Lyžaři na Zadově odstartovali novou sezonu
Zadov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – O měsíc dříve než loni odstartovala lyžařská sezona v areálu na Zadově. Zatím jen na sjezdovce Pucalka, ale víkend si první lyžaři užili dosyta.
Zadov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – O měsíc dříve než loni odstartovala lyžařská sezona v areálu na Zadově. Zatím jen na sjezdovce Pucalka, ale víkend si první lyžaři užili dosyta.
Veselí nad Moravou – Nečekaná trenérská rošáda se v reprezentační přestávce udála ve Veselí nad Moravou. Mikuláš s čertem a andělem panenkám nadělili staronového kouče. Na Slovácko se po téměř dvou letech vrátil kouč Ľuboš Hudák, jenž naposledy působil u mládeže v Michalovcích.
Jindřichohradecko - Náhodným losováním vybrala redakce Jindřichohradeckého deníku deset miminek, která již představila čtenářům v měsíci listopadu.
Kroměříž – Netradiční novinku plánuje od ledna příštího roku zavést kroměřížská radnice: chystá totiž takzvanou taxislužbu pro seniory.
Jihlava – Teplota lehce pod bodem mrazu a slunce na nebi. Ideálnější podmínky pro začátek lyžařské sezony si na Šacberku nemohli přát. O víkendu na sjezdovce ve Zborné, městské části Jihlavy, začala sezona. O měsíc dříve než v loňském roce.
Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.
Hořovice – Město Hořovice vyhlásilo výběrové řízení na poskytování dotací z rozpočtu města na příští rok.
Nová iniciativa Prázdné domy vytvořila internetový portál, ve kterém jsou nevyužívané nemovitosti snadno k nalezení. V jejím hledáčku jsou už i ty z Opavska.
Blansko – Nové dvoupodlažní parkoviště, které je u blanenské nemocnice otevřené přes dva měsíce, stále budí vášně. Někteří lidé se obracejí na vedení města písemně i telefonicky nebo píší nespokojené komentáře na webové stránky Blanska. Nelíbí se jim, že z nového parkoviště musejí do nemocnice ujít poměrně dlouhou vzdálenost.
Žatec - Letos nedošlo například na rekonstrukci knihovny, nohejbalového hřiště nebo náměstí Poperinge. Peníze se přesunou do rozpočtu na příští rok.
Ústí nad Labem - Představujeme vám miminka vyfotografovaná v 48. týdnu roku 2016. Hlasovat je mimořádně možné do pátku 16. prosince do 12.00 hodin.
Semily - Vše je připraveno, mobilní kluziště v Semilech každým dnem zahájí provoz.
Jičín - Dnes vás seznámíme s dalšími miminky narozenými v jičínské porodnici, jen Jáchym Věchet je narozený v Jilemnici.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Praha - Zájem o kostýmy Mikulášů, čertů a andělů před svátkem tohoto světce podle oslovených pražských půjčoven ani letos neutuchá. Lidé si více vybírají, nákladnější výbava tak zůstává na pultech do posledních dnů. Nejdražší bývá oděv Mikuláše, který si lze vypůjčit zhruba od 650 korun. Jeho pořízení přijde i na 1100 korun na den; to když zájemce zvolí šat zlatý či de luxe. V ulicích se Mikuláši, čerti a andělé objeví 5. prosince.
Haag (Nizozemsko) - Evropská policejní agentura Europol vytvořila adventní kalendář, sestavený z portrétů nejhledanějších uprchlíků před spravedlností na starém kontinentu. Cílem je prý učinit příští rok bezpečnějším. Kalendář je dostupný na internetových stránkách agentury, na facebooku a na twitteru.
Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.
Berlín - Nárok na sociální dávky budou mít v Německu přistěhovalci z Evropské unie až po pěti letech. Návrh, který ve čtvrtek schválil německý Spolkový sněm, má zabránit tomu, aby do Německa jezdili občané jiných zemí EU za vyššími sociálními dávkami. Na svých webových stránkách o tom dnes informovala rozhlasová a televizní stanice Deutsche Welle.
Vyškovsko – Přímý přenos ze zasedání zastupitelstva můžou obyvatelé Bučovic sledovat řadu let. A to díky kabelové televizi. Nicméně zhlédnout záznam zpětně není možné. „Je to škoda. Občas mi pracovní povinnosti nedovolí sledovat průběh jednání, a tak někdy přicházím o důležité informace. Průběh schůze je totiž nedohledatelný," zmínil například Zdeněk Straka.
Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 25. do 30. listopadu 2016. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o miminko týdne.
Písecko - Náhodné losování rozhodlo o desítce miminek, která byla zveřejněna minulý měsíc a ucházejí se o vaši přízeň v hlasování o miminko měsíce listopadu. Miminko, které obdrží nejvíce hlasů, získá zdarma fotografování ve Fotoateliéru Lenky Drápalové v Písku.
Kolínsko - Díky vstřícnosti kolínské porodnice Vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších obyvatel Kolínska. Každý týden zajíždíme do kolínské nemocnice a fotíme nově narozená miminka.
Chrudim – Do neděle 4. prosince bude trvat již pátý ročník benefiční internetové aukce, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Rytmus Východní Čechy. Patronem aukce s názvem Čertovská dražba je držitel stříbrné medaile z olym-pijských her v cyklistice Jaroslav Kulhavý, který se i letos do dražby zapojil darem, který jistě potěší všechny jeho fanoušky.
Benešovsko - Radek Hrubíš ze Zádolí u Neveklova je v pořadí desátým nejsympatičtějším miminkem Benešovska.
Chrudimsko, Pardubicko – Restaurace a hotely mají za sebou první den ostrého provozu elektronické evidence tržeb (EET). Deníkem oslovení podnikatelé zaznamenali dílčí technické problémy a k novému systému mají někteří z nich výhrady.
Praha - Český svaz ochránců přírody (ČSOP) připravil k letošním Vánocům speciální dárky, které potěší, ale hlavně pomohou! Darovat lze kousek vzácné přírody nebo štědrovečerní večeři zvířatům, která se zotavují v záchranné stanici. Pod stromečkem tak bude možné svým blízkým nadělit originální, ale hlavně smysluplný dárek v podobě dárkových certifikátů.
Znojmo – Odborový svaz hasičů Znojmo vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc pozůstalým za nedávno tragicky zesnulého hasiče Petra Šnejdara.
Žacléř – Letáky, které našli během listopadu ve schránkách Žacléřští, některé z nich zneklidnily. Kus papíru, připomínající úřední dokument, nabádal občany, aby si nechali udělat rozbor vody.
Stříbro – Nejdříve o samotném projektu promluvila mluvčí Národní kroniky Kateřina Sodomková.
Dublin (Irsko) - Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair Holdings dnes zahájí novou službu prázdninových balíčků, k letům si bude nově možné přikoupit i pobyt v hotelu nebo pronájem auta. Chce tak využít svou konkurenční výhodu a získat podíl na trhu se zájezdy, kde již působí například německý touroperátor TUI.
Brusel - Europoslanci Luděk Niedermayer (TOP 09/STAN) a Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) dnes jménem české národní delegace v Evropské lidové straně vyjádřili předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudovi Junckerovi nesouhlasný postoj s jeho výroky a výroky tiskového mluvčího Evropské komise Margaritise Schinase pronesené v souvislosti s nedávným úmrtím bývalého kubánského vůdce Fidela Castra. Delegace o tom informovala na své internetové stránce.
Opavsko - Nová iniciativa Prázdné domy vytvořila internetový portál, ve kterém jsou nevyužívané nemovitosti snadno k nalezení. V jejím hledáčku jsou už i ty z Opavska.
Havlíčkův Brod – V sobotu 26. listopadu proběhla v Krajské knihovně Vysočiny akce na propagaci dětských knih a dětského čtenářství – Den pro dětskou knihu.
Olomouc – Sezona halové kopané začíná a tělocvičny na Olomoucku se plní amatérskými i profesionálními fotbalisty. Jedním z tradičních turnajů, které na hráče z regionu čekají, je olomoucký Finocup. Ten se letos poprvé představí v novém formátu, nabídne hned tři turnaje.
Přibyslav – Velkou změnou prošlo vysílání kabelové televize v Přibyslavi. Změny se neobešly bez problémů. Někteří uživatelé si stěžovali na zhoršenou kvalitu vysílání i malý počet dostupných programů.
Držovice – Důležitým dnem byla středa pro Držovice. Ačkoli totiž předčasné volby do zastupitelstva obce budou až čtvrtého února, už právě ve středu byla uzávěrka kandidátek. Ty mohli lidé podat na prostějovský magistrát.
Brno - Pracovat s kovy začal už v dětství díky svému otci. Ručně vyráběné šperky na zakázku nabízí už deset let.
Zapojte se s námi do soutěže o 3 x balíčky produktů Tescoma od značky Hera.
Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.
Havlíčkobrodsko – Havlíčkobrodští zastupitelé na svém pracovním zasedání projednali návrh rozpočtu města na příští rok.
Jihlava – Nelichotivé postavení fotbalistů Jihlavy v prvoligové tabulce a chabý zisk deseti bodů má další následky ze strany vedení klubu. Po finančních postizích hráčů a realizačního týmu došlo na zrušení tradičního soustředění v Turecku v rámci zimní přípravy. Na webových stránkách FC Vysočina o tom informoval ředitel klubu Zdeněk Tulis.
Jihlava – Nelichotivé postavení fotbalistů Jihlavy v prvoligové tabulce a chabý zisk deseti bodů má další následky ze strany vedení klubu. Po finančních postizích hráčů a realizačního týmu došlo na zrušení tradičního soustředění v Turecku v rámci zimní přípravy. Na webových stránkách Vysočiny o tom informoval ředitel klubu Zdeněk Tulis.
Kladno - Kdo bydlí v Moskevské, Petrohradské, Severní, Kordačově ulici nebo na náměstí Jana Masaryka a cítí se tedy být obyvatelem kladenské čtvrti Rozdělov? Omyl. Jsou sice Kladeňáci jako poleno, ale s Rozdělovem nemáte nic společného. A žijí ve Vzorném sídlišti Vítězného února.
Praha - Radnice Prahy 14 by mohla v příštím roce hospodařit s příjmy 281,2 milionu korun a s výdaji 354 milionů korun. Schodek dorovná ze státních příspěvků. Návrh rozpočtu byl zveřejněn na internetových stránkách radnice. Investice by v příštím roce měly dosáhnout téměř 129 milionů korun. Návrh rozpočtu v pondělí schválili radní městské části, projednat jej musejí ještě zastupitelé.
Kladno – Bydlíte v Moskevské, Petrohradské, Severní, Kordačově ulici nebo na náměstí Jana Masaryka a cítíte se tedy být obyvateli kladenské čtvrti Rozdělov? Omyl. Jste sice Kladeňáci jako poleno, ale s Rozdělovem nemáte nic společného. A žijete ve Vzorném sídlišti Vítězného února.
Jihlava – Od prvního prosince začne v Jihlavě fungovat nová autobusová zastávka městské hromadné dopravy s názvem Fibichova. Ta vznikla naproti jihlavskému Dělnickému domu ve směru z centra.
V soutěži „Nejkrásnější obecní úřad či radnice 2016", vyhlášenou dvouměsíčníkem Moravské hospodářství a vydavatelstvím Magnus Regio se umístilaz 51 soutěžících, v hlasování poroty architektů, radnice v Moravské Třebové na stupínku vítězů jako druhá.
Kladno – Mladý stolní tenista TSM Kladno Jan Valenta kráčí od úspěchu k úspěchu a evidentně mu je Česko už malé.
Novoměstsko - Velký sportovní svátek, Světový pohár v biatlonu, se kvapem blíží. Novoměstsko očekává velký nápor návštěvníků. Tamní ubytovací zařízení jsou už téměř zcela plná.
Praha - Společnost Unilever stahuje z prodejní sítě 15 procent všech tatarských omáček Hellmann's vyrobených pro ČR. Důvodem je odlišná chuť a vzhled výrobku, tatarská omáčka je kyselejší, ale zdravotně nezávadná, uvedla dnes společnost. Zákazníci mohou zakoupený výrobek vyměnit za nový.