Hranice – První sněhová nadílka již v Hranicích prověřila, jak je dodržována letošní novela, která zavazuje obce a města k úklidu naprosté většiny chodníků. Podle ředitele Milana Vinklera se jím vedená městská společnost Ekoltes vypořádala s první náloží sněhu dobře.
Slovácko – Počet dopravních nehod, při nichž se střetávají osobní i nákladní auta s lesní zvěří, neubývá. Centrum dopravního výzkumu uvádí, že každoročně dojde v České republice zhruba k sedmi a půl tisícům střetů se zvěří, při nichž se smrtelně zraní až pět řidičů.
Východní Čechy – Deník navštívil francouzské sídlo hlavních evropských institucí. Nejen politikou jsou však živi redaktoři. To ostatní bylo také zajímavé.
Olomouc – První větší příval sněhu zasypal chodníky v Olomouci a nemálo lidí si stěžuje, že radnice po novele zákona úklid sněhové nadílky nestíhá. V ulicích se také objevují cedule informující, že se chodník v zimě neudržuje. Město má nyní na starosti tříkrát větší plochu chodníků než dříve.
Hlinka /FOTOGALERIE/ - Obec Hlinka nemá vlastní techniku na odklízení sněhu, proto asi kilometrový úsek nové silnice do Rylovky v zimě udržují sousedé z Polska.
Telnice - Ani tuhý mráz neodradil milovníky zimních sportů od návštěvy Skiareálu v Zadní Telnici na Ústecku, kde se o víkendu rozjely letos poprvé vleky na Mevě, Kašpárku a také na Rudným.
Duchcov – Záchranná akce čekala hasiče na rybníku v Duchcově. Byli sem přivoláni s podezřením na zamrzlé labutě na vodní hladině. Pomocí lodě se k nim přiblížili.
Pelhřimov /FOTOGALERIE/ – „Prosil bych jeden punč. Alespoň mi nebude taková zima.“ Tak přesně tohle říkal v neděli mladík, který si u stánku s touto pochutinou stěžoval prodávající na mrazivé počasí.
Karlovarsko - Vydat se ovíkendu na silnice, bylo opravdu jen pro silné nátury, vozovky totiž byly namrzlé a auta se často stávala vpodstatě nezvladatelnými.
Berounsko - Zlatá neděle je velkou příležitostí nejen pro opozdilce, kterým se dosud nepodařilo nakoupit vánoční dárky pro své blízké, ale i pro prodejce, kteří mají lidem co nabídnout.
Uherský Brod - V časných ranních hodinách z pátku na sobotu přišel na obvodní oddělení Policie ČR v Uherském Brodě oznámit devětadvacetiletý muž z Uherského Hradiště, že v poslední době se vloupal v brodském a bojkovickém regionu do několika chat.
Bruntál - Také letos dostanou sportovci příležitost pochutnat si na vánočním kaprovi zadarmo. Šupináče na štědrovečerní stůl jim pomohou zajistit jejich rychlé nohy.
Modrá /FOTOGALERIE/ – Příchod zimy patřil od pradávna mezi významné svátky našich předků. Ti před koncem roku slavili zimní slunovrat. Tento čas si v sobotu už popáté připomenuli v Archeoskanzenu Modrá členové občanského sdružení Velkomoravané a jejich přátelé z různých družin v České republice.
Hranice – Betlémské světlo dorazilo na nádraží do Hranic v sobotu ráno sedmnáct minut před devátou hodinou. Oheň zapálený v Betlémě tradičně vlakem rozvážejí skauti po celé republice.
Medlov FOTOGALERIE/ – Velmi příjemný boj proti zimě uspořádali v sobotu večer ve zborovické místní části Medlov. V soutěži o nejlepší ovocnou pálenku se v tamní obecní místnosti utkalo devětadvacet vzorků.
Zásmuky - Zámek na krku a na něm dlouhý řetěz, malá boudička, v kbelíku stará voda a miska na potravu zapadaná sněhem.Tak vypadá život pejska, kterému říkají Čert a o kterého se takto „vzorně“ stará jeho majitel ze Zásmuk.
Nymburk - Zima jako v ruském filmu ovládla také Nymbursko. Zatímco romantické typy vyráží na neopakovatelné procházky a pijáci si libují, že v mrazurychle vystřízliví, prodejcům stromků ztuhly dřeviny na kost.
Šindelová – Nešťastní musejí být majitelé domku v Šindelové. Jejich příbytek totiž v sobotu k ránu vyhořel. Celková škoda je podle hasičů odhadnutá na jeden a půl milionu korun.
Šindelová – Nešťastní musejí být majitelé domku v Šindelové. Jejich příbytek totiž v sobotu k ránu vyhořel. Celková škoda je podle hasičů odhadnutá na jeden a půl milionu korun.
Příbramsko – Předpověď meterologům vyšla a v neděli jsme se probudili do skutečné arktické zimy. Teplota mnohde dosahovala k minus dvaceti stupňům Celsia.
Příbramsko /AKTUALIZOVÁNO/ - Předpověď meteorologům vyšla a v neděli jsme se probudili do skutečné arktické zimy. Teplota mnohde dosahovala k minus dvaceti stupňům Celsia. V rožmitálské meteorologické stanici naměřil Hubert Hoyer minus 18,5 stupně Celsia. "Při zemi bylo dokonce minus 23,1 stupně. Je to hodně, ale rekord nepadl," řekl správce meteorologické stanice Hubert Hoyer. V Rožmitále leží 8 centimetrů sněhu. Mráz vydržel po celý den a už před večerem bylo místy minus 12 stupňů. Rtuť teploměru ale stále klesá, a tak bylo po 19. hodině večer až minus 15 °C. Žádné problémy způsobené nízkými teplotami nejsou zatím hlášeny.
Příbram – V sobotu jsme zažili pořádnou zimu. Místy bylo na Příbramsku až minus 12 stupňů pod nulou, mnohde ještě panoval silnější mráz. V noci na sobotu připadl další sníh a první lyžaři si vyšlápli stopu v brdských lesích. V nejvyšších partiích tam totiž leží kolem 15 centimetrů prašanu.
Východní Čechy – Deník navštívil francouzské sídlo hlavních evropských institucí. Nejen politikou jsou však živi redaktoři. To ostatní bylo také zajímavé
Hodonín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – „Až na tu prosincovou zimu to jde. KVánocům kupuje svíčky jako dáreček spousta lidí,“ usmál se výrobce a prodejce voňavých svíček zčistého včelího vosku Marián Boliak ze Slovenska, který letos už počtvrté prodával své přírodní výrobky na už tradičním Malém vánočním jarmarku na hodonínské pěší zóně.
Vánoce. Výkladní skříně se opět rozzářily svíčkami a zlatým jmelím, „vypukly“ vánoční trhy a spousta křesťanů opět začíná reptat: „Jen se podívejte, co lidi z těch svátků dělají! Většina z nich ani neví, co to všechno znamená - těší se jen na stromeček, dárky a dobré jídlo. Je to samá komerce!“
Příbram – V sobotu jsme zažili pořádnou zimu. Místy bylo na Příbramsku až minus 12 stupňů pod nulou, mnohde ještě panoval silnější mráz. V noci na sobotu připadl další sníh a první lyžaři si vyšlápli stopu v brdských lesích. V nejvyšších partiích tam totiž leží kolem 15 centimetrů prašanu.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Už v pátek krátce před půl šestou ráno hodin bylo policistům nahlášeno náhlé úmrtí neznámé ženy, ke kterému došlo v parku v Moravské Ostravě.
Berounsko – Mrazivé dny, kdy rtuť teploměru klesák mínusosmi stupňům celsia i přes den, ztěžuje na Berounsku život hlavně lidem, kteří musí pracovat pod širým nebem.
Rakovnicko - Rakovnický region, stejně jako celý zbytek naší vlasti, zasáhly zatím nejsilnější mrazy této zimy. Teploty se během nedělního dne budou pohybovat okolo - 10 °C.
Fulnek – Nadcházející vánoční svátky znamenají pro mnoho lidí spíše dobu stresu, zmatku a shonu. Jen málokdo má v tomto období čas zastavit se, zaposlouchat se do zvuků zimy a načerpat energii.
Zásmuky - Zámek na krku a na něm dlouhý řetěz, malá boudička, v kbelíku stará voda a miska na potravu zapadaná sněhem.Tak vypadá život pejska, kterému říkají Čert a o kterého se takto „vzorně“ stará jeho majitel ze Zásmuk.