OBRAZEM: Sněhuláci pro Afriku
Region - Jednoduché jsou počty v projektu Sněhuláci pro Afriku. Za každého sněhuláka, který vznikne, obdrží africké děti padesát korun na pořízení jízdního kola.
Region - Jednoduché jsou počty v projektu Sněhuláci pro Afriku. Za každého sněhuláka, který vznikne, obdrží africké děti padesát korun na pořízení jízdního kola.
Králův Dvůr – Sportovní hala v Králově Dvoře se na chvíli proměnila v taneční parket.
Nýrsko - V Nýrsku luští tuto hádanku škola s rodiči.
Kolín /ROZHOVOR/ - Málokomu se poštěstí dělat to, co ho bavilo už od dětství. Jindřich Karásek ale takovým šťastlivcem je. Že chce být kadeřník, to už tušil od momentu, kdy své sestře ostříhal nebo obarvil panenky. A dokonce odjel na zkušenou do New Yorku, kde dva roky pracoval.
Plzeňsko – Psí výkaly na dětských hřištích a v jejich okolí dopálily místostarostku Nepomuka Alenu Marušincovou natolik, že majitelům čtyřnohých mazlíčků od plic vzkázala, co si o nich myslí.
Ruda – Více narozených dětí v posledních letech také pocítili v obci Ruda. Proto se Rudští rozhodli rozšířit kapacitu stávající mateřské školky přístavbou její budovy. V původní školce je jedna třída se šestadvaceti dětmi. V té si děti hrají, jedí i spí, takže na spaní musí pokaždé rozkládat lůžka.
Liberecký kraj - Nehledě na kalendář, jaro už přepralo zimu. Březen nabídne v Libereckém kraji mnoho maturitních i jiných plesů a nově i maškarních bálů.
Šumice – Dvacet let působí Renata Slívová jako neprofesionální knihovnice v Šumicích. Je tak teprve druhou osobou, která v tamní knihovně od druhé světové války pracuje. Nahradila tam Antonína Kandrnála.
Zlínský kraj - Víkendovým kulturně-společenským akcím, které se budou konat napříč Zlínským krajem, tentokrát jasně dominují masopusty a fašanky. Nouze ale není i o další zajímavé akce, z nichž jsme pro vás některé vybrali. Teď už je tedy jen na vás, kterou z nich pro svůj víkendový program zvolíte.
Morašice – Nadšenci z Masarykovy základní školy se sešli už pošesté, aby oslavili masopust. Průvod masek se vydal v pátek dopoledne nejprve pro povolení k průvodu na obecní úřad.
Nýrsko - Na sociálních sítích se objevilo video, které zachycuje rvačku mezi dětmi u Základní školy v Komenského ulici v Nýrsku a na kterém je jedna z dívek ostatními ponižována. O případu byla informována i škola. Její vedení chce v pondělí jednat s rodiči.
Polička – Jak budou ve městě tento rok hospodařit, mají už jasno. Zastupitelé Poličky totiž na svém posledním zasedání schválili finanční plán pro tento rok.
Břeclav – Jako každý rok, tak i letos uspořádal Slovácký veslařský klub z Břeclavi přebory základních škol ve veslování na trenažéru. Pro oddíl tato soutěžní akce funguje i jako nábor, trenéři na první pohled dokáží vypozorovat talent a mnoho současných veslařů a veslařek se do SVK dostalo právě přes tento přebor, který zprostředkoval jejich první kontakt s veslováním.
Milevsko - 1. ZŠ T. G. Masaryka musí vrátit část dotace ministerstva školství, kterou získala na vybavení.
Chvaletice - V úterý ráno museli bohdanečští strážníci ve Chvaleticích razantně zakročit proti dvěma podnapilým místním výtržníkům ve věku 23 a 32 let. Dva muži se pokoušeli rozbít dveře restaurace proti základní škole a přitom napadali třetího, který jim v tom bránil. To vše před zraky dětí, které právě šly do školy.
Humpolec – Před měsícem v Humpolci spustili Aktivní rodinu.
Brankovice - Po několikaleté odmlce letos chtějí Brankovice pokračovat v uskutečňování úsporných opatření na tamní základní škole. Před osmi lety na ní vyměnili okna, teď by ji rádi zateplili.
Duchcov - Zjevně opilý muž si v ranních hodinách spletl schodiště do ZŠ Antonína Sochora s noclehárnou. U vstupu do školy překážel, vykázat ho museli až přivolaní strážníci.
Olomoucký kraj - Masky, muzika, slivovička, koláčky a zabíjačkové dobroty. To vše čeká na ty, kdo vyrazí na některý z masopustních průvodů v regionu. Vyberte si!
Olomoucký kraj - Masky, muzika, slivovička, koláčky a zabíjačkové dobroty. To vše čeká na ty, kdo vyrazí na některý z masopustních průvodů v regionu. Vyberte si!
Olomoucký kraj - Masky, muzika, slivovička, koláčky a zabíjačkové dobroty. To vše čeká na ty, kdo vyrazí na některý z masopustních průvodů v regionu. Vyberte si!
Žákyně deváté třídy Základní školy Boženy Němcové v Opavě Pavlína Vavříčková nás netrpělivě očekávala kolem druhé hodiny odpoledne před prodejnou Tally Weijl v OC Breda&Weinstein, kde si mohla vyzkoušet práci prodavačky.
Kovářov - I předškoláci z Kovářovska se hravou formou mohou seznámit se základní školou.
Milevsko - Výrazné snížení spotřeby energií si v Milevsku slibují od zateplení dvou mateřských školek – Klubíčka v ulici Boženy Němcové a Sluníčka v Jeřábkově ulici.
Jablonec n. N. - Na začátku února proběhl v základních školách města Jablonec zápis do prvních tříd. Celkem přišlo 585 dětí, rodiče 89 z nich požádali o odklad školní docházky
Chvaletice - S násilníky si ženy v uniformě poradily
Světlá nad Sázavou – Podle informací od starosty Světlé nad Sázavou Jana Tourka se jedná konkrétně o rekonstrukci datových rozvodů po celé budově školy a o rekonstrukci učeben matematiky a fyziky.
Bělá nad Radbuzou – První seznámení s kamerou a filmováním mají za sebou žáci Základní školy Bělá nad Radbuzou.
Waldorfská základní škola se bude koncem března stěhovat z prostor při základní škole Generála Píky do budovy bývalé střední obchodní školy Na Mlýnici. I přes to, že s tím velká většina rodičů dětí nesouhlasí. Waldorfské sdružení Ostrava, které je odpůrcem stěhování školy do Přívozu, tak řeší problém, kam od 1. dubna umístí své děti.
Uherský Brod – Uherský Brod připravuje stavbu dvou parkovišť. Uleví obyvatelům ulice Na Chmelnici pod základní školou a také Družstevní ulice na sídlišti Pod Vinohrady.
Svatobořice-Mistřín Před dvaasedmdesáti lety zřídili nacisté ve Svatobořicích internační tábor. V něm věznili příbuzné Čechů, kteří za války utekli do zahraničí. Někteří z nich už se domů nevrátili. Po dlouhých debatách zastupitelů obce má vyrůst památník, který oběti tábora připomene.
Teplice - Tehdy ještě prakticky na samotném okraji města byla postavena na vrcholu Písečného vrchu pozorovna nebe. Vybudovali ji nadšenci do atronomie v rámci akce Z. Přístup k ní tehhdy nebyl tak pohodlný jako dnes. Chyběla silnice, cesty byly neupraveny. Přesto se tam dostala těžká technika. Dostavěná byla už někdy v roce 1962, ale teprve až po dvou letech byla přeřazena pod křídla tehdějšího městského úřadu. Dostala oficiální název Lidová hvězdárna a právě od tohoto okamžiku se píše její oficiální historie.
Benešovsko – Přijdou obce, které nemají matriční úřad, dvoustupňovou základní školu nebo stavební úřad, více než 2500 stálých obyvatel a desetikilometrovou docházkovou vzdálenost o své pošty?
Vlašim - Hračky, s kterými si nikdo už nehraje, oblečení, které už nikdo nenosí. Přesto je mnohdy těžké tyto nepotřebné věci hodit jen tak do popelnice.
Polička – Střední odborná škola a střední odborné učiliště pořádá už několikátým rokem vzdělávací programy pro děti z mateřských i základních škol.
Sokolov - Až 15 milionů korun může stát Sokolov neuskutečněný prodej a následná demolice bývalé základní školy v ulici Sokolovská. Co bude s opuštěnou a chátrající budovou, do níž po uzavření město investovalo už milion a jejíž údržba stojí ročně statisíce korun? Vedení města chce po zastupitelích, kteří hlasovali neprodat, konkrétní návrhy.
České Budějovice - Na sídlišti Vltava v sousedství základní školy zmodernizuje město venkovní sportoviště, které získalo od TJ Vltava. Sportovní areál se dočká výměny povrchu běžecké dráhy, kde trávu nahradí kvůli normám polyuretan.
Přibyslav – Do vlastní publikační činnosti se chce pustit základní škola v Přibyslavi.
Náchod - Před kamerou stála poprvé v životě. Málokdo asi jen tuší, že milá a usměvavá slečna z Police nad Metují obsadila jednu z rolí v druhém pokračování komedie Zdeňka Trošky Babovřesky. Teprve dvanáctiletá Nela Řehořová chodí do sedmé třídy Základní školy v Náchodě na Plhově.
Teplice - Tehdy ještě prakticky na samotném okraji města byla postavena na vrcholu Písečného vrchu pozorovna nebe. Vybudovali ji nadšenci do atronomie v rámci akce Z. Přístup k ní tehhdy nebyl tak pohodlný jako dnes. Chyběla silnice, cesty byly neupraveny. Přesto se tam dostala těžká technika. Dostavěná byla už někdy v roce 1962, ale teprve až po dvou letech byla přeřazena pod křídla tehdějšího městského úřadu. Dostala oficiální název Lidová hvězdárna a právě od tohoto okamžiku se píše její oficiální historie.
Žďár nad Sázavou - Za sexuální zneužívání byl včera ke dvěma letům odnětí svobody odsouzen dvaadvacetiletý Jakub Jeřábek. Loni v květnu podle obžaloby osahával děti z blanenské základní školy T. G. Masaryka, když byly na škole v přírodě v penzionu Pavla ve Vlachovicích. Jeřábek tam pracoval jako kuchař.
Waldorfská základní škola se bude koncem března stěhovat z prostor při základní škole Generála Píky do budovy bývalé střední obchodní školy Na Mlýnici. I přes to, že s tím velká většina rodičů dětí nesouhlasí. Waldorfské sdružení Ostrava, které je odpůrcem stěhování školy do Přívozu, tak řeší problém, kam od 1. dubna umístí své děti.
Unikátní projekt propojil svět vysokoškoláků, středoškoláků i žáků základních škol z Novojičínska. Na Univerzitě Palackého v Olomouci se totiž uskutečnila akce Středoškolský týden.
Hronov - V nedělním odpoledni zaplnila Čapkův sál spousta zamaskovaných capartů, kteří si přišli užívat na velký maškarní bál.
Sokolov - Radní v Sokolově čekají, zda na zastupitelstvu padnou nové návrhy, co s uzavřenou školou
Týdny nacvičování a správný výběr básně se Janě Dohnálkové, žákyni páté třídy na Základní škole ve Skuhrově nad Bělou vyplatily. Ve své kategorii postoupila nejprve ze školního kola recitační soutěže a nakonec zabodovala i při třetím ročníku Rychnovského zvonečku, který pořádá Dům dětí a mládeže v Rychnově nad Kněžnou. Odtud si odvezla čestné uznání.
Žďár nad Sázavou - Za sexuální zneužívání byl včera ke dvěma letům odnětí svobody odsouzen dvaadvacetiletý Jakub Jeřábek. Loni v květnu podle obžaloby osahával děti z blanenské základní školy T. G. Masaryka, když byly na škole v přírodě v penzionu Pavla ve Vlachovicích. Jeřábek tam pracoval jako kuchař.
Písek - Město Písek vyhlašuje výběrová řízení nejen na ředitele základních škol, ale i dalších příspěvkových organizací.
Hodonín - Hodonínský rodák Robert Bellan se v pátek vrátil do Hodonína. Představil se hned ve třech rolích, jako režisér Slováckého divadla, v Rychlých šípech jako Štětináč a ještě předtím podepisoval svoji novou prózu Normální debil.
Husinec - Po vloupání chce město udělat vše proto, aby se nic podoného neopakovalo.