OBRAZEM: Vánoční ulička s řemesly
Kostelec nad Orlicí - Toč se kolovrátku a zpívej, mohou si zanotovat návštěvníci dnešního kosteleckého jarmarku
Kostelec nad Orlicí - Toč se kolovrátku a zpívej, mohou si zanotovat návštěvníci dnešního kosteleckého jarmarku
Jihlava - Velké zklamání zavládlo mezi několika sty fanoušky kapely Olympic. Legendární hudebníci měli od páteční dvacáté hodiny vystoupit v Jihlavě, kvůli velkému chladnu na Horáckém zimním stadioně však koncert nezahájili.
Jihlava - Koncert je zrušen kvůli velké zimě. Přesně to v pátek večer před Horáckým zimním stadionem v Jihlavě slyšelo několik stovek fanoušků, kteří přijeli na koncert skupiny Olympic.
Hradec Králové, Pardubice -Devět východočeských týmů zasáhlo do letošního ročníku fotbalové divize C.
Náchodsko - Největší vlan uzavírek díky zimě skončila, nadále ale trvá částečná uzavírka mezi Velkými Svatoňovicemi a Rtyní v Podkrkonoší. Dávejte o víkendu pozor. I na namrzlé silnice! PODÍVEJTE SE.
Špindlerův Mlýn - Počasí na hřebenech Krkonoš bude od prosince měřit nová meteorologická stanice, která vznikne nedaleko Luční boudy. Odborníkům i laické veřejnosti tak poskytne aktuální a přesnější informace o povětrnostních a sněhových podmínkách v nejvyšších partiích českých hor.
Plzeň - Je jedním z mála fotbalistů Viktorie, kteří ještě pod trenérem Vrbou neprohráli. Západočeši sice v minulém kole v Kladně podlehli 0:1, ale kapitán mužstva Pavel Horváth sledoval utkání z tribuny jako divák.
Prostějovsko - Hony na Prostějovsku jsou v plném proudu. Myslivcům však dělají těžkou hlavu bažanti a zajíci.
Česká Lípa - Kriticky hodnotí dosavadní průběh 1. juniorské ligy volejbalistů asistent českolipského trenéra Linharta Jaroslav Javůrek, jehož tým je ve čtyřčlenné skupině C na druhé příčce a v sobotu přivítá Mnichovo Hradiště.
Kroměříž - Vánoční ozdoby, hračky, ovčí výrobky a další většinou ručně dělané produkty. Takový sortiment nabízel čtvrteční jednodenní řemeslný jarmark.
ROKYCANSKO - Krize automobilového průmyslu dopadá i na závody Rokycanska. Po částečném propouštění dochází koncem roku k dalšímu opatření – utlumení výroby. Zaměstnanci si musí dovybrat dovolenou či vzít neplacené volno, někdy se krátí i pracovní úvazek.
Letošní zimu zahajuje francouzské zimní středisko Serre Chevalier novinkou, o kterou bude jistě zejména mezi muži velký zájem.
Východní Čechy - Letošní zimu se ještě o úklid chodníků od sněhu musí starat majitelé přiléhajících nemovitostí. Za rok by už ale povinnost mohla spadnout na obce a města.
Buchlov - (FOTOGALERIE) Přestože je zima a sníh, bádá v těchto dnech na hradě Buchlově tým archeologů v čele s jejich vedoucím ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti Miroslavem Vaškových. Přilákaly je na Buchlov výkopové práce dělníků, kteří pracují na hloubení přívodu vody na hrad.
Letohrad - Mladí hráči Letohradu nastupují pouze v krajských soutěžích, a to je na třetí ligu málo.
NÁZOR - Konečně zavítal první sníh i na Moravu a paní zima se přihlásila o svou vládu. Fotbalisti, tenisti, ale také atleti či petanquisti se však jen přesunuli do hal, a hraje se dál. V dobách ještě nedávno minulých byly měsíce prosinec, leden a únor určeny hlavně k odpočinku a k relaxaci.
Brumovice - Brumovice se letos trošku překvapivě připojily k nejhorším mužstvům celého okresního přeboru. Na jaře tak bude co napravovat. Zklamání je v Brumovicích opravdu citelné.
Uherské Hradiště - Oblíbený herec glosuje dění v regionu
Děčínsko - Pobyt matky v nemocnici je pro dítě důležitým
Východní Čechy/Slatiňany - Letošní zimu se ještě o úklid chodníků od sněhu musí starat majitelé přiléhajících nemovitostí. Za rok by už ale povinnost mohla spadnout na obce a města.
České Budějovice - Velký přestup a další posun vpřed ve sportovní kariéře čeká jihočeského motocyklového závodníka Matěje Smrže.
Budišov nad Budišovkou - Budišov nad Budišovkou si letos musel zvyknout na něco, s čím se v minulých letech nesetkával. A sice na to, že se po podzimu v okresním přeboru nachází až uprostřed tabulky.
Dvorků, na kterých by hrabaly a kvokaly slepice, je dneska i na venkově už jako šafránu. A když už se hospodář rozhodne pro jejich chov, hledí hlavně na užitkovost. Ale Jaroslav Zehnal z Otnic je má spíš pro radost.
Velká nad Veličkou - Ve spodní části tabulky krajského přeboru se na zimu uhnízdili fotbalisté Velké nad Veličkou. Třetí nejlepší tým loňského ročníku kosila zranění důležitých opor. Po dvou letech plných euforie z postupu tak musí tým Kordárny skousnout hubenější chvíle.
ZBIROH - Navzdory zimě, ukazující už drápky, Zbiroh pokračuje v investiční výstavbě. Na řadu přišly chodníky a silnice v oblasti Vlčí jámy.
Kožušice - Z nového víceúčelového hřiště se můžou už od léta těšit obyvatelé Kožušic. A navíc si vůbec nemusí dělat vrásky z toho, že na něm v zimě nenajdou vůbec žádné vyžití.
Štítina - Výsadního postavení v podzimní části okresního fotbalového přeboru dosáhla Štítina, které si vysloužila ziskem dvaatřiceti bodů. Vítězný finiš v podzimní části zajistil družině Dušana Christopha klidné přezimování na čele tabulky.
Kroměřížsko - Každý den bedlivě sledují předpověď počasí. Provozovatelé lyžařských středisek na Trojáku, Tesáku a Rusavě už by rádi viděli lyžaře, kteří se prohánějí po jejich svazích. Jenomže všude je zatím klid, zima ne a ne přijít.
Jablonec. N. - S nadílkou sněhu přišlo i zjednosměrnění provozu v některých ulicích v Jablonci.
Jablonec n. N. - Mnohokrát škoda: škoda, že se zápas se Spartou hrál v zimě, škoda, že byl v televizi, škoda, že jablonecký divák tak nějak přestal mít na fotbal chuť. Komentář Jaroslav Hrabáka.
Jablonec n. N. - Glosa ke článku Strážníci na změnu upozornili - 27. listopadu
Pelhřimov - Pohmožděniny, pochroumané zápěstí, či kotníky a nepříjemné zlomeniny ve velké míře ošetřují lékaři v pelhřimovské nemocnici. Mohlo by to klouzat i méně. Shodli se na tom chodci, kteří ve středu cupitali po zledovatělých chodnících.
Jihlava - Narozen v Jindřichově Hradci, první fotbalové krůčky udělal v jemnickém Sokolu, poté se dostal do Jihlavy, kde okusil dorosteneckou ligu. Řeč je o mladém nadějném útočníkovi Rostislavu Šamánkovi, kterého v rozletu přibrzdila náročná operace obou pat.
Brno - Několik let si lidé zkracovali cestu z Kraví hory na Rybkovu přes branku areálu bývalých kolejí. Teď branku zavřeli. Chodci musí tramvají.
Špindlerův Mlýn - Počasí na hřebenech Krkonoš bude od prosince měřit nová meteorologická stanice, která vznikne nedaleko Luční boudy. Odborníkům ilaické veřejnosti tak poskytne aktuální a přesnější informace opovětrnostních a sněhových podmínkách vnejvyšších partiích českýchhor.
Těchonín - Dělostřelecká tvrz Bouda ležící v kopcích nad Těchonínem se letos naposledy otevře turistům. Společnost přátel čs. opevnění zorganizuje poslední prohlídky tuto sobotu a neděli.
Českobudějovicko - Fotbalové oddíly bilancují pro Deník podzimní sezonu v I. B třídě.
Jihlava - Narozen v Jindřichově Hradci, první fotbalové krůčky udělal v jemnickém Sokolu, poté se dostal do Jihlavy, kde okusil dorosteneckou ligu. Řeč je o mladém nadějném útočníkovi Rostislavu Šamánkovi, kterého v rozletu přibrzdila náročná operace obou pat.
Špindlerův Mlýn - Počasí na hřebenech Krkonoš bude od prosince měřit nová meteorologická stanice, která vznikne nedaleko Luční boudy. Odborníkům i laické veřejnosti tak poskytne aktuální a přesnější informace o povětrnostních a sněhových podmínkách v nejvyšších partiích českých hor.
Region - I v listopadu mohou lidé stále ještě potkat v ulicích měst ježky. Jak ale poznají, že malý savec potřebuje pomoc?
Bělá - Nováček okresního přeboru z Bělé se přesvědčil, že nová soutěž není žádný med a někdy umí být poměrně krutá. Možná i proto je družina Jiřího Gonsiora po první polovině sezony předposlední.
Olomouc - Bojoval, dřel, podstoupil spoustu soubojů. Jako obvykle. Nasazení a srdce, to ve hře útočníka SK Sigma Olomouc Michal Hubníka nikdy nechybí. V zápase 15. kola Gambrinus ligy ke svým podzimním třem trefám další nepřidal. I když ke gólu daleko neměl. Ale tolik ho to mrzet nemuselo.
Žďár nad Sázavou - Střecha kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, která byla poničena při červnové vichřici, by měla být opravena do konce listopadu.
Liberec - Krajským veterinářům se před zimou nelíbí stav koňského domova důchodců v Křižanech na Liberecku. Více než polovinu ze 36 tamních koní podle nich není kde ustájit, což pro zvířata v zimním období není příliš lákavá vyhlídka.
Olomouc - Pouhé dva dny po oficiálním křtu dlouho očekávaného nového alba přiveze originální pražská kapela Hm… třináctiskladbovou kolekci také do Olomouce. Kvartet proslulý zhudebňováním veršů od velikánů české i světové poezie vystoupí ve středu od 20 hodin v Jazz Tibet Clubu.
Chrudim - "Svůj příspěvek do Chrudimského deníku jsem nazvala výstižně Hasiči na sněhu," píše Miloslava Hajnová ve svém poděkování nejen hasičům za pomoc při havátii během sněhové kalamity.
DOMAŽLICE - Podle odborníků nastala doba, kdy má organismus ještě čas na vytvoření dostatečné hladiny protilátek
Křižany - O osudu zvířat z koňského domova důchodců v Křižanech na Liberecku rozhodne ve čtvrtek liberecký magistrát.
Kroměřížsko - Pokud rtuť teploměru klesne pod bod mrazu, vyvstává rázem problém pro řadu lidí, řidiči počínaje a bezdomovci konče.
Brusel - Evropská zóna pohybu lidí bez potřeby cestovních pasů se ještě letos rozšíří o zemi helvetského kříže.