Bezdomovci mizí od Moravy
Uherské Hradiště - Bezdomovci, kteří se ještě před zimou usídlili u břehů Moravy, za tenisovými kurty v Uherském Hradiště, dali na výtky strážníků a místo opustili.
Uherské Hradiště - Bezdomovci, kteří se ještě před zimou usídlili u břehů Moravy, za tenisovými kurty v Uherském Hradiště, dali na výtky strážníků a místo opustili.
Hlučín - Hlučínští fotbalisté se zatím nemohou pořádně nastartovat. Horký kandidát na postup do druhé ligy na jaře pouze paběrkuje.
Liberecký kraj - Větší množství dešťových kapek, které by zvrátilo dlouhotrvajícím suchem poznamenaný začátek letošní sezony, toužebně očekávají zemědělci na Liberecku a Jablonecku. Pršet mělo již minulý týden, nakonec však spadlo z pohledu zemědělců jen pár kapek.
Liberecko - Větší množství dešťových kapek, které by zvrátilo dlouhotrvajícím suchem poznamenaný začátek letošní sezony, toužebně očekávají zemědělci na Liberecku. Pršet mělo již minulý týden, nakonec však spadlo z pohledu zemědělců jen pár kapek.
Vrchlabí - Jako průměrnou posuzuje Správa Krkonošského národního parku uplynulou zimní sezónu.
Velehrad, Staré Město - Náročné povětrnostní podmínky, které panovaly během letošní zimy i při jejím ústupu, způsobily závažná poškození silnic. Výjimkou není ani před necelými čtyřmi roky kompletně zrekonstruovaná komunikace druhé třídy spojující Staré Město a Velehrad.
Svatá Maří - Obec má v plánu opravit po zimním období poškozené komunikace.
Rychnov nad Kněžnou - Děti na exkurzích u hasičů nejvíc zajímá to, co si mohou samy vyzkoušet.
Liberec - Jak vypadá pouštní dobrodružství na horských kolech už ví český vytrvalec Jan Kubíček.
Rovná (Sokolovsko) - Jako ve středověku si připadají někteří lidé žijící v panelových domech v Rovné. Topení jim nehřeje a ani z kohoutku si nemohou pustit teplou vodu. Když se chtějí trochu ohřát, musejí si koupit elektrický přímotop.
Lysá hora - Už od příští středy 13. května začne opět jezdit autobus na Lysou horu. Pravidelnou autobusovou linku na vrchol nejvyšší hory Beskyd lidé budou moci využívat během celé letní sezony a poslední spoj před zimou pojede 25. září.
Rovná - Teplofikační společnost Lenoxa chce dodávku obnovit až po úhradě dlužné částky
Mělnicko/ Po zrušení poplatků pro pacienty do osmnácti let se čekárny opět plní
Havířov /FOTOGALERIE+VIDEO/ - Profesionální jednotka hasičů z Havířova má od tohoto týdne k dispozici nový zásahový automobil. Proti předchozímu, který i nadále zůstává v autoparku, má nový vůz pohon všech čtyř kol a modernější vybavení.
Lysá hora - Už od příští středy 13. května začne opět jezdit autobus na Lysou horu. Pravidelnou autobusovou linku na vrchol nejvyšší hory Beskyd lidé budou moci využívat během celé letní sezony a poslední spoj před zimou pojede 25. září.
Černý Důl - Janskolázeňská společnost Mega Plus, která vlastní skiareál Černá hora, koupila většinový podíl ve firmě Markid. Ta až dosud provozovala skipark v Černém Dole. Na lyžaře tak příští zimu čeká několik novinek.
Beroun - Kdo nestihl stavbu v dubnu, ten si raději počká na červen.
Valašské Klobouky - Posádka rychlé záchranné služby je ve valašskokloboucké poliklinice třetím rokem. Nejen zradnice, ale izokolních obcí se však stále ozývají hlasy, které by přivítaly ipřítomnost lékaře.
Lhotka/ Historii skalního obydlí, který je chráněnou památkou, přiblížila ředitelka Regionálního muzea v Mělníku Miloslava Havlíčková
Kladensko - Setkání s hlodavcem v bytě je vždy velký šok. Přenášejí nebezpečné nemoci a zlikvidovat by je měl pokaždé odborník. Nepouštějte se do toho raději sami.
Přídolí - „Lyžování jsem odolával, jak jen to šlo,“ říká Michal Sýkora z Přídolí.
Jihlava - Ceny benzinu a nafty stoupají každoročně vzhůru společně s rtutí teploměru. S příchodem teplých dnů a motoristické sezony se ceny motorových paliv odráží od zimního cenového dna.
Bezdružice - Starost o to, aby někdo napekl koláčky a buchty, projevila v pondělí odpoledne Marie Šavlová. Chtěla totiž pohostit zástupce radnice, kteří jí přišli popřát ke 102. narozeninám
Pardubicko - Projevy pylové alergie se mohou během života měnit, protože podléhají mnoha různým vlivům. Člověk roste, dospívá, rozmnožuje se a stárne – a celý tento proces se odráží i v imunitních reakcích.
Orlickoústecko - Projevy pylové alergie se mohou během života měnit, protože podléhají mnoha různým vlivům. Člověk roste, dospívá, rozmnožuje se a stárne – a celý tento proces se odráží i v imunitních reakcích.
Staňkov - Splutí Radbuzy si letos nenechaly ujít osádky 60 lodí
Slavíč /FOTOGALERIE/ - Unikátní technická památka se před víkendem otevřela turistům v obci Slavíč na Hranicku. Bývalý železniční tunel však od pátku do neděle sloužil také účastníkům závodu horských kol Author Šela Marathon.
Prostějov - Ve 23. kole moravské divize D se nedařilo ani jednomu ze dvou mužstev z Prostějovska. Protivanov podlehl Viktorii Otrokovice 0:1 a také Konice neuspěla na domácí půdě. Třemi góly ji potupil útočník Melichárek a zařídil tak vítězství Napajedel 3:2.
Orlickoústecko - Projevy pylové alergie se mohou během života měnit, protože podléhají mnoha různým vlivům. Člověk roste, dospívá, rozmnožuje se a stárne – a celý tento proces se odráží i v imunitních reakcích.
Slavíč /FOTOGALERIE/ - Unikátní technická památka se před víkendem otevřela turistům v obci Slavíč na Hranicku. Bývalý železniční tunel však od pátku do neděle sloužil také účastníkům závodu horských kol Author Šela Marathon.
Novojičínsko - Provozovatelé a majitelé koupališť v okrese chystají spoustu novinek. Některá koupaliště se v létě představí v novém kabátě. Například příborské koupaliště v těchto dnech prochází rozsáhlou, několika milionovou rekonstrukcí.
Bušanovice - Zima znovu udělala své a zanechala mezi přilehlými osadami obce Bušanovice poškozené komunikace.
Český Těšín - Fotbalisté Českého Těšína si v dalším kole krajského přeboru poradili s Lískovcem a nadále úspěšně stíhají vedoucí Jakubčovice.
Bechyně - Dobrovolní hasiči v sobotu bojovali o putovní pohár a otevřeli po zimě své muzeum
Příbram - V Česku ubyla téměř polovina potřebných včelstev. Na Příbramsku tomu není jinak. Budoucnost včel prý vůbec není růžová.
Kostelec n. Č. l. - Krátce po sobotním odpoledni se na náměstí v Kostelci nad Černými lesy sešlo více než osmdesát vyznavačů cyklistiky, aby po dlouhé zimě společně vyvětrali svá jízdní kola. Tradiční akci nazvanou Kolvětrání již pošesté připravilo OS Asanace ve spolupráci s Českou ovocnářskou unií, přidala se i řada sponzorů.
Jihlava /FOTOGALERIE/ - Profesionální i dobrovolní hasiči z Jihlavska měřili v sobotu na jihlavském Masarykově náměstí síly v několika disciplínách, které netrénovaný člověk neměl naději zdolat.
Zádub-Závišín - Nezapomíná se ani na akce pro děti
Dolní Branná - Šestnáctiletá autokrosařka Ivana Kuželová na startu svojí šesté sezony touží po premiérovém vítězství v seriálu mistrovství republiky
Brno /FOTOGALERIE/ - Skvělá přesnídávková polévka i poctivý tmavý guláš. Jen svíčková by zasloužila víc smetany, ze zeleninového základu toho v ní zbylo moc
Domažlicko - Největší dopravní tepna – silnice I. třídy od Plzně k hraničnímu přechodu ve Folmavě, je v žalostném stavu.
Jedlová/Kamenec - Pálení čarodějnic v magickou noc se stává společným setkáním obyvatel mnoha obcí.
Hodonínsko - Hodonínští hasiči se během dubna pořádně zapotili a ještě nejspíš i zapotí. Velmi často totiž musí vyjíždět k požárům způsobeným vypalováním trávy a klestí.
Varnsdorf - Poslední dubnový den se Varnsdofští rozloučili s vládkyní zimy Rampušačkou
Pelhřimovsko - Čtvrteční noc je zahalená zvláštním kouzlem. Rozhoří se ohně a na pozoru se musejí mít všechny čarodějnice.
Havlíčkův Brod - Nová motocyklová sezona odstartovala.
Ústí nad Labem - /REPORTÁŽ/ Kdepak, já nejsem čarodějnice, to bych stejně přiletěla až o půlnoci, smála se Veronika Hrouzková, jedna z těch, kteří se přišli podívat na pálení čarodějnic ve čtvrtek vpodvečer na Severní Terasu v Ústí nad Labem.
Pec pod Sněžkou - Už jen několik týdnů mohou návštěvníci nejvyššího českého vrcholu spatřit starou poštovnu.
Krnov - Školáci projevili na Dětském slyšení pořádnou dávku invence. Městských zastupitelů v čele se starostkou Ramazanovou se ptali na přehradu, koupaliště i chybějící lavičky.
Jankov -Bývalý kouč Jankova se radoval z výhry Týna, extýnský trenér na lavičce SK Jankov pro změnu smutnil nad nevydařeným duelem. „Špatný zápas,“ shrnul Jan Koutský po porážce hostů 1:4.