Platy učitelů v regionech vzrostly o 5,9 procenta
LIBERECKÝ KRAJ - Průměrný příjem učitelů v regionálním školství se v 1. pololetí 2007, oproti stejnému období loňského roku, zvýšil o 5,9 % na 23 027 Kč.
LIBERECKÝ KRAJ - Průměrný příjem učitelů v regionálním školství se v 1. pololetí 2007, oproti stejnému období loňského roku, zvýšil o 5,9 % na 23 027 Kč.
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - Zastupitelé zachovají všechny tří základní školy v městě. A to i přesto, že počet školáků ve městě poklesl o sto dvanáct.
VOLARY - Město v sobotu ráno. To je jeden veliký nepořádek. Takový je v posledních týdnech stav v ulicích Volar.
KOMÁROV - Berounští kriminalisté pátrají po pachatelích loupežného přepadení.
PŘÍBRAM - Výuka cizích jazyků s akcentem na kombinované studium a samostudium cizích jazyků je součástí učebního plánu v příbramské základní škole. Učitelé tak mají ihned přehled o výsledcích.
KUTNÁ HORA - „Tolik peněz najednou jsme ještě nedostali,“ radovala se předsedkyně občanského sdružení Cesta životem bez bariér Petra Hnátová, která převzala od zástupců Nadace O2 v Praze šek na 350 000 korun.
FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Kde se vzal vlastně svátek Helloween
POLIČKA - Koncem minulého týdne si šestiletá dcera Jurije Lavruka přinesla domů vši. Žákyně chodí do Masarykovy základní školy. Otec si nepřeje zveřejnění jména prvňačky. Obává se totiž msty ze strany učitelů.
ZLÍNSKÝ KRAJ -Některé základní školy mají obavy o další rozvoj vzdělávání v regionu. Zařízení, jež byla zapojena do projektu ministerstva školství Internet do škol, si služby budou muset hradit od listopadu samy.
HRADEC KRÁLOVÉ - Na dvanáctiletou mentálně postiženou dívku upozornil hradeckou městskou policii řidič trolejbusu.
OLOMOUC - Své vítěze ve čtvrtek pozná soutěžní přehlídka Mladý vynálezce. Soutěž pro základní a střední školy je určena všem, kteří rádi něco sestavují, vyrábějí a konstruují. Přihlášení zájemci představí vlastní práce z nejrůznějších oblastí přírodních věd.
MOSTECKO - Dnešním dnem končí školám na Mostecku a po celé republice státem dotované připojení k internetové síti. Projekt s názvem „Internet do škol“ skončil na začátku letošního roku. A právě dnes společnost Telefónica O2, která tuto službu poskytovala, bezplatné připojení školám ukončí.
PLZEŇ - Na chování svých nadřízených hraničící se šikanou si stěžuje učitel Odborného učiliště a Praktické školy Plzeň Marek Černý. Omylem z učiliště odnesl třídnici do základní školy, kde také působí. Ve schránce pak našel ostrý dopis od vedení učiliště, že tím porušil povinnosti vyplývající z pracovního poměru. Zdá se mu to přehnané.
PLZEŇSKO - Zrušené dotace na internet do škol přidělaly vrásky na čele nejednomu řediteli. Ti se vypořádali se sháněním peněz každý po svém.
KOLÍNSKO - Pokračujeme v našem seriálu, kde představujeme prvňáčky z regionu.
KRNOV - Učitelé z I. základní školy na Dvořákově okruhu v Krnově si připravili pro děti z prvního stupně Halloween. Tělocvična základní školy se v tu chvíli změnila v sraz stašidelných postaviček.
JAMNÉ - Necelá třicítka dětí z místní základní školy v úterý dopoledne společně s učitelkami i starostou obce v centru Jamného sázela stromy a keře. Pomoci přišly i děti z místní mateřské školy.
Obyvatelé Mladé Boleslavi propadli astronomii. Každý týden se tak široké veřejnosti otvírá boleslavská hvězdárna.
RAKOVNICKO - Úřad práce v Rakovníku chystá na 21. listopadu v pořadí již dvanáctý ročník Přehlídky studijních a učebních oborů středních škol a učilišť našeho a přilehlých regionů pro školní rok 2008/2009 v Kulturním centru Rakovník.
PARDUBICE - Senioři + internet & mobil = sci–fi? Ne! Realita!
ČELADNÁ - Je tomu již třicet let, co byla v dolní části obce Čeladné 1. září 1977 otevřena nová školní budova. Kulaté výročí základní školy si mohli připomenout rodiče i její bývalí žáci na Dni otevřených dveří, kde pro ně byl připraven také pestrý program.
HOLČOVICE - Se zajímavým nápadem přišlo vedení obce Holčovice a místní základní škola. Společně připravili pro místní občany různé kurzy, kterými si zájemci mohou doplnit či rozšířit znalosti v různých jazycích a oborech.
ÚSTÍ NAD LABEM - Cílem projektu Katedry germanistiky UJEPu s názvem „Kvalitativní rozvoj a realizace inovovaného kombinovaného studia učitelství němčiny pro ZŠ“ je zdokonalování studia učitelství německého jazyka a literatury. Na tento projekt byla schválena dotace přes tři miliony korun.
JABLONEC NAD NISOU - Během rozsáhlé rekonstrukce Základní školy v jablonecké ulici 5. května, která probíhala od polovina června přes celé prázdniny, postavili řemeslníci mezi oběma budovami v Sokolí a na 5. květnu tak zvaný krček.
KRÁLOVÉHRADECKO - Výzkum v užívání drog v základních školách Novobydžovska a Chlumecka odhalil některé alarmující údaje.
PLZEŇ - Na chování svých nadřízených hraničící se šikanou si stěžuje učitel Odborného učiliště a Praktické školy Plzeň Marek Černý. Omylem z učiliště odnesl třídnici do základní školy, kde také působí. Ve schránce pak našel ostrý dopis od vedení učiliště, že tím porušil povinnosti vyplývající z pracovního poměru.
VYŠKOV - Barokní svícen, dětskou postýlku nebo starobylý sekretář. To a mnohá další originální díla vystavují ve vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka studenti, ale také již absolventi Oboru uměleckořemeslného zpracování dřeva ze Střední odborné školy a učiliště nábytkářského v Rousínově.
PELHŘIMOVSKO - Noc před svátkem zesnulých, tak by se dalo přeložit spojení slov All Hallows Eve, ze kterého vznikl všem známý Halloween.
PRACHATICE, KAHOV - Branný závod pro žáky šestých tříd prachatických základních škol se uskutečnil včera dopoledne.
KRNOV - Neznámý anonym vyhrožoval umístěním bomby v Krnově nejen v pondělí, ale také včera v úterý 30. října. Tentokráte měl být výbušný systém umístěn na největší základní škole plné dětí.
ZÁBŘEH - Pořádně živo je každý den odpoledne v herně, kterou v aule Masarykovy školy ve Školské ulici zřídil Dům dětí a mládeže v Zábřehu.
CHUDENÍN - Starosta Chudenína Petr Zahrádka přiznává, že obec má problémy udržet místní základní školu.
LIBERECKO - O bezplatné připojení k internetu přijdou základní školy na Liberecku. Od listopadu si ho už budou muset hradit ze svého. Internet zdarma provozovala společnost Telefónica O2. Ta se ho nyní rozhodla zrušit, protože ministerstvo školství přestalo službu před několika měsíci platit.
ČESKÁ SKALICE - Slavnost stromů, která proběhla nedávno ve Vile Čerych, nespočívala pouze ve vysazení třiceti stromů.
LITOMĚŘICE - Drak vegetarián či princezna, která zorganizuje své vysvobození, se objevili ve veselé pohádce Josefa Lady „O chudém královstvíčku“, jíž v pondělí prvňáčkům a dětem z mateřinek hrálo v aule školy 15 studentů z Divadelního spolku Loudidlo při Střední pedagogické škole H. Pestalozziho v Litoměřicích.
KRNOV - Neznámý anonym vyhrožoval umístěním bomby v Krnově nejen v pondělí, ale také v úterý 30. října. Tentokráte měl být výbušný systém umístěn na největší základní škole plné dětí.
TRHOVÁ KAMENICE -Městys už požádal o dotaci na další etapu rekonstrukce objektu zdejší základní školy. Uvedl to starosta Pavel Kábele. Podle něho půjde hlavně zateplení budovy a zavedení takových opatření, které sníží energetickou náročnost objektu
ŠTĚTÍ - Ve Štětí je zatím blechám konec. Chemický postřik prolitý v jedné ze základních škol a jejím okolí zabral. S odchytem zablešených koček je to ale složitější. Místo plánovaných asi dvaceti zvířat chytila odborná firma jen jedno. Radnice termín dalšího odchytu tají.
ČIMELICE - Kromě několika technických zásahů, likvidace ohně a asistence u dopravních nehod, jeli písečtí profesionální hasiči v uplynulých dnech do města odstranit rtuť z pařezu stromu
ZBOROVICE - Školní sad v podobě osmi jabloní včera vznikl v prostorech zahrady zborovické základní školy. Malého ceremoniálu se za přítomnosti dětí a učitelů zúčastnil mimo jiné také předseda tamních zahrádkářů Josef Šmíd či Josef Smýkal z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
ZLÍNSKO - Újezd na Zlínsku dokončil výstavbu čistírny odpadních vod, spolu s dobudováním asi dvou kilometrů stok si investice vyžádala 24 milionů korun. K tomu, aby byly všechny odpadní vody před vypouštěním do toků centrálně čištěny, ale musí obec postavit další čistírnu.
DOMAŽLICKO - Více za bydlení zaplatí od Nového roku i nájemníci v bytech v malých obcích
ŠITBOŘICE - Bývalí učitelé i někteří rodiče si stěžují na příliš autoritářské chování ředitelky šitbořické školy. Ta nevylučuje, že se možná bude bránit až u soudu.
LIBEREC - Výrobky z přírodních materiálů či z keramiky zaplnily v pondělí školní družinu na liberecké základní škole Dobiášova v rámci výstavy dětských prací nazvané Návštěva v pařezové chaloupce.
PRACHATICKO - Všeobecná zdravotní pojišťovna přispívá rodičům na školy v přírodě.
OSTRAVA - K justičnímu omylu došlo v Okresním soudu v Ostravě. Trestní senát poslal do vězení dvojici mladých lidí obžalovaných z distribuce marihuany.
ŠTERNBERK - Poradit si se stovkami mlsných školáků musí pracovnice školní jídelny v Opavské ulici ve Šternberku. Zdejší kuchařky kromě obědů pro děti z mateřské a základní školy připravují také snídaně, svačiny a večeře pro studenty, kteří přes týden bydlí na internátě.
CHEBSKO - Také školám na Chebsku přestane od příštího měsíce financovat internet stát. Doplatí na to žáci?
TACHOVSKO - Profesionální hasiči působící v Plzeňském kraji vyjížděli za letošní tři čtvrtletí více než třistakrát zbytečně
KLATOVSKO - V obcích už začínají vyučovat i vysokoškoláci, aprobovaných kantorů je málo