Hranice – Hranický rodák Daniel Možnar působí v Praze jako herec. Dokonce již stihl spoluzaložit divadelní spolek, pro který napsal první hru. Kromě toho, že v představení hraje hlavní roli, celou hru také režíruje. V sobotu 9. dubna od devatenácti hodin v Divadle Stará střelnice ji představí i svému rodnému městu.
Mnichovo Hradiště – „Sází celá rodina. Je nás tady celkem pět," řekl s úsměvem Jan Nohýnek starší, který zrovna radil vnukovi Martinovi, aby ke kořenům jabloně přisypal trochu země.
Kroměříž – Velký ohlas a hlavně úspěšnou bilanci si připsala celodenní vzdělávací a kulturní akce Kroměříž bez hranic, která se konala minulý čtvrtek v kroměřížském Domě kultury. Organizátorům se totiž podařilo propojit několik organizací poskytujících služby pro postižené a navíc vybrat téměř osmdesát tisíc korun na pomoc handicapovaným.
Maximálně pětadvacetikilometrovou rychlostí může uhánět ulicemi Hradce Králové turistický vláček se třemi vagóny po dvanácti pasažérech, kteří se kochají památkami krajské metropole.
Holýšov – Holýšovští mají za sebou další Žákovský ples. Tento je výjimečný tím, že je určen pro žáky a žákyně z I. stupně základní školy a jejich rodiče.
Kájov - Jablko nepadá daleko od stromu. V tomto případě spadlo jablek hned několik, a to přímo pod strom. Jan Červ, čerstvý sedmdesátník, je ochotnický herec.
Plzeň – Druhá základní škola ve Schwarzově ulici letos oslaví 60. narozeniny. K jubileu si nadělí almanach plný dobových fotografií i zajímavostí z historie. Hlavní program se uskuteční 10. května.
Městec Králové - V rámci výročí 6O let od založení školy v Městci Králové si moderně vybavené prostory přišli prohlédnout vrstevníci z ostatních základních škol. K vidění byla i velikonoční výstava.
Hodonín – Přilákat děti ke sportu a naučit je pracovat v kolektivu. To jsou dlouhodobé cíle hodonínského veslařského klubu, který v polovině března uspořádal první část Školního poháru ve štafetovém půlmaratonu. Na veslařských trenažérech se utkalo osm posádek z Hodonína a okolí.
Hradec Králové - V prostorách Základní školy a Mateřské školy Kukleny v Hradci Králové se uskutečnila přednáška pro bývalé a současné zaměstnance školy, kteří se tu sešli u příležitosti Dne učitelů.
Hradec Králové - Maximálně pětadvacetikilometrovou rychlostí může uhánět ulicemi krajské metropole turistický vláček se třemi vagóny po dvanácti pasažérech, kteří se kochají památkami Hradce Králové.
Praha - Jan Nepomuk Berwid-Buquoy, který 26. března oslaví 70. narozeniny, je politologem, publicistou a překladatelem. Potomek šlechtického rodu Buquoyů žil po roce 1968 v emigraci, spolupracoval s Rádiem Svobodná Evropa a nyní je majitelem zámku Měšice v Táboře, kde sídlí jím založený Český Institut Mezinárodního Setkání.
Hradec Králové - Maximálně pětadvacetikilometrovou rychlostí může uhánět ulicemi krajské metropole turistický vláček se třemi vagóny po dvanácti pasažérech, kteří se kochají památkami Hradce Králové.
Liberec - Vítězem tradiční zimní soutěže v malém fotbale, který se konal v tělocvičně ZŠ Barvířská pod názvem Frapa liga, se stalo mužstvo FC Socky. To ve finále zdolalo největší překvapení soutěže Plastkov 8:2 (3:0).
Velehrad – Pomlázky, kraslice batikované, reliéfní i slámové, proutěné věci, ale mnoho další výroků vztahujících se k Velikonocům, které vytvořily dovedné ruce lidových tvůrců a tvůrkyň ze Slovácka, mohli vidět návštěvníci velikonočního jarmarku v Turistickém centru Velehrad.
Benešov - Druhým rokem oživuje centrum města jarní a velikonoční náladou sváteční výzdoba a jarmark.„Kočičky do vázy už mám, ještě musím pořídit nějakou další ozdobu na stůl," uvedla Vladimíra Kubičková.
Hradec Králové - Ani letos nebudou návštěvníci Šrámkova statku v Pileticích ochuzeni o „ochutnávku" Velikonoc z dob našich předků. Od 24. do 28. března se tu uskuteční akce Velikonoce na statku.
Opočno – Místní základní škola přichází s novinkou, bude vyučovat i širokou veřejnost. V Opočně se totiž mohou zájemci nově učit finanční gramotnosti. Škola připravila pro veřejnost kurz s názvem „S penězi v každém věku".
Protidrogový vlak navštíví na týden Ašáky. Ti se s jeho pomocí dozví informace o drogách v regionu. Předběžné náklady na projekt Aš zatím odhaduje na dvě stě čtyřicet tisíc korun.
Šumperk - Stavbu dětského hřiště na sídlišti ve Finské ulici připravuje šumperská radnice. Chce tak vyhovět žádosti obyvatel z panelových domů, kteří by přivítali možnost venkovního vyžití pro své děti. Nutné bude ovšem prostor zabezpečit před vandaly. Hřiště přijde zhruba na milion korun.
Blansko – Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. To je název velikonoční dílny pro děti od pěti do devíti let, která se tento týden konala v Galerii města Blanska.
Jesenice - Výstavu Velikonoční kraslice ve Vlastivědném muzeu Jesenice zahájil Vajíčkový den. Do jeho přípravy se pustili společně s pracovníky muzea všichni žáci jesenických škol.
Ostrovačice - Až o stovku žáků více očekávají v následujících letech Ostrovačičtí v tamní základní škole. Plánují ji proto rozšířit za bezmála dvaadvacet milionů korun. Stavbu chtějí dokončit letos v říjnu. Ve čtvrtek končí lhůta pro podání námitek, po které podepíší smlouvu s vybranou stavební firmou. „Kromě výstavby nového objektu se čtyřmi třídami, čtyřmi kabinety, záchody a výtahem pro zajištění bezbariérovosti takřka celé školy, částečně upravíme i stávající budovu," popsal úpravy ostrovačický starosta Tomáš Hájek. Dvě třetiny nákladů zaplatí městys z dotace, zbytek z vlastního rozpočtu.
Uherské Hradiště – Poprvé ve svém životě si mohly vyzkoušet, jak se připravují jidáše. Tato možnost se jim nyní naskytla ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti.
Kolín - Velikonoční symboly a jejich význam přiblížila zájemcům kolínská historička Miroslava Jouzová v pobočce městské knihovny na sídlišti. Poté na přítomné čekalo vyhlášení vítězů soutěže nazvané O nejlepší velikonoční dobrůtku. Vyhlášení bylo spojené s posezením a ochutnávkou.
Zábřeh, Lukavice – Lidovou pranostikou Březen, za kamna vlezem… se nechaly inspirovat děti ze Základní a mateřské školy v Lukavici. Na téma jarních pranostik vytvořily kresby a výtvarné instalace, které si nyní mohou prohlédnout návštěvníci Galerie Tunklův dvorec v Zábřehu.
Chvalšiny – Zvláštní podívaná se včera naskytla dětem ze Základní školy ve Chvalšinách. Zašly si na exkurzi do místních sádek, kam je rybáři pozvali podívat se na umělý výtěr pstruhů duhových.
Domažlice /FOTOGALERIE/ - Koupelová sůl s vůní levandule byla jedním z výrobků, který si odnesli předškoláci ze školky v domažlické Poděbradově ulici po návštěvě učebny chemie v Základní škole v Komenského ulici.
Znojmo – V úterý ozdobily učitelky i děti ze znojemských mateřských a základních škol břízky, které lemují Obrokovu ulici ve Znojmě. Program letošních Velikonoc startuje ve středu. „Již od deváté hodiny dopolední se představí na Horním náměstí děti s hudebními či divadelními vystoupeními. V pět hodin vystoupí kapela Kamelot," pozval Jaroslav Chaloupecký ze Znojemské Besedy.
Velká nad Veličkou /FOTOGALERIE/ – V krajském přeboru chytá za mladší žáky FC Veselí nad Moravou a občas v mistrovském zápase předvede robinzonádu či parádní skok k tyči. Pořádný odraz se třináctiletému fotbalistovi Ivo Dančíkovi hodil i v úterý dopoledne, kdy výkonem 158 centimetrů překonal na Velické laťce rekord Václava Janáse z loňského roku.
Okres Chomutov - Asociace školních sportovních klubů ve spolupráci se Spolkem Chomutovská liga malého fotbalu uspořádaly v Městské sportovní hale v Chomutově Krajské finále ve futsalu základních škol v kategorii žáků 6. - 7. třídy.
Hradec Králové - Tři roky zneužíval dívku, která mu věřila. Byla jeho svěřenkyní v atletickém klubu, ale také žákyní na základní škole, znala ho od druhé třídy. Nyní hrozí šedesátiletému muži až dvanáct let vězení.
Hradec Králové - Tři roky zneužíval dívku, která mu věřila. Byla jeho svěřenkyní v atletickém klubu, ale také žákyní na základní škole, znala ho od druhé třídy. Nyní hrozí šedesátiletému muži až dvanáct let vězení.