Místa ve školkách budou znovu chybět, ukázal zápis
České Budějovice – Budějovická radnice se chystá od září přijmout do svých školek 912 dětí. Před branami mateřinek ale znovu zůstanou početní neuspokojení zájemci. Ukázaly to zápisy.
České Budějovice – Budějovická radnice se chystá od září přijmout do svých školek 912 dětí. Před branami mateřinek ale znovu zůstanou početní neuspokojení zájemci. Ukázaly to zápisy.
Havlíčkův Brod – Zvládnout tepenné krvácení, mozkolebeční poranění nebo zásah ve feťáckém doupěti. To byl úkol pro 20 družstev, která se v pátek zúčastnila soutěže malých zdravotníků.
Lubenec - Podle informací Deníku prověřuje policie aktivity účetní lubenecké základní školy, která za nejasných okolností loni na podzim zemřela při požáru ve školní jídelně.
Pavlovice /ROZHOVOR/ – Když rozezvučí dva tisíce šest set píšťal varhan pavlovického kostela, člověku se zatají dech. Na tento ojedinělý nástroj přitom teprve devatenáctiletý Stanislav Smoček hraje pouze šest let. „Uživit se tím bude boj, ale pokud na sobě člověk pracuje a podaří se mu získat dobré konexe, jde všechno,“ říká. I když v dospívání párkrát zaváhal, zda je to pro něj to pravé, varhaníkem asi měl být odjakživa. Už jen to, že od narození žije pár metrů od kostela nasvědčuje tomu, že mu toto zvláštní, ale krásné povolání bylo zřejmě souzeno.
Kutná Hora, Malín – Návrat o pár stovek let zpátky čeká Malínské. Výhledově možná přijdou o základní školu, o jediné dopravní i pěší spojení k městu a před pár týdny přišli o možnost využít městskou dopravu.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Včera dopoledne si mohli žáci prachatických základních škol v rámci dne otevřených dveří složek integrovaného záchranného systému v Prachaticích pod odborným vedením specialistů například vyzkoušet, jak se míří s hasičskou hadicí na cíl.
Ústecko - Podle informací Deníku prověřuje policie aktivity účetní lubenecké základní školy, která za nejasných okolností loni na podzim zemřela při požáru ve školní jídelně.
Rakovník – Zfetovaná dívka s pořezanými žilami chvíli netečně sedí. Najednou se prudce zvedá, křičí a kope kolem sebe.
Zbytiny – Do posledního května mají možnost zájemci přihlásit se o místo ředitele malotřídní Základní školy ve Zbytinách.
Olbramovice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Ospalou polední návsí tiché vesnice občas projede traktor nebo cyklista. Všude klid, čisto, náves zalitá sluncem. Vesnická idyla. Nebylo tomu tak vždy. Ještě nedávno burácely obcí kamióny a proudily kolony aut.
Benešov – Vaří kuchařky v benešovských školních jídelnách stravu, která se nedá pozřít?
Kdyně -Sedm měsíců pracovali žáci kdyňské základní školy na projektech, které zlepší úroveň města a školy.
Město Albrechtice -U příležitosti svátku patrona hasičů – Sv. Floriana pozvali hasiče z Města Albrechtic jejich polští partneři z gminy Komprachcice.
Šumperk /FOTOGALERIE/ – Mýtus o nešťastném datu, které spojuje pátek a třináctého, se tradičně pokouší zbourat Hasičský záchranný sbor.
Janová – Výsledky kontroly hospodaření Základní školy a Mateřské školy Janová jsou na světě. Krajští auditoři zjistili, že v letech 2008–2010 se vinou špatného účtování a neoprávněných převodů peněz „ztratilo“ téměř půl milionu korun.
Příbram – Pátek patřil především dětem, ale i jejich rodičům, kteří v rámci Dne otevřených dveří navštívili areály stanic v Příbrami, Dobříši a v Sedlčanech. Akci pro veřejnost pořádal Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Příbram.
Libice nad Cidlinou /FOTO/ -Téměř padesát zájemců všech generací přišlo na libickou náves, aby si následně prohlédlo Pamětní síň Slavníkovské Libice, část naučné stezky a historickou akropoli blatného hradiska.
Strakonicko - Sportovní výsledky a tabulky v kostce.
Jičínsko - Kam za sportem aktivně či pasivně:
Prachatice -Celkem sedmdesát dětí z jedenácti škol se včera sešlo u prachatického Domu dětí a mládeže, kde porovnaly své znalosti v oblasti zdravovědy, ale také své dovednosti v hasičských disciplínách.
Špindlerův Mlýn – Po absolvované úspěšné šesté zimní sezoně, kdy připravila řadu závodníků, Sportovní akademie musela zrušit činnost všesportovního kroužku, který využívaly především špindlerovské děti.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Děti ze všestarské základní školy ve čtvrtek vyzkoušely práce pradávných řemeslníků. Na celý den pro ně učitelé připravili zajímavou akci, netradiční výuku.
Praha - Poslední dění kolem jízdného, tedy vlastně „nejízdného“ pro děti základní školou povinné a pro čím dál mladší lidi v nejlepším věku sleduji s otevřenou pusou.
Ústí n. O. – Oblastní spolek Českého červeného kříže připravil na středu pro žáky základních škol soutěž v poskytování první pomoci.
Meziboří - Olympijská vítězka Miloslava Rezková Hübnerová odstartovala soutěže v Meziboří.
Čimelice /Co na to děti/ -S páťáky ze Základní školy Čimelice jsme si povídali nejen o mistrovství světa v hokeji, které se koná na Slovensku.
Pardubice - Ředitelku Základní školy ve Štěfánikově ulici v Pardubicích, která se stala v říjnu loňského roku obětí kyberšikany ze strany tří žákyň deváté třídy, by mělo město potrestat.
Vyškov – Vyfasují igelitové pytle a rukavice a vydají se do různých částí města, aby ho pomohli zbavit odpadků. Žádné sci-fi, ale realita okresního města. V pátek se totiž žáci pěti základních škol skutečně obléknou do pracovního.
Rychnov nad Kněžnou - Mladí cyklisté se v Rychnově utkali v dopravní soutěži o postup do krajského kola, znalosti a umění byly nezbytné.
Liberec - Poznáš planety naší sluneční soustavy? Která hora světa je nejvyšší a jakými hrady se pyšní Liberecký kraj? Odpovědi pomáhají hledat dětem interaktivní lavičky v novém Parku bezpečí u Základní školy v Ostašově.
Pardubice - „Připadá mi to celé absurdní,“ konstatoval náměstek pardubické primátorky Martin Bílek
Rokycany - Po poledni řidič dodávky v Rokycanech přehlédl přecházejícího chlapce a děvče.
Slaný/FOTOGALERIE/ - Prezentační akce krajského policejního ředitelství zavítala do královského města podruhé
Strašnice – Zdi školy v Gutově ulici budou vyzdobené. malbě je využijí umělci, kteří propagují takzvaný mural art.
Rohatec /REPORTÁŽ/ – Je vyučování a dva chlapci hrají piškvorky. Nic zvláštního? Ale oni je hrají se souhlasem pedagogů. Na škole v Rohatci je právě den, kdy děti poznávají, že matematika se dá učit i zábavnou formou.
Vápenná /FOTO/ - Žáci a učitelé Základní školy ve Vápenné se rozhodli podpořit český hokejový tým, a proto si ve čtvrtek oblékli trička v národních barvách a pomocí nich sestavili vlajku České republiky.
Bruntál /FOTOGALERIE/ -Výstava Klubu skalničkářů Campanula Bruntálpokračuje i v pátek13. květnav atriu Kulturního střediska na Dukelské ulici v Bruntále.
Náchodsko /FOTO/ – Český den proti rakovině, který se konalve sředu 11. květnav mnoha městech po celé zemi, oslovil stovky lidí. Skupinky studentů rozdávaly za dvacetikorunový příspěvek symbol sbírky – květ měsíčku lékařského – s fialovou stužkou. Žlutý kvítek bylo možné pomocí špendlíku připnout na oblečení či tašku.
Teplice – Většina školek v pěti velkých městech Ústeckého kraje je plně obsazená. Města proto hledají možnosti, jak jejich kapacitu navýšit. Někde mají od hygieniků výjimku na vyšší počet dětí v jedné třídě, jinde připravují stavební úpravy současných prostor mateřských škol.
Velké Pavlovice – Mladí fotbalisté, navštěvující Základní školu ve Velkých Pavlovicích, triumfálně zabodovali v soutěži s názvem McDonald’s Cup 2010/2011.
Poděbrady -Vydělávat čtením na charitu. To je myšlenka funkčního projektu, do kterého se hojně zapojili žáci Základní školy TGM Poděbrady.
Milevsko a okolí /ROZHOVOR/ -Více možností, jak se dostat do cílového místa, to by měl přinést pilotní projekt s autobusy na zavolání na Milevsku. Začne fungovat přesně za měsíc, 12. června.
Opavsko - Symbolizují návrat jara, život i zdravé životní prostředí. Takto popsali přítomnost čápů ve svých obcích někteří starostové Opavska.
Kopřivnice - Po dva dny nesloužila sportovní hala Vyšší a Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Kopřivnici sportu, ale prezentaci technických profesí. Hostila totiž přehlídku Řemeslo má zlaté dno.
Rokycany – Hned dvě televize a s nimi Deník se dnes budou věnovat Základní škole v Čechově ulici.
Mělník - Děti z mělnických škol vyrazily na bezmála dvoukilometrovou trať se spoustou soutěžních úkolů
Rychnov nad Kněžnou – V budově rychnovské Základní umělecké školy se to během včerejšího odpoledne hemžilo novými nadanými tvářemi.
Klatovy – Na klatovské Hůrce se konala akce Den lesa, kterou organizovala společnost Lesy města Klatov za podpory Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR
Jaroměř – Z přečinu výtržnictví se v těchto dnech zodpovídá sedmnáctiletý násilník z Jaroměře.
Nový Bor /ANKETA/ – Rodiče, kteří chtějí svá dítka umístit do některého z letních táborů pořádaných DDM Smetanka, mají poslední možnost.