
Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!
Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Holice – Galerie Kulturního domu v Holicích nabízí výstavu obrazů chrudimského malíře Petra Lichtenberga. Realistické obrazy malované akrylovými barvami zde budou k vidění do konce listopadu.
FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.
Telč – V Městské galerii Hasičský dům v Telči bude dnes odpoledne (23. listopadu) vernisáží zahájena putovní výstava, která je věnovaná nejtypičtější loutkové postavě Kašpárkovi. Návštěvníci si budou moct v galerii prohlédnout přes sto loutek.
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Prachaticko - Přinášíme vám přehled tipů pro volný čas.
Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!
V Praze dnes začíná přehlídka středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. V Kongresovém centru se na ní veřejnosti představí 125 škol, různé cechy a oborové organizace. Celkem zde bude 151 vystavovatelů, kteří zájemce informují o průběhu studia, aktivitách škol a možnostech uplatnění po absolvování. Akce potrvá do soboty, vstup je zdarma.
Liberecký kraj – Na výstavu soch, plastik a objektů Moniky Immrové do kostela v Andělské Hoře u Chrastavy zve v sobotu 25. listopadu 2017 v 17 hodin známý liberecký grafik a kurátor Jan Měřička.
Královéhradecko /POZVÁNKY/ - Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek v 17 hodin v zámecké galerii v Jičíně. Úvodní slovo pronese Eva Chodějovská a hudební doprovod zajistí Tomáš Klazar a Michal Petira. Výstavu k sedmdesátiletému výročí úmrtí Čeňka Musila můžete navštívit do 28. ledna.
Pardubice – Přednáškou o Janu Nepomuckém v úterý skončil letošní přednáškový cyklus Východočeského muzea Pardubice na téma Svatí patronové čeští.
České Budějovice - Kam se můžete vypravit za zábavou i poučením na Českobudějovicku
Hradec Králové - „Kdo měl oči a mysl otevřenou, tak se od Milana hodně dozvěděl a naučil,“ řekl o v pondělí zesnulém malíři, performerovi, básníkovi, textaři a filozofovi Milanu Langerovi (73) jeho přítel - historik umění a výtvarník Petr Staněk, jehož tvorba Milana Langera ovlivnila natolik, že na ni psal dokonce svoji diplomovou práci.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Milovníci betlémů se mají na co těšit. Hodonínský kulturní dům totiž v neděli zpřístupní více než tři sta kolekcí betlémů. „Exponáty jsou ze tří hlavních oblastí, z jižní a severní Moravy a východních Čech. Významně přispěly muzea v Třebechovicích a Svitavách a řada kostelů i soukromých sběratelů,“ upozornil kurátor Jiří Hiršl.
Na slavnostní rozsvícení vánočního stromu se mohou těšit v pátek 24. listopadu obyvatelé Kojetína.
Třebíč - Hudba provázela počátky výtvarné tvorby grafika Karla Demela (1942). Své nejnovější práce vystavuje v třebíčské Galerii Malovaný dům.
Litomyšl - Poslední výstava v letošním roce představuje díla, která Městské galerie v Litomyšli obdržela od svých mecenášů.
Pardubicko, Svitavsko /V KOSTCE Z REGIONU/ - Pardubický kraj zveřejnil inovované jízdní řády autobusových linek. Platit budou od 10. prosince. Podobně jako na začátku září letošního roku přinášejí některé, pro cestující naštěstí spíše drobné změny.
Domažlice – Předvánoční období je typické i pořádáním dobročinných akcí. Jednou z největších v regionu bude v příštím týdnu Charitativní vánoční jarmark.
Strakonice - V úterý v podvečer byla slavnostní vernisáží zahájena výstava k nadcházejícím vánočním svátkům.
Sokolov – Milovníci železnice a modelů vláčků si o víkendu přijdou na své.
FOTOGALERIE / V neděli vpodvečer skončila v kunovickém Panském dvoře čtyřdenní výstava pěti stovek historických hraček s názvem Dětský svět, jejichž majitelkou je občanka města a členka výboru místní i okresní organizace Svazu tělesně postižených Marie Čierníková (68).
Valtice, Praha - Fotografie Renaty Hasilové z Valtic na Břeclavsku se dostala do výběru mezi nejlepší snímky letošního ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo.
Celorepubliková akce Dny Bible se až do pátku 24. listopadu koná v K klubu vsetínské Masarykovy veřejné knihovny.
Kouřim – Na výstavu ozdobených vánočních stromečků se mohou těšit Kouřimští již příští čtvrtek od 16 do 19 hodin. V rámci zahájení adventu nebude chybět ani průvod adventních světýlek od základní školy Miloše Šolleho v 16.45 hodin.
Brno /FOTOGALERIE/ – Sto padesáti kilogramovou knihu podepsanou Tomášem Garriguem Masarykem, práškovací letadlo i dobové filmové záběry z dvacátého století si mohou od středy prohlédnout návštěvníci Moravského zemského muzea. To vše v nové stálé expozici nazvané Středoevropská křižovatka Morava ve dvacátém století.
Vysoké Mýto - Advent se blíží, města pilně připravují vánoční výzdobu. Na náměstí Přemysla Otakara II. v úterý přivezli vánoční strom, a to z městského lesa na Drábech.
Březová - Letošní Krimifest a jeho doprovodné programy navštívilo přes 700 návštěvníků.
Kdyně – V prostorách Městské knihovny ve Kdyni probíhá od 6. listopadu výstava „Josef Lada“, kterou vlastními silami zrealizovaly samy pracovnice knihovny a to ku příležitosti významného životního jubilea slavného malíře a spisovatele Josefa Lady.
Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Prachaticko - Přinášíme vám rozšířenou nabídku tipů pro volný čas.
Údlice - Perníčky si můžete prohlédnout, koupit a dokonce i sami vyrobit v rukodělné dílně.
Pardubice - Zdejší zámek čekají zásadní změny ve vnitřním uspořádání a ve využití jeho jednotlivých částí. Dlouhodobou vizi, která bude určovat budoucí rozvoj pardubického zámku, vytvořil Pardubický kraj ve spolupráci s architekty Ladislavem Lábusem, Josefem Pleskotem a Petrem Všetečkou. Jedná se o takzvaný Generel dlouhodobé prezentace Zámku Pardubice.
Most - Unikátní výstavu kostýmů můžete v obchodním centru vidět už jen do tohoto pátku!
Havlíčkův Brod – Kouzlo dětských knih mohou děti i jejich rodiče odhalit na Dni pro dětskou knihu, kterou pořádá Krajská knihovna Vysočiny Havlíčkův Brod. Akce se koná v sobotu 25. listopadu.
Královéhradecko /POZVÁNKY/ - S prezidentským kandidátem Mirkem Topolánkem se můžete setkat v pátek 24. listopadu od 18 hodin v Lázních Bělohrad.
Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Na zámku v Nasavrkách jsou od středy vystaveny krajkované kresby bojanovské autorky Ludmily Sadílkové. Výstava je otevřena ve všední dny od 8.30 hodin do 16.30 hodin a o víkendech v době od 13 do 16 hodin. V prostorách výstavy se také uskuteční každou adventní neděli od 16 hodin tradiční adventní koncerty.
Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.
Jindřichohradecko - Ve středu můžete vyrazit do výtvarné dílny, na výstavu nebo se dozvědět víc o pomoci zvířatům v nouzi.
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
"Zahrada a umění jedno jest," okomentoval výstavu nazvanou Zahrádkáři její iniciátor, akademický malíř Miroslav Malina při její úterní vernisáži. Zdi Galerie Vladimíra Hrocha v Uherském Hradišti tak od 21. listopadu zdobí díla desítky autorů, kteří původně expozici bez tématu téma dali – zahrada. Její variace se zrcadlí jak v malbách, tak ve fotografiích nebo řezbě.
Karlovy Vary - V prostorách Galerie umění se v současnosti nachází výstava jednoho z našich nejlepších avantgardních umělců Aloise Wachsmana, který postupem času upadl v zapomnění.
Jižní Čechy - Budoucí středoškoláci si mohou lépe vybrat svou další školu.
Moravská Třebová – První výtvarný salon, na kterém se představují výtvarníci z Moravské Třebové a okolí, byl zahájen minulý týden, den před státním svátkem, v městském muzeu.
I v lidech bez domova se skrývají nadějní umělci. To dokazuje výstava Uličníci v Přestupní stanici na Žižkově. Až do konce listopadu se tu můžete podívat na obrazy a fotografie lidí, kteří to v životě neměli vůbec jednoduché. U vystavených děl najdete i životní příběh každého z nich. Dozvíte se tak, že na ulici žije třeba vysokoškolský profesor či syn operetního pěvce.
Liberecký kraj – Tradiční akcí pořádanou na Krajském úřadě je vánoční prodejní výstava.
Louny /ANKETA/ - O víkendu chtěl jít na prohlídku už kolem 10. hodiny, ale muzeum otevírá až odpoledne.
Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!
Vlašim - Město Vlašim příští rok oslaví 700. výročí. První písemná dochovaná zmínka o vzniku města totiž pochází z roku 1318.