Školka září barvami na dálku
Mirotice – Mateřská škola v Miroticích na dálku září barvami. Konečně se dočkala zateplení a nové fasády.
Mirotice – Mateřská škola v Miroticích na dálku září barvami. Konečně se dočkala zateplení a nové fasády.
Kladno - Napjatá situace v okolí základní školy v Kladně - Kročehlavech, kterou navštěvují kromě ostatních i děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, vyústila v to, že před základkou musí hlídat strážníci.
Oudoleň – Ve škole v Oudoleni opět funguje šachový kroužek, do kterého se přihlásilo 10 dětí.
Louny - Dar má pomoci dennímu stacionáři ke schodolezu či výtahu. Samotný ale nestačí.
Který největší problém z vašeho okolí byste v parlamentu řešili neodkladně vy? Jakou vlastnost by podle vás měl mít poslanec, která by vám na něm vadila?
Moravská Třebová – Řešení optimalizace chodu moravskotřebovského základního školství je stále na pořadu diskuze mezi radními, školami a skupinou, která byla ustanovená pro zpracování možných variant.
Staré Město – Pokud by Olomoucký kraj končil Ramzovským a Červenohorským sedlem, mohlo by nést titul nejseverněji položené město kraje. Staré Město leží v údolí na rozhraní masivu Králického Sněžníku a Rychlebských hor. Jeho historie sahá do 13. století a v současnosti má necelých osmnáct stovek obyvatel.
Rokycany - Dvoudenní seriál zápasů v házené včera definitivně skončil. Po středečních utkáních, kdy spolu měřili síly žáci základních škol našeho okresu je včera vystřídaly jejich spolužačky.
Sokolov - Místo před školou bude hlídat více policistů
Mýto - Dnešek bude hodně složitý pro paní kuchařky z mýtské devítiletky. Za plného provozu se totiž mění okna ve školní jídelně i kuchyni a musely tomuto omezení přizpůsobit přípravu jídel.
Havlíčkův Brod – Sál Staré radnice se ve středu v podvečer stal svědkem předávání Cen města nejlepším žákům brodských základních škol za uplynulý školní rok.
Chrudim - Občanské sdružení Šance pro tebe získalo od Nadace Pomozte dětem finanční podporu na projekt s názvem Kamas te phirel andre škola bije dar, neboli česky Chceme do školy bez obav. Nadace podpoří chrudimské sdružení částkou 340 tisíc korun.
Křivoklát – Základní škola Křivoklát se v loňském školním roce účastnila jako jediná na okrese bezplatného projektu „Škola v harmonii".
Nové Sedlo – Novosedelská škola shání ještě peníze na bezbariérový přístup, aby se vozíčkáři dostali do patra
Trutnov - Málokdo se může pochlubit takovou návštěvností svých akcí, jako trutnovští železniční modeláři.
Klatovy - Přeplněné klatovské divadlo zhlédlo představení žáků Základní školy Klatovy v Plánické ulici, které se jmenovalo Znám školu v Plánické aneb Putování s mistrem Zášupníčkem.
Jičín – K práci městských policistů patří také prevence mezi dětmi a mládeží.
Liberec - Nováčkovi Liberec Handball se po postupu do II. ligy házené nedaří. Také čtvrtý zápas mužům Liberce body do tabulky nepřinesl a průběžné desáté místo určitě nenaplňuje jejich očekávání.
Kladno - Napjatá situace v okolí základní školy Kladně-Kročehlavech, kterou navštěvují kromě ostatních i děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, vyústila v to, že před základkou musí hlídat strážníci. Nejméně dva žáci školy skončili tento týden v nemocnici na ošetření poté, co byli napadeni výrostky. Případy se zabývá policie.
Dvůr Králové - Město se postavilo za samostatné gymnázium. Na návrh opozice dokonce schválilo ještě větší podporu střední škole.
Královéhradecko - Podle záchranářů je lepší nemocnému zlomit žebro než nic nedělat a nechat ho zemřít. V Královéhradeckém kraji v loňském roce vyjížděli záchranáři k 373 případům zástavy srdce.
Hradec Králové /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v hradeckém kraji chystají o víkendu 19. a 20. října.
Horšovský Týn /FOTO/ – Týnská škola využila filmy, uspořádala přednášku i ochutnávku.
Pardubice – Také v tomto školním roce budou žáci do maturitních oborů vzdělání ve středních školách zřizovaných Pardubickým krajem přijímáni na základě jednotných přijímacích zkoušek.
Jindřichohradecko - Vždy ve čtvrtek najdete v Jindřichohradeckém deníku fotografie žáků prvních tříd ze škol na Jindřichohradecku.
Vladislav - Jediné dva přechody pro chodce na silnici první třídy ve Vladislavi na Třebíčsku jsou minulostí. Nesplňovaly totiž současné předpisy, a Ředitelství silnic a dálnic ČR je odstranilo.
Jičínsko – Tento školní rok se opět rozbíhá oblíbený výukový program Nadačního fondu Albert Zdravá Pětka. V loňském roce se projektu zúčastnila z Jičínska například Základní škola v Cerekvici nad Bystřicí.
Velké Březno - Zajímavý úkol ve středu dostaly děti ze třetí třídy základní školy ve Velkém Březně. Až se budou večer koupat, nenapustí si vanu, ale použijí jen rychlou sprchu. Ale do vany si dají špunt, aby zjistily, kolik spotřebují vody. I tak se je učitelka Lenka Šidáková snaží naučit, jak neplýtvat pitnou vodou a potravinami.
Bechyně - Bechyňští zastupitelé podpořili snahu o přejmenování základní školy. Ta sousedí s vilovou čtvrtí, jež také nese jméno světově známého vynálezce Františka Křižíka.
Duchcov - Gymnázium a Střední průmyslová škola v Duchcově pořádají pod patronací teplického úřadu práce a za finanční spoluúčasti Města Duchcova veletrh vzdělávání ŠANCE.
Mšec – Nová kniha Historická sídla Středočeského kraje mapuje hrady zámky a tvrze na Berounsku Rakovnicku a Kladensku. Najdete v ní i zmínku o zámku ve Mšeci.
Vladislav - Jediné dva přechody pro chodce na silnici první třídy ve Vladislavi jsou minulostí. Nesplňovaly totiž současné předpisy, a Ředitelství silnic a dálnic je odstranilo.
Lanškroun – Projekt TECHNOhrátky, jehož cílem je přivést děti k technickým oborům a řemeslům, vstoupil do druhé poloviny. V úterý zavítalo asi sto padesát žáků základních škol do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně.
Pardubice – Také v tomto školním roce budou žáci do maturitních oborů vzdělání ve středních školách zřizovaných Pardubickým krajem přijímáni na základě jednotných přijímacích zkoušek.
Chrudim - Den plný zdraví ve středu v Chrudimi prožili všichni zájemci o zdravý životní styl. Město v Klášterních zahradách a v kryptě kostela sv. Josefa uspořádali Dny zdraví a u této příležitosti se konala také charitativní akce na podporu výzkumu rakoviny Běh naděje.
Chrudim - Děti ze školní družiny při chrudimské ZŠ na Školním náměstí se v úterý odpoledne vypravily pod dohledem svých družinářek na bývalý stadion ploché dráhy, aby se tu vydováděly při oblíbené Drakiádě.
Pardubice – Také v tomto školním roce budou žáci do maturitních oborů vzdělání ve středních školách zřizovaných Pardubickým krajem přijímáni na základě jednotných přijímacích zkoušek.
Valašské Meziříčí – Velkého úspěchu dosáhli žáci Základní školy Vyhlídka na republikovém finále sportovní soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Jejich výsledky ocenil i hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Soutěž se konala od pátého do osmého září v Praze.
Bánov – Jednou z besedových zastávek herce, režiséra a spisovatele Arnošta Goldflama po Moravě, byla také ta ve čtvrtek 10. října odpoledne v Základní škole Josefa Bublíka v Bánově.
Dubá Fotbal mu není cizí a jmenuje se Petr Čech. Nejde ale o slavného gólmana londýnské Chelsea, nýbrž o muže, který patří mezi pedagogické legendy v Dubé, malém městě na jihu Českolipsku.
Kostelec nad Orlicí – Kostelec nad Orlicí – Nového kabátu a hlavně moderního vytápění se dočká školní družina a základní škola Na Skále.Původní stav oken i kotlů byl ve velmi špatném stavu, proto je rekonstrukce za téměř pět milionů korun nezbytná.
Žampach – Také letos se v rámci celorepublikové akce pořádané Asociací poskytovatelů sociálních služeb – Týden sociálních služeb, přišlo do Domova pod hradem Žampach podívat nemalé množství návštěvníků.
Pardubice – V základní škole na sídlišti Závodu míru finišují zateplovací práce, ale i přípravy na návrat školáků.
Šumperk – Zdržení nabraly stavební práce na zateplení 5. Základní školy v Šumperku v ulici Vrchlického. Celá budova během minulých měsíců prošla rekonstrukcí, kromě tepelné izolace a nové barevné fasády byla vyměněna podlaha v tělocvičně a spravovala se také kotelna.
Kaliště – Co dělají nejpilnější tvorové celý den a jak to vypadá u nich doma? To můžete sledovat v přímém přenosu díky unikátnímu projektu včelaře Marka Otípky z Kaliště na Českobudějovicku. Do jednoho ze svých úlů letos instaloval webovou kameru a její záběry je možné sledovat ve skvělé kvalitě na internetu.
Trutnov - Specializovaná výstava Pro Futuro dorazila do Trutnova. V sále Národního domu se konají pokusy i jezdí na trenažérech.
Lutín – Tradiční přechod Velkého Kosíře v sobotu 19. října pořádá základní škola v Lutíně na Olomoucku a tamní SRPŠ. Sraz účastníků je v 10.30 na hřišti ve Slatinkách, kde budou připraveny ukázky hasičské techniky.
Sokolov - Středisko na pomoc nevidomým organizovalo den otevřených dveří i sbírku Bílá pastelka
Černovice, Želiv – Na 16. října, připadá Světový den výživy, který vyhlašuje OSN, a v jehož rámci se koná celorepubliková akce s názvem Naše posvícení. Do ní se zapojily i dvě školy z Pelhřimovska.
Kladno - Další ročník Veletrhu celoživotního vzdělání byl v úterý zahájen v Domě kultury na Sítné v Kladně. Navštívit ho je možné ještě ve středu. Prezentují se zde čtyři desítky středních škol, vyšších odborných škol a učilišť nejen z Kladenska a Slánska, ale i Rakovnicka, Berounska, Mělnicka nebo Prahy.