Chrudim – Nejen kvalitní výukou základů učiva je dobrá základka tou, kterou si rodiče a děti vybírají. I celková prorodinná vzájemnost a výchova k zodpovědnosti jsou parametry k rozhodnutí při výběru školy.
Nymburk - Jonáš už na snowboardu nezávodí. Prkno vyměnil za tužky a štětce a taky za kytaru. Vystudoval grafickou školu a kreslí skvělé komiksy. Svému tátovi Jankovi složil a nahrál píseň na jeho poslední album, sestře Ester navrhl kombinézu v komiksovém stylu.
Jihlava – Snížit nezdravé prostředí ve školách. To je cílem takzvané pamlskové vyhlášky, která určuje, co se smí prodávat ve školních bufetech a automatech, a také jakou reklamu mohou děti ve školách vídat. Problémy se stravováním ale vychází z rodinného prostředí, míní ředitelé škol.
Vyžlovka – Vyžlovští bojují o obnovu školy v obci a doufají, že se jim podaří získat finanční injekci na rekonstrukci budovy. Co se však stane, pokud dotaci nezískají? Jaké jsou další možnosti řešení nedostatečné kapacity škol v okolí?
Rožnov pod Radhoštěm - Tradiční Všesvatský jarmark na náměstí, návštěva skanzenu, vycházka na Jurkovičovu rozhlednu nebo výšlap na Pustevny. Takový program čeká o víkendu návštěvníky a obyvatele Rožnova pod Radhoštěm.
Karvinsko „Se Základní školou Karla Dvořáčka jsme navázali speciální spolupráci a přímo v budově školy jsme otevřeli pobočku naší knihovny. Ta je určena nejen žákům, ale také veřejnosti," říká ředitelka orlovské knihovny Iva Sušková.
Brno – Alegorické postavy na chůdách, pyroefekty, akrobati a příběh o triumfu Zimy nad Létem. Několik stovek lidí se ve středu večer zapojilo do netradičního lampionového průvodu v brněnských Kohoutovicích, kterým symbolicky přivítali chladné dny.
Jičín – Základní škola na Husově ulici slaví koncem října 130 let své existence. V rámci oslav vytvoří její žáci živý řetěz, aby symbolicky svou školu znovu otevřeli.
České Budějovice - Celkem na 127 dětí nezbylo při letošních zápisech místo v některé z 22 školek, které zřizuje město České Budějovice. Podaných bylo letos 1020 přihlášek, těch kladně vyřízených bylo 890.
Chrudim – Včera ve Speciální základní škole Chrudim strašilo. Dokonce se tu uskutečnil úplný čarodějnický rej plný bubáků, oživlých hub a čarodějnic. Naštěstí nešlo o nic děsivého, to se jen zdejší žáci připravovali na pondělí 24. října, kdy se ve chrudimské speciální škole uskuteční Den otevřených dveří a srdcí.
Rychnov n. Kn. - V Základní škole Mozaika se minulý týden vyučovalo i v sobotu. Jako každý rok se zapojili rodiče žáků a ti, kteří byli zvědaví na netradiční výukové metody.
Praha - Česká národní banka (ČNB) spustila nový web s názvem Peníze na útěku zaměřený na finanční vzdělávání. Lidem má pomoci orientovat se ve světě financí, ale také vést si vyrovnaný domácí rozpočet nebo vytvářet odpovídající rezervy, aby se vyhnuli finančním potížím při neplánovaných událostech. Na stránkách ČNB o tom informoval ředitel odboru komunikace banky Marek Zeman.
Benešov - Slavnostní předávání pohárů za účast ve třetím ročníku Benešovského běžeckého festivalu se odehrálo ve středu dopoledne ve sportovní hale Základní školy Dukelská v průběhu meziškolního turnaje v nohejbalu.
Jablonec n. N., Světlá p. J. - Olympionička Vacenovská zamířila do Libereckého kraje: Děti v mateřince i v dvou základních školách byly zapálené a spokojené.
Kutná Hora - Úřad práce ČR, kontaktní pracoviště Kutná Hora ve spolupráci se společnostní Lanete Golčův Jeníkov připravil v kulturním domě Lorec pro žáky základních škol, jejich rodiče a další zájemce o středoškolské studium přehlídku středoškolského vzdělávání.
Ústí n. O. – V Domě dětí a mládeže Duha byla otevřena nová učebna, kterou využívají děti v technicky zaměřených kroužcích. Dílnu nákladem 75 tisíc korun vybavila firma Rieter CZ, která chce podporovat technické vzdělávání mládeže. Není jedinou firmou v regionu, které chybí pracovníci v technických oborech.
Vyžlovka – „Jsme v očekávání, připravuje se podklad pro další výzvu od Ministerstva školství, která má uzávěrku 31. října," odpověděl starosta Vyžlovky Jan Pelikán na otázku, jak to vypadá se znovuotevřením místní základní školy.
Kopidlno – „Tady hrozně smrdí plyn, co se to děje," ptala se jedna z maminek, když si šla v pondělí vyzvednout ze školní družiny svoji dceru. V tu chvíli jednala Ilona Komárková pohotově a okamžitě dvacet dětí, které trávily čas v družině, vyvedla zadním vchodem ven z budovy základní školy.
Letovice – Do Masarykovy střední školy v Letovicích se v úterý sjeli žáci základních škol, aby se zapojili do jedenáctého ročníku soutěže Dřevo – materiál budoucnosti. „Přijelo jedenadvacet družstev, z nichž každé tvořilo pět žáků devátých ročníků," přiblížila zástupkyně ředitelky školy Mária Bašná.
Pecka - Divadelní soubor Smajlík působí v Městysi Pecka od roku 2012. Tehdy ho založila Ivana Nosková a jeho první aktivity probíhaly na základní škole.
Králův Dvůr - Výstavbu nového školního pavilonu při Základní škole Králův Dvůr v Jungmannově ulici brzdí archeologický výzkum. Na staveništi byl odhalen 6000 až 7000 let starý nález, který nyní archeologové zkoumají. Městu u Berouna tak hrozí, že z časových důvodů nesplní dotační podmínky.
Kolín – Na dvě desítky dobrovolníků v modrých a růžových tričkách s nápisem „Jedu v tom" bylo možné vidět v pátečním odpoledni ve středisku respitní péče Volno v ulici Rimavské Soboty.
Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na dvě desítky dobrovolníků v modrých a růžových tričkách s nápisem „Jedu v tom" bylo možné vidět ve středisku respitní péče Volno v ulici Rimavské Soboty v Kolíně.
Moravská Třebová – Přes sto padesát žáků posledních ročníků z devíti základních škol Svitavska a Orlickoústecka zavítalo v minulém týdnu do Moravské Třebové.
/FOTOGALERIE/ Netradiční výuka. Takto by se dalo charakterizovat vyučování žáků základní školy ve Vratimově. A nejsou to ani speciální učebnice či výjimeční pedagogové. Netradičnost spočívá v prostorách, kde se žáci učí.
Přerov – Zvýšená prašnost a v období inverze všudypřítomný smog. Takové jsou hlavní důvody toho, proč se Přerov zařadil na seznam lokalit se silně znečištěným ovzduším. Děti ze základních škol mohou alespoň na týden uniknout do oblastí, kde je zdravý vzduch – a to díky státem dotovaným ozdravným pobytům.
Golčův Jeníkov – Dostavba chodníku, nový byt, zkrášlení prostoru před základní školou. S nastupujícím podzimem město Golčův Jeníkov chystá několik stavebních akcí.
Bílé Podolí - Druhé školní jubileum oslaví v krátké době městys Bílé Podolí. Na začátku září to bylo čtyřicet let od otevření mateřinky, třikrát starší pak je základní škola. A právě její narozeninová oslava se uskuteční v sobotu 22. října od 14 do 20 hodin.
Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - Světový den potravin vyhlásila Organizace pro výživu a zemědělství OSN a jeho přesný datum byl neděle 16. října. Už týden předtím byl ale na řadě škol věnován právě tomuto tématu.
Tachovsko – Tachovská sportoviště nabízí nejrozsáhlejší nabídku sportovního vyžití v okrese. Sportovní zařízení tak využívají i další organizace a obce na Tachovsku.
Děčín – Již od první třídy by se od příštího školního roku měly věnovat děti na základní škole na Komenského náměstí v Děčíně basketbalu. Škola tím prohloubí spolupráci s děčínským prvoligovým klubem.
Kraslice - Na dvě stovky exotů mohli obdivovat návštěvníci výstavy Exota 2016. Chovatelé věnují každoročně v říjnu prostory v chovatelském domě především jim, takže návštěvníci mohou vidět opravdu to nejlepší.