Olomouc – Počty nemocných s akutními respiračními viry v Olomouckém kraji stále zůstávají nad hranicí chřipkové epidemie. Ve školách, kde nemocnost přesáhla 15 procent, mohou ředitelé vyhlásit volno a rodiče dětí do deseti let pak mohou na sociálce požádat o ošetřovné i pro zdravé potomky.
Město Albrechtice /FOTOGALERIE/ – Mikulášský turnaj v halové kopané mladších žáků uspořádal fotbalový klub Avízo Město Albrechtice v místní tělocvičně základní školy.
Rakovník /FOTOGALERIE/- Závěrečná tečka za výstavbou moderní školní jídelny vsousedství 1. základní školy, tedy její výzdoba, nebyla svěřena jen tak někomu.
Uherské Hradiště – Jazykové soutěže s názvem Citylingua a Basiclingua připravili pro žáky a studenty základních a středních škol pracovníci jazykové školy Rajzl v Uherském Hradišti.
V pondělí 23. listopadu se v domažlické Základní škole Komenského 17 po více než půl roce konal opět Den otevřených dveří naší školní jídelny, kde měli návštěvníci možnost ochutnat jídla z běžného jídelníčku školy.
Otaslavice /FOTOGALERIE/ – Tradiční předvánoční jarmark uspořádali v sobotu členové Divotadla z Otaslavic. Tento spolek divadelních ochotníků si tak přivydělává na svoji činnost.
Frýdek-Místek – Epidemie respiračních onemocnění už propukla i mezi dětmi předškolního věku, některé mateřské školy se proto zavírají. I rodiče zdravých dětí v takovém případě mohou žádat ošetřovné.
Rychnov nad Kněžnou – Jaká je budoucnost gymnaziálního vzdělávání? Na toto téma se rychnovské Gymnázium F. M. Pelcla snaží vést dialog nejen s veřejností, ale i s řediteli a výchovnými poradci základních škol regionu.
Brumov-Bylnice – Pokud vydrží počasí, budou se moci milovníci kol projet už brzy po nové cyklostezce v Brumově-Bylnici. Ta vede podél potoka Brumovka od bývalého pivovaru po nové koupaliště u základní školy.
Lužice /FOTOGALERIE/ – Šňůru přátelství splétali vLužicích. Za úkol si dali, že bude tak dlouhá, jak vzdálená je jejich partnerská obec Isdes ve Francii. Tedy celých 1450kilometrů. Aprotože bylo Mikuláše, akce dostala název SMikulášem do Francie.
Mrákov – Mrákovská základní škola se letos zapojila do projektu „Příběhy bezpráví“ pořádaného Člověkem v tísni. V souvislosti s dvacátým výročím od pádu totality bylo zvoleno téma politických procesů.
Ronov nad Doubravou – V letošním roce poprvé se žáci 9. ročníku Základní školy v Ronově nad Doubravou zapojili do projektu „Červená stužka“. Červená stužka je symbolem solidarity s lidmi HIV pozitivními a AIDS nemocnými. Je symbolem prevence a boje proti AIDS. Je to také název preventivně informační akce spojené s veřejnou sbírkou.
Rymice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Pravé vesnické zabijačky si uplynulou sobotu užívali v Rymicích. Vepřové dobroty dospělí návštěvníci mohli zapíjet pálenkou, hodné děti zase obdarovával Mikuláš se svou družinou. K dobré náladě vyhrávali také muzikanti.
Chomutovsko – Chřipková epidemie se pomalu blíží. Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem proto doporučila místním základním školám, aby se nezúčastňovaly velkých kolektivních akcí.
Region - V období adventu se již stalo tradicí, že předvánoční shon se snaží zmírnit Smíšený pěvecký sbor Bruntál svými vystoupeními na různých místech Bruntálska a Krnovska.
Jihlava – Základní umělecká škola v Jihlavě by se mohla dočkat rekonstrukce. Město se na její opravu a rozvoj pokusí získat potřebné finanční prostředky z Evropské unie.
Opava – Okresní přebor škol v šachu okresu Opava pro školní rok 2009 – 2010 se blíží do svého finále. Tím je turnaj, který se odehraje ve dnech 15. až 17. prosince.
Jindřichův Hradec– Soud bude muset rozhodnout opozůstalosti a vlastnictví pozemku vparku mezi základní uměleckou školou a Základní školou vJanderově ulici.
Do podobného počasí se i přes kratší noc vstává nádherně. Modrá obloha, okolo 25 stupňů, palmy, hnědé domky, exotická oranžová hlína kolem nás… Jaro v Lesothu je tu. Posilněni toasty od sester salesiánek, které se o nás úžasně starají, vyrážíme na výlet.
Klatovy – Další dvě okresní finále Orion cupu ve florbale žactva se odehrála v úterý 1. prosince v klatovských tělocvičnách Masarykovy ZŠ a v Čapkově ulici.
Ostrava /VIDEOANKETA/ - Jak si žijí žáci ostravských základních škol? Podívejte se na naši videoanketu, kterou jsme natočili se žáky zetřetí a čtvrté třídy Základní školy na Trnkovecké ulici vOstravě-Radvanicích. Ptali jsme se na jejich příjemné i nepříjemné zážitky posledních dnů i na jejich speciální přání pro volný čas.
Jihlava – Nejnebezpečnější přechod pro chodce v Jihlavě je na Jarní ulici a u základní školy Havlíčkova. Naopak nejlépe jsou chodci vidět na přechodu v Okružní ulici.
Pelhřimov – Zděšení je zbytečné. Případ černého kašle, jímž onemocněla jedna žákyně pelhřimovské základní školy Osvobození, není podle odborníků výrazně rizikový.
Příbram - Region Příbramska se ještě nedávno řadil s více než dvěma a půl tisíci nakažených lidí k okresům Středočeského kraje, které chřipková epidemie zasáhla nejvíce. Nyní je však chřipka na ústupu. Přesto budou některé školy příští týden z důvodu vysoké nemocnosti uzavřené.
Orlickoústecko – Sedmdesát devět nemocných schází do hranice dvou tisíc. Právě překročení tohoto čísla v přepočtu na sto tisíc obyvatel znamená pokoření epidemického prahu.
Ludgeřovice – Problémy v jednání s majitelem několika metrů pozemku v ulicích Markvartovická a Spojná zatím brání v záměru vybudovat přechod pro chodce.