
Školáci budou bádat v pojízdné laboratoři
Brno - Základní škola Jana Babáka stojí v brněnských Žabovřeskách už od padesátých let minulého století. Opravy střechy se dočká až letos.
Brno - Základní škola Jana Babáka stojí v brněnských Žabovřeskách už od padesátých let minulého století. Opravy střechy se dočká až letos.
Jilemnice – Rozsáhlá rekonstrukce čeká jilemnickou ZŠ Jana Harracha. Dojde k vnitřním i vnějším opravám školy.
Cheb - Představit mladým žákům kroniku města a seznámit je i s historií. To byl hlavní cíl akce, kterou si připravilo město Cheb.
Chýnov – Město Chýnov a Základní škola Chýnov v sobotu 12. ledna pořádá tradiční Běh milénia.
Sokolov - Ředitelé sokolovských škol si sami vybrali, co opraví či postaví v letošním roce.
Plzeň – V posledním domácím utkání zaskočily favorizované Veselí nad Moravou. Družstvo z popředí tabulky porazily házenkářky DHC Plzeň 31:27 a o podobný výsledek zaručující dva body do tabulky se pokusí Západočešky i v sobotním 11. kole MOL ligy doma proti Porubě.
Radnice osmé městské části už stanovila termíny zápisů žáků do základních škol. Většina je naplánovaná na 2. a 3. dubna, některé se odehrají o týden později. Kompletní přehled je umístěn na webových stránkách osmé městské části.
Fotbal je jeho život. „Díky němu už odmala dělám to, co mě baví,“ říká Michal Kovář. Bývalý hráč Sigmy Olomouc či Vítkovic se po konci kariéry vrhl na trenérské řemeslo. První úspěch? S kolegou Radkem Halamíčkem dovedl děti k vítězství na McDonald's Cupu.
Jindřichův Hradec – Parkovací místa v historickém centru města u Vajgaru jsou věčně nedostatkovým zbožím. O něco by mohly řidičům ulevit plány jindřichohradecké radnice.
Ústecký kraj - Soutěž kantorů Zlatý Ámos má v Ústeckém kraji sedm adeptek na vítězství. Všechno jsou to ženy.
Ústecký kraj - Soutěž kantorů Zlatý Ámos má v Ústeckém kraji sedm adeptek na vítězství. Všechno jsou to ženy.
Ústecký kraj - Soutěž kantorů Zlatý Ámos má v Ústeckém kraji sedm adeptek na vítězství. Všechno jsou to ženy.
Ústecký kraj - Soutěž kantorů Zlatý Ámos má v Ústeckém kraji sedm adeptek na vítězství. Všechno jsou to ženy.
Liberecký kraj pro žáky základních škol Libereckého kraje v loňském roce připravil výtvarnou soutěž propojující významné výročí se správným nakládáním s odpady, nazvanou „Republice k narozeninám“. Děti vytvářely z recyklovatelného materiálu libovolnou verzi státního znaku od založení samostatné Československé republiky v roce 1918. Záštitu převzal Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.
Liberecký kraj pro žáky základních škol Libereckého kraje v loňském roce připravil výtvarnou soutěž propojující významné výročí se správným nakládáním s odpady, nazvanou „Republice k narozeninám“. Děti vytvářely z recyklovatelného materiálu libovolnou verzi státního znaku od založení samostatné Československé republiky v roce 1918. Záštitu převzal Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.
Táborsko - V pátek pokračuje v tištěném Táborském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů či zájmových sdružení. Tentokrát se zaměříme na historii základní školy v Jistebnici.
Veltruby - Plány obce Veltruby pro rok 2019 jsou vskutku rozsáhlé. Vedle rekonstrukce topení v kulturním domě či v základní škole, se občané mohou těšit na řadu kulturních akcí. Ty se tam konají již se silnou tradicí. Chybět nebude obecní společenský ples, staročeské máje či svatováclavský noční pochod.
Mělník /ROZHOVOR/ – Téměř dva roky trvalo čtyřem studentům z kvinty mělnického gymnázia, aby zmapovali studentská léta Jana Palacha, který chodil do stejné školní budovy před víc jak padesáti lety. Vojtěch Deliš, Vít Novotný, Jan Sklenář a Daniel Kulíšek pod vedením profesorky Renaty Špačkové vydávají stopadesáti stránkovou publikaci s názvem Spolužák Jenda. Ta vychází 16. ledna spolu s publikací, kterou k výročí vydává i město a bude vycházet v nákladu dvou tisíc kusů.
Most – Zimní sbírka věcí pro lidi v nouzi byla úspěšná. Stále je z čeho brát. Teď pomáhají i koledníci.
Zbiroh – Členové rady zasedali včera. Seznámili se třeba s došlými nabídkami dodavatelů veřejného osvětlení, a to pro lokalitu Tyršovy ulice a dalších v okolí zámku.
/INFOGRAFIKA/ Málokterá kampaň byla tak úspěšná jako akce školských odborů Konec levných učitelů, kterou spustily před třemi roky. Zatímco v roce 2016 průměrný hrubý plat pedagogických pracovníků činil 28 384 korun, letos by měl dosáhnout 39 tisíc.
Moravský Krumlov – Hlášení o dívce uvězněné na školním záchodku dostali ve čtvrtek před čtvrtou hodinou odpoledne moravskokrumluvští hasiči. Událost se stala na základní škole ve Školní ulici v Moravském Krumlově. „Na záchodě se porouchal zámek. Kolegové přistavili žebřík k okénku a dívka se dostala ven,“ popsal mluvčí krajských hasičů Jan Dvořák.
Chomutovsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 11. ledna.
Zdice - Ve Zdicích pokračovala ve čtvrtek 10. ledna výstavba nové budovy pro druhý stupeň žáků základní školy. I přes nepříznivé počasí vzniká na místě, kde původně stála budova mateřské školy, od základů nová budova, která by ve finální podobě měla obsahovat na dvacet nových tříd.
O svátcích klidu a pohody, jak si často lidé rádi představují období Vánoc, letos rozhodně nemůžou mluvit v Nivnici. Pod stromek tam totiž vedení obce, ale i žáci místní základní školy dostali vytopené prostory šaten.
Školské odbory požadují pro rok 2020 navýšení platů pedagogických pracovníků o dalších 15 procent. Růst platů musí podle nich dále pokračovat, protože to je jedna z cest, jak zastavit odliv kvalitních učitelů ze školství a zároveň motivovat ty, kteří zvažují studium na pedagogických fakultách.
Broumov - Tradiční Tříkrálová sbírka se v Broumově konala už po devatenácté. Celkem 18 skupinek třech králů s pokladničkou a koledou mohli lidé potkávat po celou v sobotu. A dárci byli štědří.
Jindřichův Hradec – Rada města na své středeční schůzi schválila podání žádostí do dvou dotačních programů Jihočeského kraje.
Mladá Vožice - Především do oprav dopravní infrastruktury se chystají pustit v Mladé Vožici. Dojít by mělo také na nová parkoviště.
Mladá Vožice - Dvoudílnou knihu Staré domky a domy Vožické jejich vlastníci a obyvatelé stále koupíte na třech místech v Mladé Vožici.
Nové Strašecí - Po téměř třech letech skončila přístavba budovy Základní školy J. A. Komenského v Novém Strašecí za částku zhruba 114 milionů korun. Díky přístavbě má základní škola nyní dostatečnou kapacitu pro nastupující silnější populační ročníky.
Červené Pečky /FOTOGALERIE/ - Od vodovodů, přes cyklistické stezky, veřejné osvětlení až po přeměnu budovy základní školy. Nejen to chystá pro tento rok městys Červené Pečky. Chybět ale nebude ani zábava. Aktuálně se v Červených Pečkách řeší vodovod na Malou Vysokou.
Školní oběd zdarma by měly dostávat děti z chudších rodin, ne všichni školáci. Dohodli se na tom dnes zástupci vládních stran ANO a ČSSD. Shodu zatím nenašly na částce a termínu navýšení životního minima, které hraje roli u stanovení dávek. K debatě se vrátí po hodnocení vývoje počtu příjemců pomoci. Novinářům to po jednání koaliční rady řekl šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Potvrdila to ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Uspěly tak dnes záměry ANO, ne plány ČSSD.
Tišnov - Na dosud neznámého muže si měly dát pozor děti a rodiče v Tišnovsku. Varovali před ním i tišnovští strážníci. Policisté informace prověřili a vyloučili trestný čin i protiprávní jednání.
Dobruška - Město Dobruška zveřejnilo dotazník s názvem Chcete bydlet v Dobrušce? Kdo jej vyplní, zvýší svou šanci na získání nájemního bydlení v tomto městě. To připravuje výstavbu třípodlažního domu s malometrážními byty vhodnými jako bydlení startovací nebo pro seniory.
Volyně – Město Volyně bude pro rok 2019 hospodařit s přebytkovým rozpočtem. S příjmy přibližně 76 milionů korun a výdaji 74,7 milionů.
Děčínsko – Přinášíme vám stručné zprávy o dění ve vašem okolí, tentokrát z Děčína, Jílové a Varnsdorfu.
Úsek běžeckých disciplín bude opět za podpory státního podniku Lesy ČR pořádat seriál závodů pro žáky základních škol s názvem Lyžuj lesy.
Golčův Jeníkov – Prostor pro rozvoj kreativity a zájem o technické obory. To nabízí dětem v Golčově Jeníkově technický kroužek Sedmička.
Kolín – Koncem prosince roku 2018 se v Kulturním centru v Říčanech konalo ocenění žáků a studentů za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje na soutěžích a přehlídkách. Oceněni byli také dva žáci 5. základní školy z Kolína. Ti se umístili na prvním místě v celorepublikovém kole mezinárodní matematické soutěže Klokan.
Pačejov, Zavlekov – Po vánočních svátcích a Novém roce byla ještě sobota 5. ledna v Pačejově svátečně laděná.
Děčínsko - Ve středu 9. ledna pokračuje druhý ročník unikátního projektu Deníku s názvem Naši prvňáci.
Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z prvních tříd základních škol našeho regionu.
Kladno - V úterý dopoledne si při běžné kontrole obchodního centra v Kročehlavech hlídka strážníků všimla dvou dětí ve školním věku. Oba chlapci na dotaz strážníků, proč nejsou ve škole, odpověděli, že po vzájemné domluvě místo do školy odjeli do obchodního centra.
Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.
Brněnsko - Dají se při něm shodit vánoční kila, příjemně unavit tělo a na dlouhý čas zabavit děti. Touha po bruslení v těchto týdnech láká na kluziště stovky lidí. Bruslaři z Brněnska za ním nemusí jen do krajského města, mnoho možností mají i v regionu.
Teplicko - Ve středu 9. ledna pokračuje druhý ročník unikátního projektu Deníku s názvem Naši prvňáci.
Českolipsko – Ve středu 9. ledna přinese tištěný Českolipský deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce druhého pololetí školního roku naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Českolipského deníku fotografie prvňáků ze škol na Českolipsku.
Jablonecko – Ve středu 9. ledna přinese tištěný Jablonecký deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce druhého pololetí školního roku naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Jabloneckého deníku fotografie prvňáků ze škol na Jablonecku.
Liberecko – Ve středu 9. ledna přinese tištěný Liberecký deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce druhého pololetí školního roku naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Libereckého deníku fotografie prvňáků ze škol na Liberecku.