Malé pošty chtějí obce zachovat
Písecko - Pošta Partner je nový projekt, který vesnicím nabízí Česká pošta. Na Písecku už funguje.
Písecko - Pošta Partner je nový projekt, který vesnicím nabízí Česká pošta. Na Písecku už funguje.
Podbořany - Všechny budovy škol a školek ve městě už jsou zateplené, chybí jen budova KORD u I. ZŠ a speciální školy.
Kamenický Šenov - Týden, ve kterém skupina zahraničních studentů prezentovala v rámci projektu Edison své země žákům šenovské základní školy, utekl jako voda.
Ratíškovice – Barack Obama, Freddy Krueger, Anonymous či Simpsonovi byli hosty sobotního Rockového karnevalu v ratíškovické tělocvičně základní školy. Kromě nich přišlo dalších více než dvě stě maskovaných návštěvníků.
Kutná Hora - Základní škola T. G. Masaryka i nadále pokračuje ve své aktivitě v rámci SAZKA Olympijského víceboje. Součástí tohoto projektu Českého olympijského výboru jsou nejen sportovní činnosti, ale i dva doplňkové úkoly. Za splnění každého z nich je možné získat maximálně 10 bodů do celkového hodnocení.
Strakonice - BASKETBALOVÝ trenér Aleš Svoboda.
Kouřim – Kouřimští se snaží zvelebit městský park svépomocí. V minulém roce na inovacích pracovali několik víkendů a letos tomu nebude jinak. Pracovním víkendům, na které mohou přijít všichni dobrovolníci, však předcházela schůzka takzvané pracovní skupiny.
Bratronice – Do revoluce v oblasti školství se pustili v Bratronicích na Kladensku. Od státu obec koupila rodinný dům se stavebním pozemkem a rozlehlou zahradou, v němž chce vybudovat nové prostory mateřské školy. Dalším plánem je rozšířit výuku v místní základní škole.
Vyškov – Kateřina Trdá z Podomí jezdí v podstatě denně se svou malou dcerou na gymnastiku, která se koná v hale u Základní školy Purkyňova ve Vyškově. Parkoviště v Purkyňově ulici je prý ale stále plné. Podobně jako desítky dalších řidičů tak využívá ulici Karla Čapka, která je pod areálem školy. Kvůli množství aut však kolikrát místní nemůžou ani vyjet z garáží.
Výraznějších dovedností nabývá dítě kolem pátého roku života. Podstatou všech je hra, kterou je vhodné rozvíjet.
Hradec Králové - Otázka na víkend: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát.
Rakovnicko – Někde dost, někde málo, tak by se daly charakterizovat počty budoucích prvňáčků ve školách po zápisech do prvních tříd. Konečné počty se ředitelé škol dozví až v květnu. Do té doby mají rodiče možnost se rozhodnout, do které školy své dítě dají.
Kralovice – Po pětadvacáté byli v Kralovicích na severu Plzeňska vyhodnoceni nejúspěšnější sportovci města za uplynulý rok.
Sušice - V pěti odděleních školní družiny Pampeliška působící při základní škole Sušice v Lerchově ulici to vřelo.
Chomutov - Asociace školních sportovních klubů Chomutov a Spolek Chomutovská liga malého fotbalu uspořádaly v Městské sportovní hale v Chomutově finálový turnaj Žákovské futsalové ligy Václava Čecha. Mistrem Chomutova se v kategorii starších žáků stala s plným počtem bodů 13. ZŠ Březenecká Chomutov.
Nové Strašecí – Rekord v počtu zapsaných žáků do první třídy zřejmě zaznamenala Základní škola v Novém Strašecí. „Zapsaných je sto devět dětí, takže pokud se nic nezmění, měly by k nám všechny nastoupit. K zápisu přišlo sto dvacet čtyři děti. Mezi nimi jich několik mělo odklad," informoval ředitel školy Petr Chochola.
Karlovy Vary - Bývala to základní škola, pak se zde učili vysokoškoláci, nyní je částečně uspaná. Probudit by ji chtěli nadšenci z klubu Utopie. Ti by chtěli v objektu vybudovat centrum sportu a zábavy a svůj program nepovažují za utopii. „Položme si otázku: Co kdyby…?
Lovosice – V podstatě on-line budou moct rodiče sledovat své děti v průběhu jejich školního dne. Základní škola Sady pionýrů v Lovosicích chce totiž už od září zavést elektronický systém příchodů a odchodů ze školní budovy.
Tupesy, Chřiby – Sbor dobrovolných hasičů a Klub Českých turistů Tupesy pořádají v sobotu 22. ročník Memoriálu Pavla Vávry aneb Zimního putování po blízkých Chřibech. Účastníci pochodu vzdají tak hold bývalému veliteli Sboru dobrovolných hasičů Tupesy, který v roce 1994 tragicky zahynul při výkonu svého povolání.
Liberec - Odbor školství libereckého magistrátu reaguje na sílící debatu o kvalitě základních škol ve městě. Toto téma se poslední dobou objevuje v souvislosti se spádovou turistikou při zápisu dětí to prvních tříd.
Karlovarsko – Po týdenní přestávce se opět vrátí do tělocvičny Základní školy ve Dvorech futsal.
Rakovník - Klub Domu dětí a mládeže byl během pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek opět nabitý k prasknutí.
Strakonice - Město navyšovaní kapacity ve svých zařízeních pro předškoláky neplánuje.
Plzeň – V poslední době se rozmáhá kyberšikana, ta je mnohdy z hlediska školy nepostižitelná.
Rakvice /FOTOGALERIE/ – Nevšední dopoledne prožili rakvičtí školáci. Za odborného dohledu se seznamovali a dokonce učili pracovat s elektrickým nářadím, jako jsou akumulátorové šroubováky, pily a podobně.
Havlíčkův Brod – Kriminalisté z Havlíčkova Brodu vyšetřovali deset školáků jedné z brodských základních škol.
Havlíčkův Brod – Kriminalisté z Havlíčkova Brodu vyšetřovali deset školáků jedné z brodských základních škol.
Praha - Pražské radnice dostanou od magistrátu celkem 430 milionů korun. Peníze město rozdělí z finanční rezervy letošního rozpočtu. Rozhodli o tom na čtvrtečním jednání pražští zastupitelé. Nejvyšší částka, více než 400 milionů korun, je určena na projekty ve školství.
Mělnicko – Mezi nejčastějšími důvody, proč vlastně k šikaně dochází, jmenovali zástupci škol zejména odlišnou osobnost šikanovaného a osobní problémy toho, kdo šikanuje.
Mělnicko - Redaktoři Deníku se ptali lidí z Mělnicka na to, jestli se někdy setkali se šikanou.
Kroměřížsko – /ANKETA/ Vyučíš se nějakému řemeslu! Okřídlenou větu z pohádek, která dřív mívala váhu i v reálném životě, už v dnešní době v rodinách uslyšíte jen málokdy.
Tachov – O nastávajících investicích, které město hodlá vložit do komunikací jsme již informovali. Jednou z největších přestaveb by měla být celková změna před Základní školou v Hornické ulici.
Českobudějovicko - Přes třicet procent škol, které navštívili pracovníci České školní inspekce, řeší každoročně alespoň jeden případ šikany. Výjimkou, a to jak na základních tak středních školách, nejsou případy s tím souvisejícího ublížení na zdraví či fyzické agrese vůči pedagogům. Třebaže data shrnují údaje ze škol v celé republice, podle náměstka ústředního školního inspektora Ondřeje Andryse se ani Jihočeský kraj statistikám nevymyká. „Trend je kolísavý. Vyšší údaj ale nemusí nutně znamenat nárůst projevu šikany, může naopak znamenat, že školám se lépe dařilo tyto skutečnosti odhalovat a řešit," zdůrazňuje.
Rychnovsko - Šikana je poslední dobou velmi časté téma rozhovorů, a to nejen ve školách, ale i doma u rodinného stolu. Pokud k nějakému psychickému nebo dokonce i fyzickému napadení dojde, nejdůležitější je podle odborníků komunikace a včasné řešení.
Frýdek-Místek – Během pohárového klání své svěřence frýdecko-místecký trenér Aleš Chrastina neustále povzbuzoval, přesto nakonec svůj tým do finále národní soutěže nedotáhl.
Východní Čechy – Zdravá 5 vyhlašuje další ročník populární celorepublikové dětské kuchařské soutěže „Coolinaření s Albertem". Soutěž je určena pro děti od 5 do 15 let z mateřských i základních škol, případně volnočasových sdružení nebo dětských domovů. Letošním tématem je zdravá, nápaditá a cenově dostupná svačina. Uzávěrka regionálních kol je 20. dubna.
Jáchymov - Hornické a lázeňské město Jáchymov letos slaví 500 let od svého založení a opravdu ve velkém stylu.
Kunštát – Beseda s hasiči, recitační soutěž, ochotnické vystoupení nebo charitativní koncert. Základní škola v Kunštátu má konečně prostory, kde může takové akce pořádat. V závěru loňského roku žáci vystoupením pro rodiče zahájili provoz školního divadla, které je zároveň multifunkční místností.
Pelhřimov – Pět ředitelských důtek, přestup žáka na jinou školu, nastolení „policejního" režimu a snaha vše vrátit k normálu.
Mladá Boleslav - Kdo tvrdí, že na jeho škole šikana není, ten nemluví pravdu, tvrdí jeden z oslovených ředitelů škol na Boleslavsku
Pelhřimov – Pět ředitelských důtek, přestup žáka na jinou školu, nastolení „policejního" režimu a snaha vše vrátit k normálu.
Tábor - Školy se v úterý pokusily založit novou tradici: vzájemné přátelské utkání na ledě.
Projekt Obědy pro děti, který má zajistit pravidelné stravování pro děti ze sociálně slabších rodin, získal podporu od státu. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro iniciativu vyčlenilo 27,5 milionů korun.
Havlíčkův Brod – Mimořádného úspěchu dosáhli žáci osmého a devátého ročníku ZŠ Štáflova, když ve florbalovém Orion cupu postoupili až do republikového finále.
Prostějovsko - Ve Vrchoslavicích budou děti kreslit rozkvetlou zahradu, ve Vrahovicích vytvořili sborník vodního království.
Vysoké Mýto – Město podalo žádost o příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury ČR. Pokud dotace do Vysokého Mýta přijde, půjdou peníze na zřízení chodníku k autobusové zastávce v Knířově, jedné z vesnických částí města.
Konice /ANKETA/ – Přemístit nebo nepřemístit? Takovou otázku budou v průběhu několika let řešit představitelé Konice. Řeč je o autobusovém nádraží. To se nyní nachází v sousedství náměstí, zámku i obchodů. Ve strategickém plánu města na roky 2015–2020 se totiž objevila i možnost přesunu nádraží, což by ovlivnilo stovky cestujících. „Jsme zatím úplně na začátku. Je tu myšlenka, že by bylo umístění autobusového nádraží vhodnější i kvůli přestupům u toho vlakového," uvedl starosta Konice František Novák.
Domažlicko - Vady řeči, nesoustředěnost, špatná motorika, nevyzrálost. To jsou nejčastější důvody odkladů školní docházky.
Tábor - Základní škola Zborovská má ve svém středu novopečenou stříbrnou medailistku z olympiády mládeže v Norsku.
Rakovník – Aleš Kůtek, Marek Kubička a Jiří Horský tvořili tříčlenný tým, který reprezentoval Střední průmyslovou školu Emila Kolbena Rakovník na mezinárodní soutěži Robotiáda.