Spor o kácení: Zvítězí zdraví stromů, nebo žáků
Blatná - Radnice chce nechat pokácet pět zdravých stromů u základní školy. Podle hygieny stíní učebnám prvního stupně.
Blatná - Radnice chce nechat pokácet pět zdravých stromů u základní školy. Podle hygieny stíní učebnám prvního stupně.
Jindřichův Hradec - V tělocvičně 4. základní školy v Jindřichově Hradci budou v sobotu k vidění zajímavé kočky z Čech i dalších zemí, jako například Rakouska, Slovenska nebo Polska.
Dačice - Ocenění, které udělil krajský úřad studentům za umístění v celostátních kolech vědomostních olympiád, dostala jako jediná z Jindřichohradecka žákyně dačické Základní školy v ulici Komenského Gabriela Kubešová.
Volary - Jen několik málo dní dělí místní školáky od toho, aby vyběhli na nové sportovní hřiště v areálu školy. To sice bylo v první školní den slavnostně otevřeno, ale kolaudace se uskuteční až v příštím týdnu. „Do té doby bude hřiště bez dětí,“ říká ředitel Základní školy Volary Petr Horálek.
Český Krumlov - Zcela nový uživatelský systém na internetových stránkách Základní školy T. G. Masaryka Český Krumlov nenajde u žáků nejspíš velkou oblibu.
Žďár nad Sázavou - Basketbal, jedna z nejrozšířenějších a nejúspěšnějších míčových her na Žďársku, slaví kulatiny. Šedesát let působení oddílu košíkové ve městě Žďáře nad Sázavou.
Rakovnicko - Studenti i žáčci máte možnost přihlásit se do literární soutěže.
Litoměřice - S příchodem nového školního roku buduje litoměřická radnice před dalším školským zařízením přechod pro chodce. Tentokrát se tak děje před Domem dětí a mládeže Rozmarýn v Plešivecké ulici.
Panenský Týnec - Dobrovolní hasiči museli loni také k největšímu požáru za poslední léta.
Jičín - Přehled pořadů, které můžete navštívit ve čtvrtek 10. září.
Nová Paka -Podobně jako školákům začíná nový školní rok, svůj cvičební rok zahájili i sokolové. Na poslední výborové schůzi dotvořili rozvrh cvičebních hodin ve své sokolovně, která bude od rána až pozdních večerních hodin zcela zaplněná.
Liberec /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Děti a dorostenci rozhýbali během úterý osiřelý lyžařský areál ve Vesci. Ten se totiž stal dějištěm první z akcí doprovodného programu nazvaného vyCOOLse!, který propojí dvě významné akce, jenž se uskuteční během následujícího roku a půl v Libereckém kraji.
Škola hrou,“ říkával J. A. Komenský. Zdá se, že jeho slova si vzali za své i tvůrci učebnice „Finanční a ekonomicka gramotnost“, když k ní žákům nabízejí také počítačovou hru. Je inspirací rovněž pro učitele.
Uherské Hradiště - Výstava, která nese název Anna Franková – Odkaz pro současnost, je od prvního zářijového dne k vidění na chodbách uherskohradišťské základní školy Unesco.
Pardubice - Hlídka pardubické městské policie v úterý přijela před Základní školu Bratranců Veverkových.
Kopřivnice - Kopřivnické sídliště Korej má dostat v příštích měsících novou podobu. Radní města však nechtějí nechávat vše na svých bedrech a plánují do připravovaného projektu zapojit také veřejnost.
Rohozná - Místní děti získaly nové hřiště pro volný čas.
Netolice /FOTOGALERIE/ - Ve středu 9. září Deník přímo u netolického nádraží zjišťoval, jaký je provoz na netolickém obchvatu a zda tam dochází ke kolizním situacím schodci, a hlavně, zda je opravdu přecházení přes přechod kvlakové zastávce „nadlidský výkon“. Největší nápor chodců tam je podle našich informací vdobě od 6.50 do 7.30 hodin.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy ve Vodňanské ulici v Prachaticích se mohou radovat z nové učebny výpočetní techniky a cvičné kuchyňky. Slavnostního otevření se včera ujala ředitelka Alena Nachlingerová společně s vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu v Prachaticích Růženou Štemberkovou a ředitelkou Základní školy v Národní ulici v Prachaticích Hany Bolkové.
Jičín, Ostrava- V úterý začal 19. ročník kulturního festivalu Jičín – město pohádky. Až do 13. září bude toto město žít celou řadou představení, filmových projekcí, besed, soutěží a dalších atraktivních příležitostí, které se všechny vztahují k letošnímu tématu Pohádka v krajině – Krajina v pohádce.
Brno– Základní škola Janoušková otevírá ve spolupráci s1.FC Brno sportovní třídy pro všechny oddíly.
Plzeň - Komplex moderních hřišť a sportovišť mohou využívat žáci 20. základní školy v Brojově ulici v Plzni i široká veřejnost.
Přibyslav - Mlékárenské slavnosti v Přibyslavi dosáhnou tento víkend pomyslné dospělosti. Konají se totiž už po osmnácté v řadě a i letos přináší přehršel zajímavostí, z nichž si vyberou místní i turisté.
Ze školy odcházejí neromské děti
Mladá Boleslav - Oddíl karate Auto Škody by rád rozšířil své řady.
Hradec Králové - /FOTOGALERIE, AUDIO/ Simulovaná situace s reálným scénářem prověřila schopnosti hned tří zásahových jednotek z České republiky.
Jindřichohradecko - Mléko dětem by mělo opět po roce putovat i do škol na Jindřichohradecku už nyní. Tentokrát je program rozšířený i na mateřské a střední školy.
Vnorovy - Maruška Kudeříková, František Zýbal nebo Jan Skácel. Významní lidé, kteří se narodili ve Vnorovech, nebo s nimi byl spjat jejich život. A právě tyto osobnosti by se v budoucnu měly představit v prostoru rodného domu bojovnice proti fašismu Marušky Kudeříkové.
Hradec Králové - /VIDEO, FOTOGALERIE/ Simulovaná situace s reálným scénářem prověřila schopnosti hned tří zásahových jednotek z České republiky.
Litomyšl - Ve městě se již podruhé uskuteční Mini Globe Games.
Staré Město /FOTOGALERIE/ - Osvětovou akci pro širokou veřejnost s názvem Ekoden uspořádala minulou sobotu ve svém staroměstském areálu, kterému vévodí červenobílý maják, společnost Kovosteel.
Královéhradecko - /FOTOGALERIE/ Simulovaná situace s reálným scénářem prověřila schopnosti hned tří zásahových jednotek z České republiky.
Blanensko /ANKETA/ - Na základních školách na Blanensku se dnes už vaří zdravěji. Děti však nad zeleninou a ovocem nejásají. Radši by obědvaly hranolky.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Poutavé povídání o loutkách přednesl včera loutkoherec Vratislav Schilder žákům kněžpolské základní školy v rámci svojí výstavy nazvané Život s loutkami. Ta je od poloviny června k vidění v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
Kutná Hora - Hudební škola Yamaha, poskytující základy hudebního vzdělání dětem od čtyř měsíců do sedmi let, působí po celé republice. Od října se otvírá i vkutnohorské rodinném centru Špalíček.
Hroznětín – Město investovalo do školy v několika etapách. Některá vylepšení jsou v plánu i v budoucnu.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Poutavé povídání o loutkách přednesl včera loutkoherec Vratislav Schilder žákům kněžpolské základní školy v rámci svojí výstavy nazvané Život s loutkami. Ta je od poloviny června k vidění v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
Hradec Králové - /FOTOGALERIE/ Simulovaná situace s reálným scénářem prověřila schopnosti hned tří zásahových jednotek z České republiky.
Čížkovice - Pod rukama hrnčíře Andreje Jurka z Čížkovic se zrodily tisíce hrníčků, džbánů a váz. Za celá léta se roztrousily do světa, ale možná se některé z jeho mistrovských děl nachází právě u vás.
Jihlava - Henčovské letiště patřilo v úterý složkám integrovaného záchranného systému, tedy policii, hasičům a záchranářům.
Hradec Králové - /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO AUDIO/ Simulovaná situace s reálným scénářem prověřila schopnosti hned tří zásahových jednotek z České republiky.
Brno - Dostat v některém brněnském hotelu hotovku za pětačtyřicet korun a zapít to pivem za osm zní v roce 2009 neuvěřitelně.
Netolice - Souhlas zastupitelů napříč politickým spektrem znovu obnovil diskuzi o tom, zda umístit na netolický obchvat značky o počátku a konci obce.Jde o zhruba dvoukilometrový úsek, jež protínají také přechody pro chodce, a to k zastávce českých drah a ke hřbitovu. „Z Malovic do naší základní školy dojíždí přibližně tři desítky žáků.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Desátý ročník soutěže Hliník do popelnice nepatří vyhodnotila vúterý prachatická radnice a zároveň ocenila školy, které se snaží vést své žáky ktřídění odpadu. „Celkem jste vletošním roce nasbírali přes třináct set kilo hliníku,“ zkonstatovala při slavnostním předávání cen zástupcům škol místostarostka Hanka Rabenhauptová.
Mukařov- Rafinovaným způsobem vyřešili problém s nedostatkem kapacity v základní škole v Mukařově. Zdejší děti, které už by stará budova nepobrala, se tu totiž od prvního září učí v „kontejnerech“.
Klatovy - Putovní výstava pod názvem Historie školství v Klatovech odstartovala na Základní škole v Tolstého ulici.
Jičín -Město Jičín se přestrojí do pohádky už po devatenácté. Chybět nebude ani herec a patron Jiří Lábus, ani průvod v maskách. Pořadatelé mají navíc hned několik třešniček na dortu. Jednou z nich je dnešní odkrytí milíře v lodžii.
Děčínsko - Na většině základních škol Děčínska dostávají pedagogové za vedení zájmových kroužků spíše symbolickou odměnu.
Umíte dětem vysvětlit, jaké potíže může v rodinném rozpočtu způsobit třeba krátká fixace úrokové sazby při půjčce na byt? Pokud ne, nevěšte hlavu, zanedlouho by to už děti měly vysvětlovat vám.
Domažlice - V Domažlicích úplně neznámý člověk získal ve výběrovém řízení post ředitele jedné ze základních škol.