Mladí chovatelé sbírali zkušenosti od starších
Stříbro – Zájemci o chov drobného zvířectva z celého Tachovska se mohou zapojit i do soutěže a navázat na nedávné úspěchy stříbrských chovatelů.
Stříbro – Zájemci o chov drobného zvířectva z celého Tachovska se mohou zapojit i do soutěže a navázat na nedávné úspěchy stříbrských chovatelů.
Rousínov – Rozestupující se zdi, narušená statika, chybějící trámy, propadlý strop. V takovém stavu je podle stavebního posudku rousínovská Stará pošta, kterou asi rok a půl vlastní město. Pořídilo ji za víc než čtyři a půl milionu korun. Necelý pětinásobek do ní ještě pravděpodobně bude muset kvůli opravám vložit.
Praha - V pondělí odpoledne bylo před budovou Národního technického muzea v Praze na Letné instalováno pobřežní dělo, patnácticentimetrový kanón z roku 1899. Objevilo se tu v souvislosti s přípravou výstavy Naše moře…
Opočno - V Opočně na Rychnovsku budou poprvé v České republice vystaveny obrazy Františka Kupky z francouzského Puteaux. Jde o originály trojice realistických obrazů světoznámého malíře, který se v Opočně narodil.
Vysoké Mýto - Kapkovité blatníky, ladné i dynamické tvary karoserie, reprezentativní interiér, to je vůz Aero 50 Dynamik z karosárny Josefa Sodomky. Historický skvost představí vysokomýtské regionální muzeum v atriu Poslanecké sněmovny při výstavě Karosářství dříve a dnes.
Semanín – Českotřebovská římskokatolická farnost a občanské sdružení Pro Semanín pozvaly na Noc kostelů do semanínského kostela. Při té příležitosti tam byla zahájena výstava Ještě jsme ve válce navazující na projekt Příběhy 20. století občanského sdružení Post Bellum.
V. Mýto, Praha – Kapkovité blatníky, ladné i dynamické tvary karoserie, reprezentativní interiér, to je vůz Aero 50 Dynamik z karosárny Josefa Sodomky. Historický skvost představí vysokomýtské regionální muzeum v atriu Poslanecké sněmovny při výstavě Karosářství dříve a dnes.
Rousínov – Rozestupující se zdi, narušená statika, chybějící trámy, propadlý strop. V takovém stavu je podle stavebního posudku rousínovská Stará pošta, kterou asi rok a půl vlastní město. Pořídilo ji za víc než čtyři a půl milionu korun. Necelý pětinásobek do ní ještě pravděpodobně bude muset kvůli opravám vložit.
Olomoucko - Přehled programů kin, divadel, klubů a galerií v Olomouci a okolí na pondělí 26. května 2014.
Svržno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Tradiční akce v areálu Chovu koní Svržno přilákala děti i dospělé. Bylo se na co dívat.
Olomouc – Hadí mord či hnilák smrkový. Jména, která znějí jako přísady čarodějného lektvaru, ale ve skutečnosti jde o ohrožené rostliny.
Borovany -„Na jedno". Takový název nesou slavnosti českých minipivovarů, které bude v sobotu od 10 do 22 hodin hostit areál kláštera, zámku a zámecké zahrady v Borovanech. Připraveny budou ochutnávky více než 26 různých piv , mezi nimi i Malého nezávislého pivovaru Žumberk nebo Šumavského pivovaru Vimperk.
Rokycansko - Duchovně laděná akce byla doplněna o výstavy, pěvecká i básnická vystoupení
Břeclav – Čarodějník. I s tímto dílem a celým cyklem obrazů, jejichž tématem je příroda lužních lesů, zavítal do Břeclavi malíř a grafik František Hodonský. Při páteční vernisáži třetího Břeclavského uměleckého salonu vzácného hosta přivítala také Martina Sanollová. Podle tajemnice a mluvčí pořádajícího Sdružení břeclavských výtvarníků jsou v hale břeclavského cukrovaru umístěné umělecké počiny celkem třiceti autorů.
Liberec – Malíři ve věku kolem 30 let se po opuštění školy scházejí každý rok.
Liberec – Malíři ve věku kolem 30 let se po opuštění školy scházejí každý rok.
Praha - Výstava zhruba 160 historických vozidel - automobilů i motocyklů připomněla dnes v centru Prahy 110. výročí založení Autoklubu ČR. Opletalovou ulicí projížděla replika parního automobilu Baffrey z roku 1886, avšak mezi originály byly i "loukotě a řemeny", jak sběratelé přezdívají vozidlům vyrobeným před rokem 1918.
Zlín - Od čtvrtka je ve Zlíně otevřená výstava obrazů slovenské malířky Viery Kraicové, která patří k nejvýraznějším osobnostem československé malby druhé poloviny 20. století.
Merklín - Přes stovku rostlin mohli o víkendu obdivovat návštěvníci již jedenáctého ročníku výstavy bonsají v merklínském zámku.
Jablonné v Podještědí - V Petrovicích se připravuje premiéra představení přeshraničního komunitního divadla.
Válku, které se říká první světová, si připomněly desítky lidí tento týden v Novém Jičíně. Nejprve vzpomínkovou akcí na hřbitově, poté vernisáží výstavy.
Sezimovo Ústí - Tento víkend je poprvé v letošním roce otevřena Benešova vila, dnes do 16 hodin. V sobotu si lidé mohli prohlédnout i sousední Fierlingerovu vilu.
Ústí nad Labem - V deseti letech začala Saliha Afzaal portrétovat. Jednou by však chtěla být slavnou architektkou.
Kojetín – Při příležitosti konání modelářské výstavy, setkání historické vojenské techniky Plastic People of Tovačov a dětského dne se Šancí letos opět vyjedou zvláštní vlaky na trať z Kojetína do Tovačova.
Koncerty, výstavy nebo komentované prohlídky. To a mnohem více včera nabídly zájemcům nejen ostravské kostely. Konala se totiž jejich noc. Do akce se zapojil například i kostel sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu.
Teplicko - Divadlo, kina a výstavy…
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Kompletní proměnu zažily v posledních měsících prostory Galerie Středočeského kraje (GASK), které se již zítra v 16 hodin otevřou návštěvníkům.
Stará Ves - Bývalým staroveským starostou byl až do penze Pavel Hejsek. Dnes je se svou ženou Miluší jedním z nejplatnějších členů Klubu skalničkářů Campanula Bruntál.
Hluk – Sportovní hala v Hluku patří o tomto víkendu největší výstavě modelů železnice na jihu Moravy. Kolem třiceti nákladních i osobních vlakových souprav se zde prohání na celkem 48 metrech jednokolejných tratí a 20 metrech dvoukolejných tratí.
Vlčnov /ROZHOVOR/ - Jízda králů je především hodně zařizování, plánování a starostí. Většinu toho má na starosti Klub sportu a kultury a jeho ředitelka, devětačtyřicetiletá Olga Floriánová. S nadsázkou říká, že jedna slavnost končí a druhá se připravuje.
Hradec Králové - Pramen, Biřička, Golf nebo Zimní - to je jen výběr z mnoha fotografických prací, které jsou k vidění do konce letošního měsíce června v ateliéru Labyrint na Novém Hradci Králové.
Litoměřicko - Nejen kulturní tipy na týden.
Otrokovice – „Každý rok, který jsme tady prožili, byl pěkný," řekla Deníku v páteční večer Marie Nebuchlová z Otrokovic. Neváhala opustit teplo svého domova a vyrazila do otrokovického kostela svatého Vojtěcha, který byl jedním z mnoha v regionu, jenž se zapojil do už tradiční akce Noc kostelů. „Určitě to bude opět pěkná akce. Chodím na ni pravidelně, i do kostela. Navíc působím v chrámovém sboru, takže i dnes tu návštěvníkům zazpíváme," dodala Marie Nebuchlová.
Železný Brod - Železný Brod ožije ojedinělým festivalem mladých umělců. Představí možnosti čerstvých absolventů uměleckých škol.
Koncerty, výstavy nebo komentované prohlídky. To a mnohem více včera nabídly zájemcům nejen ostravské kostely. Konala se totiž jejich noc. Do akce se zapojil například i kostel sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu.
Hradec Králové - K nedávnému mezinárodnímu Dni muzeí si nadělilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové hned dva dárky.
Liberecký kraj – Otevřeny jsou v kraji všechny objekty Národního památkového ústavu, někde ale s bonusem.
První hodiny byl zájem o veletrh tak velký, že návštěvníci museli vystát u pokladny frontu.
Mikulov – Břitovou věž jako nejstarší místo na mikulovském zámku zpřístupní díky nové expozici. Ta nese název Lichtenštejnové na Mikulovsku ve 13. – 16. století.
Liberec - První hodiny byl zájem o veletrh tak velký, že návštěvníci museli vystát u pokladny frontu.
Jihlava - Letošní absolventky oboru design oděvu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Jihlavě-Heleníně mají maturity v kapse. Tečku za zkouškami obstaraly čtvrteční obhajoby praktické tvorby.
Kutná Hora – Kompletní proměnu zažily v posledních měsících prostory Galerie Středočeského kraje (GASK), které se již zítra v 16 hodin otevřou návštěvníkům.
Hořice - V letošním roce si připomínáme 100. výročí postavení Husova pomníku ve městě, který byl vytvořen podle modelu předního českého sochaře Ladislava Šalouna.
Drážďany - Neznámí odesílatelé šaty vrátili v poštovním balíku zpět Popelčiny šaty, které byly v únoru ukradeny z výstavy inspirované filmovou pohádkou Tři oříšky pro Popelku na saském zámku Moritzburg. Informoval o tom regionální list Sächsische Zeitung.
Slovácko - Nabízíme tipy na kulturní, sportovní a poznávací akce v regionu Slovácko na víkend 17. - 18. května.
Orlické Záhoří - Kostel sv. Jana Křtitele v Orlickém Záhoří, postavený v letech 1754-1763, v němž lze spatřit i fresky z 2. poloviny 19. století, budou po dobu jednoho roku (od 21. května 2014 do 30. dubna 2015) zdobit také kresby žáků z místní základní školy.
Hranice – Hranice očima dětí. Tak se nazývá výtvarná soutěž pro děti a mládež, které už čtvrtým rokem pořádá Dům dětí a mládeže v Hranicích. Každoroční akce, při které se žáci z Hranic i okolí podílejí na výtvarných či třeba prostorových dílech, vyvrcholila v pátek zahájením tradiční výstavy.
Hradec Králové - Nadcházející víkend Hradečáky nečekají jen volby do Evropského parlamentu, ale také nepřeberné množství zajímavých akcí. Z čeho můžete vybírat?
Brno /FOTOGALERIE/ – Jeho jméno je pro dějiny české a československé ilustrace stejně významné jako Jiří Trnka, přesto Vojtěch Kubašta zůstává spíše v anonymitě. A přitom – jeho tvorbu zná z pohádkových či rozkládacích knih a betlémů téměř každý. Jen ona spojitost s Kubaštovým autorstvím se v toku času kamsi vytratila. Sté vyročí narození i tvorbu legendárního ilustrátora Kubašty připomíná nová výstava v Letohrádku Mitrovských.
Olešnice – Má vlast cestami proměn. Tak se jmenuje tradiční putovní výstava po České republice. Jeden ze sto dvaceti exponátů pochází z Blanenska, konkrétně z Olešnice. Jde o projekt rekonstrukce tamní mateřské školy.