Milevsko - Na nová parkovací místa se mohou těšit řidiči v Milevsku. V zadním traktu mateřské školy Klubíčko v ulici Boženy Němcové vznikne zpevněná plocha na parkování, další místa budou v ulici Pod Stadionem a hotová už jsou v lokalitě Vzor. Město také chystá studii, která by se zabývala novými místy v ulici J. A. Komenského. Ta by „ukrojila" část pozemku 2. ZŠ.
Kladno – Se začátkem června začala plánovaná rekonstrukce dopravního a sportovního hřiště u 12. základní školy v Brjanské ulici a hřiště u 5. základní školy v Moskevské ulici. Obě se nacházejí v kladenské čtvrti Rozdělov. Po dokončení nabídnou nejen školákům, ale i veřejnosti pestrou nabídku sportovního a volnočasového vyžití.
Ústí n. O., Č. Třebová – Český červený kříž pokračuje v přípravách republikového finále Soutěže mladých zdravotníků, které proběhne ve dnech 12. – 14. června v České Třebové pod taktovkou Oblastního spolku Českého červeného kříže a města Česká Třebová.
Plaňany – Farářka Církve československé husitské Michaela Gajdáčková a Martin S. Charvát, předseda Rady starších a starosta městyse Plaňany uspořádali v Husově sboru poctu Mistru Janu Husovi.
Horní Stropnice - Začalo to výzvou na internetu „Všichni za stůl". S nápadem natočit video a poslat ho do soutěže přišel Honza. Ten „zaměstnal" svou paní učitelku třídní a šlo se natáčet, potom sestříhat a zavěsit na internet. Základní škola a Mateřská škola Horní Stropnice, malá základní škola v samém cípu Novohradských hor se zapojila do soutěže.
Hostín – Studentky mělnického gymnázia Lucie Špytková a Anna Viktorinová teď budou velice oblíbené mezi žáky Základní školy praktické a základní školy speciální v Mělníku (ZŠPS).
Hradec Králové - Odpoledne ve víru vyprávění o činnosti dobrovolných hasičů si měly možnost užít minulý týden v pátek na školním hřišti děti ze všech čtyř oddělení družiny královéhradecké Základní školy Pouchov. Zvlášť, když se venkovní teplota pohybovala okolo 30 °C.
Švihov – Orchestry, taneční skupiny, mažoretky, slunečné počasí, zástupy lidí. Tak to vypadalo v pátek v podvečer a po celou sobotu ve Švihově, kde se konal 42. ročník Švihovského hudebního léta.
Blansko – Rána jako z děla, míček letí přes půlku hřiště. Mladý baseballista s třináctkou na dresu odhazuje pálku a rychle běží na první metu. Osmnáctiletý David Farkaš získává pro svůj tým další body. Na první pohled se hubený chlapec od svých spoluhráčů výrazně neliší. Neznalý divák by si nevšiml, že mu chybí předloktí levé ruky. Přesto hraje baseball stejně dobře jako ostatní.
Most – Těžební společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače, rozdělila další dva miliony mezi účastníky 6. ročníku grantového programu Chytré hlavy pro Sever 2015. Částka, věnovaná těžební společností do podpory vzdělávání na Mostecku, se tak za dobu existence grantu zaokrouhlila na deset milionů korun.
Po mnoha letech příprav odstartovala rekonstrukce domova pro seniory v Bílovci. Zahájeny či naopak ukončeny však byly i další investiční akce ve městě.
Bystřička /FOTOGALERIE/ – Knihu, jejímž obsahem je výbor z díla Jana Rouse, vydala v minulých dnech obec Bystřička na Vsetínsku. Jan Rous byl kronikář a vlastivědný pracovník. „Byl učitelem na základní škole v Bystřičce a první kronikář naší vesnice," vysvětlil starosta Bystřičky Zbyněk Fojtíček.
Rodičům z Hlučína, kteří jsou v tíživé finanční situaci, pomůže projekt Obědy pro děti. Díky němu jejich ratolesti budou moci chodit na obědy do školní jídelny.
Mikulčice – Patří k největším sportovním nadšencům na Hodonínsku. V Mikulčicích se podílel na výchově spousty výborných atletů. Zakladatel silničního běhu Velká Morava, Jan Bělohoubek, který v současnosti pomáhá na základní škole při pořádání různých akcí a závodech, oslavil v neděli sedmého června pětašedesát let.
Přibyslav – Slavnostního otevření se v sobotu dočkala základní škola v Přibyslavi. Její výstavba byla jednou z největších akcí v novodobé historii města. Celkové náklady přesáhly 164 miliony korun.
Horní Beřkovice – Zastupitelé obce mají radost ze zapojení občanů a zvláště mládeže do vyhlašovaných i zcela volných aktivit. Příkladem byl jarní úklid, do kterého se zapojili žáci místní základní školy a na pomoc s odstraněním větších nebo nebezpečných kusů jim přispěchali dospělí občané. Během června se většina z nich sejde u dvou akcí – 20. června na hřišti při dnu dětí a týden nato na plácku u rybníka při tradičním Burácení.
Zelenov /FOTOGALERIE/– Kopl vás někdy kůň? Kolik váží hříbě, když se narodí? Tyto a další otázky kladly děti Jiřímu Voráčkovi ze Zahořan, který v tomto týdnu stovkám školákům z Domažlic a okolí ukazoval přibližování dřeva za pomoci koní v rámci akce Poznávej les.
Hradec Králové - Křesťanské centrum Sion ani letos nezapomnělo na Den dětí a připravilo pro ně čas zábavy, her a soutěží. Dětský svět Sion se koná v neděli 7. června od 10 do 13 hodin v zahradních prostorách při hradecké ZŠ a MŠ v Kyjovské ulici.
České Budějovice - Poslední měsíc školní docházky mají před sebou prvňáci ze Základní a Mateřské školy T. G. Masaryka v Českých Budějovicích. Za tu dobu se tady toho hodně naučili. „Děti už umí celou abecedu, umí psát a krásně čtou. V matematice zase sčítáme a odčítáme do dvaceti," vyjmenovává dovednosti svých svěřenců jejich třídní učitelka Petra Řičánková.
/POZVÁNKA/ Letošní den obce v Pusté Polomi bude velká paráda. Pořadatelům se totiž podařilo zajistit účast známých českých hudebních skupin. Zmiňme Mňágu a Žďorp, Ready Kirken a v neposlední řadě také Marka Ztraceného.
Hradec Králové - O jedné květnové sobotě zůstaly dveře budovy Základní školy Nový Hradec Králové pro veřejnost otevřeny. Konal se zde již 5. ročník tradiční soutěže v psaní psacím písmem s názvem „Novohradecké krasopsaní aneb obnovme krásu psacího písma."
Velehrad – Diváci z řad dětí i dospělých, kteří se v pátek odpoledne nechali zlákat akcí Šikulové v Turistickém centru Velehrad, si užili slušnou porci zábavy. O tu se postarali chlapci a děvčata, kteří na Velehradě navštěvují tři zájmové kroužky, gymnastiku, hru na kytaru a angličtinu, které tu vedou externí pracovníci Domu dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště.
Je mu čtrnáct let a nedávno dostal od ministra školství ocenění Školní cena fair play za rok 2014 za záchranu života. David Pavličík, žák devátého ročníku Základní školy Klegova v Ostravě-Hrabůvce, je důkazem toho, že hrdinou se může stát každý.
Hodonín – Sportovní gymnastika patří mezi základní kameny olympijského programu. I když Česká republika nepatří mezi její velmoce, na Slovácku je náročné odvětví stále populární. Mezi nejúspěšnější závodnice letošní sezony patří i mladé členky tanečního studia Graceful, které se na soutěže připravují pod vedením trenérky Nikol Kordulové.
Hranice – Pokud se mezi obyvateli Hranic a okolí nachází někdo se spisovatelským talentem, může zkusit své štěstí v literární soutěži, kterou každoročně ji vyhlašuje generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Drahoslav Ryba a sedmý ročník projektu Dávají za nás ruku do ohně.
Třebíč - Poslední možnost k přihlášení na závod v běhu Hrádkem mají dnes všechny děti. Mohou tak učinit ve školním klubu třebíčské základní školy Týnská, a to i ty, které docházejí do jiné školy.
Královéhradecko, Stračov - Kolem stovky dětí a dospělých se v neděli odpoledne sešlo na prostranství u obecního úřadu ve Stračově na oslavě dne dětí. Místní mateřská škola se tam také „pasováním" předškoláků rozloučila s dětmi, které od 1. září zasednou jako prvňáčci do školních lavic základních škol v okolních obcích.
Nové Město na Moravě – Novoměstští včelaři pozvali na návštěvu děti ze Základní školy Radňovice. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o práci se včelami a mnohé si mohli i sami vyzkoušet a hlavně ochutnat.
Kolín – Zatímco o tom, že své prvenství z loňského roku obhájí sportovci ZŠ Masarykova před posledním dnem letošních Kolínských sportovních dnů ZŠ nikdo nepochyboval, otázka zněla, kdo si odnese poháry a finanční prémie za druhou a třetí příčku. O co nejlepší umístění se ale tvrdě bojovalo i na dalších místech.
Hradec Králové - Kouzlo horké sprchy a čistých vlasů v pátek znovuobjevili lidé na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Od dodávek teplé vody je ve středu brzy ráno nečekaně odřízla havárie na primárním horkovodu společnosti Elektrárny Opatovice.
Kouřim – Zájemci o tématiku Střelnice v Kouřimi se několikrát sešli, aby společně hovořili o budoucnosti této budovy. V rámci komunitního plánování se Kouřimští sešli v prostorách rekonstruované restaurace.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Ostrov – V pátek 29. května se farnost Dolní Dobrouč s filiálním kostelem sv. Mikuláše v Ostrově připojila k celonárodnímu projektu nazvanému Noc kostelů. V tento den se po celé zemi otevírají kostely, kaple a další církevní stánky, které mají pro návštěvníky připraven bohatý program.
Rohatec /FOTOGALERIE/ – Rohatecký kulturní dům se zaplnil poháry, medailemi a dalšími artefakty a relikviemi. Vedení obce tam totiž od pátku do neděle uspořádalo výstavu cen a trofejí, které v posledních šedesáti letech získali občané a sportovci z Rohatce. Krátce po zahájení se do sálu nahrnuly děti ze základní školy. Akci si nenechala ujít ani dvanáctiletá Veronika Lacková. „Výstava se mi moc líbí. Je to opravdu hezké. Docela mě potěšilo, že jsem i já mohla ukázat své poháry a medaile," uvedla talentovaná krasobruslařka a atletka.
Kouřim – Autobusová doprava v Kouřimi jezdí vzhledem k uzavřené silnici jinak než obvykle. U některých spojů je změněná zastávka, některé zastávky autobusy vůbec neobsluhují.
Obecnice - Houfy menších i větších dětí s míčem, zástupci obce a kraje, natažená páska. Taková slavnostní atmosféra byla v pátek pod základní a mateřskou školou v Obecnici, kde v místě bývalého hokejového stadionu začalo oficiálně sloužit veřejnosti nové multifunkční hřiště za přibližně 9 milionů korun.