Polná/Humpolec - Po vlažném výsledkovém začátku se dostávají do správné provozní teploty. Fotbalisté Polné i Humpolce byli po podzimu pasováni mezi kandidáty na nejvyšší příčky Krajského přeboru. Začátek jara jim však nevyšel podle představ. Polná získala ze tří zápasů dva body, Humpolec dokonce ani jeden. Teprve uplynulé 19. kolo přineslo oběma celkům první jarní vítězství.
Letohrad - Dovedete si představit, jaký to je pocit, když procházíte po vratké lávce nad hlubokou propastí? Stačí jeden chybný krok a je s vámi konec. Tak nějak si nyní musí připadat hokejbalisté extraligového Letohradu. O víkendu pojedou do Kladna hrát třetí semifinálový zápas a byli by jistě rádi, pokud by tam sehráli i čtvrtý a série by se vracela zpět na východ Čech. To by totiž znamenalo, že Letohrad ve městě oceli dvakrát vyhrál a srovnal stav série na 2:2. Pomoci by k tomu měl především DAVID JURÁČEK, brankář, který bude střežit letohradskou kasu a bude dávat pozor na to, aby jeho tým neskončil na dně propasti.
Vysočina - Byl to víkend rarit. Hned několik údajů ve statistikách uplynulého kola MSFL a krajského přeboru budí z pozice týmů z Vysočiny pozornost. Co zavinilo rychlý sled gólů ve vybraných zápasech? Nekoncentrace? Lajdáckost? Taky, ale zainteresovaní se shodují: Bylo toho víc.
Pelhřimovsko - Ani jeden z fotbalových týmů z Pelhřimova působících v I. A třídě nemusel tentokrát opustit hranice okresu. Výsledky tomu odpovídají. Derby mezi Kamenicí a Speřicemi skončilo dělbou bodů, Budíkov a Ústrašín silné soupeře z Havlíčkobrodska porazily.
Ostrava - Alergie není nemoc, se kterou musí člověk ležet doma v posteli. Dokáže však pěkně otrávit život. Trpí jí asi třicet procent populace na světě a dalších deset procent k ní má vrozené dispozice. V Moravskoslezském kraji se s ní potýká třetina dětí. Hygienici tvrdí, že bude asi ještě hůř.
KLATOVSKO - Šumavské elektrárny významně přispěly k tomu, že Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje dodala do sítě v prvním čtvrtletí roku 2008 celkem 74 milionů kWh ekologicky čisté elektrické energie z celkem 21 vodních elektráren (z toho z 20 malých).
Jaké ovoce a zelenina jsou ty nejlepší? Názorů existuje mnoho, ale jedno je jasné. Nejlepší jsou vždy ty čerstvé. Skladujete-li je delší dobu, připravujete se o mnohé z potřebných živin.
Havlíčkův Brod - Minulý týden si dala česká reprezentace v akrobatickém létání dostaveníčko v Havlíčkově Brodě. Měla tu totiž přípravné soustředění před blížícím se mistrovství světa a Evropy. Tu přivedl na brodské letiště trenér reprezentace Stanislav Bajzík.
Zruč nad Sázavou/ Ostrá slova dopadají v poslední době na adresu členů zručské samosprávy, kteří schválili záměr privatizace městských bytů. Podle značné části nájemníků se totiž město snaží prodejem zanedbaných bytů první kategorie zbavit odpovědnosti za potřebnou údržbu a financování.
Jeřmanice - Na kopci u Jeřmanic má vyrůst moderní sportovní areál se sjezdovkami, lanovkou a bobovou dráhou. Také se sem vrátí kdysi turisty hojně navštěvovaný Obří sud.
Hradec Králové -Obyvatelé dopravně přetížené ulice Magdaleny Dobromily Rettigové u Labského mostu si po loňské výměně oken a zhotovení nového povrchu vozovky oddechli. Některým však nyní nedá pro změnu spát propadlý kanál a od něho pocházející hluk a vibrace.
Brno - I když jaro a rozkvetlé květiny vyvolávají u většiny lidí úsměv na tváři, některým Brňanům jarní kytky způsobují pouze záchvaty kýchání a věčně slzící oči. Sezonní pylová alergie, které někdy lidé říkají senná rýma, trápí každoročně více lidí.
Živanice - Rychlý sled zápasů v krajském přeboru hodně napověděl. O tom, že do divize mířící Živanice nebudou mít v tabulce konkurenci, se vědělo již před jarním výkopem.
Zlín - Cestovatel, režisér a jeden z organizátorů festivalu Neznámá Země Petr Horký (na snímku) se před několika dny vrátil z náročného pochodu na severní pól.
Zlín - Mezi občany, kteří teď v regionu kvůli pylové sezoně zažívají těžké dny, patří i Peter Toma z Luhačovic. Deník ho zastihl během jeho návštěvy v jedné ze zlínských alergologických ordinací.
Region - Letos se musí včelaři obávat varroázy více než v předchozích letech a musí respektovat zpřísněnou vyhláškou, která nařizuje, jak s varroázou bojovat. Za vše může počasí a hlavně mírná zima.
Příbram/ Červené oči, svědění v krku a kýchání. V období, kdy se ostatní lidé rozplývají nad rozkvétajícími stromy a lapají vůni jara, začíná pro alergiky utrpení.
Strakonice - Martin Bílý se kvůli alergii nedokáže vyspat v cizím prostředí. Vadí mu, že nemůže mít psa v bytě. Letní výlety jsou závislé na květenství stromů a rostlin.
Kraj - Alergie není nemoc, se kterou musí člověk ležet doma v posteli. Dokáže však pěkně otrávit život. Trpí jí asi třicet procent populace na světě a dalších deset procent k ní má vrozené dispozice. Hygienici tvrdí, že bude asi ještě hůř.
Kopřivnice, Štramberk - Opět po roce, na čtyřech místech vokolí Kopřivnice a Štramberku, mohou řidiči kolem cest vidět igelitové zábrany. Před pár týdny je postavili členové občanského sdružení Hájenka Kopřivnice, aby ochránili žáby táhnoucí kvodě, případně od ní.
Olomouc -Arionovu kašnu na olomouckém Horním náměstí v pondělí po zimní přestávce naplnila voda. Toto umělecké dílo Ivana Theimera je první kašnou, která letos opět stříká vodu.
Janová - Rychlým tempem pokračuje výstavba nového sportovního centra v Janové. Stavebníkům nahrála mírná zima, takže nemuseli čekat až na příchod jara. „Železobetonový skelet nové budovy chceme dokončit už v pátek (25.4.).
KARLOVY VARY - Ve třetím kole Witte Automotive extraligy nohejbalistů přivítali úřadující vicemistři republiky v Karlových Varech nováčka soutěže z Janovic.
Prostějovsko - Profesionální hasiči z Prostějova vyjížděli od začátku letošního roku k deseti požárům, které způsobily zanesené komíny v rodinných domech a chatách. V drtivé většině těchto případů došlo ke vznícení proto, že lidé komíny včas a důkladně nevyčistili.
Hradecko - Požáry budov, způsobené nedostatečnou údržbou komínů, nejsou na Hradecku ničím ojedinělým. Od začátku tohoto roku došlo v okrese už ke třem takovým případům, zatímco loni jich za celý rok bylo napočítáno sedm.
Jeseník - „Neseme Moranu, na vrchu červenú. Na spodku zelenú, pěknú, pěknú, pěkně přistrojenú,“ recitovali dospělí i děti, kteří v deštivém sobotním dopoledni vyprovázeli zimu z Jeseníku.