Letošní volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové, to je jen reklamní kampaň, řekl dnes prezident Miloš Zeman novinářům po odevzdání hlasu v základní škole v pražských Stodůlkách. Zopakoval, že sestavením vlády pověří vítěze voleb. Svůj hlas dal zřejmě Straně práv občanů (SPO), kterou před lety zakládal a která dřív nesla jeho jméno ve svém názvu. Zemana do volební místnosti doprovodila jeho manželka Ivana.
Letošní volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové, to je jen reklamní kampaň, řekl dnes prezident Miloš Zeman novinářům po odevzdání hlasu v základní škole v pražských Stodůlkách. Zopakoval, že sestavením vlády pověří vítěze voleb. Svůj hlas dal zřejmě Straně práv občanů (SPO), kterou před lety zakládal a která dřív nesla jeho jméno ve svém názvu. Zemana do volební místnosti doprovodila jeho manželka Ivana.
Chrudim - Možná vám to přijde jako zvláštní koníček, ale když vás baví novinařina, může se i ze zdánlivě nudných voleb stát zajímavé odpoledne. Zdeněk Sasín mladší vyrazil "obhlédnout", jak se volí v některých obcích. Jeho "rychlozprávy" zveřejňujeme v autentické podobě.
Pardubice - Úderem druhé se otevřely volební místnosti v celé republice. Pardubický deník byl u toho, když se tak stalo na Základní škole Bratranců Veverkových v centru Pardubic.
Předseda Pirátů Ivan Bartoš dnes zopakoval, že jeho cílem je získat ve volbách aspoň deset procent hlasů. Letošní volby do Poslanecké sněmovny považuje za zlomové, očekává také vyšší volební účast. Na pražské kandidátce podpořil pomocí preferenčních hlasů především ženy. Novinářům to řekl poté, co odevzdal hlas na základní škole v Sázavské ulici v Praze. Bartoš kandiduje jako lídr Pirátů ve Středočeském kraji.
Jihlava – Základní a mateřské školy nebo také jihlavská Psychiatrická nemocnice či Dopravní podnik. Toto jsou jen některá volební místa v krajském městě. V jihlavské okrajové části Heroltice lidé volí v malé Hasičské zbrojnici uprostřed vesnice.
Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.
Klatovy – I menší fronty se tvořily už před páteční 14. hodinou u některých volebních místností v Klatovech. Rušno bylo v klatovských volebních místnostech i během prvních několika desítek minut parlamentních voleb.
Šéf Strany zelených Matěj Stropnický očekává, že jeho strana překročí pětiprocentní hranici a vrátí se do Poslanecké sněmovny. Novinářům to řekl dnes poté, co v základní škole na pražském Žižkově odevzdal svůj hlas. Očekává spíše vyšší účast u voleb, bude však podle něj záležet i na tom, jak se jemu a dalším politikům podařilo přesvědčit občany, že jít k volbám je potřeba.
Šéf Strany zelených Matěj Stropnický očekává, že jeho strana překročí pětiprocentní hranici a vrátí se do Poslanecké sněmovny. Novinářům to řekl dnes poté, co v základní škole na pražském Žižkově odevzdal svůj hlas. Očekává spíše vyšší účast u voleb, bude však podle něj záležet i na tom, jak se jemu a dalším politikům podařilo přesvědčit občany, že jít k volbám je potřeba.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ První den voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky skončil. Dveře volebních místností se zavřely a otevřou se zase v sobotu od 8 do 14 hodin. O přízeň voličů se v Moravskoslezském kraji uchází téměř 800 kandidátů z 18 politických stran a 8 hnutí.
Kutná Hora – Základní škola T. G. Masaryka Kutná Hora s radostí oznamuje, že získala certifikát kvality za eTwinningový projekt – Spring in my country.
Slavkov u Brna – Budoucí barmani, cukráři, zdravotní sestry a řada dalších studentů a učňů představila ve čtvrtek své umění na Veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí. Konal se už pojedenadvacáté a tentokrát se stala jeho dějištěm Integrovaná střední škola ve Slavkově u Brna.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Hokejový klub SK Sršni Kutná Hora uspořádal výtvarnou soutěž pro mateřské školy a 1. a 2. třídy základních škol v Kutné Hoře. Třídy se mohly do soutěže přihlásit podle vlastního uvážení. Podmínkou bylo vytvoření obrázku, který musel obsahovat alespoň dvě z následujících témat – hokej, sršeň, Kutná Hora.
Nymburk /ROZHOVOR/ – Patří mezi současné nejzářivější hvězdy plaveckého oddílu Lokomotiva Nymburk. TEREZA KONŠELOVÁ sbírá medailová umístění jako na běžícím páse. Mezi své největší dosavadní úspěchy řadí čtyři republikové tituly.
Rousínov – Na školní exkurzi málem zemřel. Poté, co na něj spadl těžký náhrobek, skončil na invalidním vozíku. Jak už Deník Rovnost informoval, za tuto újmu přiřkl vyškovský soud Borisi Trávníčkovi téměř devítimilionové odškodné. Zaplatit je má základní škola z Rousínova na Vyškovsku.
Litomyšl - Studenti končící základní školu mají jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku středoškolských vzdělávacích institucí. Při projektu Technohrátky mohou už několik let navštěvovat nejrůznější školy, kde se seznámí nejen s prostředím, ale i s výukou.
Plzeň – Celkem 1200 šatních skříněk z Lidlu nabídl za odvoz potravinářský řetězec k využití plzeňské radnici. A ta kývla a dále je poskytne školám, sportovištím i bazénu.
Dnes startuje seriál Praha očima studentů ve spolupráci s pražským magistrátem. V každém díle řeknou středoškoláci názor na život v metropoli i jejich vlastní studium. Co se jim líbí, a co by naopak zlepšili?
Horní Slavkov – Základní škola v Nádražní ulici v Horním Slavkově musela letos vyklidit druhou, tzv. žlutou budovu, kterou využívala. Statik nedoporučil její další používání.
/FOTOGALERIE/ Klidné bydlení, anebo lepší služby? To jsou názory odpůrců a zastánců stavby velké prodejny v lokalitě Podlesí. Ti první už sehnali pod petici podpisy asi desetiny obyvatel města. Druzí mají na své straně jeho vedení.
Jižní Morava – Když Jana Hamšíková z Břeclavi před pár dny zahlédla na internetu snímek zachycující ovoce zabalené v plastu, zarazilo ji to. A nebyla sama. Příspěvek na sociální síti týkající se celostátního projektu Ovoce a zelenina do škol rozproudil debatu, zda zdravé svačiny pro děti nepředstavují zbytečnou ekologickou zátěž.
Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc.
Blanensko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze základní školy v Lipovci. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.
Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.
Břeclavsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze základní školy v Moravské Nové Vsi. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.
Brněnsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků z tišnovské základní školy ve Smíškově ulici a neslovické, ostrovačické, tetřické a zbýšovské základní školy. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.
Znojemsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze Znojemska. Tentokrát představujeme žáky Základní školy Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích, ZŠ Konice, která patří pod ZŠ Dr. Mareše ve Znojmě, a žáky Montessori třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.
Hodonínsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků z Hodonínska. Tentokrát představujeme žáky ze Základní školy a mateřské školy v Dolních Bojanovicích. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.