Posílí Rožďalovice své místo mezi městy Nymburska?
Rožďalovice - Město má naději, že se do něj začnou stěhovat mladé rodiny. Už má připraveny pozemky
Rožďalovice - Město má naději, že se do něj začnou stěhovat mladé rodiny. Už má připraveny pozemky
Česká Kamenice /HLASUJTE/ – Českokamenické zastupitelstvo přineslo nečekanou rošádu: Starosta si prohodil funkci s místostarostkou.
Počátky – Švýcarskem křížem krážem se aspoň obrazně můžou návštěvníci kina v Počátkách vydat dnes ve čtvrtek od 18 hodin.
Sokolov - Studentské zastupitelstvo má plnohodnotný jednací řád
Kouřim - Poslední březnový den prožijí Kouřimští ve znamení sportu. Zájemci totiž poběží závod nazvaný Lipanská stezka.
Svitavy - Gymnázium se dnes zapojuje do zkoušek nanečisto, při kterých si žáci devátých a pátých tříd základních škol zkoušejí, zda jsou připravení zvládnout přijímací testy na střední školy.
Staňkov – Již šestý ročník tradičního plesu Základní školy ve Staňkově se konal v tamním Lidovém domě.
Lubná – Jsou to jednoduché počty pro žáka prvního stupně základní školy. Dohromady nastříleli 15 ze 16 podzimních branek fotbalistů Lubné. Se 12 góly nejlepší kanonýr I. B třídy Martin Ančinec ani Martin Žiak (3 góly) na jaře pomáhat se záchranou nebudou.
Svitavy - „Před několika měsíci jsem přišel o práci. Protože jsem před léty pracoval v poličské nemocnici, zajímal jsem se o práci právě tam. Slíbili mi, že mě přijmou jako sanitáře, ale musím absolvovat rekvalifikační kurz. Podíval jsem se na internet a tam jsem našel nabídku svitavské zdravotnické školy," svěřil se Ladislav Sivák, jeden ze sedmnácti úspěšných kurzistů na sanitáře.
Písek - Každý týden představujeme v Píseckém deníku prvňáčky. Tentokrát jsme se vydali do 1.B Základní školy T. G. Masaryka v Písku, kam chodí dvacet tři prvňáčků.
Zlín - Projekt zaměřený na prevenci proti šikaně Silní bez násilí přiváží do Zlína muzikál Streetlight, který představí tuto středu zlínskému publiku děti z 9. základní školy ve Zlíně.
Jičín – Včera se v jičínském volnočasovém a vzdělávacím spolku K-klub konala okresní přehlídka recitátorů, která je součástí akce Dětská scéna. Účastnili se jí žáci druhých až devátých tříd ze základních škol z celého Jičínska.
Klatovsko – Blížící se velikonoční svátky oslavíme na několika místech Klatovska.
Rychnovsko – Toužebně očekávané jarní prázdniny začínají v rychnovském okrese již v pondělí. Vedle vítaného odpočinku pro děti však mnohdy přinášejí nemalé starosti pro jejich rodiče.
Chebsko - Podle zastánců návrhu by dětem neuškodilo, pokud by byl poslední ročník mateřinky povinný.
Vysočina - Doslova hody mohou v následujících dnech očekávat návštěvníci knihoven. I letos se totiž knihovníci připojili k tradičnímu heslu Březen měsíc knihy. V duchu pozměněného motta Březen měsíc čtenářů připravili dlouhou řadu nejrůznějších akcí.
Pelhřimov – Na velké změny se musí připravit strávníci, kteří dochází do jídelny Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště (SPŠ a SOU) v Pelhřimově.
Jičín – Poslední únorovou středu se od samého rána ze všech tříd ve školce u kina ozýval smích a veselá hudba. Konal se karneval, který byl jiný než v minulých letech.
Zlín - Projekt zaměřený na prevenci proti šikaně Silní bez násilí přiváží do Zlína muzikál Streetlight, který představí tuto středu zlínskému publiku děti z 9. základní školy ve Zlíně.
Hradec Králové - I letos na základní škole na třídě SNP zakončili žáci první pololetí divadelním představením. Každý rok se v zimním čase koná divadelní představení v angličtině. Herci jsou tradičně žáci 7. ročníku, kteří divadelní představení nacvičují na hodinách anglického jazyka s rodilou mluvčí.
Česká Třebová – S dětmi ze Základní školy praktické od loňského podzimu pracuje spisovatelka Eva Danišová. Skupina dětí se pravidelně jednou za čtrnáct dní schází v prostorách školy v Borku, kde probíhají umělecky laděné volnočasové aktivity v rámci projektu Romský mentor.
Jaroměř /ROZHOVOR/ - Rudolf Polák o romské problematice říká: „Je třeba vychovávat obě strany k úctě." Sociální dávky podle něj nemají být automatické.
Jaroměř /ROZHOVOR - OSOBNOST REGIONU/ - Rudolf Polák o romské problematice říká: „Je třeba vychovávat obě strany k úctě." Sociální dávky podle něj nemají být automatické.
Lipůvka – Děti ze základní školy v Lipůvce si nejspíš budou od příštího roku hrát a sportovat na novém hřišti za osm milionů korun. Sportovat na něm budou s největší pravděpodobností i lidé mimo školu.
Litoměřice – V dalších extraligových duelech si na domácí palubovce připsali basketbalisté Slavoje Litoměřice ktg. U15 jednu výhru a jednu prohru.
Hradec Králové – Láteříme nad vším: Nelíbí se nám paní učitelka na základní škole, kam chodí naše ratolesti, chování městského strážníka či odporný zápach linoucí se z bytu sousedů. Češi jsou prý národem notorických stěžovatelů. Platí to však doopravdy?
Střílky – Jiřině Krejčiříkové ze Střílek prošlo rukama už sedmnáct divadelních her. Od roku 1995 našla zalíbení v ochotnickém divadle a dnes už je místními považována za uznávanou režisérku.
Orlické hory – Přeshraniční spolupráce je pro horské obce šancí, jak dříve nevýhodnou polohu na periferii obrátit ve vlastní výhodu. Úředně posvěcené evropské projekty i neformální partnerství jsou přínosné v mnoha oblastech.
Plzeň – Také letos bude hokejová Škodovka s napětím čekat na verdikt Českého svazu ledního hokeje. Svazem vytvořená hodnoticí komise totiž rozhodne, jestli klub dostane akreditaci hokejové akademie pro mládež. Plzeň se o akademii, jejímž cílem je výchova mladých hokejistů schopných konkurovat nejlepším hráčům ve světě, neúspěšně uchází od roku 2011.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Obrněný vůz České národní banky v úterý za policejního doprovodu přijel před Základní školu Josefa Gočára v Hradci Králové. Sice se kolem něj rozmístila zásahová jednotka, ale tentokrát v dodávce peníze nebyly.
Havlíčkův Brod: Skromný výtvarník, brněnský rodák, představí část ze svého malířského díla návštěvníkům havlíčkobrodské Galerie Vinum Missae.
Břeclav, Lednice /ROZHOVOR/ – Na konci ledna proběhl výběrový kemp do juniorské softbalové reprezentace na roky 2013 a 2014 a ledničtí Buldoci měli mezi uchazeči hned dvě želízka v ohni. Kromě osmnáctiletého Jakuba Holobrádka, se kterým jsme přinesli rozhovor nedávno, i jeho o tři roky mladšího bratra Michala. Ten je mezi Buldoky nejmladší, ale svoji softbalovou kariéru má rozjetou výborně.
Jablonec n. N. - Prioritně chce Jablonec dokončit zateplení Základní školy Liberecká a pro nemocnici dostavět nový pavilon onkologie.
Havířov – Sám se o tom přesvědčil havířovský umělec z výtvarné skupiny Sprayart 34 Nikola Vavrous. Tento sedmadvacetiletý sprejer se dostal mezi deset nejúspěšnějších živnostníků v soutěži Živnostník roku 2012 v Moravskoslezském kraji.
Hradec Králové – Láteříme nad vším: Nelíbí se nám paní učitelka na základní škole, kam chodí naše ratolesti, chování městského strážníka či odporný zápach linoucí se z bytu sousedů. Češi jsou prý národem notorických stěžovatelů. Platí to však doopravdy?
Nový Rychnov – Nová mateřská škola by měla příští rok vyrůst v Novém Rychnově. Nahradí tu stávající, která už nadále svému účelu nevyhovuje. Kromě stavby nové budovy se ale v minulosti objevily i jiné návrhy řešení.
Trutnovsko - Snahy upozornit na význam čtení jsou již z 50. let a v knihovnách pokračují dodnes.
Uherské Hradiště - Týden co týden se na tomto místě setkáváte s jednou ze slováckých osobností, která na sebe prozrazuje často velmi diskrétní věci. Když jsem tuto rubriku zakládal, bál jsem se, že nenajdu dost odvážlivců, kteří by na sebe prozradili i běžně přísně střežená tajemství.
České Budějovice – Za pár let mohou být podepsaní pod zdařilou rekonstrukcí významných památek nebo vítat návštěvníky coby kasteláni některého z jihočeských hradů či zámků.
Ivanovice na Hané - Jediný semafor, a ke všemu třicet let starý, usměrňuje chodce, kteří chtějí přejít přes cestu v Ivanovicích na Hané. U ostatních přechodů se lidé musejí spoléhat sami na sebe. A v neposlední řadě nejsou osvětlené ani zebry. Situace proto neodpovídá normám a Ivanovičtí se ji rozhodli vyřešit.
Počátky – O umístění dvou domků chráněného bydlení v Počátkách mohou obyvatelé města diskutovat ve středu v 17 hodin v sokolovně.
Havířov – Sám se o tom přesvědčil havířovský umělec z výtvarné skupiny Sprayart 34 Nikola Vavrous. Tento sedmadvacetiletý sprejer se dostal mezi deset nejúspěšnějších živnostníků v soutěži Živnostník roku 2012 v Moravskoslezském kraji.
Bílovec - Dvě nová venkovní sportoviště přibudou v průběhu příštího roku u základních škol v Bílovci. Část peněz na realizaci získá město z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.
Benešov – Další zdařený sportovní podnik mají po úterý 5. Března za sebou kantoři z benešovské Základní školy v Jiráskově ulici. Pro děti, ale nejen ty z jejich školy, připravili akci s názvem Den plný florbalu. Konal se celkově poosmé.
Litomyšl – Při místní charitě pracuje už několik měsíců dobrovolnické centrum. Převážně mladí lidé pomáhají dětem a seniorům.
Mariánské Lázně - Vynikajícího úspěchu dosáhl florbalový tým hráček osmých a devátých tříd z mariánskolázeňské základní školy Jih.
Strakonice /ANDÍLCI/ - Školáci o světě dospělých a svých přáních
Třinec - Vrátit se po roce do nejvyšší soutěže s tímto předsevzetím vykročili do jarní části první ligy hokejbalisté HBC Enviform Třinec. „Takový byl náš předsezónní cíl. A pořád platí," potvrzuje obránce Radim Mišun, kapitán mužstva.
Česká Lípa - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě představuje dětem profese a řemesla využívaná v muzejnictví. Během dvou let jich představí na workshopech 25.
Dolní Bousov - Ve městě na východní straně Mladoboleslavska pokračuje řada investic. Letos dojde na zateplení mateřské školy.