New York – Americká banka JPMorgan Chase & Co. se předběžně dohodla s americkým ministerstvem spravedlnosti na urovnání vyšetřování kvůli prodeji hypotečních cenných papírů. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dobře informované zdroje. Celkem by banka v rámci urovnání měla zaplatit 13 miliard USD (245,1 miliardy Kč).
Rousínov – Je to přibližně půl roku, kdy radnice v Rousínově zpřístupnila na webových stránkách film, který diváka provede současností i historii města. Teď si na svoje přijdou i lidé, kteří preferují tištěnou formu.
Hrdlořezy - Letos na podzim je tomu rok, co v obci Hrdlořezy na Mladoboleslavsku začala fungovat vůbec první mateřská škola. Do té doby rodiče vozili svá dítka do školek v okolí - do Debře, Mladé Boleslavi i jinam. Zařízení funguje v budově obecního úřadu. Třída pojme 24 dětí.
„Jen počkej, až budeš na gymplu, to si na základku ráda vzpomeneš! Tam se s váma nikdo párat nebude, hele. Tam ti tohle drzý odsekávání neprominou, tam teda ne. Novák, s čím si to tam hraješ pod lavicí, přines to sem!
Holešovice – Na holešovickém Výstavišti by mohla vzniknout nová multifunkční sportovní hala. Nahradila by Tipsport arénu, ve které hrají hokejové kluby Sparta Praha a Lev Praha. Hlavní město již požádalo o posouzení vlivu stavby na životní prostředí, takzvanou EIA. Zjistila to ČTK z internetových stránkách EIA. Součástí plánu je rekonstrukce sousedních hal. Zda nová hala ale skutečně vznikne, zatím není jasné.
TORNÁDO! Nezvyklý jev zaznamenal Michael Pustal v úterý v 17 hodin v Degendorfu. Za „předvojem" rychle letících mraků se na město valila černá stěna, která se zdála sahat až k zemi. Když dorazila, začala bouřka s průtrží mračen. Tornádo, v Bavorském lese jistě nečekané, si vyfotografoval.
Blanensko – Sehnat zručného řemeslníka, kadeřnici nebo lékaře bude v Letovicích opět o něco jednodušší. Nové webové stránky města totiž nabízí letovickým podnikatelům zaregistrovat se v interaktivní mapě města. Ta kromě důležitých městských institucí dokáže zobrazit i služby a firmy ve městě. Pokud se tak v budoucnu letovickým rozbijí třeba kamna, stačí na internetu kliknout na interaktivní mapu města a hned se mu zobrazí kamnáři v okolí.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin. Výsledky se dozvíte v sobotu, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Krnov - Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.
Krásné Březno – S dopravním omezením musí počítat řidiči v Přístavní ulici. Dělníci opravují železniční vlečku u přístavu a ulice je pro veškerou dopravu uzavřena v obou směrech.
Jindřichův Hradec – Tvůrci historického filmu v česko – německé koprodukci, který se bude ve městě nad Vajgarem natáčet od příští středy, nabízejí Jindřichohradečákům zajímavou možnost přivýdělku.
Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 12. do 16. října 2013. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o miminko týdne.
Hostivař /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Pravou podzimní plískanicí si to štráduji Hostivaří. A deštník je bohužel moc malý na to, aby byl schopný snést všechny ty zuřivé kapky.
Hradec Králové – Celý rok bude tváří klubu, kterému fandí. Navíc vyhraje zájezd k moři do Itálie. Kdo? Vítězka 5. ročníku soutěže Miss FC Hradec Králové – tedy černobílá fotbalová královna krásy.
Hradec Králové – Celý rok bude tváří klubu, kterému fandí. Navíc vyhraje zájezd k moři do Itálie. Kdo? Vítězka 5. ročníku soutěže Miss FC Hradec Králové – tedy černobílá fotbalová královna krásy.
Ústí nad Labem - Ranní komplikace při přepravě do zaměstnání zaznamenali cestující městskou hromadnou dopravou (MHD). Dispečeři dopravního podniku museli nahradit ve čtvrtek ráno trolejbusovou dopravu autobusy zhruba na dvě hodiny.
Ostrava - Kampaň Ostrava Evropské město sportu 2014 mohou podpořit návštěvníci Dne otevřených dveří, který pořádá Magistrát města Ostravy v sobotu 19. října od 13 do 19 hodin na Prokešově náměstí i v budově radnice.
Praha /ROZHOVOR/ – Na brzy osmnáctiletou studentku Katarínu Brányikovou mě upozornil sportovní fotograf Jiří Růžička. Věděl jsem, že hraje basketbal za USK Praha, že vybojovala mistrovský titul s tamním týmem U 19. A teď, že má jít o nadanou literátku?
Olomouc - Přes šest a půl tisíce řidičských průkazů zbývá ještě do konce roku vyměnit šoférům v Olomouci. Už teď je jisté, že všichni to rozhodně nestihnout a po Novém roce budou mít v kapse neplatný doklad.
Jižní Morava - Co může o dovolené nabídnout Jihomoravský kraj? Zážitek na tisíc procent pro celou rodinu, trendy destinace nebo domácí pohodlí i mimo domov. To jsou tři kategorie soutěže DestinaCZe 2013, do kterých se probojovaly oblasti z jižní Moravy.
Dolní Lutyně – Fotbalisté Dolní Lutyně se v I.A třídě už šest kol neradovali z vítězství. Ani ve Frenštátě nebyl jejich bojovný výkon podpořen přijatelným výsledkem.
Vyškov - Asociace Paprsek plánuje rozšířit pro své klienty současné služby. Od nového roku spustí Osobní asistenci. Ta poskytne pomoc starým lidem i těm se zdravotním postižením. „Začneme ji poskytovat od 2. ledna příštího roku. Jsme první, kteří si ji ve Vyškově nechali zaregistrovat," přiblížila statutární zástupkyně vyškovské organizace Jaroslava Bednářová.
Praha - Nespokojení zemanovci se sjednocují, aby po volbách vyvolali mimořádný sjezd Strany práv občanů (SPOZ). Založili kvůli tomu „názorovou platformu", která se poprvé sešla v úterý v Kutné Hoře. Jejím cílem je vyměnit současné stranické vedení, s nímž je řada regionálních organizací nespokojena, řekl dnes Vladimír Dryml. Kvůli kritice vedoucích členů byl senátor nedávno ze strany vyloučen.
Netolice - Prodat. Tak zní rozhodnutí zastupitelů Netolic na Prachaticku v otázce budoucnosti místního kulturního domu. Kývli tak na nabídku, aby v kulturním domě v budoucnu sídlilo muzeum techniky.
Písecko – Kominíci nosí štěstí, říká se, ale především mají v tomto období napilno. Všichni si vzpomenou na poslední chvíli, že potřebují vyčistit komín.
New York – Americká investiční banka JPMorgan Chase & Co zaplatí 100 milionů dolarů (skoro 1,9 miliardy Kč) americké Komisi pro obchodování termínových kontraktů na komodity (CFTC), aby urovnala obvinění v souvislosti se svou loňskou obchodní ztrátou v případu takzvané „londýnské velryby". S odvoláním na zdroje to na své webové stránce napsal deník Wall Street Journal. JPMorgan v této kauze už minulý měsíc dostala pokutu 920 milionů dolarů od úřadů v USA a v Británii.
Netolice – Minimálně sto šestnáct obyvatel města a k tomu ještě zastupitelé jsou toho názoru, že by město mělo prodat budovu kulturního domu. Právě sto šestnáct obyvatel se kladně vyjádřilo v anketě, kterou město zveřejnilo na svých internetových stránkách. Zastupitelé pak odkývali, že jsou také pro prodej.
Netolice – Prodat. Tak zní rozhodnutí netolických zastupitelů v otázce budoucnosti místního kulturního domu. Kývli tak na nabídku, aby v kulturním domě v budoucnu sídlilo muzeum techniky.
Jičín – Oblíbená čtenářská soutěž na tipování fotbalových výsledků krajských a okresních soutěží odstartovala a má za sebou úspěšných devět kol. Všichni, kdo vyplnili potřebné údaje, mohou tipovat prostřednictvím internetu na webových stránkách www.denik.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte).
Ústí n. O. – Ústí vyzvalo architekty a projektanty, aby se zamysleli nad tím, jak smysluplně využít areál zkrachovalé továrny Perla 01 a znovu jej zapojit do veřejného života.
Santiago de Chile - Chilský chemik šokoval svou zemi, když naprogramoval odeslání vzkazu na Twitter, v němž informoval o vlastní pečlivě připravené sebevraždě.
Dětmarovice – Čtvrtou remízu v řadě ukořistili fotbalisté Dětmarovic, i když sloveso „ukořistili" není v tomto případě tak zcela na místě, jelikož ji uhráli doma s předposledním Hájem.
Olomouc – Čtení žalmů po celou noc se chystá v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Olomouci. Setkání nazvané Noc žalmů se koná ve čtvrtek 17. října, od 19 hodin a navazuje na Dny důvěry a Večery důvěry, které se v Olomouci konaly v předchozích letech.