Brno /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Počet lidí v Jihomoravském kraji stále roste. V loňském roce se tu narodilo nejvíc dětí za posledních patnáct let. Brno je také magnetem pro lidi, kteří hledají profesní uplatnění. Více než polovina z nich jsou cizinci z jiných států.
Nymburk - Na Základní škole Komenského v úterý oslavili Den učitelů. A při této příležitosti se dočkal křtu Almanach školy, jehož autorem je bývalý ředitel školy Vladimír Pokorný.
Žďár nad Sázavou - Poprvé v této sezoně se o víkendu sešla družstva žďárských základních škol, aby sehrála místní kolo Ligy škol 2009 v billiard hokeji - šprtci. Nejlepším družstvem kola se stal tým 4. ZŠ před 5. ZŠ. Oba týmy postupují do dalšího kola, které se uskuteční 1. května v Boskovicích.
Vyškov - Epidemie neštovic sice ustoupila, ale někde ještě stále dost řádí. Například ještě před pár dny vedení Základní školy Morávkova chtělo sjednotit třídy kvůli tomu, že příliš mnoho žáků onemocnělo touto virovou chorobou.
Babice - O notebook, telefony, peněženku a další osobní věci přišla v pondělí 23. března ráno maminka, která jela doprovodit svou dceru do babické základní školy.
Dobrá Voda u Hořic - V obci přivítala v sobotu 14. března starostka obce Jana Němečková společně s dětmi z místní mateřské a základní školy pět nových občánků.
Rychnovsko - Čtete svým dětem? Čte jim celé Česko, alespoň podle projektu, který nejen v končícím měsíci knihy a internetu lze najít právě na internetu.
Vratislavice nad Nisou - Spisovatelka Anna Novotná v doprovodu Jiřího Lábuse představí v hudebně vratislavické základní školy svou novou knížku Divadlo nás baví ve středu 25. března v 17.00 hodin.
Dačice - Ušetřit za vytápění chtějí na Základní škole B. Němcové v Dačicích. Proto radní města odsouhlasili výměnu oken a prosklené stěny atria v 1. pavilonu základní školy.
Region - Mezinárodní velká cena v Hranicích na Moravě je tradiční soutěží pro nejmladší benjamínky až po ženy. Letošního ročníku, který se konal o druhém březnovém víkendu, se zúčastnily judistky z osmi evropských zemí.
Kroměříž - /FOTOGALERIE/ Hned dvě nové interaktivní výstavy pro děti nabízí v těchto dnech Muzeum Kroměřížska. Obě expozice jsou plné zábavy a soutěží, na kterých si školáčci vyzkoušejí nejrůznější role.
Kopřivnice - Pod dohledem „velkého bratra“ budou zřejmě brzo děti i učitelé na kopřivnických základních školách. Ne každému se však kamerový systém na chodbách a ve třídách škol zamlouvá.
Kroměříž - Zpočátku to mohla být pouhá klukovina, nakonec se však zpřípadu, který začal vsobotu před třetí hodinou odpoledne vKroměříži, vyklube nejspíš pořádnýmalér.
Brandýs n. O. - Sedmý ročník celostátní literárně historické a výtvarné soutěže pro děti a mládež „Komenský a my“ vrcholí. Ústřední kolo všech kategorií se pod hlavičkou ministerstva školství a Unie Comenius uskuteční v brandýské základní škole ve dnech 26. a 27. března.
Kroměříž - /FOTO/ Hned dvě nové interaktivní výstavy pro děti nabízí v těchto dnech Muzeum Kroměřížska. Obě expozice jsou plné zábavy a soutěží, na kterých si školáčci vyzkoušejí nejrůznější role.
Kroměříž - Zpočátku to mohla být pouhá klukovina, nakonec se však z případu, který začal v sobotu před třetí hodinou odpoledne v Kroměříži, vyklube nejspíš pořádný malér.
Kutná Hora - Kutnohorská škola Jana Palacha zvítězila v pondělním okresním finálovém turnaji ve florbale, v němž bojovala pětice základních škol z Kutnohorska. Žáci z Palachovky nenašli ve čtyřech duelech přemožitele a postoupili tak do krajského kola, které se uskuteční v Čelákovicích.
Třebíč - O tituly miss a missáka se utkali v pondělí děti z družiny Základní školy Horka-Domky. Ve třech disciplínách se zaujetím soupeřilo sedm hochů a sedm dívek.
Velichovky /FOTO/ - Bezohlední řidiči každodenně ohrožují děti ze Základní školy Velichovky. Škola totiž stojí hned vedle hlavní silnice, kde řidiči jezdí běžně rychlostí i devadesát kilometrů v hodině, nehledě na to, že jsou v obci.
Novojičínsko – V obcích se většinou oslavy Dne učitelů zhostí starostové a kantory pozvou na obecní úřad nebo jim osobně na školách poděkují. Ovšem někde se tradicí stalo tento svátek oslavit sportovně.
Přerov - Bezpečného přecházení přes rušnou silnici se už brzy dočkají chodci v přerovské Kozlovské ulici. Do konce dubna by se tam měl objevit retardér, který zpomalí dopravu.
Blansko - Když se v budoucnu žák blanenské Základní školy Tomáše Garrigua Masaryka zúčastní nějaké soutěže, bude hned k poznání. To díky školní uniformě, o jejímž zavedení v současné době uvažuje vedení školy.
Albrechtice - Ve vestibulu Základní školy v Albrechticích byla ve čtvrtek slavnostně otevřena stálá expozice archeologických nálezů ze sbírky místního badatele Česlava Valoška. Jejím mottem je: Dějiny jsou svědkem času, světlem pravdy, živou pamětí, učitelkou života a poslem minulosti.
Klatovsko - Základní školy, obytné domy, úřady, knihovna. Bývalá vojenská kasárna v řadě měst na Klatovsku znovu ožila, a to díky tomu, že armáda ve většině případů areály bezúplatně převedla na obce
Mšeno/ Nejlepším sportovcem roku 2008 byla v sobotu ve mšenské sokolovně vyhlášena osmnáctiletá atletka Radka Nečasová. První místo v kategorii jednotlivců obsadila mladá sportovkyně ze Mšena už podruhé, poprvé uspěla v anketě Sportovec roku 2006.
Ostrava - Desítky papírových modelů hasičské techniky, ale i letadel, lodí, aut či kostelů, hradů a zámků, byly v sobotu dopoledne k vidění v tělocvičně základní školy na Čkalovově ulici v Ostravě-Porubě.
Žďársko - Hrozba uzavření už nebude od nového školního roku viset nad vesnickými malotřídkami. Jejich zřizovatelé se dosud museli obávat toho, zda třídu naplní dostatečným počtem žáků, aby mohla fungovat.
Lázně Bělohrad - Ve středu večer se zastupitelé sešli v aule základní školy na mimořádném zasedání. Museli rozhodnout, jak převést bělohradský zámek, který je od roku 1992 ve vlastnictví města, zpět na stát a obratem bezúplatně městu bez omezujících podmínek. Proč takové obstrukce?
Pavlovice u Přerova - Středověku se věnovali celý týden ve své výuce žáci prvního stupně Základní školy v Pavlovicích u Přerova. Projekt vyvrcholil včera, kdy děti usedly do školních lavic ve středověkých kostýmech. Převládali dvorní dámy a rytíři.
Pavlovice u Přerova - Středověku se věnovali celý týden ve své výuce žáci prvního stupně Základní školy v Pavlovicích u Přerova. Projekt vyvrcholil včera, kdy děti usedly do školních lavic ve středověkých kostýmech. Převládali dvorní dámy a rytíři.
Lázně Bělohrad - Ve středu večer se zastupitelé sešli v aule základní školy na mimořádném zasedání. Museli rozhodnout, jak převést bělohradský zámek, který je od roku 1992 ve vlastnictví města zpět na stát a obratem bezúplatně městu bez omezujících podmínek. Proč takové obstrukce?