I měsíce po povodních přicházejí lidé o své o domy
Novojičínsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Červnové povodně si stále vybírají svou daň. V těchto dnech přicházejí další lidé o svá stavení.
Novojičínsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Červnové povodně si stále vybírají svou daň. V těchto dnech přicházejí další lidé o svá stavení.
Novojičínsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Červnové povodně si stále vybírají svou daň. V těchto dnech přicházejí další majitelé o svá stavení.
Pavlov - Před třemi lety začaly několik set metrů vedle rotujících lopatek dvou největších větrných elektráren v Česku vyrůstat za humny Pavlova dva další, o něco menší větrníky.
Kout na Šumavě - O prostory v koutském zámku, kde se donedávna konaly různé akce, přišli naši tělesně postižení spoluobčané.
Napadlo vás někdy, že byste kompost na vaší zahrádce přihlásili do soutěže? Že jsme se zbláznili? My ne, a navíc klání o nejhezčí kompost opravdu existuje. Akci letos už popáté pořádalo občanské sdružení Ekodomov. O titul bojovalo celkem 58 zahrádkářů a porota jako vítěze určila Jaromíra Složila z Ostravy.
Cheznovice - Ve středu vjely do obce zase stavební stroje. Ještě před příchodem zimy chce obec udělat 500 metrů nové silnice.
Východní Čechy - Od příští zimy budeme muset možná všichni na zimu povinně přezouvat letní gumy na zimní.
Liberecký kraj - Předem tak trochu očekávané překvapení čekalo na hlídku cizinecké policie v jednom ze sklepů jabloneckých panelových domů. Objevila zde totiž na sklepní prostory luxusní místo s ledničkou, vařičem, upraveným lůžkem a skříní.
Brno – Fotbalisté brněnské rezervy mají nového kouče. Po roce a půl se k týmu vrací Petr Maléř.
Liberecko - Předem tak trochu očekávané překvapení čekalo na hlídku cizinecké policie v jednom ze sklepů jabloneckých panelových domů. Objevila zde totiž na sklepní prostory luxusní místo s ledničkou, vařičem, upraveným lůžkem a skříní.
Šumava - K úpravě dvou stop pro klasické lyžování se v letošní zimní sezoně vrátí většina běžeckých tras na Šumavě.
Východní Čechy - /HLASUJTE V ANKETĚ/ Od příští zimy budeme muset možná všichni na zimu povinně přezouvat letní gumy na zimní.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Bez dalších společníků chce vybudovat obchodní centrum na třicetitisícovém zlínském sídlišti Jižní Svahy majitel firmy EKZ Zlín Franz Wokatsch.
Orlickoústecko - Lidé svatého Floriána, takový je název projektu Deníku, v němž čtenáře postupně seznamujeme se sbory dobrovolných hasičů okresu.
Pardubický kraj - Spousta práce a vynaložené miliony navíc.
Pohnání - Vzniku sboru dobrovolných hasičů v Pohnání předcházelo značné množství požárů.
Brno - Středeční zářivé a teplé odpoledne vBrně znamenalo nejen návrat slunečních brýlí do ulic města, ale taky rekord po více než čtyřiceti letech. Přitom hned více než otři stupně. Takový skok zaznamenali ve středu meteorologové vbrněnské části Tuřany.
Chodská Lhota - Více než osmdesát let stará budova sokolovny v Chodské Lhotě bude kompletně opravená už příští rok na jaře.
Pustá Polom - Aktuálně druhý celek krajského přeboru, Pustá Polom, hostila v neděli na domácím trávníku Frenštát.
Královéhradecko - Spousta práce a vynaložené miliony navíc. A ještě strach ze žalob lidí, kteří si na zledovatělém chodníku zlomí nohu.
Kroměřížsko - Zima se kvapem blíží a milovníci běžeckého lyžování na Kroměřížsku si mohou mnout ruce.
Olomouc - Středa byla zřejmě posledním letošním dnem s ještě letními teplotami. Ještě zítra by mělo být podobně hezky. Poté se ochladí a bude pršet. Na mnoha místech země padaly teplotní rekordy.
Žďár nad Sázavou - Miloš Živný alias Železný muž převezme ve čtvrtek v Pelhřimově oficiální certifikát za nejvyšší počet seniorem absolvovaných vytrvalostních závodů v dlouhém triatlonu.
Orlickoústecko - Několik mateřských center v okrese uspořádá v říjnu burzu dětského oblečení a potřeb. Přichází totiž zima a rodiny se musí zásobit teplejším oblečením.
Hoštice-Heroltice /FOTOGALERIE/ - Nejstarší požár, o němž má obec Hoštice-Heroltice informace, se stal v září 1817. Tehdy shořely téměř celé Hoštice i s kostelem. Toto neštěstí prý zavinil výstřel po holubech na slaměné střeše. Požáry pak spalovaly vesnici každou chvíli, někdy i rok co rok po sobě. I kvůli tomu vznikl v roce 1896 sbor dobrovolných hasičů. A ti sto dvanáctiletou tradici ctí dodnes.
Bartošovice /FOTOGALERIE/ - Unikátní projekt Návrat orla skalního do České republiky zaznamenal velkou ztrátu. Zřejmě po zasažení elektrickým proudem totiž zahynula orlice Gabča, která do volné přírody vylétla v srpnu 2007.
Kroměřížsko - Zima se kvapem blíží a milovníci běžeckého lyžování na Kroměřížsku si mohou mnout ruce.
Zdíkov - Místo pod střechou teď cvičí zdíkovští školáci venku. Důvodem je havarijní stav střechy nové tělocvičny.
Novojičínsko - Unikátní projekt Návrat orla skalního do České republiky zaznamenal velkou ztrátu. Zřejmě po zasažení elektrickým proudem totiž zahynula orlice Gabča, která do volné přírody vylétla v srpnu 2007.
Královéhradecký kraj - /HLASUJTE/ Až o sto procent se možná prodraží zimní údržba komunikací. Vedle silnic se obce budou muset postarat i o chodníky.V Náchodě spoléhají, že si lidé budou před domy sníh nadále odklízet sami.
Pardubický kraj - Spousta práce a vynaložené miliony navíc. A ještě strach ze žalob lidí, kteří si na zledovatělém chodníku zlomí nohu.
Praha - Na dálnici D1 budou v zimě moci i osobní auta bez zimních pneumatik.
Svojanov - Den zvířat se uskutečnil o prvním říjnovém víkendu na hradě Svojanov.
Chomutovsko - Tuto zimu poprvé nemusejí majitelé domů ven s lopatou. Sníh na chodníku před jejich domem by měla uklízet obec.
Českobudějovicko - Kritická situace na trhu s mlékem přiměla české zemědělce k tomu, před čím dlouho varovali. Sáhli k likvidaci chovů mléčného skotu.
Východní Čechy - Nejhezčí počasí bude ve středu, ostatní dny budou zatažené a meteorologové předpovídají i déšť. Teploty se ale udrží stále poměrně vysoko.
Želiv - Hned čtyři významná výročí najednou si ve čtvrtek připomenou želivští premonstráti.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Pragováci nedosáhli na body nedůslednostmi v obraně, především neuhlídali střelce Zimu.
Jeseník - Astronomické účty za energie musí platit Potravinářské učiliště Jeseník. Řešením by byla modernizace budov. Škola potřebuje získat miliony korun na zateplení nového internátu a tělocvičny a výměnu oken.
DVACET SAMETOVÝCH LET - Chaty a chalupy představovaly relativně svobodný svět, který naplnilo kutilství a lidová tvořivost někdy až do absurdních rozměrů.
Krnov - Město Krnov zahájilo v červnu zkušební provoz institutu veřejné služby. Ten byl zaveden v letos kvůli novelizací zákona o pomoci v hmotné nouzi. V Krnově čerpá dávky hmotné nouze na 1 700 lidí.
Hořovice /FOTO/ - Návštěvníky Cibulového jarmarku v Hořovicích uvítaly na cestě z vlaku zapáchající mršiny kaprů.
Znojmo /AKTUALIZOVÁNO,DISKUTUJTE/ - První jednání mimo jiné o budoucnosti lipové aleje na Pražské ulici zahájí v úterý znojemská komise pro životní prostředí. Šmerda varuje před velkým kácením.
Šardice - Historická budova začne od příštího roku sloužit obci. Firma do zimy skončí s opravami.
Ostroh - V neděli 25. října se s kostele uskuteční setkání členů občanského sdružení na záchranu kostela sv. Wolfganga se sponzory.
Rokycansko - Hromady solí a inertního posypového materiálu spolu s ruchem v dílnách už svědčí o tom, že zima se blíží.
Červený Kostelec - Na Červenokostelecku si asi někdo už pomalu s předstihem připravuje auto na zimu.
Praha - Kdyby mohli, nejraději by poručili větru, dešti – a hlavně sněhu. Kdo? Téměř všichni starostové a primátoři v Česku.
Východní Čechy - Nejhezčí počasí bude ve středu, ostatní dny budou zatažené a meteorologové předpovídají i déšť. Teploty se ale udrží stále poměrně vysoko.
Chotíkov - Rybáři z Chotíkova si na rozdíl od těch ostatních mohou zachytat na rybníce místního významu.