Litoměřice - Doporučujícím stanoviskem Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků, zveřejněným v těchto dnech na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR, bylo litoměřické nemocnici schváleno vybudování pracoviště magnetické rezonance.
Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 14. do 21. dubna 2016. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o miminko týdne.
Český Krumlov - Už dnes mají občané Českého Krumlova říci svůj názor, návrhy a představy, co by mělo město vylepšit, změnit a jakým směrem by mělo kráčet dál.
Břeclav – Své běžecké dovednosti mohou již v sobotu otestovat v Břeclavi atleti, ale i nadšenci z řad veřejnosti. V areálu bývalého cukrovaru se uskuteční druhý ročník Racio Běhu kolem Dyje. Účastníci budou podle věku rozděleni do patnácti kategorií od nejmladších až po dospělé.
Plzeňsko – Na autobusových linkách v okolí Plzně přibylo od tohoto měsíce vozů, v nichž si cestující mohou dobíjet Plzeňskou kartu. Je to další alternativa k dobíjení v pobočkách Plzeňských městských dopravních podniků a také přes bankomaty České spořitelny.
Letovice - Keltský skanzen Isarno v Letovicích, který dlouho chátral, se pomalu daří obnovovat. Jenže o jeho provoz se dohadují dvě skupiny lidí, které stále nenašly společnou řeč.
Praha - Česká spořitelna zavede od července poplatek za hazard nebo erotiku na internetu. Za platbu kartou na webových stránkách, které nabízejí hazardní hry, sázení, loterii či sledování porna, bude banka účtovat 20 korun. Česká spořitelna, která je největší tuzemskou bankou podle počtu klientů, od července také zvyšuje některé poplatky, mimo jiné za papírový výpis z účtu. Napsaly to včera Hospodářské noviny (HN) a Mladá fronta Dnes (MfD).
Východní Čechy - K jaru patří úklid zahrad s pálením klestí i filipojakubská noc s pálením čarodějnic. Řada lidí už tyto akce ukázněně hlásí hasičům. Místo telefonu by měli ale upřednostnit web.
Praha - Národní galerie spustila webovou stránku k výstavě Císař Karel IV. (1316–2016) pořádané při příležitosti 700. výročí narození slavného panovníka. Česko-bavorská zemská výstava představí od 15. května v Praze a poté v Norimberku podle pořadatelů mimořádný výběr památek kultury jeho doby. Ve Valdštejnské jízdárně výstava potrvá do 25. září a je stěžejním projektem letošního roku v NG. O tom, že ji pořadatelé považují za výjimečnou, svědčí i výše vstupného, které činí 280 korun.
Východní Čechy - K jaru patří úklid zahrad s pálením klestí i filipojakubská noc s pálením čarodějnic. Řada lidí už tyto akce ukázněně hlásí hasičům. Místo telefonu by měli ale upřednostnit web.
Rakovník /ANKETA/ - Rakovnický deník ve spolupráci s Lékárnou U parku, kterou vlastní PharmDr. Darina Svobodová, vyhlašuje letos opět anketu o Sympaťáka měsíce, potažmo roku. Výherci získají od Dariny Svobodové poukázku, za níž si budou moci vybrat v této lékárně zboží.
Východní Čechy - K jaru patří úklid zahrad s pálením klestí i filipojakubská noc s pálením čarodějnic. Řada lidí už tyto akce ukázněně hlásí hasičům. Místo telefonu by měli ale upřednostnit web.
Klášterec nad Ohří - Ke dříve již avizovanému sloučení ZŠ Petlérská a ZŠ praktická v Klášterci nad Ohří dojde od 1.8.2016. Informuje o tom na svých webových stránkách vedení města.
Šumperk – Poslední šanci vidět zajímavou výstavu o loveckých chatách v Jeseníkách a jejich bohaté historii mají návštěvníci Vlastivědného muzea v Šumperku do konce tohoto týdne. Ještě před koncem výstavy se uskuteční přednáška na toto téma.
Tachov – Šanci vyhrát celostátní anketu o nejhezčí proměnu stavby má Jízdárna v Tachově Světcích. Deset dní před ukončením hlasování je v čele, když za sebou zatím nechává 98 dalších přihlášených projektů rekonstrukcí a zvelebení různých veřejných a zejména historických staveb a míst.
Karvinsko - Zákazy vstupů do lesů ani třicetitisícové pokuty od myslivců za jejich porušování na Karvinsku zřejmě nehrozí, a to ani kdyby vstoupil v platnost novelizovaný myslivecký zákon, kterého jsou nyní plná média.
Liberecký kraj – Na padesáti středních školách proběhly přijímací zkoušky do prvních ročníků. Zda byli přijati, se uchazeči dozvědí nejdříve 22. dubna, kdy ředitelé středních škol zveřejní výsledky na svých webových stránkách.
Holešov – Dalším případem internetového podvodu se v těchto dnech zabývají holešovští policisté. Podvodné jednání tentokrát oznámil na policii v pátek odpoledne jednačtyřicetiletý muž, který si chtěl pořídit na auto letní pneumatiky.
Liberecký kraj – Na padesáti středních školách začaly včera přijímací zkoušky do prvních ročníků. Probíhat budou ještě dnes. Zda byli přijati, se uchazeči dozvědí nejdříve 22. dubna, kdy ředitelé středních škol zveřejní výsledky na svých webových stránkách.
V posledních týdnech v útulcích na Karvinsku přibylo štěňat. Je to každoroční trend, který má i světlou stránku. Lidé o ně mají zájem a malí psíci rychle míří do nových domovů.
Boskovice – Knihovna v Boskovicích už téměř dvacet let sídlí v prostorách městského úřadu na náměstí 9. května. Původně tam měla být jen dočasně, ale nakonec se z toho stalo trvalé, i když nevyhovující řešení. Najít pro ni vhodnější místo se dlouhodobě nedaří. A to i přesto, že prostory knihovny čtenářům dlouhodobě nevyhovují. Vedení města to začalo intenzivně řešit. Ze tří navržených variant se jako nejvhodnější jeví její umístění v budově bývalého Zemědělského zásobování a nákupu (ZZN) na ulici Kapitána Jaroše.
Roudnice nad Labem - Na konci minulého týdne probíhalo v roudnických ulicích Michálkova, J. Hory a K. Jeřábka pravidelné plánované čištění pozemní komunikace. Z toho důvodu zde bylo v předstihu umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení.
Zasedání zastupitelstva, které se uskutečnilo 14. dubna, bylo zajímavé nejen tím, co zastupitelé projednávali, ale také formou, kterou se toto jednání dostalo nejen k obyvatelům Hlučína. Zájemci ho totiž mohli sledovat na internetu.
Žďár nad Sázavou - Na začátku turistické sezony ve Žďáře panují u památky UNESCO zmatky kvůli nemožnosti parkování v okolí zámku a kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Parkoviště v Santiniho ulici, naproti zámku, dělníci od podzimu přestavují.
Praha - Stavební firma Metrostav v roce 2015 vykázala čistý zisk 451,6 milionu korun, což je meziročně o 0,3 procenta méně. Tržby jí poklesly o 0,6 procenta na 19,21 miliardy korun. Výsledky zveřejněné na webových stránkách společnosti v pondělí potvrdil mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.
Karlovarský kraj - Veřejně se prezentují jako lázeňská zařízení poskytující lázeňskou péči, přitom k tomu nemají příslušná oprávnění vydávaná krajským úřadem, respektive Českým inspektorátem lázní a zřídel. Tak dopadla letos v březnu společná kontrola České obchodní inspekce (ČOI) a Krajského úřadu Karlovarského kraje u čtyř společností v Mariánských Lázních.
Přerov – Trend je neúprosný. Po dlouhých letech, kdy zoufalí rodiče sháněli pro své ratolesti místo v některé z mateřských školek v Přerově, se karta obrátila. Populační boom minulých let se už dnes promítá pouze při zápisech do prvních tříd, zatímco ve školkách se snad letos konečně kapacity uvolní.
Praha - Radnice třetí městské části v Praze vydala publikaci, prostřednictvím které se mohou lidé podrobně seznámit s každým ze 44 hřišť, která se v Praze 3 nachází. Knížka je zdarma k dostání v Informačním centru Praha 3, v Kulturním centru Vozovna a lze ji také stáhnout z webových stránek městské části.
Balíček lázeňských oplatků pro každého a navíc šanci vyhrát víkendový pobyt pro rodinu s dětmi v horském hotelu Vidly nabízí hra, kterou na letošní letní turistickou sezonu připravila společnost Moravian-Silesian Tourism ve spolupráci s Euroregionem Praděd a městem Krnov. Soutěž potrvá od 1. května do 31. srpna.
Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku letos zahájí gruzínská vokální polyfonie v podání sboru Iberi, který vystoupí v České republice vůbec poprvé.
Jihlava - Jihlavský magistrát chce omezit zasílání složenek. Vyúčtování, například za odpady či poplatek za psa, začne posílat e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv.
Náchodsko /FOTO/ - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v poslední době přišli na svět. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si podmínky a pravidla soutěže.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.
Všestary - Všestarský archeopark chystá na tento víkend další ze svých originálních programů pro veřejnost. Tentokrát budete mít možnost objevit krásy a taje doby bronzové. Brány archeoparku budou v sobotu i v neděli otevřeny od 9 do 16 hodin.