích, obrázcích i v textu ovládne od pátku 5. ledna mýtskou knihovnu.
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
České Budějovice – Jak by se vám líbilo procházet se po zavezeném korytě řeky Malše naproti plaveckému bazénu postavenému přímo v řečišti Vltavy na dnešním Sokolském ostrově, kde mohly stát ve sportovním areálu i tenisové kurty?
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Procházet se po Brně normálním způsobem nebude v neděli žádoucí. Fanoušci britské komediální skupiny Monty Python totiž projdou brněnskými ulicemi švihlou chůzí, a to při sedmém ročníku akce Silly Walk.
Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z Příbramska
Litoměřicko, Podřipsko - Přinášíme vám zprávy z Litoměřic, Žabovřesk nad Ohří, Snědovic, Bohušovic nad Ohří a Mšeného - lázní.
Jetřichovice - Obec využila peníze získané prodejem areálu školy v přírodě.
Liberec – Výstava LVT – Liberec ve tvářích 2 začíná v krajské knihovně v pátek a potrvá do 26. ledna. Fotograf Radek Teope Drbohlav na ní prezentuje svůj projekt, ve kterém zachycuje na fotografiích známé osobnosti spjaté s Libercem.
Rakovník - Dan Bárta, známý zpěvák, umělec a fotograf vystavil své velkoformátové fotky vážek z různých koutů světa v Muzeu T. G. M. v Rakovníku. Výstava s názvem Mezi námi vážkami je k vidění v mansardě až do 18. ledna.
Plzeň – Miloslav Čech je spoluautorem jednoho z nejznámnějších plzeňských děl, okolo kterého denně projdou stovky lidí.
Zbiroh – Ve čtvrtek, v sedmnáct hodin, městské muzeum zahajuje výstavu Archeologie ze vzduchu – letecké výsledky archeologie na Rokycansku a Plzeňsku.
Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.
Sedlčany – Koncertní sál sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka bude od soboty 6. ledna patřit obrazům malířky Karoliny Strakové. Vernisáž, na které na klavír zahraje a zazpívá Veronika Wildová, začíná ve 14 hodin a výstavu si mohou zájemci prohlédnout v pracovní dny v době od 8 do 16 hodin a při každé večerní kulturní akci.
Hrádek - Kastelán zámku Hrádek u Nechanic Martin Rejman oznámil novinky pro rok 2018. Zámek letos čeká oprava nadzemních teras, příprava projektu na obnovu východní části hospodářského dvora a také oprava podlahy v zámecké knihovně.
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!
Výstava Historické hřbitovy bude k vidění od 5. ledna ve Flemmichově vile.
Benešovsko - Kam můžete vyrazit v regionu za zábavou?
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
České Budějovice - Kam se můžete vypravit za zábavou i poučením na Českobudějovicku
Hradec Králové - Vernisáž k výstavě Ivana Baboráka a jeho ženy Jany Baborákové se koná ve čtvrtek od 17 hodin v hradecké městské knihovně. U děl Ivana Baboráka nejde o klasický detektivní příběh s jasným závěrem. Jeho obrazy doplňují panenky z dílny Baborákové. Panenky jsou ručně šité z přírodních materiálů. Výstava je k vidění do 27. února.
Na mezinárodním projektu Osudová výročí roku 2018, který je součástí národních oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa a Evropského roku kulturního dědictví 2018, se letos bude podílet radnice v Kroměříži.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.